Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1424635 alkalommal)

0 Felhasználó és 67 vendég van a témában

damil

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2415 Dátum: 2008.11.11 20:19:48 »
1.4 d4d corolla ésszerüen használva 4,5l/100km
átlagos vegyes használattal 5-5,5l-ig
pörgetve,sietve 6l :yes:

Eppendorf

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 181
  • Auris Aquatis 1.4 D4D '08
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2416 Dátum: 2008.11.11 21:17:55 »
1.4 d4d corolla ésszerüen használva 4,5l/100km
átlagos vegyes használattal 5-5,5l-ig
pörgetve,sietve 6l :yes:

Alá tudom támasztani Aurisnál is(mondjuk 5 l-től indulva)...Jó is lenne...ha nem a "pörgetve sietve" kategóriát képviselném..  ::) :2guns: :whistling:
Eppendorf

0,2 0,5 1,5 2,0 :smartass: :nuke:  294

damil

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2417 Dátum: 2008.11.25 12:11:56 »
4,6l/100km Békéscsaba - Debrecen oda-vissza (kint 90-110km/h és bent 55-60km/h)a komp. szerint
ez igazán baráti :clap: :yes:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2418 Dátum: 2008.11.25 12:29:00 »
Barátném Corijának átlaga minap lement 5.5-ről 5.4-re  :yes: ... Ez egy igen hosszú szakaszra (az elmúlt 24 ezer kilométerre) vonatkozik, azóta nem lett nullázva.

Érdekesség, hogy az átlagsebesség, szintén erre a teljes távra, 54 km/h.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2419 Dátum: 2008.11.25 21:32:11 »
Barátném Corijának átlaga minap lement 5.5-ről 5.4-re  :yes: ... Ez egy igen hosszú szakaszra (az elmúlt 24 ezer kilométerre) vonatkozik, azóta nem lett nullázva.

Érdekesség, hogy az átlagsebesség, szintén erre a teljes távra, 54 km/h.
Most akkor jól értettem...... :eek: Örüljünk....  :clap:
hazard

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2420 Dátum: 2008.11.26 09:29:12 »
Utolsó tankolásnál rá kellett jönnöm, hogy nagyon érzékeny a Cori a rövid távú, hideg motorral való közlekedésre.
Napi többszöri 5-5 km, lehűlésig várva (nem direkt  :cool2: ), simán 1 litert rádobott a fogyimra.  :hammer:
         

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2421 Dátum: 2008.11.26 14:51:58 »
Nem nezegettem az utobbi idoben a bodont, majd talan jovo heten. Viszont vannak uj fogyasztasi adataim (ezt skubizzad Szuti :-) 7.6L es 8.05L az elmult 1124km alatt tankolasnal merve. Es eleg jol megy... :-)

Ne vagánykodj Teeeeeeee:-))Ezt úgysem tudod felülmúlni ebben a hónapban 0ft-ot kellett tankolnom mivel Rocsinél áll a kocsi és most pénteken lesz kész:-))

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2422 Dátum: 2008.11.26 15:46:11 »
Utolsó tankolásnál rá kellett jönnöm, hogy nagyon érzékeny a Cori a rövid távú, hideg motorral való közlekedésre.
Napi többszöri 5-5 km, lehűlésig várva (nem direkt  :cool2: ), simán 1 litert rádobott a fogyimra.  :hammer:

Ez így van...

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2423 Dátum: 2008.11.27 10:30:32 »
Utolsó tankolásnál rá kellett jönnöm, hogy nagyon érzékeny a Cori a rövid távú, hideg motorral való közlekedésre.
Napi többszöri 5-5 km, lehűlésig várva (nem direkt  :cool2: ), simán 1 litert rádobott a fogyimra.  :hammer:

Szerintem ez nem Cori specifikus. Most asszony használja az autót, mire elkezdene bemelegedni már célba ért. A fogyi átalgban van 7 liter körül, dugó nélkül.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2424 Dátum: 2008.11.27 20:54:58 »
Utolsó tankolásnál rá kellett jönnöm, hogy nagyon érzékeny a Cori a rövid távú, hideg motorral való közlekedésre.
Napi többszöri 5-5 km, lehűlésig várva (nem direkt  :cool2: ), simán 1 litert rádobott a fogyimra.  :hammer:

Ez teljesen természetes dolog. És az 5 km még nem is rossz. Próbálnál, mondjuk, 1.5-2 km-es szakaszokat menni mindig hideg motorral - akkor néznél csak nagyot  :eek: ... Megenné a géped a 10 litert lazán. Ez az a módszer, amivel 1.4 dízel Corik torkán le lehet nyomni 7.5 litert, 1.6 benzin Carinákén 12-t  :whistling: ...

Én anno lemértem, mennyit eszik a Moszkvicsom, amíg ki van húzva a szivató. 20  :flowers:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2425 Dátum: 2008.11.27 23:25:15 »
Sosem feltételeztem, hogy nem mondasz igazat. Inkább az a gond, hogy mindenki más élethelyzetben van, így a városi fogyi baromi szubjektív. Mennyire lehet reális az a fogyasztás, mint mindjuk én az utcán parkoló, hidegindítással 10km-re és 10percre lévő munkahelyemre mérek, miközben be sem melegszik rendesen a kocsi, mire megérkezem. A vezetők lábában is simán lehet takarékosság. Az lenne a legjobb, ha 3hónapig egy 1,4 Aurist használnál, arra az értékre lennék kiváncsi. Simán lehet, hogy te városban úgy tudsz közlekedni, ahogy egy átlag Avensis tulaj nem tud és/vagy nem akar. Szóval próbálok az átlag felhasználókról beszélni, mert biztos sok példa van rá, hogy valaki az 1,3yarisával többet bekapat városban mint a Camrys ésszel közlekedő.
A gyári adatok szerint az 1,4Auris-2.0Avensis tekintetében 1,9liter városi és 1,2liter vegyes fogyasztás különbség van.
Spritmonitor átlag: Auris 7,88* Avensis 9,28, vagyis a gyakorlatban 1,4liter különbség van vegyesben, a gyári 1,2-vel szemben, akkor a valós városi között miért ne lehetne reális az 1,9liter? Független a Te fogyasztásodtól, mivel most általánosságban beszélünk.
ON vagyok, sorry, de ezt még ebbe a topicba bepaszíroztam.
*sajnos kis számú a minta, így nem túl megbízható

(Az igazmondással kapcsolatos kételyeim akkor fogalmazódtak meg, amikor "költői túlzásnak" nevezted azt, amit az Ave fogyijáról írtam  :whistling: ...)

Azért tartottam összevethetőnek a te Corollás értékeidet a mi Avensises értékeinkkel, mert ahogy írtad, te is bőven a gyári fogyasztást alulmúló eredményeket szoktál produkálni városban. Tehát nyilván nem taposod ki te sem a belét az autódnak  :) ...

Az meg tény, hogy mi aránylag spórolósan vezetünk, de, mondom, nem valami extrémsportra kell itt gondolni. Igen, az valóban informatív lenne, hogy mennyit enne nálam egy 1.4 Auris (vagy 1.4 Corolla). Borítékolom, hogy a gyári fogyit abban is alul tudnám múlni, de százalékosan biztosan nem annyival, mint az Ave esetében. Pontosan azért nem, amit te is írtál: a kis motorhoz képest aránylag nehéz a kasztni, ehhez képest rövid a váltó, továbbá a max nyomatékot is elég magas fordulaton éri el a motor, ergo biztos, hogy nagy átlagban magasabb fordulatszámok jönnének ki, mint pl. az Avensissel.

Abban meg persze igazad van neked is, és a többieknek is akik ezt írták, hogy úgy általában a városi fogyi vethető a legnehezebben össze másokéval.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2426 Dátum: 2008.11.28 20:49:26 »
Sosem feltételeztem, hogy nem mondasz igazat. Inkább az a gond, hogy mindenki más élethelyzetben van, így a városi fogyi baromi szubjektív. Mennyire lehet reális az a fogyasztás, mint mindjuk én az utcán parkoló, hidegindítással 10km-re és 10percre lévő munkahelyemre mérek, miközben be sem melegszik rendesen a kocsi, mire megérkezem. A vezetők lábában is simán lehet takarékosság. Az lenne a legjobb, ha 3hónapig egy 1,4 Aurist használnál, arra az értékre lennék kiváncsi. Simán lehet, hogy te városban úgy tudsz közlekedni, ahogy egy átlag Avensis tulaj nem tud és/vagy nem akar. Szóval próbálok az átlag felhasználókról beszélni, mert biztos sok példa van rá, hogy valaki az 1,3yarisával többet bekapat városban mint a Camrys ésszel közlekedő.
A gyári adatok szerint az 1,4Auris-2.0Avensis tekintetében 1,9liter városi és 1,2liter vegyes fogyasztás különbség van.
Spritmonitor átlag: Auris 7,88* Avensis 9,28, vagyis a gyakorlatban 1,4liter különbség van vegyesben, a gyári 1,2-vel szemben, akkor a valós városi között miért ne lehetne reális az 1,9liter? Független a Te fogyasztásodtól, mivel most általánosságban beszélünk.
ON vagyok, sorry, de ezt még ebbe a topicba bepaszíroztam.
*sajnos kis számú a minta, így nem túl megbízható

(Az igazmondással kapcsolatos kételyeim akkor fogalmazódtak meg, amikor "költői túlzásnak" nevezted azt, amit az Ave fogyijáról írtam  :whistling: ...)

Azért tartottam összevethetőnek a te Corollás értékeidet a mi Avensises értékeinkkel, mert ahogy írtad, te is bőven a gyári fogyasztást alulmúló eredményeket szoktál produkálni városban. Tehát nyilván nem taposod ki te sem a belét az autódnak  :) ...

Az meg tény, hogy mi aránylag spórolósan vezetünk, de, mondom, nem valami extrémsportra kell itt gondolni. Igen, az valóban informatív lenne, hogy mennyit enne nálam egy 1.4 Auris (vagy 1.4 Corolla). Borítékolom, hogy a gyári fogyit abban is alul tudnám múlni, de százalékosan biztosan nem annyival, mint az Ave esetében. Pontosan azért nem, amit te is írtál: a kis motorhoz képest aránylag nehéz a kasztni, ehhez képest rövid a váltó, továbbá a max nyomatékot is elég magas fordulaton éri el a motor, ergo biztos, hogy nagy átlagban magasabb fordulatszámok jönnének ki, mint pl. az Avensissel.

Abban meg persze igazad van neked is, és a többieknek is akik ezt írták, hogy úgy általában a városi fogyi vethető a legnehezebben össze másokéval.

Az a lényeg, hogy ezek szerint meg vagy elégedve a 2.0 Avensis fogyijával. Szerintem, ha a tulaj/vagy használó meg van elégedve a fogyasztással, akkor pozitív a dolog. Én is elégedett vagy az 1,4 vvt-i fogyasztásával. Nekem egyébként az Avensis-ek közül az 1.8 benzines a szimpatikus, az gondolom kevesebbet eszik, mint a 2.0. A brobléma ott van, hogy a használtpiacon a nekem szimpatikus Liftback 1,8 Avensisek száma igen alacsony.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2427 Dátum: 2008.11.29 12:09:49 »
Az a lényeg, hogy ezek szerint meg vagy elégedve a 2.0 Avensis fogyijával. Szerintem, ha a tulaj/vagy használó meg van elégedve a fogyasztással, akkor pozitív a dolog. Én is elégedett vagy az 1,4 vvt-i fogyasztásával. Nekem egyébként az Avensis-ek közül az 1.8 benzines a szimpatikus, az gondolom kevesebbet eszik, mint a 2.0. A brobléma ott van, hogy a használtpiacon a nekem szimpatikus Liftback 1,8 Avensisek száma igen alacsony.

Csak néhány decivel több a 2.0 Ave fogyija, mint az 1.8-asé. Két fő oka van ennek: egyrészt a 2.0 direkt befecskendezéses (D-4), mígy az 1.8 nem, márpedig a direkt befencskendezés pont az alacsony/közepes fsz-tartományban spórol; másrészt a 2.0 nyomatékosabb, ergo gazdaságosabban vezethető. Szal ha benzines Avét keresel, ne redukáld szigorúan az 1.8-asra, mert a 2.0 összességében véve (menetteljesítmény/gazdaságosság arány) jobb választás. Mi pontosan ugyanezt az utat jártuk végig tavaly nyáron.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2428 Dátum: 2008.11.30 13:56:05 »
Az a lényeg, hogy ezek szerint meg vagy elégedve a 2.0 Avensis fogyijával. Szerintem, ha a tulaj/vagy használó meg van elégedve a fogyasztással, akkor pozitív a dolog. Én is elégedett vagy az 1,4 vvt-i fogyasztásával. Nekem egyébként az Avensis-ek közül az 1.8 benzines a szimpatikus, az gondolom kevesebbet eszik, mint a 2.0. A brobléma ott van, hogy a használtpiacon a nekem szimpatikus Liftback 1,8 Avensisek száma igen alacsony.

Csak néhány decivel több a 2.0 Ave fogyija, mint az 1.8-asé. Két fő oka van ennek: egyrészt a 2.0 direkt befecskendezéses (D-4), mígy az 1.8 nem, márpedig a direkt befencskendezés pont az alacsony/közepes fsz-tartományban spórol; másrészt a 2.0 nyomatékosabb, ergo gazdaságosabban vezethető. Szal ha benzines Avét keresel, ne redukáld szigorúan az 1.8-asra, mert a 2.0 összességében véve (menetteljesítmény/gazdaságosság arány) jobb választás. Mi pontosan ugyanezt az utat jártuk végig tavaly nyáron.

Egyrészt 8 hónapja vagyok Corolla tulaj, így nem akarom természetesen lecserélni - de az autókedvelő férfiember mindig álmodozik egy következő autóról ugye - , nameg a válság sem növeli az ember kedvét a kocsicserélésben..pont ma olvastam a totalcar-on a Csikós írását, miszerint a válság miatt az emberek hosszabb ideig megtartják autóikat, így előnybe kerülnek az egyszerűbb és megbízhatóbb, nameg takarékosabb autók. Ezért is örülök, hogy az E12 mellett döntöttem.

leszilaci

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2429 Dátum: 2008.12.01 12:45:49 »
Barátném Corijának átlaga minap lement 5.5-ről 5.4-re  :yes: ... Ez egy igen hosszú szakaszra (az elmúlt 24 ezer kilométerre) vonatkozik, azóta nem lett nullázva.

Érdekesség, hogy az átlagsebesség, szintén erre a teljes távra, 54 km/h.
kicsit OFF:
1.4td fóbiával mentem mostanában 2 lájtos utat
bp-szentes-bp 3,5l/100km átlagseb: 71km/h
bp-pécs-bp 3,6l/100km átlagseb: 64km/h