Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1425920 alkalommal)

0 Felhasználó és 38 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2325 Dátum: 2008.09.02 12:59:30 »
Nomeg a sok túlképzett oktató, aki nem tanítja meg, hogy előzéskor visszakapcsolunk; pontosabban az oktatás során egyetlen előzést sem produkáltat a tanulóval. Utána meg csodálkozunk, hogy pesttől szegedig képes az 5-ös úton követni a 75-el menő tehert, és meg sem próbálja kikerülni, csak gyűlik a sor a teher mögött.

Az egy nagyon komoly gond a magyar autós oktatásban, hogy gyakorlatilag nem tanítják meg a tanulókat lakott területen kívül közlekedni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2326 Dátum: 2008.09.02 13:32:02 »
Az egy nagyon komoly gond a magyar autós oktatásban, hogy gyakorlatilag nem tanítják meg a tanulókat lakott területen kívül közlekedni.

Se ejszaka, se autopalyan, se hegyvideken....
Tapasztalatbol a lenyeg, hogy 40-nel mar 4-ikben legyen a Swift es 40 fole ne merj menni, mert akkor fogyaszt  :wacko:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2327 Dátum: 2008.09.04 14:50:54 »
Ezidáig nem igen használtam a légkondit, mert kicsit gyengébbnek éreztem tőle az autót és úgy hallottam, hogy állítólag érezhetően többet fogyaszt a kocsit. 2-3 napja gondoltam kipróbálom ez a "többet eszik" dolgot. Légkondi nélkül 4,6-4,7 l/100km szokott lenni az átlagfogyasztás. Ebben van városozás, országutazás (90-100-110-es tempóban), rövid és hosszabb szakaszos utazás. Néhány nap után, amióta a megtett km-ek felét légkondival tettem meg, csodálkozva láttam, hogy az átlagfogyasztás változatlanul 4,6-4,7 l maradt. (természetesen a teszt előtt lenulláztam a mérőt).  :clap:

Egyszóval szinte semmivel, max. 1 decivel ehet többet az autó légkondival, mint anélkül.  :clap:


lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2328 Dátum: 2008.09.04 14:56:42 »
Egyszóval szinte semmivel, max. 1 decivel ehet többet az autó légkondival, mint anélkül.  :clap:

En se tudtam meg szignifikans kulonbseget merni legkondis es legkondi mentes hasznalat kozott.  :1eye:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

leszilaci

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2329 Dátum: 2008.09.04 15:38:55 »
Viszont a titok: a sebességet mindig igyekszem megtartani. Pl faluba érve begurulok, nem sokat lassítok...
jah egy ideig énis így nyomtam aztán múltkor almádiba érve is begurultam, ráadásul lejtőn lefele és kanyarból kijövet, hát nem ott állt egy fáma3as rendőrautó? azt még nemtom mért e a jószág, nem ült benne senki, de ettől még automatán mérhetett. remélem nem szívtam meg :(
piros fiesta volt, vagy kék lacsetti?

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2330 Dátum: 2008.09.04 15:51:31 »
Egyszóval szinte semmivel, max. 1 decivel ehet többet az autó légkondival, mint anélkül.  :clap:
En se tudtam meg szignifikans kulonbseget merni legkondis es legkondi mentes hasznalat kozott.  :1eye:
Nekem joval tobbenk tunik bar meg nem mertem "tudomanyosan". Lehet, hogy a gazolajat nem szereti a klima  :winkiss:

leszilaci

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2331 Dátum: 2008.09.04 16:21:39 »
Hát, egy dizel kocsinak ez az alacsony fordulatszám nem tudom mennyire tesz jót, főleg mivel ezek turbosok. Részvétem annak, aki mondjuk ne adj isten ilyen kocsit venne és így használná. Mert akkor minek? Felesleges a turbo is. Olyan fordulaton semmi értelme. MEg nem is jó neki. Ha meg részecskeszűrő is van az plusz hab a tortán.
bár nem egy toyota, de
http://www.spritmonitor.de/en/detail/104416.html
600.000km környékén tart...és jóóóó lehet az a 3,8 átlag  :yes:

leszilaci

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2332 Dátum: 2008.09.04 16:22:06 »
Ma egy teljesen uj elmenyben volt reszem....  :clap:
Kiprobaltam a leszilaci fele vezetest, es azt hiszem megertettem, sot felnottem hozza :)
Tempomat 75-re belove, semmi vad gyorsulas, fek elfelejtve, motorfek mindenhol. Akik megeloztek, a kovetkezo telepulesnel a pirosnal alltak :)
Akkora relax volt az egesz kruuujzolas, hogy nagyon. Ezert hazafele eszembe se jutott mar nem igy jonni....
Szoval leszilaci RESPECT  :clap:
:clap: gratula :yes:
ezért szoktam én lehetőleg éjszaka gurulni, ha hétvégére kiruccanok.

leszilaci

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2333 Dátum: 2008.09.04 16:23:46 »
Nomeg a sok túlképzett oktató, aki nem tanítja meg, hogy előzéskor visszakapcsolunk; pontosabban az oktatás során egyetlen előzést sem produkáltat a tanulóval. Utána meg csodálkozunk, hogy pesttől szegedig képes az 5-ös úton követni a 75-el menő tehert, és meg sem próbálja kikerülni, csak gyűlik a sor a teher mögött.
szeretem az ifákat..főleg a zöldet ;)
és mentem le (éjjel) és jöttem vissza (hajnalban) szegedre-ről ilyen tempóban :surrender:

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2334 Dátum: 2008.09.04 17:29:14 »
Hát, egy dizel kocsinak ez az alacsony fordulatszám nem tudom mennyire tesz jót, főleg mivel ezek turbosok. Részvétem annak, aki mondjuk ne adj isten ilyen kocsit venne és így használná. Mert akkor minek? Felesleges a turbo is. Olyan fordulaton semmi értelme. MEg nem is jó neki. Ha meg részecskeszűrő is van az plusz hab a tortán.
bár nem egy toyota, de
http://www.spritmonitor.de/en/detail/104416.html
600.000km környékén tart...és jóóóó lehet az a 3,8 átlag  :yes:
wow marmar hihetetlen! A legjobb tankolasa 2,97/100  :shifty:

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2335 Dátum: 2008.09.04 21:36:23 »
Hála a sulikezdetnek fél literrel több lett a fogyim, 3 nagy dugó volt mostanában, meg 1-1 kicsi, ez ennyit jelent.

Kis off következik. Szóval a céges Astrák 10 lityit fogyasztanak 140 körül 1.6-os mocival (G). Ugyanez a moci, naggyiból ugyanekkora kaszni, csak nagyobb légellenállással Meriva 8 liter. Különbség? Az 5. fokozat. 140-nél 4000-et pörög az Asztra, a Meriva 3500-at kb.
Amúgy nagyon érdekes, hogy a legtöbb autó 5. fokozatban 140-es sebesség mellett 4000 körül forog a km óra csalás függvényében lehet kicsit több, vagy kevesebb. A Yarisunk, a Corollám, az 1.6 G és H Asztra is. A másik talán kisebb része a kocsiknak meg 3500körül. Ez a Meriva, Focus I a 100lovas 1.6 mocival. És vajon melyik kocsik fogyasztanak kevesebbet minden fordulatszám tartományban? Az utóbbiak. És melyikek gyorsulnak kevésbé? Nem tom, mert ugye 0-100 az csak az 1-3 fokozat kell, szóval az utolsó fokozat tök mind1 milyen.
Ja és az Astra ECOmittoménmi hosszú 5. -et fog kapni a fogyi miatt. Nem semmi, rájöttek ők is, hogy a Meriva kevesebbet fogyaszt, mint az Astra. Hihetetlen, csak gratulálni tudok.
Remélhetőleg a Toyota is rájön, hogy nem az Aurist kell a Corollával rivalizáltatni, hanem a váltóáttételeken kellene dolgozni kicsit.
Laco 73 :D

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2336 Dátum: 2008.09.04 22:04:48 »
én azt vettem észre hogy ez 1,4 benzin e12 60km/h körül a computer szerint kevesebbet fogyaszt 4.-ben, mint 5.ben...
                                                                                                                                                   

leszilaci

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2337 Dátum: 2008.09.05 08:21:47 »
én azt vettem észre hogy ez 1,4 benzin e12 60km/h körül a computer szerint kevesebbet fogyaszt 4.-ben, mint 5.ben...
placebo...
pontosabban, az állításod akkor lehet igaz, ha nem egyenletes, konstans sebességgel közlekedsz, hanem gyorsulgatsz.
viszont, ha nem terheled, nincsenek terhelésváltások, akkor a magasabb sebességi fokozatban biztos,h kevesebbet fog fogyasztani.
legalábbis én ezt tapasztaltam.  :)

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2338 Dátum: 2008.09.05 10:12:38 »
ez nem placebo, a komputer írja ki :) 4.ben így 50-60 környékén 4-5 litereket, esetleg 6ot ír ki, de 5. fokozatban 5 liter alatt csak akkor van a a fogyasztás ha nem nyomom neki... ha a sebességemet meg akarom tartani így 5.ben akkor szinte mindig 5 felett van a fogyasztás..
« Utoljára szerkesztve: 2008.09.05 10:14:28 írta G86 »
                                                                                                                                                   

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2339 Dátum: 2008.09.05 10:56:16 »
ez nem placebo, a komputer írja ki :) 4.ben így 50-60 környékén 4-5 litereket, esetleg 6ot ír ki, de 5. fokozatban 5 liter alatt csak akkor van a a fogyasztás ha nem nyomom neki... ha a sebességemet meg akarom tartani így 5.ben akkor szinte mindig 5 felett van a fogyasztás..
Ki van zárva, valamit másképpen csinálsz.
Csak akkor tudod jól összehasonlítani, ha azonosak a körülmények. Először is vízszintes legyen az út, és a sebességed állandó. Ezt a két körülményt elég nehéz biztosítani, pedig már egy nagyon kis emelkedő is litereket számíthat!!
music