Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1426652 alkalommal)

0 Felhasználó és 59 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2265 Dátum: 2008.08.20 22:18:25 »
Miért? Mindkettő a mostaninál nagyobb, benzines motorral szerelt, erős autó.  :whistling: (Az ST220 csak akkor, ha megkapom azt a bizonyos példányt azonos áron az Aveval...) ::)

Jah, még jó hogy ki is emelem és még úgy is elnézem :whistling: azt hittem D4D Avensis :flowers:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2266 Dátum: 2008.08.20 22:26:20 »
De azért ott a pont, van némi differencia! De csak hangyányi...
Gabe 254.

Peti

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2267 Dátum: 2008.08.20 22:28:10 »

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2268 Dátum: 2008.08.21 17:05:55 »
Ma le van zárva a pesti rakpart a lánchídtól északra. Csak úgy simán lezárták. Igazából az az idegesítő, hogy nem jelezték ezt a lezárást a rakpart többi szakaszán, mert minek is? Így az ember 2órán keresztült állt egyhelyben a dugóban. 16literes átlagfogyi jött össze.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2269 Dátum: 2008.08.21 17:20:00 »
Ma le van zárva a pesti rakpart a lánchídtól északra. Csak úgy simán lezárták. Igazából az az idegesítő, hogy nem jelezték ezt a lezárást a rakpart többi szakaszán, mert minek is? Így az ember 2órán keresztült állt egyhelyben a dugóban. 16literes átlagfogyi jött össze.

Kb. egy hete, csak ezt szajkózta a média. Holnap nyitják csak meg, azt hiszem 06:00-kor. Bontanak, takarítanak usw. Nagy heppening volt ott.

De igazad volt, csak a lezárásnál (Irányi utca magassága) döbbenhettél rá, hogy sehova... :eek:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2270 Dátum: 2008.08.21 18:22:09 »
Ma le van zárva a pesti rakpart a lánchídtól északra. Csak úgy simán lezárták. Igazából az az idegesítő, hogy nem jelezték ezt a lezárást a rakpart többi szakaszán, mert minek is? Így az ember 2órán keresztült állt egyhelyben a dugóban. 16literes átlagfogyi jött össze.

Kb. egy hete, csak ezt szajkózta a média. Holnap nyitják csak meg, azt hiszem 06:00-kor. Bontanak, takarítanak usw. Nagy heppening volt ott.

De igazad volt, csak a lezárásnál (Irányi utca magassága) döbbenhettél rá, hogy sehova... :eek:

Nem, nem az Irányi u-nál van lezárva, hanem egy híddal feljebb, vagyis a Lánc híd pesti hídfőjétől. Ezt a lezárástól kb 20m-re látod meg. Egyébként lehet szajkózta a média (nekem elkerülte a figyelmem), viszont illene kitáblázni már a petőfi híd - szabadság híd körüli szakaszon, hogy a lánchídnál le van zárva a rakpart.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2271 Dátum: 2008.08.22 23:23:15 »
Jóvanna, tudom, hogy nem szabad dízeles álomértékeket várni, csak akkoris...
Nehéz volt azért 2 ezernél elváltani és ahogy lehet felpakolni ötödikbe, amíg még nem erőlködik a kocsi és átlag 50 km/h-val menni 1200-1400-as fordulatszámon.  :flowers:
Amúgy visszaálltam a saját stílusomra most és hát rohamosan megy le a mutató... :fuck-8: , kíváncsi leszek a végére, bár most már pályára is felmegyek a melóba menet minden nap.  :sweatdrop:
Amúgy pályán eddig 5.7 volt a legjobb, ettől lejjebb nem ment. Ez 7 deci különbség a pálya és a full város között. 
Igaz, a sprites hasonló Corik kivétel nélkül nem LB-k, hanem HB-k, amik 5.4 meg ilyen átlag(!)fogyikat produkálnak. Ahhoz képest nem is állok olyan rossz helyen a "ranglistán", három 8-as értéket is produkálva télen.  :ph34r:

Nem tudhatod, hogyan produkálják ők azt az 5.4-es átlagot. Lehet, hogy az arc vmi nyugis kis városban lakik, de többnyire amúgy is országúton 90-el meg pályán 110-el autózik. Na, így összejöhet...

Pályán milyen tempóval jött ki neked az 5.7?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2272 Dátum: 2008.08.23 12:28:22 »
5.7 pályán elég jó érték, nekem olyan 110-120 között szokott annyi lenni 1 személlyel.
6 az a 120-130.
7 az a 140-150kb.
Laco 73 :D

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2273 Dátum: 2008.08.23 20:52:52 »
Nem tudhatod, hogyan produkálják ők azt az 5.4-es átlagot. Lehet, hogy az arc vmi nyugis kis városban lakik, de többnyire amúgy is országúton 90-el meg pályán 110-el autózik. Na, így összejöhet...
Pályán milyen tempóval jött ki neked az 5.7?
A legtöbbnél oda van írva, hogy 80-90% autópálya és HB-k ugye.
Nálam 2 személy, némi csomaggal, icipici városozással (elhanyagolható a teljes út hosszához képest) átlag 100-130 közt autózva.
         

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2274 Dátum: 2008.08.24 19:49:44 »
Ma egy teljesen uj elmenyben volt reszem....  :clap:
Egy olasszal beszeltem meg talalkozot 20 km-re es tudtam, hogy keptelen idoben ott lenni, mint ahogy sose egyik sem kepes ra. Kiprobaltam a leszilaci fele vezetest, es azt hiszem megertettem, sot felnottem hozza :)
Tempomat 75-re belove, semmi vad gyorsulas, fek elfelejtve, motorfek mindenhol. Akik megeloztek, a kovetkezo telepulesnel a pirosnal alltak :)
Akkora relax volt az egesz kruuujzolas, hogy nagyon. Ezert hazafele eszembe se jutott mar nem igy jonni. Nem az az erzes, mint amikor ugy nyomod neki, hogy a labujjad kinyomja a lokost elol, de ugyanakkora oromot szerzett. Mindenki probalja ki egyszer  :clap:
Ha mindenki igy kozlekedne, megtizeledelodne a balesetek szama.
Jah, hogy ne legyen OFF! A 730 km soran 5,5-os atlag hazaerve az osszesen 40km-es utrol 5,4-re ment le :flowers:
Szoval leszilaci RESPECT  :clap:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2275 Dátum: 2008.08.24 22:33:45 »
én ezzel nem értek egyet. nem megyek állatmód de nem lassitom a forgalmat
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2276 Dátum: 2008.08.24 22:46:16 »
lassitom a forgalmat

Errol esetemben szo sem volt  :no:
Vasarnap delutan itt szieszta van, kiurulnek az utak  :flowers:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2277 Dátum: 2008.08.26 09:13:25 »
lassitom a forgalmat

Errol esetemben szo sem volt  :no:
Vasarnap delutan itt szieszta van, kiurulnek az utak  :flowers:

Üres utakon semmi baj nincs az ilyen csordogálós stílussal. Viszont ha forgalom van, akkor ez a gyakorlat egyrészt a többiek semmibe vétele, másrészt veszélyes. Szóval a lényeg, hogy figyelembe vegye az ember az adott helyzetet.

Nekem is jólesett egyébként a múlt héten 100-al gurulászni az Avensissel az autópályán - nem időre mentem, ráértem, nyugis volt, spóroltam is vele. És a háromsávoson nem is zavartam vele senkit, kétsávoson meg ügyeltem, hogy ha teherautó előzéséhez ki kell menjek a belsőbe, olyankor tegyem, amikor épp nem jön senki gyorsabban.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2278 Dátum: 2008.08.26 09:27:59 »
Üres utakon semmi baj nincs az ilyen csordogálós stílussal. Viszont ha forgalom van, akkor ez a gyakorlat egyrészt a többiek semmibe vétele, másrészt veszélyes. Szóval a lényeg, hogy figyelembe vegye az ember az adott helyzetet.

Nekem is jólesett egyébként a múlt héten 100-al gurulászni az Avensissel az autópályán - nem időre mentem, ráértem, nyugis volt, spóroltam is vele. És a háromsávoson nem is zavartam vele senkit, kétsávoson meg ügyeltem, hogy ha teherautó előzéséhez ki kell menjek a belsőbe, olyankor tegyem, amikor épp nem jön senki gyorsabban.

En szoktam forrongani azok miatt, akik feltartjak a forgalmat, mert szerintem ugyanolyan veszelyes, mintha vki szaguldozik SZERINTEM (ugye mindenki veszitette mar el a fejet es kezdett jo nagy elozesekbe azert, mert a sor elejen vki 60-nal csorgott, az ot kovetok meg nem hasznaltak ki az alkalmakat az elozesre) Ugyanugy buntetnem is mint a gyorshajtokat, sajnos nem teszik.
Senki nem volt az uton, ezert mehettem ugy, ahogy (amugy jo reszen meg ketsavos is volt az ut, de ott se jott senki.)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2279 Dátum: 2008.08.26 10:01:01 »
En szoktam forrongani azok miatt, akik feltartjak a forgalmat, mert szerintem ugyanolyan veszelyes, mintha vki szaguldozik SZERINTEM (ugye mindenki veszitette mar el a fejet es kezdett jo nagy elozesekbe azert, mert a sor elejen vki 60-nal csorgott, az ot kovetok meg nem hasznaltak ki az alkalmakat az elozesre) Ugyanugy buntetnem is mint a gyorshajtokat, sajnos nem teszik.
Senki nem volt az uton, ezert mehettem ugy, ahogy (amugy jo reszen meg ketsavos is volt az ut, de ott se jott senki.)

Teljesen egyetértek veled, én is büntetném keményen a forgalmas úton vánszorgókat, írtam is a múltkor erről.

Üres úton meg néha tényleg jólesik kicsit gondolázni, zenét hallgatni, nézelődni, örülni a kis fogyasztásnak  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )