Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1426109 alkalommal)

0 Felhasználó és 54 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2160 Dátum: 2008.07.12 09:22:08 »
Tényleg elég mondjuk 20 perccel hamarabb indulni, hogy ne kelljen idegbajoskodni, hirtelen fékezni, előzni, hajtani. Nem csak az autót kíméled, hanem a pénztárcád meg az idegeidet is. Ja, és a zene is sokkal jobban érvényesül.  :walkman:

Hat jah. Bar en ahelyett inkabb vagyok a csaladommal. Max kisebb ajandek lesz  :flowers:
Hazafelé nekem is magasabb szokott lenni a tempó, mint odafele.  :whistling:
Gabe 254.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2161 Dátum: 2008.07.13 10:03:02 »
Tegnap Budapest(Dél-Buda) - Velence Fürdő távolság megtétele elött nulláztam a fedcompot. A táv 80km oda/vissza, 4 felnőtt ember, klíma, minimum 40 perces dugóban araszolás (Martonvásárnál), 7es úton érden meg az azt követő 52db körforgalmon át, többnyire 80km/h-val haladva.
Átlagfogyi: 6liter
1,4vvtiE12 HB

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2162 Dátum: 2008.07.14 00:26:48 »
Ez érdekes. Én, ha akarok megyek 160-at is de ezt büntetik, a vége 180 lehet, az 1.6-osnak mennyi a vége ? Kb. 190 ?
Megy az óra szerint 190 fölött is. Onnan tudom, hogy egyszer egy dévúst helyre kellett tennem a pályán  :whistling:
« Utoljára szerkesztve: 2008.07.14 00:28:19 írta whis »
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2163 Dátum: 2008.07.14 16:35:32 »
Biztos volt mar rola szo, de hosszu a topic. Benzines kollegaknak mi  a tapasztalata klima kapcsan? Latom, hogy van aki dizel-ben csak par decit ir a klimara nekem 1,4 benzinben ugy fest (bar nem mertem, mert ha meleg van klimazok nem merek ;), hogy van ez  1 liter is.

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2164 Dátum: 2008.07.14 17:41:04 »
Biztos volt mar rola szo, de hosszu a topic. Benzines kollegaknak mi  a tapasztalata klima kapcsan? Latom, hogy van aki dizel-ben csak par decit ir a klimara nekem 1,4 benzinben ugy fest (bar nem mertem, mert ha meleg van klimazok nem merek ;), hogy van ez  1 liter is.
Annyi azért nincs, de számításaim szerint egy jó 7 dl-t rátesz. Az igazság az, hogy nem tudom objektíven meghatározni, ugyanis a nyári szezonban kis megszakításokkal szinte végig klímázok hosszabb távon, korábban pedig (amikor nem kellett a klíma) még a nyers motor miatt nem volt korrekt a mért fogyasztási adat.
Itt említem meg, hogy a Shell V-Power '95-től olyan fél litert esett a fogyasztás. Kicsit hitetlenkedem is, ezért még most is "folyamatos" mérésben vagyok. Egy ismerősöm tanácsára "vágtam vele tele" a tankot, és ha tényleg így marad, akkor ráállok fixen. :yes:
hazard

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2165 Dátum: 2008.07.14 19:39:20 »
Itt említem meg, hogy a Shell V-Power '95-től olyan fél litert esett a fogyasztás. Kicsit hitetlenkedem is, ezért még most is "folyamatos" mérésben vagyok. Egy ismerősöm tanácsára "vágtam vele tele" a tankot, és ha tényleg így marad, akkor ráállok fixen. :yes:
Hat en meg az elozo verdaba raktam MOL evo-t miutan nem hagyott elni a kutas, hogy kifizeti a kulonbozetet ha nem sporolok 3-4 litert egy tankon. Az az igazsag, hogy abban nem volt fedkomp szal csak sacperkb, de tenyleg olyan fel lityoval kevesebbet evett. Ebben is volt mar azota evo, de nalam meg csak 3000 van a gepben szal nem mertem

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2166 Dátum: 2008.07.14 22:43:17 »
Biztos volt mar rola szo, de hosszu a topic. Benzines kollegaknak mi  a tapasztalata klima kapcsan? Latom, hogy van aki dizel-ben csak par decit ir a klimara nekem 1,4 benzinben ugy fest (bar nem mertem, mert ha meleg van klimazok nem merek ;), hogy van ez  1 liter is.

nekem 1,6-nál 3-5 deci többlet volt -tartós 140 körüli tempónál városban gondolom nagyobb lehet a különbség.
Most a Gázolajosnál nincs mérhető különbség.
( az 1,6-nál azért előzéskor, vagy lámpánál tempósabb induláskor kapcsolgattam a klímát, gázolajosnál nemigazán veszek észre hátráltató hatást :D)

-Ha nagyon visszafogja  a klíma a gépet ( teljesítményben és fogyasztésban is), érdemes egy klímással megnézetni, nincs-e túl kevés gáz a rendszerben; ugyanis a gázzal együtt az olaj is elszökhet, és az már komolyabb hátráltató hatást eredményez. - mondjuk a legegyszerűbb lenne, egy másik ugyanolyan gépet is kipróbálni, hogy van-e különbség köztük.

-
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2167 Dátum: 2008.07.14 23:37:02 »
nekem 1,6-nál 3-5 deci többlet volt -tartós 140 körüli tempónál városban gondolom nagyobb lehet a különbség.
Most a Gázolajosnál nincs mérhető különbség.
( az 1,6-nál azért előzéskor, vagy lámpánál tempósabb induláskor kapcsolgattam a klímát, gázolajosnál nemigazán veszek észre hátráltató hatást :D)

-Ha nagyon visszafogja  a klíma a gépet ( teljesítményben és fogyasztésban is), érdemes egy klímással megnézetni, nincs-e túl kevés gáz a rendszerben; ugyanis a gázzal együtt az olaj is elszökhet, és az már komolyabb hátráltató hatást eredményez. - mondjuk a legegyszerűbb lenne, egy másik ugyanolyan gépet is kipróbálni, hogy van-e különbség köztük.
Azt nem mondanam, hogy nagyon visszaogja a gepet (persze erzem, de gondolom ez 1,4-nel normalis) csak az tunt fel, hogy az uccso tankolas ota inkabb orszagut mint varos felallasban is erszrevettem, hogy nott a fogyi - es biztos nem 2-3 decivel.
Hat az morci lenne ha 3000km utan mar klimashoz kene menni  :shifty:
Tenyleg olvasgattam itt a fogyi "beallasarol" az kb mit jelent. Marmint hany kilometer utan lehet azt mondani, hogy no ez mar valami allando?

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2168 Dátum: 2008.07.15 00:14:52 »
Általában 10ezer környékén áll össze végleg a motor.
Gabe 254.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2169 Dátum: 2008.07.15 22:00:58 »
Biztos volt mar rola szo, de hosszu a topic. Benzines kollegaknak mi  a tapasztalata klima kapcsan? Latom, hogy van aki dizel-ben csak par decit ir a klimara nekem 1,4 benzinben ugy fest (bar nem mertem, mert ha meleg van klimazok nem merek ;), hogy van ez  1 liter is.
Nekem pályán és országúton 3-4 decit ugrott a pillanatnyi fogyi a kijelzőn, mikor bekapcsolt a kompresszor (1.4 benzin).
« Utoljára szerkesztve: 2008.07.15 22:02:43 írta whis »
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2170 Dátum: 2008.07.15 22:31:47 »
Biztos volt mar rola szo, de hosszu a topic. Benzines kollegaknak mi  a tapasztalata klima kapcsan? Latom, hogy van aki dizel-ben csak par decit ir a klimara nekem 1,4 benzinben ugy fest (bar nem mertem, mert ha meleg van klimazok nem merek ;), hogy van ez  1 liter is.
Nekem pályán és országúton 3-4 decit ugrott a pillanatnyi fogyi a kijelzőn, mikor bekapcsolt a kompresszor (1.4 benzin).
Ez egy jó megközelítés!  :clap: Le fogom tesztelni...
hazard

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2171 Dátum: 2008.07.15 22:50:27 »
Biztos volt mar rola szo, de hosszu a topic. Benzines kollegaknak mi  a tapasztalata klima kapcsan? Latom, hogy van aki dizel-ben csak par decit ir a klimara nekem 1,4 benzinben ugy fest (bar nem mertem, mert ha meleg van klimazok nem merek ;), hogy van ez  1 liter is.
Nekem pályán és országúton 3-4 decit ugrott a pillanatnyi fogyi a kijelzőn, mikor bekapcsolt a kompresszor (1.4 benzin).
Palyan en is neztem a pill fogyasztast. Bealltam 140re egy egyenes szakaszon, klimaval 7,5-7,6 klima nelkul 6,8-6,9. Szoval nekem mar ott is inkabb 6-8 deci volt, de hat ebben siman lehet, hogy valahol volt par % lejtes / emelkedo az utban.
Na majd erot veszek magamon es izzadok egy 50est ugy hogy kilovom az atlagfogyit aztan hulok egy masik 50et. Bar ha 10k korul lehet csak beszelni a fogyi beallasarol akkor lehet meg varhatok 1-2 honapot

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2172 Dátum: 2008.07.16 18:30:12 »
Palyan en is neztem a pill fogyasztast. Bealltam 140re egy egyenes szakaszon, klimaval 7,5-7,6 klima nelkul 6,8-6,9. Szoval nekem mar ott is inkabb 6-8 deci volt, de hat ebben siman lehet, hogy valahol volt par % lejtes / emelkedo az utban.
140-nél nehéz nézni, mert ott már túl sok a bezavaró tényező, ami változtatja a fogyit. Próbáld meg 100-120 körül, pontosabb képet kapsz.  ::)
Amúgy a pillanatnyi értékből adódó többlet nem mind jelentkezik effektíve, mert a kompresszor nem megy folyamatosan! Plusz azzal is sokat lehet könnyíteni a klíma dolgán, ha belső keringetésre van állítva a szellőzőrendszer (persze néha engedni kell egy kis friss levegőt), így nem kell folyamatoan lehűteni a kívülről beömlő 30+ fokos levegőt.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2173 Dátum: 2008.07.16 22:08:27 »
Biztos volt mar rola szo, de hosszu a topic. Benzines kollegaknak mi  a tapasztalata klima kapcsan? Latom, hogy van aki dizel-ben csak par decit ir a klimara nekem 1,4 benzinben ugy fest (bar nem mertem, mert ha meleg van klimazok nem merek ;), hogy van ez  1 liter is.
Nekem pályán és országúton 3-4 decit ugrott a pillanatnyi fogyi a kijelzőn, mikor bekapcsolt a kompresszor (1.4 benzin).
Palyan en is neztem a pill fogyasztast. Bealltam 140re egy egyenes szakaszon, klimaval 7,5-7,6 klima nelkul 6,8-6,9. Szoval nekem mar ott is inkabb 6-8 deci volt, de hat ebben siman lehet, hogy valahol volt par % lejtes / emelkedo az utban.
Na majd erot veszek magamon es izzadok egy 50est ugy hogy kilovom az atlagfogyit aztan hulok egy masik 50et. Bar ha 10k korul lehet csak beszelni a fogyi beallasarol akkor lehet meg varhatok 1-2 honapot
Az én (országúti) vezetési stílusomnál pontosan ez a kb. 7 dl jelentkezik pluszfogyasztásként a klímával. ...de nem azért vettem ilyen autót, hogy azt nézegessem mennyit dob rá a klíma...:death:...őrültség lenne.
hazard

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2174 Dátum: 2008.07.16 22:28:17 »
Itt említem meg, hogy a Shell V-Power '95-től olyan fél litert esett a fogyasztás. Kicsit hitetlenkedem is, ezért még most is "folyamatos" mérésben vagyok. Egy ismerősöm tanácsára "vágtam vele tele" a tankot, és ha tényleg így marad, akkor ráállok fixen. :yes:

Ráállok! ...vhogy nem akar fogyni a nafta! :winkiss:
hazard