Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1426043 alkalommal)

0 Felhasználó és 55 vendég van a témában

leszilaci

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2145 Dátum: 2008.07.10 11:45:49 »

féltem az életem...legalább egy konzervdoboz legyen körülöttem, ne én legyek a gyűrődő zóna :wacko:


Na ezzel nagyon egyet érteni :chinese:

Bringán is rendszeresen megtalálnak a marhák, azon a 6méteren még átmegyek a "versenypályájukon", én se mernék motorozni, robizni :no:
múlt héten du. deák térnél láttam olyan borulást... :wacko:
bringás a felezőn megy az autók között.
kocsi sávot akart váltani, orrát áttolta, a kiscsaj meg keresztül a motortetőn, átcsapódva a mellette álló autónak...mint a flipperben a golyó...köszi nekem ez neeeeeeeeeeeeem


lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2146 Dátum: 2008.07.10 11:54:56 »
bringás a felezőn megy az autók között.

:offtopic: De ha barmelyik motorosnak vagy bringasnak azt merem mondani, hogy ezt nem kene, akkor le vagyok idiotazva. Nem veletlenul tiltott dolog.  :offtopic:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2147 Dátum: 2008.07.10 13:14:15 »

féltem az életem...legalább egy konzervdoboz legyen körülöttem, ne én legyek a gyűrődő zóna :wacko:


Na ezzel nagyon egyet érteni :chinese:

Bringán is rendszeresen megtalálnak a marhák, azon a 6méteren még átmegyek a "versenypályájukon", én se mernék motorozni, robizni :no:
:yes: :yes:
ez eleg OFF de sajnos aki toltott mar el par orat valamelyik balesetin garantaltan elmegy a kedve a motorozastol. Gyakorlatilag minden 3-4ik ebmert motorrol hoznak be es ha nagyon nagy szerencseje volt csak csunyan ossze van torve..

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2148 Dátum: 2008.07.10 14:58:46 »

féltem az életem...legalább egy konzervdoboz legyen körülöttem, ne én legyek a gyűrődő zóna :wacko:


Na ezzel nagyon egyet érteni :chinese:

Bringán is rendszeresen megtalálnak a marhák, azon a 6méteren még átmegyek a "versenypályájukon", én se mernék motorozni, robizni :no:

Attól függ, hogy hol, melyik városról van szó. Bp-n pl. én sem motoroznék/robogóznék, de egy 20-25e lakosú kisváros azért teljesen más, bár baromarcú itt is van. ...egyébként meg számomra nélkülözhetetlen egy kis adrenalin-töltet nap, mint nap! :devil:
hazard

Peti

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2149 Dátum: 2008.07.10 19:23:13 »
Attól függ, hogy hol, melyik városról van szó. Bp-n pl. én sem motoroznék/robogóznék, de egy 20-25e lakosú kisváros azért teljesen más, bár baromarcú itt is van. ...egyébként meg számomra nélkülözhetetlen egy kis adrenalin-töltet nap, mint nap! :devil:

Pest, mi más...
Adrenalin meg kijut bringával is, az a 4-5 lehetőség amíg átszlalomozok az autók közt, mivel ha megállsz az átkelő szélén, SENKI sem enged át :censored: amúgy pont ma volt, hogy kivolt kapcsolva egy 2x2 sávos xeződés, úgy 3-4perc után untam meg, hogy senki se áll meg, így kénytelen voltam kilesni egy likat két autó között :ph34r: a felezővonalig így átjutottam, onnan jó egy perc volt még végre megállt egyvalaki, és még 15-20mp még a külső sávba is megálltak, az a 1,5perc tökig elég volt adrenalinba, mikor a hátadon érzed a mögötted 60-70el elsuhanó dömper tűzforró motorleheletét, milyen jó is az :wacko:


hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2150 Dátum: 2008.07.10 21:22:58 »
Pest, mi más...
Adrenalin meg kijut bringával is, az a 4-5 lehetőség amíg átszlalomozok az autók közt, mivel ha megállsz az átkelő szélén, SENKI sem enged át :censored: amúgy pont ma volt, hogy kivolt kapcsolva egy 2x2 sávos xeződés, úgy 3-4perc után untam meg, hogy senki se áll meg, így kénytelen voltam kilesni egy likat két autó között :ph34r: a felezővonalig így átjutottam, onnan jó egy perc volt még végre megállt egyvalaki, és még 15-20mp még a külső sávba is megálltak, az a 1,5perc tökig elég volt adrenalinba, mikor a hátadon érzed a mögötted 60-70el elsuhanó dömper tűzforró motorleheletét, milyen jó is az :wacko:

Bp-n gyakran megállok 1-1 zebra előtt (mert, hogy kis városomban ezt mindig így teszem), ha ott nincs lámpa, illetve, ha látom, hogy egy gyalog át szeretne ott kelni. Eleinte megdöbbentem, de manapság már fel sem veszem, hogy közben hátulról ledudálják a fejemet. Már azon sem csodálkozom, hogy ha intek/villantok 1-1 autósnak, hogy "jöjjön, be/kiengedem", vagy más módon segítek, akkorúgy meglepődik az alany ezen, hogy teljesen leblokkol és csak néz bambán. A robogósokra/bringásokra pedig csak azok az autósok figyelnek, akik maguk is gyakran nyeregbe pattannak, a többi jó ha le nem túrja őket az utakról.. :helpsmilie:
hazard

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2151 Dátum: 2008.07.10 21:33:28 »
Milyen gumit vettél a Michelin után, ami fogyasztásilag nem nagyon jött be? KIváncsi vagyok, mert én is az Energy Saver meg a Pirelli P6 között gondolkodom......
Én most Kléber Dynaxer HP2-est vettem.
(az idézeteket pedig megkurtítottam, nehogy kleingy kisasszony megszóljon  :devil:)
Gabe 254.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2152 Dátum: 2008.07.10 21:35:43 »
ez a sok...miért nem azt a gps-szerinti 75-t tartod, mint a videódon? :hammer:

szóval nekem ne mond,h nem lehetne 4,5 alatt járni az 1,4d4d corival, ami még ráadásul nem is kombi :innocent: csak picit vissza kell venni a tempót ;)
Azért nem, mert sokszor oda is kell érni egyszercsak, főleg haza, hogy a kiscsákót még ébren találjam.
Ami meg a gumi miatt bosszant, az az, hogy talán egy takarékosabbal a mostani stílusba is 4,5 alatt lenne.
Gabe 254.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2153 Dátum: 2008.07.10 21:41:39 »
Szörnyű ezeket a hsz-kat olvasni. "Mostanában mindig 4,6 fölött vagyok." meg "autóztam ezzel a kocsival 3-as átlagot is, igaz nem 400km-en..." és "talán a Saverrel meg tudtam volna spórolni még 2-3 decit". Oké, hogy (ha nem is spórol az ember, de legalább) odafigyel a fogyasztásra vki, de hogy menjen a matek a deciltereken.... Ha gazdaságos akarok lenni, akkor  :scooter: az Apriliával. Na én azzal tudok 3 litert, ha kánikulában meglassulnak a reflexeim. :sweatdrop:
Ahogy leszilaci is írta: egyrészt jó a pléhdoboz körülöttünk, másrészt napi 300 km egy robogón elég megterhelő lenne, főleg mondjuk asszonnyal, gyerekkel. Másrészt ha belegondolsz igenis számít: legyen 3 deci a difi. Ez egy tanknál cca 3,3 liter, ami 4,3-as átlaggal 77 km-nyi spórolás, ergó, ugyanazzal az üanyag mennyiséggel egy tanknál 77 km-rel többet megyek. Ez havonta cca 250 km ingyen, vagyis évente 3000km!!! Ez pedig akárhogy nézem kb. 43ezer forint spór. Ebből lehet pl nagyon szép karácsonyi ajándékot venni a gyereknek, meg kedvesnek. Persze ehhez sokat kell mennem.
Gabe 254.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2154 Dátum: 2008.07.10 21:43:43 »
Meg az is hozzatartozik, hogy mindenhova negyed oraval hamarabb indulnak el mint te  :shifty:
Ebben van valami. Tényleg elég mondjuk 20 perccel hamarabb indulni, hogy ne kelljen idegbajoskodni, hirtelen fékezni, előzni, hajtani. Nem csak az autót kíméled, hanem a pénztárcád meg az idegeidet is. Ja, és a zene is sokkal jobban érvényesül.  :walkman:
Gabe 254.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2155 Dátum: 2008.07.10 21:45:49 »
Tényleg elég mondjuk 20 perccel hamarabb indulni, hogy ne kelljen idegbajoskodni, hirtelen fékezni, előzni, hajtani. Nem csak az autót kíméled, hanem a pénztárcád meg az idegeidet is. Ja, és a zene is sokkal jobban érvényesül.  :walkman:

Hat jah. Bar en ahelyett inkabb vagyok a csaladommal. Max kisebb ajandek lesz  :flowers:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2156 Dátum: 2008.07.11 07:53:30 »
Ahogy leszilaci is írta: egyrészt jó a pléhdoboz körülöttünk, másrészt napi 300 km egy robogón elég megterhelő lenne, főleg mondjuk asszonnyal, gyerekkel. Másrészt ha belegondolsz igenis számít: legyen 3 deci a difi. Ez egy tanknál cca 3,3 liter, ami 4,3-as átlaggal 77 km-nyi spórolás, ergó, ugyanazzal az üanyag mennyiséggel egy tanknál 77 km-rel többet megyek. Ez havonta cca 250 km ingyen, vagyis évente 3000km!!! Ez pedig akárhogy nézem kb. 43ezer forint spór. Ebből lehet pl nagyon szép karácsonyi ajándékot venni a gyereknek, meg kedvesnek. Persze ehhez sokat kell mennem.
Évi 15e km-nél én ilyesmivel (spórolás) nem foglalkozom. Nagy futásteljesítménynél talán érdekelne...
hazard

attila23

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 224
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2157 Dátum: 2008.07.11 23:32:58 »
Kevés gyorsítás-lassítás, sok motorfék, egyenletes tempó, kicsivel magasabb guminyomás, ésszerű klímahasználat, nem túl magas tempó, kevés állóhelyzeti álldogálás, forgalom ritmusának figyelése, ehhez való alkalmazkodás, időben történő felkapcsolás, felesleges tömeg mellőzése (többnyire magam megyek :) ) Asszem ennyi. Ja, jó gumiválasztás. Ezt most egy kicsit elcsesztem. Volt jó áron egy gumi, pedig Energy Savert akartam venni, de nem. A gyári gumival jobban fogyasztott (kevesebbet) talán a Saverrel meg tudtam volna spórolni még 2-3 decit, dehát...

Kgabe!
Ez egy jó összefoglaló!  ::)

Szurkapiszka nélkül attila23! : "múltkor is inkább átadtam a barátnőmnek " ez a döntés is hozzájárulhat az átlagfogyi feljebb ugrásához  :ph34r:

A barátnőm ment vagy 80-al, azzal csak csökkent a fogyi :). Egyébként a felsoroltakat gyakorolom a féket nem nagyon használom (45 ezernél volt 50%-os), a közlekedési lámpák programját megtanulom, sokat gurítom a kocsit, de mégse megy lejjeb. A klíma illetve városban a lámpahasználat (általában este használom a kocsit, illetve csúcsforgalomban mindig gyújtok lámpát) mennyit számít.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2158 Dátum: 2008.07.12 00:04:48 »
Klíma nálam 2-3 deci, a lámpa sztem 1 deci alatt. Amúgy a klíma pl országúton, a lehajtott ablakkal szemben, még gazdaságosabb is.
Gabe 254.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2159 Dátum: 2008.07.12 00:58:31 »
Tényleg elég mondjuk 20 perccel hamarabb indulni, hogy ne kelljen idegbajoskodni, hirtelen fékezni, előzni, hajtani. Nem csak az autót kíméled, hanem a pénztárcád meg az idegeidet is. Ja, és a zene is sokkal jobban érvényesül.  :walkman:

Hat jah. Bar en ahelyett inkabb vagyok a csaladommal. Max kisebb ajandek lesz  :flowers:


Nekem munkaeszköz a gép, évi 30-40 e között mentem az utóbbi 5 évben, megpróbálok egy ésszerű kompromisszumot tartani a sebesség/fogyasztás között. autópálya 130-140, városban ~60-65 de a lámpák, és a forgalom ritmusát figyelve, viszonylag kevés fékezéssel ( ettől viszont a gumi kopik kanyarban) .

Gázolaj üzemű gép lévén egy eszement spórolással kb 20-25%-ot lehet spórolni a mostanihoz képest, ehez viszont napi 30-40 perccel többet ülnék a kocsiban ( ami magában nem gond, mert nem rossz) amit inkább azért a családdal töltenék .
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!