Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1423682 alkalommal)

0 Felhasználó és 43 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2085 Dátum: 2008.06.25 20:18:09 »
a 60 lovas F-Astrát nyomni kell ahhoz, hogy városban 7.3-7.5-öt, országúton 6.7-6.8-at egyen. De komoly eltérés nem lesz, ugyanakkor a Corolla számottevően jobban megy majd.

Nem kell azt agyontaposni hozzá, apámnak az volt cégesnek, annó újonan, 7 alá nem mennt neki vegyesben, pedig minden kocsiból 1l-el kisebb fogyasztást produkál mint én, és az 1,6 F astrával rendszeresen 8-8,5l hoztam -( egyszer volt 6,1 , haver után mentünk, ő kispolákkal nyomta, néha a 80-at is súroltuk :) ) az 1,6 E12 Coriból, amikor összeszoktunk, meg megkapta a finom 0w-30 olajat vegyesben 8 körül kijöttem! ( nálam a vegyes az 40% Bp; 40% autopálya 130+ tempóval a maradék meg minden más )

Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Peti

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2086 Dátum: 2008.06.25 23:17:16 »


Nem kell azt agyontaposni hozzá, apámnak az volt cégesnek, annó újonan, 7 alá nem mennt neki vegyesben, pedig minden kocsiból 1l-el kisebb fogyasztást produkál mint én...


E11 1.4vvti simán hozza egy 1.4es F-Astra fogyasztását...

leszilaci

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2087 Dátum: 2008.06.26 09:44:18 »
Azért amiért a Yariszba se, járáskultúra, alig fogyaszt kevesebbet, cserébe drágább a gázolaj, több a kötelező, (Yarisznál mondjuk nem) lomhább, mint az 1.3-1.4 vvti +tudod hogy benzinpárti vagyok. :ph34r:
vezettem yaris verso d4d-t...nem hittem el,h ennyire halk, simán járt, mint egy benzines!!!
nagy sebességet, gyorsulást (akkor s)nem próbáltam ::) de szerintem sem éri meg :no:
ha jól emlékszem Xanyival folytatott beszélgetésre, akkor az e11 2.0dízelmotorja a pözsótól van...olyat bizti nem vennék :surrender:

Peti

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2088 Dátum: 2008.06.26 10:22:14 »

vezettem yaris verso d4d-t...nem hittem el,h ennyire halk, simán járt, mint egy benzines!!!
nagy sebességet, gyorsulást (akkor s)nem próbáltam ::) de szerintem sem éri meg :no:

Versóba mondjuk pont nem ültem még ::) de sima Yariszba dízeles volt a dízel ;) tudta az ember minden szituba hogy mi van a motortérbe, menetteljesítményekben valahol 1.0-1.3 között van.


Idézet
ha jól emlékszem Xanyival folytatott beszélgetésre, akkor az e11 2.0dízelmotorja a pözsótól van...olyat bizti nem vennék :surrender:

No ezt látod nem tudom :innocent:



OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2089 Dátum: 2008.06.27 09:25:12 »


Nekem is  :yes: ... De ennek ellenére nem vinne rá a lélek, hogy 60-ig kitekerjem minden alkalommal a hármast, csak azért, hogy a négyest átugorhassam. Látnám elröpülni a forintocskákat közben  :nono:

Termeszetesen. De itt szo sincsen kinzasrol. Ha nincsen allorajt, akkor szepel elindulok 1-esben, kb. 5 masodperccel kesobb mar 2-es, es olyan 30 km/h-tol mar mehet 2-es utan a 4-es, 50-60-nal mar lazan mehet 5-osbe is. Tehat nem olom meg, csak valtogasson sokat, akinek ket anyja van.  :shifty: Kulonben, mint azt korabban mondtam, a varosbol lazan felmegyek 4-esben az egesz szerpentinen hazaig, s mostanaban a lefele utat mar 5-osben szoktam megtenni kinzas nelkul.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2090 Dátum: 2008.06.28 00:04:12 »


Miért nem?

Azért amiért a Yariszba se, járáskultúra, alig fogyaszt kevesebbet, cserébe drágább a gázolaj, több a kötelező, (Yarisznál mondjuk nem) lomhább, mint az 1.3-1.4 vvti +tudod hogy benzinpárti vagyok. :ph34r:

Toyota dízel fronton az E12 2ezres, 110lovas dízel tetszik, nagyon jól megy, teszi ezt az 1.4vvti-nél is kevesebb fogyasztásért cserébe :excl:

Nem akarom a régi vitát újrakezdeni, de ez vicc, hogy a 90 lovas 2.0 D-4D lomhább lenne, mint az 1.4 benzines. Lehet hogy később ér nulláról százra, de nem kérdés, hogy melyikkel lehet fürgébben kigyorsítani, előzni, emelkedőt mászni stb. És az az "alig kevesebb" fogyasztás szerintem átlagban kb. másfél liter. Jelenlegi benzinár mellett kb. 400-ba kéne kerüljön a gázolaj ahhoz, hogy üzemanyag-költségben egálban legyenek.

(Yarisnál a 75 lovas dízel minden téren veri az ezres benzinest, rugalmasságban az 1.3-ast is, és közben kb. egy literrel kevesebbet kajál az ezresnél is.)
« Utoljára szerkesztve: 2008.06.28 00:10:22 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2091 Dátum: 2008.06.28 00:09:38 »
ha jól emlékszem Xanyival folytatott beszélgetésre, akkor az e11 2.0dízelmotorja a pözsótól van...olyat bizti nem vennék :surrender:

No ezt látod nem tudom :innocent:

Háromféle dízel volt az E11-esben. A facelift előtti béka változatban a régi 2.0 Toyota szívódízel. A faceliftesben egyrészt a 2.0 D-4D, másrészt valóban tettek bele rövid ideig egy 1.9-es (és nem kétliteres) szívódízelt, ami a PSA-tól származik. Ez a motor nem más, mint a legendás, anno sokmillió példányban gyártott, kiforrott, agyonverhetetlen 1.9-es Peugeot dízel, ami elnyűhetetlenségben talán a régi Merci dízelekkel említhető egy lapon (!), emellett elavult konstrukciójú szívódízel mivoltához képest elég csendes, viszonylag jól megy, és keveset is eszik. MINDEN téren jobb, mint a Toyota-féle 2.0 szívódízel - a megbízhatóságot is beleértve. Ezzel a motorral simán megvenném az E11-est - a Toyota-féle régi kétliteressel nem!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2092 Dátum: 2008.06.28 00:13:11 »


Nekem is  :yes: ... De ennek ellenére nem vinne rá a lélek, hogy 60-ig kitekerjem minden alkalommal a hármast, csak azért, hogy a négyest átugorhassam. Látnám elröpülni a forintocskákat közben  :nono:

Termeszetesen. De itt szo sincsen kinzasrol. Ha nincsen allorajt, akkor szepel elindulok 1-esben, kb. 5 masodperccel kesobb mar 2-es, es olyan 30 km/h-tol mar mehet 2-es utan a 4-es, 50-60-nal mar lazan mehet 5-osbe is. Tehat nem olom meg, csak valtogasson sokat, akinek ket anyja van.  :shifty: Kulonben, mint azt korabban mondtam, a varosbol lazan felmegyek 4-esben az egesz szerpentinen hazaig, s mostanaban a lefele utat mar 5-osben szoktam megtenni kinzas nelkul.

Vágom, de miért 30-ig kettes, miért nem csak 20-ig, és utána 30-ig a hármas? Egyrészt így még kevesebbet enne/még jobban kímélnéd (na jó, talán a kuplungot leszámítva), másrészt a te autódban aztán tényleg öröm váltani :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2093 Dátum: 2008.06.28 07:19:22 »

Vágom, de miért 30-ig kettes, miért nem csak 20-ig, és utána 30-ig a hármas? Egyrészt így még kevesebbet enne/még jobban kímélnéd (na jó, talán a kuplungot leszámítva), másrészt a te autódban aztán tényleg öröm váltani :)

Persze, de ha nem kell valtani egy autoban, az meg nagyobb orom. :)
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2094 Dátum: 2008.06.28 12:19:43 »
Háromféle dízel volt az E11-esben. A facelift előtti béka változatban a régi 2.0 Toyota szívódízel. A faceliftesben egyrészt a 2.0 D-4D, másrészt valóban tettek bele rövid ideig egy 1.9-es (és nem kétliteres) szívódízelt, ami a PSA-tól származik. Ez a motor nem más, mint a legendás, anno sokmillió példányban gyártott, kiforrott, agyonverhetetlen 1.9-es Peugeot dízel, ami elnyűhetetlenségben talán a régi Merci dízelekkel említhető egy lapon (!), emellett elavult konstrukciójú szívódízel mivoltához képest elég csendes, viszonylag jól megy, és keveset is eszik. MINDEN téren jobb, mint a Toyota-féle 2.0 szívódízel - a megbízhatóságot is beleértve. Ezzel a motorral simán megvenném az E11-est - a Toyota-féle régi kétliteressel nem!

Ahogy olvastam a HSZ-ket, már hegyeztem az ujjaimat, de látom, hogy megelőztél. Valóban az említett PSA egykilences szívódiesel igazán kiforrott és precíz szerkezet. 
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Peti

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2095 Dátum: 2008.07.01 19:09:21 »

Nem akarom a régi vitát újrakezdeni, de ez vicc, hogy a 90 lovas 2.0 D-4D lomhább lenne, mint az 1.4 benzines. Lehet hogy később ér nulláról százra, de nem kérdés, hogy melyikkel lehet fürgébben kigyorsítani, előzni, emelkedőt mászni stb. És az az "alig kevesebb" fogyasztás szerintem átlagban kb. másfél liter. Jelenlegi benzinár mellett kb. 400-ba kéne kerüljön a gázolaj ahhoz, hogy üzemanyag-költségben egálban legyenek.

Én se akarom újrakezdeni, nem azért írtam, ez az én véleményem, mentem 2ezres dízellel, és 1.4vvti-vel is, sokkal szimpatikusabb volt a benzines, az én stílusomhoz pedig jobban passzolt pont

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2096 Dátum: 2008.07.03 16:58:50 »

Nem akarom a régi vitát újrakezdeni, de ez vicc, hogy a 90 lovas 2.0 D-4D lomhább lenne, mint az 1.4 benzines. Lehet hogy később ér nulláról százra, de nem kérdés, hogy melyikkel lehet fürgébben kigyorsítani, előzni, emelkedőt mászni stb. És az az "alig kevesebb" fogyasztás szerintem átlagban kb. másfél liter. Jelenlegi benzinár mellett kb. 400-ba kéne kerüljön a gázolaj ahhoz, hogy üzemanyag-költségben egálban legyenek.

Én se akarom újrakezdeni, nem azért írtam, ez az én véleményem, mentem 2ezres dízellel, és 1.4vvti-vel is, sokkal szimpatikusabb volt a benzines, az én stílusomhoz pedig jobban passzolt pont

Az rendben is van, hogy neked szimpatikusabb, meg hogy a te stílusodhoz jobban passzol  :) ... De nem ezt írtad, hanem hogy lomhább. A kettő nem ugyanaz ;) ... de mindegy, hagyjuk.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2097 Dátum: 2008.07.03 19:47:08 »
Az rendben is van, hogy neked szimpatikusabb, meg hogy a te stílusodhoz jobban passzol  :) ... De nem ezt írtad, hanem hogy lomhább. A kettő nem ugyanaz ;) ... de mindegy, hagyjuk.


Igaz-igaz, most visszaolvastam, tényleg úgy jön le mintha sziklaszilárd tényeket írnék, természetesen a saját véleményemet írtam le, hogy miért nem vennék, de tényleg ne ragozzuk tovább...:wheelchair: ;)

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2098 Dátum: 2008.07.04 23:27:15 »
Mentem ma egy Bp-Solt-Bp-t az 51-esen es ugyan kicsit kesz voltam, mert egen-foldon kamion es teherauto, e aztan beletorodtem es magnoztam 90 korul. Mikor indultam lenullaztam az atlagfogyit es itthon 5.6-ot mutatott. Ez egy 1.4 benzin Auris. Szerintem ez tobb mint kivallo egy 1250kg-os vasnal :balloon:

G6

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 396
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2099 Dátum: 2008.07.05 01:52:13 »
Mentem ma egy Bp-Solt-Bp-t az 51-esen es ugyan kicsit kesz voltam, mert egen-foldon kamion es teherauto, e aztan beletorodtem es magnoztam 90 korul. Mikor indultam lenullaztam az atlagfogyit es itthon 5.6-ot mutatott. Ez egy 1.4 benzin Auris. Szerintem ez tobb mint kivallo egy 1250kg-os vasnal :balloon:

Reális szerintem. Hasonló tempónál a Corolla TS 6,2-t evett, pedig az 200 lóerő. De mivel a konstans 90-nel nagyon kevés teljesítmény is elég, ilyenkor gyakorlatilag motormérettől függetlenül minden autó jól fogyaszt. Kíváncsi lennék egy 1,4-es dízel Auris mennyit eszik ilyen tempónál, de szerintem 3,5-4 körül  ::)
Geesix

'02-'07 Corolla TS
'07- Auris D-CAT