Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1424489 alkalommal)

0 Felhasználó és 50 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2070 Dátum: 2008.06.25 07:30:39 »
Ezt a fokozat-kihagyós dolgot én sem értettem soha. Mire jó ez? Spórolásra biztosan nem, mert így nagyobb lesz az átlagos fordulatszám.

Nekem csak arra, hogy kevesebbet kell valtanom. Ha eppen eszembe jut, ha nem akkor elvaltogatok.  :2guns: Hat igen, az automatahoz huz a szivem.

Nekem is  :yes: ... De ennek ellenére nem vinne rá a lélek, hogy 60-ig kitekerjem minden alkalommal a hármast, csak azért, hogy a négyest átugorhassam. Látnám elröpülni a forintocskákat közben  :nono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2071 Dátum: 2008.06.25 07:34:50 »
Most akkor pontosan hány literes is a Cori tankja?!? Amúgy elméletileg 1150 km-re tankoltam ezt. Bár kijelző szerint 4,5 volt az átlag és csak 998 km-nél villant a sárga.


Lehetséges. Velem is előfordult több autóval is, hogy többet sikerült tankolnom, mint a tank névleges űrmérete. Ha nagyon üres, akkor lehetséges az ilyesmi. Literek férnek csak a csőbe, ahogy a többiek is írták.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

leszilaci

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2072 Dátum: 2008.06.25 09:54:13 »
Az asszony fogyasztási rekordot állított be a Corollával. Egy ideje ő jár vele melóba, a múltkor megtankoltam neki, lenulláztam mindent, ma szólt, hogy már ég a narancssárga lámpa. Gyanús volt, hogy elég hamar. Ugyanazon az útvonalon jár melóba, amerre régen én vittem és egyáltalán nem szágoldozós a stílusa. Nos, az átlagfogyija 10.4 a fedcomp szerint  :eek: :eek: Ennyit is tud enni az 1.4-es VVTi  :sweatdrop:
ülj be mellé, és magyarázd el neki...
Kacsának is sikerült megértenie. az ex-fiestájával tök jókat fogyasztott, nomeg a mostani corijával is finoman, jól közlekedik :)

LaccPacc

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2073 Dátum: 2008.06.25 10:25:35 »
Emberek, én szombaton fogom megvenni életem első Toyotáját, 2002-es békalámpás Corolla 1.4
HÁT miket hallok. Jelenleg egy 16éves OpelAstrám van, 8szelepes, alapverzió, hát összesen 67lóerős, viszont fogyasztani városban is csak 7.3-7.5-t fogyaszt, országúton MINDIG hét alatt, de inkább 6.7-6.8 a fogyasztása. 67 lóerővel az is igaz, nem mész 160-nal, bár egyszer kipróbáltam és 170km/h-val elmentem Siófokra Bpről. Bírta gond nélkül, de a fogasztása nem derült ki, mert ez ugye csak 108km, és csak skoára tankoltam utána. e normális hétköznapi használat mellett sajna azt kell lássam, hogy a 16éves Astra sokkal pénztárcabarátabb. Na cserébe mondjuk a Corolla 97LE lesz, és lesz benne légkondi is, tehát valahol érthető a nagyobb fogyasztása, de szomorkodom, hogy egy jóval fiatalabb autó, jóval újab és japánabb technikával nem fogyaszt kevesebbet :( Ettől függetlenül már előre is nagyon szeretem, egy ezüstmetál autók, a lökhárítója is az meg mindene, csak a tükrét hagyták ki (nemtom miért. Majd én leszínezem).
üdv, kevés dugót és totoyázást az utakon!
Laci
LaccPacc

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2074 Dátum: 2008.06.25 10:30:35 »
Emberek, én szombaton fogom megvenni életem első Toyotáját, 2002-es békalámpás Corolla 1.4...
Uram bocsá, vegyél dízel autót.  :ph34r: Vannak itt olyan dízeles fogyik, hogy csak meresztgetem a szemem én is. ;)
Esetleg amit veszel verda átlagfogyijának ellenőrzésére jó lehet a www.spritmonitor.de oldal. :)

A tied már vvt-i mocis lesz, nem úgy mint az enyém (átlagfogyira katt az aláírásomban), de ide kattintasz, láthatod a vvt-ik átlagfogyijait.
Nagyon lábfüggő a dolog. :)
« Utoljára szerkesztve: 2008.06.25 10:36:32 írta kleingy »
         

Peti

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2075 Dátum: 2008.06.25 10:32:37 »
Emberek, én szombaton fogom megvenni életem első Toyotáját, 2002-es békalámpás Corolla 1.4
HÁT miket hallok. Jelenleg egy 16éves OpelAstrám van, 8szelepes, alapverzió, hát összesen 67lóerős, viszont fogyasztani városban is csak 7.3-7.5-t fogyaszt, országúton MINDIG hét alatt, de inkább 6.7-6.8 a fogyasztása. 67 lóerővel az is igaz...

Az E11-es Corolla (amit Te fogsz venni) 7liter körül simán eljárkál városban, ugyanazzal a motorral a nehezebb E12-es Corollák fogyasztanak városba 7.5-8-at.
Kevesebbet fog fogyasztani az Astrádnál, +kategóriával jobb menetteljesítményeket fog nyújtani, hol is van a baj???
« Utoljára szerkesztve: 2008.06.25 10:38:30 írta Peti »

Peti

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2076 Dátum: 2008.06.25 10:37:20 »
Uram bocsá, vegyél dízel autót.  :ph34r: Vannak itt olyan dízeles fogyik, hogy csak meresztgetem a szemem én is. ;)

E11-be nem érdemes dízelt venni.  ::)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2077 Dátum: 2008.06.25 10:38:11 »
E11-be nem érdemes dízelt venni.  ::)
Nem is E11-ből gondoltam dízelt, én spec nem is találtam itthon anno (sajnos vagy nem). :)
         

Peti

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2078 Dátum: 2008.06.25 10:41:29 »
Nem is E11-ből gondoltam dízelt, én spec nem is találtam itthon anno (sajnos vagy nem). :)

Jah :)

Amúgy találni itthon is, 90lovas 2ezrest, én tuti nem vennék, akárcsak Yariszból a 75lovas 1.4es dízelt...

leszilaci

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2079 Dátum: 2008.06.25 10:57:25 »
Nem is E11-ből gondoltam dízelt, én spec nem is találtam itthon anno (sajnos vagy nem). :)

Jah :)

Amúgy találni itthon is, 90lovas 2ezrest, én tuti nem vennék, akárcsak Yariszból a 75lovas 1.4es dízelt...
pedig a 75 lovas d4d yaris jó...

Peti

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2080 Dátum: 2008.06.25 11:03:12 »

pedig a 75 lovas d4d yaris jó...

Nálad azaz autó mennyit fogyasztana? :eek:

leszilaci

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2081 Dátum: 2008.06.25 11:49:00 »

pedig a 75 lovas d4d yaris jó...

Nálad azaz autó mennyit fogyasztana? :eek:
:offtopic: :surrender:
7-8 decivel biztos,h kevesebbet, mint az 1.3vvti.
4 alatt lehetne tartani bárhol.
nézd csak ezt
ez a "nehéz lábú" -az átlagsebesség alapján- 8decivel jobb tőlem...az eredményét simán lehet javítani.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2082 Dátum: 2008.06.25 17:42:18 »
Emberek, én szombaton fogom megvenni életem első Toyotáját, 2002-es békalámpás Corolla 1.4
HÁT miket hallok. Jelenleg egy 16éves OpelAstrám van, 8szelepes, alapverzió, hát összesen 67lóerős, viszont fogyasztani városban is csak 7.3-7.5-t fogyaszt, országúton MINDIG hét alatt, de inkább 6.7-6.8 a fogyasztása. 67 lóerővel az is igaz, nem mész 160-nal, bár egyszer kipróbáltam és 170km/h-val elmentem Siófokra Bpről. Bírta gond nélkül, de a fogasztása nem derült ki, mert ez ugye csak 108km, és csak skoára tankoltam utána. e normális hétköznapi használat mellett sajna azt kell lássam, hogy a 16éves Astra sokkal pénztárcabarátabb. Na cserébe mondjuk a Corolla 97LE lesz, és lesz benne légkondi is, tehát valahol érthető a nagyobb fogyasztása, de szomorkodom, hogy egy jóval fiatalabb autó, jóval újab és japánabb technikával nem fogyaszt kevesebbet :( Ettől függetlenül már előre is nagyon szeretem, egy ezüstmetál autók, a lökhárítója is az meg mindene, csak a tükrét hagyták ki (nemtom miért. Majd én leszínezem).
üdv, kevés dugót és totoyázást az utakon!
Laci

A teljesítmény üzemanyagból jön létre, ezt tudomásul kell venni. Egy 60 lóerős (mert az Astrád tudtommal annyi, nem 67) motor fogyasztását egy 97 lovaséval direktben összevetni nincs sok értelme, ráadásul az a 8 szelepes 1.4-es Opel motor kiválóan sikerült gazdaságosság szempontjából. Továbbá könnyebb is jóval az Astra F (pláne a korai évjáratok), mint egy utolsó szériás E11 - márpedig a tömeg mozgatásához is üzemanyag kell.

Ezzel együtt, nincs igazán alap részedről az aggodalomra, mert gond nélkül el fogod tudni mozgatni a Corolládat is hasonló fogyasztásokkal, mind városban, mind városon kívül - bár egy picivel valószínűleg csakugyan többet fog enni, mert a 60 lovas F-Astrát nyomni kell ahhoz, hogy városban 7.3-7.5-öt, országúton 6.7-6.8-at egyen. De komoly eltérés nem lesz, ugyanakkor a Corolla számottevően jobban megy majd.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2083 Dátum: 2008.06.25 17:43:36 »
Uram bocsá, vegyél dízel autót.  :ph34r: Vannak itt olyan dízeles fogyik, hogy csak meresztgetem a szemem én is. ;)

E11-be nem érdemes dízelt venni.  ::)

Miért nem?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2084 Dátum: 2008.06.25 19:53:41 »


Miért nem?

Azért amiért a Yariszba se, járáskultúra, alig fogyaszt kevesebbet, cserébe drágább a gázolaj, több a kötelező, (Yarisznál mondjuk nem) lomhább, mint az 1.3-1.4 vvti +tudod hogy benzinpárti vagyok. :ph34r:

Toyota dízel fronton az E12 2ezres, 110lovas dízel tetszik, nagyon jól megy, teszi ezt az 1.4vvti-nél is kevesebb fogyasztásért cserébe :excl: