Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1426422 alkalommal)

0 Felhasználó és 58 vendég van a témában

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2025 Dátum: 2008.05.30 16:40:31 »
Idézetet írta: "kleingy"
Én egyébként már a sárga lámpa felvillanásánál pánikba esem...  :nagymosoly:
(Holott az 50 litykós tankomba 39 liternél többet így még nem sikerült tankolnom soha, szóval a kb. 10 liter áll nálam is)


Az elején én is így voltam és gyorsan kerestem egy kutat, de a 2. ilyen helyzet óta azt csinálom, hogy a jelzéskor lenullázom a napi számlálót és még max. 100 km-ig "jó vagyok" tankolás nélkül is. ...már csak azrt is mert törekszem, hogy OMV-nél tankoljak, az pedig a lakóhelyemtõl messzebb van....

Egy másik topic témája éppen az üzemenyag oktánszámának kihatása motor "csörgésére". Ti vettetek észre vmi különbséget 95 vs. 98 vs. 100 üzemanyagok, illetve töltõállomások (MOL vs. Shell vs. OMV vs. all) által kínált nafták között?
hazard

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2026 Dátum: 2008.05.30 17:45:24 »
Idézetet írta: "hazard"
Idézetet írta: "kleingy"
Én egyébként már a sárga lámpa felvillanásánál pánikba esem...  :nagymosoly:
(Holott az 50 litykós tankomba 39 liternél többet így még nem sikerült tankolnom soha, szóval a kb. 10 liter áll nálam is)


Az elején én is így voltam és gyorsan kerestem egy kutat, de a 2. ilyen helyzet óta azt csinálom, hogy a jelzéskor lenullázom a napi számlálót és még max. 100 km-ig "jó vagyok" tankolás nélkül is. ...már csak azrt is mert törekszem, hogy OMV-nél tankoljak, az pedig a lakóhelyemtõl messzebb van....

Egy másik topic témája éppen az üzemenyag oktánszámának kihatása motor "csörgésére". Ti vettetek észre vmi különbséget 95 vs. 98 vs. 100 üzemanyagok, illetve töltõállomások (MOL vs. Shell vs. OMV vs. all) által kínált nafták között?


Sajnos erre (oktánszám) nem tudok válaszolni mert D4D a kicsike  :szemez:    és csak Shell-nél tankoltam eddig.
Mint már korábban írtam a fogyasztásról és mások által leírt adatok alapján nem tudom azt mondani, hogy akkor a OMV jobb nyálat adna.
Fery

Peti

  • Vendég
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2027 Dátum: 2008.05.30 19:04:03 »
Idézetet írta: "kis_andras"
az hogy 50literes a tankja


Jó az 55-nek is :wink:

Peti

  • Vendég
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2028 Dátum: 2008.05.30 19:05:45 »
Idézetet írta: "vkrysz"
A másik kérdésem pedig az lenne hogy szeretnék az autóba venni betétes sportlégszûrõt...érdemes vagy csak felesleges pézkidobás?


Teljesen felesleges pénzkidobás...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2029 Dátum: 2008.05.31 23:42:55 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Vagy 5W-40-est, 5W50-est, de szinte soha az ACEA B1/B5 szabványt... :( (M+F, T-Max) Asszem gari lejártával már tényleg magam fogom vinni az olajat, egyrészt, hogy megkapja a gyári elõírást, másrészt anyagi okokból.
Amúgy nálam fogyi az utóbbi idõben 4,8-4,7.


Miért kell ezzel megvárni a gari lejártát? Attól nem vész el a gari, hogy magad viszed az olajat. Barátném Corija esetében kezdettõl fogva így teszünk, a pécsi Toyota ebbõl abszolút nem csinál problémát.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2030 Dátum: 2008.05.31 23:48:56 »
Idézetet írta: "kleingy"
Én egyébként már a sárga lámpa felvillanásánál pánikba esem...  :nagymosoly:
(Holott az 50 litykós tankomba 39 liternél többet így még nem sikerült tankolnom soha, szóval a kb. 10 liter áll nálam is)


Amíg a Camryben az eredeti AC-pumpa volt, addig én városban kizárólag a nullatartományban jártam, a mutató folyamatosan az E vonal alatt lógott, és feszt égett a sárga lámpa :nagymosoly: ... Hát hogy a fenébe ne, mikor nullánál még 13 liter van benne. Figyeltem a számláló állását, és az alapján tudtam, mikor kell menni tankolni. Volt, hogy beletettem 12 litert, és nem mozdult el a mutató/aludt ki a lámpa :D ... Párszor majdnem ki is fogyasztottam, rángatott már, mikor beálltam a kútra. De nekem fekszik ez a használati mód, apámmal együtt mindketten így használjuk az autóinkat városban, max. 10 litereket tankolunk és megyünk majdnem kifogyásig. Így könnyebb beosztani, nem csábítja fölösleges utakra az embert.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2031 Dátum: 2008.05.31 23:51:03 »
Idézetet írta: "vkrysz"
Sziasztok!
Én most vettem egy Corollát és azt vettem észre hogy az elöttem szólókhoz képest többet fogyaszt.
2004 Corolla 1.4 Nagyrészt csak hosszú távon járok és a fed is azt írja h az átlag 5.7 viszont egy tankkal(55 liter ha jól tudom)csak 800km-t tudok menni.Ez majdnem 7 liter átlag.
A kérdésem az lenne h szerintetek ez miért lehet vagy mi az oka a fogyasztásnak?


Hogyan számítottad ezt ki? Teletankoltad a kocsit, és mentél, amíg ki nem fogyott a benzin?

A fedcompnak amúgy nyugodtan hihetsz. 1-2 decinél többet nem téved.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

vkrysz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 102
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2032 Dátum: 2008.06.01 18:47:06 »
Úgy hogy teletankoltam ..mértem addig amíg nem világít hogy üres és számoltam!de most már tudom h ez nem jó mert még maradt bent 15 liter:
Kiszámoltam most normálisan és 5.9 lett.

Idézetet írta: vkrysz
Sziasztok!
Én most vettem egy Corollát és azt vettem észre hogy az elöttem szólókhoz képest többet fogyaszt.
2004 Corolla 1.4 Nagyrészt csak hosszú távon járok és a fed is azt írja h az átlag 5.7 viszont egy tankkal(55 liter ha jól tudom)csak 800km-t tudok menni.Ez majdnem 7 liter átlag.
A kérdésem az lenne h szerintetek ez miért lehet vagy mi az oka a fogyasztásnak?

Hogyan számítottad ezt ki? Teletankoltad a kocsit, és mentél, amíg ki nem fogyott a benzin?

A fedcompnak amúgy nyugodtan hihetsz. 1-2 decinél többet nem téved.
2004 Corolla 1.4 HB

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2033 Dátum: 2008.06.05 09:29:18 »
Nekem a 2.0 dizel Aurisom varos-autopalya (10-90%) 6.0 kereken teli gumival. Klima nelkul es 140-es tempoval a palyan.
A minap Ausztriaban megtankoltam, nullaztam az atagfogyasztast. Visszaterve a palyara 110es korlatozas vart ram kb 50 km hosszan. A tempomattal 115-120 koze lottem be. 50 km utan 4,6l/100km-t mutatott a muszer. :toy:

Azota csereltem nyari gumikra, es alufelnikre. Meg persze most mar benne van 7000km is. Igy a fogyasztas 140nel (autopalya), vegig klimaval, tempomattal 5,5. El se akartam hinni... de ezt mar egymas utan 4-szer megcsinalta a kis aranyos  :tt1:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2034 Dátum: 2008.06.14 19:21:27 »
Az asszony fogyasztási rekordot állított be a Corollával. Egy ideje ő jár vele melóba, a múltkor megtankoltam neki, lenulláztam mindent, ma szólt, hogy már ég a narancssárga lámpa. Gyanús volt, hogy elég hamar. Ugyanazon az útvonalon jár melóba, amerre régen én vittem és egyáltalán nem szágoldozós a stílusa. Nos, az átlagfogyija 10.4 a fedcomp szerint  :eek: :eek: Ennyit is tud enni az 1.4-es VVTi  :sweatdrop:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2035 Dátum: 2008.06.14 19:49:03 »
Az asszony fogyasztási rekordot állított be a Corollával. Egy ideje ő jár vele melóba, a múltkor megtankoltam neki, lenulláztam mindent, ma szólt, hogy már ég a narancssárga lámpa. Gyanús volt, hogy elég hamar. Ugyanazon az útvonalon jár melóba, amerre régen én vittem és egyáltalán nem szágoldozós a stílusa. Nos, az átlagfogyija 10.4 a fedcomp szerint  :eek: :eek: Ennyit is tud enni az 1.4-es VVTi  :sweatdrop:

Egyik barátom édesanyja az ezres Micrájával (a mostani előtti típus) etet bő 10 litert itt a városban  ::) ... Hármas fölé nem kapcsol, meg ilyenek. Szóval ne aggódj, van még hova fejlődni, ehhez képest nem is rossz a ti 10.4-es fogyitok  :whistling:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2036 Dátum: 2008.06.15 12:08:49 »
Az asszony fogyasztási rekordot állított be a Corollával. Egy ideje ő jár vele melóba, a múltkor megtankoltam neki, lenulláztam mindent, ma szólt, hogy már ég a narancssárga lámpa. Gyanús volt, hogy elég hamar. Ugyanazon az útvonalon jár melóba, amerre régen én vittem és egyáltalán nem szágoldozós a stílusa. Nos, az átlagfogyija 10.4 a fedcomp szerint  :eek: :eek: Ennyit is tud enni az 1.4-es VVTi  :sweatdrop:


Nem kell száguldozni a magas átlagfogyihoz. Épp elég, ha valaki nem vált fel, nameg sokszor veszít lendületet: fékezés, gyorsulás. Szerintem ez idővel csökkenni fog, mert idő kell, míg hozzászokik.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2037 Dátum: 2008.06.17 14:08:21 »
felfújtam 2,2re a gumijaimat. szervo hiján a kocsi egyértelmüen jobban fordul és kevesebbet eszik ::)
eddig 550-580at mentem 40 literrel most már 630at is mentem! tökre meglepődtem. pedig város is volt.
csak kcisit félek h középen fognak kopni a gumik, és rosszabb a tapadás..csak ezek a benzinárak.. :hammer:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2038 Dátum: 2008.06.17 21:50:22 »
felfújtam 2,2re a gumijaimat. szervo hiján a kocsi egyértelmüen jobban fordul és kevesebbet eszik ::)
eddig 550-580at mentem 40 literrel most már 630at is mentem! tökre meglepődtem. pedig város is volt.
csak kcisit félek h középen fognak kopni a gumik, és rosszabb a tapadás..csak ezek a benzinárak.. :hammer:

2.2-nél ugyan hogyan kopna már a közepe, és hogyan csökkenne a tapadás? Ez az érték egyáltalán nem magas. 3.2 környékén kezdhetnél ilyesmin gondolkodni. Ha spórolni akarsz, szvsz nyugodtan járhatsz 2.4-2.5 környékén is, akkor sem fog csökkenni a tapadás, csak kicsit pattogósabb lesz a rugózás - cserébe még kevesebbet eszik majd. De a 2.2 jó kompromisszum.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2039 Dátum: 2008.06.18 00:31:37 »
Én két éve 2,2 helyett 2,5-re fújatom a gumikat. Városban szinte mindegy a fogyasztás szempontjából, és sokkal pattogósabb a kocsi, de sztrádán meg lehet vele spórolni 4-5 decit 100 km-n.

Mostani fogyasztás: 9,6. Csak város, klímával, leghosszabb út kb. 3 km, leghosszabb egyenes kb. 100 méter, negyediket csak babonából kapcsolok.