Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1422998 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #210 Dátum: 2006.07.14 23:31:46 »
Egy kezdõdõ arcüreggyulladásnak "hála", :cry:  most klíma nélkül csak város: kereken 8lityi, sztem jó, :hmm:  nekem jó... :roll:  
Ill. nem jó de ez van, ez nem dízel!  [smilie=sm19.gif]

Peti

  • Vendég
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #211 Dátum: 2006.07.14 23:34:38 »
Idézetet írta: "Ozvego"
...városban 7,2. igen Ovatós lábbal.


 :shock: És akkor még finom voltál és nõies! :nagymosoly:  
Gratula!
Én 7.6 alá még nem tudtam vinni, bármilyen puha is volt a tojás... ( :nana: a talpam alatt!)

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #212 Dátum: 2006.07.15 00:05:04 »
A hét elsõ napján még 7,2-n állt, aztán hétfõ este eldurrant az agyam, és kb 20km alatt sikerült 7,8-ig feltornászni ( pedig tankolás óta már 500km -et mentem addig).  -és 190 fölött nem is nagyon mentem :D
- Most megin 7,2-n áll az átlag, meglátjuk a holnapi tali végére mi lesz  :nagymosoly:
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #213 Dátum: 2006.07.15 21:51:24 »
Nekem most épp 6.9-en áll, és a taliról majdnem hazaérve gyulladt ki a "Ne felejts el tankolni" jelzés (600 km-nél)  :pofa:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Peti

  • Vendég
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #214 Dátum: 2006.07.16 21:14:13 »
Idézetet írta: "whis"
...a taliról majdnem hazaérve gyulladt ki a "Ne felejts el tankolni" jelzés...


No igen, ne felejts el tankolni, mondjuk még negyedig van a tank de sebaj... :sebaj:  
Nem bízták a véletlenre a japcsik... :?
Nagyon utálom, pláne este marhára zavar, :x  és ált. akkor megyek a kocsival... :szemforgat:

attila01

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 280
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #215 Dátum: 2006.07.16 23:49:21 »
Idézetet írta: "whis"
Nekem most épp 6.9-en áll, és a taliról majdnem hazaérve gyulladt ki a "Ne felejts el tankolni" jelzés (600 km-nél)  :pofa:


Én még a taliról most értem haza  :nagymosoly: . Persze egy kis Székesfehérvári kitérõvel. Az én fogyim: Nyíregyházán tankoltam, Polgár autópályáig 5,9, bp-ig pályán 140-es átlag tempónál 7,6, tali helyszínéig 7,4-re lement, onnan M7 Székesfehérvár, másnap M7-M3 pályákon 140-150 km-h, tankolás Tiszavasvárinál a fedcomp szerinti átlagfogyasztás 7,4.

670,5 km-t mentem, nekem 620-nál gyulladt ki a "ne felejts el tankolni" jelzés. A kúton a pisztoly többszöri kattogtatásával is 47,3 litert tankoltam. Ha ezt visszaszámolom, akkor 7,05 literes átlag a 7,4 helyett, vagyis az eddigi 5 vagy 6 tankolás alatt mindig kevesebb jött ki mint amit a fedcomp mutatott.
ttila01 190
 :toy:  Corolla 1,4 Luna 2006
Suzuki Ignis 1,3 2006

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #216 Dátum: 2006.07.17 09:15:06 »
Idézetet írta: "Peti500"
Nagyon utálom, pláne este marhára zavar, :x  és ált. akkor megyek a kocsival... :szemforgat:

Szerintem azért van ez így,  hogy ha pl. hegynek felfelé mész, akkor ugye hátra löttyen a benzin, és kevésbé tudja az AC felszívni. Ha késõbb villanna fel a "Tankolj" lámpa, egy hegymenetnél akár leállhatna az autó menet közben. Te örülnél ennek? Vagy annak örülnél, ha a horvát autópályán villanna fel, és le is állna 50 km múlva, pedig 120km a következõ benzinkút?

Azt inkább megérteném, ha az lenne a baj, hogy "túl kevés" van benne mikor felvillan a lámpa. De a "túl sok"-at sajnos nem tudom átlátni, miért gond  :hmm:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #217 Dátum: 2006.07.17 09:28:38 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Peti500"
Nagyon utálom, pláne este marhára zavar, :x  és ált. akkor megyek a kocsival... :szemforgat:

Szerintem azért van ez így,  hogy ha pl. hegynek felfelé mész, akkor ugye hátra löttyen a benzin, és kevésbé tudja az AC felszívni. Ha késõbb villanna fel a "Tankolj" lámpa, egy hegymenetnél akár leállhatna az autó menet közben. Te örülnél ennek? Vagy annak örülnél, ha a horvát autópályán villanna fel, és le is állna 50 km múlva, pedig 120km a következõ benzinkút?

Azt inkább megérteném, ha az lenne a baj, hogy "túl kevés" van benne mikor felvillan a lámpa. De a "túl sok"-at sajnos nem tudom átlátni, miért gond  :hmm:


Mert frusztrálja az embert!  :elkeseredett:  :pofa:
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #218 Dátum: 2006.07.17 09:36:03 »
Idézetet írta: "PParker"
Mert frusztrálja az embert!  :elkeseredett:  :pofa:

És az nem jó érzés, mikor tankoláskor nem 50 liter megy bele, hanem csak 45? Szerintem ez kompenzálja a frusztrációt  :kacsint:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #219 Dátum: 2006.07.17 09:39:02 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "PParker"
Mert frusztrálja az embert!  :elkeseredett:  :pofa:

És az nem jó érzés, mikor tankoláskor nem 50 liter megy bele, hanem csak 45? Szerintem ez kompenzálja a frusztrációt  :kacsint:


Persze, de az egy adott pillnatig tart, még az lámpa fusztrációja hosszabb ideig... :pofa:
Ne vegyél komolyan! :nyelv:
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

Peti

  • Vendég
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #220 Dátum: 2006.07.17 11:31:22 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Peti500"
Nagyon utálom, pláne este marhára zavar, :x  és ált. akkor megyek a kocsival... :szemforgat:

Szerintem azért van ez így,  hogy ha pl. hegynek felfelé mész, akkor ugye hátra löttyen a benzin, és kevésbé tudja az AC felszívni. Ha késõbb villanna fel a "Tankolj" lámpa, egy hegymenetnél akár leállhatna az autó menet közben. Te örülnél ennek? Vagy annak örülnél, ha a horvát autópályán villanna fel, és le is állna 50 km múlva, pedig 120km a következõ benzinkút?
Azt inkább megérteném, ha az lenne a baj, hogy "túl kevés" van benne mikor felvillan a lámpa. De a "túl sok"-at sajnos nem tudom átlátni, miért gond  :hmm:


Egyszer direkt úgy tankoltam, hogy az elsõ "tankolj má" felvillanáskor be egy kútra és tele!
Gyakorlatilag még negyedig volt a tank! :shock:  
Ez abszolút felesleges és idegesítõ, :x  hogy már ilyenkor világít az ikon...
Rendben van amit írsz, de ennyi erõvel már féltanknál is világíthatna (mondjuk egy zöldszínû "tankolj" ikon) mert hátha háborús övezetbe mész, ahol 300km-enként van egy (mûködõ) benzinkút... :roll:  
Tök felesleges, volt már pár autóm, külföldön is voltam velük, hegyre is mentem már föl, soha nem okozott problémát, hogy "késõbb" kezd világítani a dolog, mikor elkezdett világítani, keresni kellett szépen egy kutat, de nem állt le 50km után a kocsi, A Corollánál még napokig járok (járnék, mert inkább rátankolok) azzal a világító sza**al, már azon is gondolkodtam, hogy kiszedem az izzót! :x  
A viccet félretéve! Ha alapvonalon van a (tehát az üresen :nana: ) a mûszer, akkor is még van egy kb. 5liter :hmm: , amivel ráérek kocsikázni, pláne pesten ahol egyik kút éri a másikat... :sunyi:

Georgexy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 246
    • http://www.georgexy.fw.hu
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #221 Dátum: 2006.07.17 13:56:04 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "PParker"
Idézetet írta: "Peti500"

A baj ott kezdõdik ha erõs autó van alattam, akkor van az hogy mindenhol-mindenkivel... :roll:  :oops:


Még jó, hogy autókról beszélünk.... :nagymosoly:  :kacag:  :rohog:


Ki beszél itt autókról... :?:  :pimping:



Miylen igaz :D  :nagymosoly:  :rohog:  :rohog:  :mrgreen:
eorgexy

Toyota Corolla Luna 2006
:szivecske: :toy: :rohog:
http://www.georgexy.fw.hu/gallery

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #222 Dátum: 2006.07.17 18:46:47 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Peti500"
Nagyon utálom, pláne este marhára zavar, :x  és ált. akkor megyek a kocsival... :szemforgat:

Szerintem azért van ez így,  hogy ha pl. hegynek felfelé mész, akkor ugye hátra löttyen a benzin, és kevésbé tudja az AC felszívni. Ha késõbb villanna fel a "Tankolj" lámpa, egy hegymenetnél akár leállhatna az autó menet közben. Te örülnél ennek? Vagy annak örülnél, ha a horvát autópályán villanna fel, és le is állna 50 km múlva, pedig 120km a következõ benzinkút?

Azt inkább megérteném, ha az lenne a baj, hogy "túl kevés" van benne mikor felvillan a lámpa. De a "túl sok"-at sajnos nem tudom átlátni, miért gond  :hmm:


-Hegynek fölfelé erõs jobbkanyarban kezdett egyszer dadogni a gép, kb 2km múlva tankoltam 54l-t :D

Vagyis az utolsó 2-4 liter, amit nem tud minden esetben felszívni!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #223 Dátum: 2006.07.17 21:36:27 »
Idézetet írta: "Peti500"
A Corollánál még napokig járok (járnék, mert inkább rátankolok) azzal a világító sza**al, már azon is gondolkodtam, hogy kiszedem az izzót! :x  
A viccet félretéve! Ha alapvonalon van a (tehát az üresen :nana: ) a mûszer, akkor is még van egy kb. 5liter :hmm: , amivel ráérek kocsikázni, pláne pesten ahol egyik kút éri a másikat... :sunyi:

Én akkor szoktam tankolni, amikor már az R betû szárára mutat a mutató. És még ilyenkor is van benne 6-7 liter. Tegnap kezdett jelezni, a héten még eljárok munkába, majd pénteken vagy a hétvégén tankolok  :kacsint:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Peti

  • Vendég
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #224 Dátum: 2006.07.17 22:13:22 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Peti500"
A Corollánál még napokig járok (járnék, mert inkább rátankolok) azzal a világító sza**al, már azon is gondolkodtam, hogy kiszedem az izzót! :x  
A viccet félretéve! Ha alapvonalon van a (tehát az üresen :nana: ) a mûszer, akkor is még van egy kb. 5liter :hmm: , amivel ráérek kocsikázni, pláne pesten ahol egyik kút éri a másikat... :sunyi:

Én akkor szoktam tankolni, amikor már az R betû szárára mutat a mutató. És még ilyenkor is van benne 6-7 liter. Tegnap kezdett jelezni, a héten még eljárok munkába, majd pénteken vagy a hétvégén tankolok  :kacsint:


Én ált. akkor tankolok ha felvillan az ikon, mert zavar :szemforgat: ...
De legkésõbb  :arrow: ha lefekszik a minimumra a mutató, akkor már tényleg zavar, de olyankor is kb. 5-6 liter van még benne... :crazy:  
Gondolom :sunyi:  direkt csinálták ilyen pontatlanra a mûszert, hogy még a hülyék (és a nõk :ordog: ) se fogyasszák ki a benzint...
A másik ami nem tetszik: bár jól mutat: teletank után majd' 100km-t elmegyek a kocsival, és még mindig kivan akadva a jelzõ, jó nagy ámítás... :wink: