Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1406601 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #135 Dátum: 2006.06.22 00:40:01 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Tegnap Kkfházán tankoltam Shellnél és számomra érdekes dolog történt. Mindig kiszámolom a BC szerint, hogy várhatóan mennyi fog beleférni, és eddig még a régi Corollánál, de az újnál is stimmelt. (+/- 0.5-1 liter) Most viszont az általam számoltnál kb 3-4 literrel több ment bele. (mindig u.úgy, csurrig tankolok, nullázok, stb.) Kicsit furi. (ja, Shellhez képest meglepően olcsó (269), Szegeden 279 körül jár. Lehet, így hozzák vissz a különbséget? :hmm:
Mondjuk még így is 5 a számított átlag, de én 4.6-4.7-re számoltam. :(


Már írtam, hogy rossz szájízzel vagyok a shellel kapcsolatban...
Náluk mindig 5-6 volt amikor majdnem 10literrel(!) a gyári tankot túlnyomtuk... Egy régi off autómmal, de CSAK náluk! :shock:  
És akkor megmagyarázzák, hogy a csőbe is belefér, meg "gyárilag" nagyobb a gyári tank... :o  
Anyjuk pi... Na, majdnem mondtam valami csúnyát...
Én az életbe nem tankolok többet shellnél...

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #136 Dátum: 2006.06.22 17:21:11 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "norbi1974"
...és megadok neki minden "jót" most és a jövőben is. :kacsint:

Lassan kirakhatjuk a 18-as karikát... :nagymosoly:  
Amúgy csak vicc volt az előző hsz-om, remélem nem ment félre a dolog... :elkeseredett:

Ez jó volt. :kacag: Tudod: kenem neki rendesen. :nagymosoly:
A hsz-eddel pedig nem mentél félre...
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #137 Dátum: 2006.06.22 17:34:13 »
Idézetet írta: "Peti500"
Már írtam, hogy rossz szájízzel vagyok a shellel kapcsolatban...
Náluk mindig 5-6 volt amikor majdnem 10literrel(!) a gyári tankot túlnyomtuk... Egy régi off autómmal, de CSAK náluk! :shock:  
És akkor megmagyarázzák, hogy a csőbe is belefér, meg "gyárilag" nagyobb a gyári tank... :o  
Anyjuk pi... Na, majdnem mondtam valami csúnyát...
Én az életbe nem tankolok többet shellnél...

Pedig hidd el, mostmár NAGYON NEM lehet ezzel csalni (legalább is csak a következő ellenőrzésig, utána meg viszlát engedély), mert komolyan ellenőrzik. Nagyon kicsi a tűréhatár. Haverom kúttechnikánál dolgozik és ő oktatott ki erről. Pontos számokat most nem tudok, de ha akarod megkérdezem neked. :kacsint:
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #138 Dátum: 2006.06.24 19:28:35 »
Mai tankolás eredménye: 480 km város és 190 km vidéki kör: 7.0.
A Bakonyból országúton vissza klímával, megpakolva, max 105-tel, kivéve az M1 bevezetõt, ahol 140: 6.1
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #139 Dátum: 2006.06.24 21:07:42 »
Idézetet írta: "norbi1974"
Idézetet írta: "Peti500"
Már írtam, hogy rossz szájízzel vagyok a shellel kapcsolatban...
Náluk mindig 5-6 volt amikor majdnem 10literrel(!) a gyári tankot túlnyomtuk... Egy régi off autómmal, de CSAK náluk! :shock:  
És akkor megmagyarázzák, hogy a csőbe is belefér, meg "gyárilag" nagyobb a gyári tank... :o  
Anyjuk pi... Na, majdnem mondtam valami csúnyát...
Én az életbe nem tankolok többet shellnél...

Pedig hidd el, mostmár NAGYON NEM lehet ezzel csalni (legalább is csak a következő ellenőrzésig, utána meg viszlát engedély), mert komolyan ellenőrzik. Nagyon kicsi a tűréhatár. Haverom kúttechnikánál dolgozik és ő oktatott ki erről. Pontos számokat most nem tudok, de ha akarod megkérdezem neked. :kacsint:

Namost, ha csak pár százalék a tűréshatár és ők azt kihasználják, az pont elég. Egy telitanknál 1%=fél liter. Nem sok, csak 140.-, de ha ezt naponta x-szer  eljátsszák...
Gabe 254.

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #140 Dátum: 2006.06.26 10:50:29 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Namost, ha csak pár százalék a tûréshatár és õk azt kihasználják, az pont elég. Egy telitanknál 1%=fél liter. Nem sok, csak 140.-, de ha ezt naponta x-szer  eljátsszák...

Ebben igazad van és így is tesznek. Megpróbálnak lehúzni minket, de a 10 liter azért elég nagy túlzás lenne egy tanknál. :kacsint:
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #141 Dátum: 2006.06.26 23:54:44 »
Egy ilyen 10 literes eltérésnél én kapásból az OMH-s népeket riasztanám.
Gabe 254.

Peti

  • Vendég
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #142 Dátum: 2006.06.27 00:49:58 »
Idézetet írta: "norbi1974"
Idézetet írta: "Kgabe"
Namost, ha csak pár százalék a tûréshatár és õk azt kihasználják, az pont elég. Egy telitanknál 1%=fél liter. Nem sok, csak 140.-, de ha ezt naponta x-szer  eljátsszák...

Ebben igazad van és így is tesznek. Megpróbálnak lehúzni minket, de a 10 liter azért elég nagy túlzás lenne egy tanknál. :kacsint:


A dologhoz még hozzátartozik, hogy ezek a 7-8literes (egyszer volt 10lityi), túltankolások kb. 4-5éve történtek...
Szerintem akkor még más szelek fújtak... :kacsint:  
Mindegy, én azóta a közelükbe se megyek...
Bár egyik nap ott "kellett" lemosnom a kocsim (kezdődött a meccs, nem volt időm máshová menni :? )
Ismét feltúráztattam az agyam a szemét shellen... :arrow:  kb. 15mp-ig ment 50Ft-ért a gőzborotva, szóvá is tettem, "lehet máshová menni" jött a korrekt és kedves válasz...
De végül is k*rvára igaza volt... XXXbrigád :gunfirej:

Georgexy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 246
    • http://www.georgexy.fw.hu
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #143 Dátum: 2006.06.27 08:57:31 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "norbi1974"
Idézetet írta: "Kgabe"
Namost, ha csak pár százalék a tûréshatár és õk azt kihasználják, az pont elég. Egy telitanknál 1%=fél liter. Nem sok, csak 140.-, de ha ezt naponta x-szer  eljátsszák...

Ebben igazad van és így is tesznek. Megpróbálnak lehúzni minket, de a 10 liter azért elég nagy túlzás lenne egy tanknál. :kacsint:


A dologhoz még hozzátartozik, hogy ezek a 7-8literes (egyszer volt 10lityi), túltankolások kb. 4-5éve történtek...
Szerintem akkor még más szelek fújtak... :kacsint:  
Mindegy, én azóta a közelükbe se megyek...
Bár egyik nap ott "kellett" lemosnom a kocsim (kezdődött a meccs, nem volt időm máshová menni :? )
Ismét feltúráztattam az agyam a szemét shellen... :arrow:  kb. 15mp-ig ment 50Ft-ért a gőzborotva, szóvá is tettem, "lehet máshová menni" jött a korrekt és kedves válasz...
De végül is k*rvára igaza volt... XXXbrigád :gunfirej:


Sziasztok!

Én nem tudom de Egerben nekem semmi bajom a shell-el! Jó a benzin és még rendesek is szeritem!
A mosót még nem használtam mert itt gépi van és a fekete autót nem szeretném belerakni :D
De mikor még OFF egyesgolfom volt akkor is odajöttek tankolni! Máshol szinte soha!
Szóval nekem nincs gondom velük!
eorgexy

Toyota Corolla Luna 2006
:szivecske: :toy: :rohog:
http://www.georgexy.fw.hu/gallery

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #144 Dátum: 2006.06.27 10:10:16 »
Idézetet írta: "Georgexy"
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "norbi1974"
Idézetet írta: "Kgabe"
Namost, ha csak pár százalék a tûréshatár és õk azt kihasználják, az pont elég. Egy telitanknál 1%=fél liter. Nem sok, csak 140.-, de ha ezt naponta x-szer  eljátsszák...

Ebben igazad van és így is tesznek. Megpróbálnak lehúzni minket, de a 10 liter azért elég nagy túlzás lenne egy tanknál. :kacsint:


A dologhoz még hozzátartozik, hogy ezek a 7-8literes (egyszer volt 10lityi), túltankolások kb. 4-5éve történtek...
Szerintem akkor még más szelek fújtak... :kacsint:  
Mindegy, én azóta a közelükbe se megyek...
Bár egyik nap ott "kellett" lemosnom a kocsim (kezdődött a meccs, nem volt időm máshová menni :? )
Ismét feltúráztattam az agyam a szemét shellen... :arrow:  kb. 15mp-ig ment 50Ft-ért a gőzborotva, szóvá is tettem, "lehet máshová menni" jött a korrekt és kedves válasz...
De végül is k*rvára igaza volt... XXXbrigád :gunfirej:


Sziasztok!

Én nem tudom de Egerben nekem semmi bajom a shell-el! Jó a benzin és még rendesek is szeritem!
A mosót még nem használtam mert itt gépi van és a fekete autót nem szeretném belerakni :D
De mikor még OFF egyesgolfom volt akkor is odajöttek tankolni! Máshol szinte soha!
Szóval nekem nincs gondom velük!


Nekem sincs bajom a Shell-el. Sőt perverz módon szeretm öket.   :nyelv:
A anyag jó, jó áron. De soha nem engedem őket a kocsihoz nyúlni... :nemnem:
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #145 Dátum: 2006.06.27 23:41:29 »
Mai MOL-os tankolás Kméten, 264-ért ( :nagymosoly: ) Ugye holnaptól kicsit kellemetlenebb ár... Átlag: 4,6. Ebben volt minden: ráérős országút, haladós országút, ráérős pálya, haladós pálya, sok város, sok klíma. Ez egyre jobb! És itt érdekes módon annyit tankoltam, amennyit BC szerint számoltam!  :hmm:  És itt is odajöttek tankolni. Hozzáteszem, jobb szeretek magam tankolni, úgyhogy mindig megköszönöm, de nem.  :nene:
Gabe 254.

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #146 Dátum: 2006.06.28 07:22:06 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Mai MOL-os tankolás Kméten, 264-ért ( :nagymosoly: ) Ugye holnaptól kicsit kellemetlenebb ár... Átlag: 4,6. Ebben volt minden: ráérős országút, haladós országút, ráérős pálya, haladós pálya, sok város, sok klíma. Ez egyre jobb! És itt érdekes módon annyit tankoltam, amennyit BC szerint számoltam!  :hmm:  És itt is odajöttek tankolni. Hozzáteszem, jobb szeretek magam tankolni, úgyhogy mindig megköszönöm, de nem.  :nene:


Ez egy nagyon kellemes fogyasztási adat!  :tapsi:
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #147 Dátum: 2006.06.28 08:32:27 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Mai MOL-os tankolás Kméten, 264-ért ( :nagymosoly: ) Ugye holnaptól kicsit kellemetlenebb ár... Átlag: 4,6.

Ez tényleg jó fogyasztási érték. Bár most már én is meg vagyok elégedve az én 7,0l-es fogyasztásommal. Ez 101%-ban város (sok nyugis autózás + egy-két hajtás). :nagymosoly:
Idézetet írta: "Kgabe"
Jobb szeretek magam tankolni, úgyhogy mindig megköszönöm, de nem.  :nene:

Én is mindig magam tankolok. :kacsint: Nem hagyom hogy hozzányúljanak a verdámhoz.
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

Georgexy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 246
    • http://www.georgexy.fw.hu
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #148 Dátum: 2006.06.28 10:30:56 »
Hali!
Kezd számomra aggasztó lenni az a tény, hogy a lábbammal van a gond!
Volt egy kis idő mikor 8 liter körül evett a kicsikém de már megint 9 lityi körül van!
:(
Csak azzal tudok védekezni, hogy errefelé dimbes-dombos és kanyargós a táj!
Városban kevesebbet megyek ha megyek akkor is kerülőutakon! Jah és nem tudok nem tempósan menni! Én így szeretem!
Szóval vagy rosszat mér a gép vagy tényleg 9 literes lábam van!
hali
eorgexy

Toyota Corolla Luna 2006
:szivecske: :toy: :rohog:
http://www.georgexy.fw.hu/gallery

attila23

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 224
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #149 Dátum: 2006.06.28 12:23:41 »
Idézetet írta: "Georgexy"
Hali!
Kezd számomra aggasztó lenni az a tény, hogy a lábbammal van a gond!
Volt egy kis idõ mikor 8 liter körül evett a kicsikém de már megint 9 lityi körül van!
:(
Csak azzal tudok védekezni, hogy errefelé dimbes-dombos és kanyargós a táj!
Városban kevesebbet megyek ha megyek akkor is kerülõutakon! Jah és nem tudok nem tempósan menni! Én így szeretem!
Szóval vagy rosszat mér a gép vagy tényleg 9 literes lábam van!
hali


Nos a dimbes-dombos kanyargós táj nem mentség, most voltam a Börzsönyben, és lehet, hogy felfele többet fogyaszt, de lefele szinte 0 üzemanyaggal jöttem, és fékezni se nagyon kellett. Persze ehhez kapcsolgatni kell egy keveset, és türelmesen várni, hogy magától gyorsuljon a kocsi.

Budapest- Börzsöny-Budapest -M5 - Szeged - egy kevés város - M5 - Budapest utat 4.9 -es fogyasztással sikerült megcsinálni, végig klímával de autópályán csak 120 km/h -val.

Úgy érzem, hogy a kocsi 35 fokban kevesebbet fogyaszt, mint 25 fokban, ami egy kicsit meglepõ számomra. Persze a kedvezõbb fogyasztásból a klíma elvesz valamennyit, de még így is jó. Nem lehet, hogy az intercooler miatt "fázik" alacsonyabb hõmérsékleten a motor és ezért kér többet enni? Ugye ez különösen a téli nagysebességû haladásnál feltûnõ... Nem mindegy, hogy 0 vagy 45 fokos az turbó által összepréselt levegõ..
Lehet, hogy vmi bõrrel be kellene fedni télen a lélegzõnyílását, mint ahogy a Zsiguliknál csinálták.