Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1406803 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Georgexy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 246
    • http://www.georgexy.fw.hu
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #90 Dátum: 2006.06.14 20:22:36 »
Örömmel tudatom a nagyérdemûvel, hogy sikerült 8.5-rõl stabil 7.9 - 8.0-ra szorítani a fogyasztást! 5000 km után nulláztam az órát és azóta ott áll! Aki nem nyomja neki úgy mint én annak még akár 7 liter körül is lehet! Nekem szintem 90% most város és a maradék is dimbes-dombos kanyargós út!
Szerintem nem olyan rossz!
Na hali!
eorgexy

Toyota Corolla Luna 2006
:szivecske: :toy: :rohog:
http://www.georgexy.fw.hu/gallery

attila01

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 280
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #91 Dátum: 2006.06.14 20:59:21 »
Idézetet írta: "Georgexy"
Örömmel tudatom a nagyérdemûvel, hogy sikerült 8.5-rõl stabil 7.9 - 8.0-ra szorítani a fogyasztást! 5000 km után nulláztam az órát és azóta ott áll! Aki nem nyomja neki úgy mint én annak még akár 7 liter körül is lehet! Nekem szintem 90% most város és a maradék is dimbes-dombos kanyargós út!
Szerintem nem olyan rossz!
Na hali!


Szia.

Nekem a 3 napos Corollámmal eddig sikerült 300 km-t mennem. Az elsõ 50 km országút volt az átlag fogyasztás mérõ 7,4-t mutatott, a következõ 150 km teljes város itt az átlag 7,4-7.7 közt ingadozott, ma sikerült mennem folyamatosan 100 km-t országúton (közben persze voltak kisebb városok), az átlag lement 7,2-re. Nem tudom mi lett volna az országúti átlag, ha ma lenullázom. Gondolom jócskán 7 alatt lett volna. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy 100 fölött nem nagyon mentem. A klíma viszont mindig be volt kapcsolva.  :toy:
ttila01 190
 :toy:  Corolla 1,4 Luna 2006
Suzuki Ignis 1,3 2006

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #92 Dátum: 2006.06.14 23:40:35 »
Legutóbbi tankolás: 5.1-es átlag. Ebben: normális pálya (120-130 km/h), pici hajtós pálya (150-170km/h) Bp dugó (Hungária krt, péntek d.u.  :elkeseredett: ) sok város (Szeged). Kevés klíma.
Gabe 254.

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #93 Dátum: 2006.06.15 17:39:31 »
Utolsó tankolás átlaga 7,5l/100km lett. Ez 101%-ban vározs és volt azért egy-két "erőfitogtatás" is. :nagymosoly:
Az előzőnél igaz picit rosszabb, de azért még elfogadható. Sajna az első 5000km átlaga 7,6l és még mindig magas a 110km/h-nál mutatott (7,1-7,3l) pillanatnyi fogyasztás is. :szomoru:
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

Georgexy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 246
    • http://www.georgexy.fw.hu
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #94 Dátum: 2006.06.15 18:19:38 »
Nekem valőszínűleg az nyomja meg a fogyasztást, hogy eléggé dimbes, dombos a lakhelyem! És ennek ellenére én városon kívül nem megyek 110 alatt!
Szóval ezt nézve nekem a 8 l nem tünik oylan soknak!
Tegnap viszont rájöttem valamire! 2.-ban viszi a 100-at :D
Meg kellett fognom emelkedőn egy OFF  G Astrát és egy OFF Honda C-RV -t! Egymással viaskodtak én meg vártam türelmesen! De nem bírtam sokáig :D
hihi!
Na hali!
eorgexy

Toyota Corolla Luna 2006
:szivecske: :toy: :rohog:
http://www.georgexy.fw.hu/gallery

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #95 Dátum: 2006.06.15 18:33:04 »
Idézetet írta: "Georgexy"
Nekem valőszínűleg az nyomja meg a fogyasztást, hogy eléggé dimbes, dombos a lakhelyem! És ennek ellenére én városon kívül nem megyek 110 alatt!
Szóval ezt nézve nekem a 8 l nem tünik oylan soknak!
Tegnap viszont rájöttem valamire! 2.-ban viszi a 100-at :D
Meg kellett fognom emelkedőn egy OFF  G Astrát és egy OFF Honda C-RV -t! Egymással viaskodtak én meg vártam türelmesen! De nem bírtam sokáig :D
hihi!
Na hali!

Nálam is volt már "reggeli" egy OFF GAstra, de még a szomszéd 1,6-os 125LE-s OFF Honda CRV-jét még nem "kóstoltam". :nagymosoly: Biztos, hogy elmegy 100-ig a mutató, nem pont előtte szabályoz? (márha neked is 1,4VVTi van)
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

Georgexy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 246
    • http://www.georgexy.fw.hu
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #96 Dátum: 2006.06.15 20:32:15 »
Idézetet írta: "norbi1974"
Idézetet írta: "Georgexy"
Nekem valőszínűleg az nyomja meg a fogyasztást, hogy eléggé dimbes, dombos a lakhelyem! És ennek ellenére én városon kívül nem megyek 110 alatt!
Szóval ezt nézve nekem a 8 l nem tünik oylan soknak!
Tegnap viszont rájöttem valamire! 2.-ban viszi a 100-at :D
Meg kellett fognom emelkedőn egy OFF  G Astrát és egy OFF Honda C-RV -t! Egymással viaskodtak én meg vártam türelmesen! De nem bírtam sokáig :D
hihi!
Na hali!

Nálam is volt már "reggeli" egy OFF GAstra, de még a szomszéd 1,6-os 125LE-s OFF Honda CRV-jét még nem "kóstoltam". :nagymosoly: Biztos, hogy elmegy 100-ig a mutató, nem pont előtte szabályoz? (márha neked is 1,4VVTi van)


Hát én nem hallottam szabályzást!
És nem is vettem észre!
Én is meglepődtem!
1.4 vvti-m van!
Lehet mégegyszer nem sikerülne de tegnap ment!
hali
eorgexy

Toyota Corolla Luna 2006
:szivecske: :toy: :rohog:
http://www.georgexy.fw.hu/gallery

szazketto

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 664
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #97 Dátum: 2006.06.15 21:11:35 »
Es mennyit forgott 100-nal????

csak halkan szeretnem megkerdezni, hogy miert kell allandoan odairni nem toyotak ele hogy OFF??

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #98 Dátum: 2006.06.15 21:59:55 »
Idézetet írta: "szazketto"
....

csak halkan szeretnem megkerdezni, hogy miert kell allandoan odairni nem toyotak ele hogy OFF??


Mivel ez a TOYOTA klub fóruma, a nem Toyoták OFF-nak (azaz nem idevalónak) számítanak.
Olyan, mintha a TV-s topicban rádiókról beszélnének.

 :kacsint:

dió

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 214
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #99 Dátum: 2006.06.15 22:15:23 »
Idézetet írta: "norbi1974"
Idézetet írta: "Georgexy"
Én sem értem! Az enyém februári és mostanság van benne 5000! Nekem szinte semmit sem változott mióta kihoztam a szalonból! De azt vettem észre hogy amennyire lenyomom a pedált annyit eszik! tehát kitõnõen lehet szabájozni!Én megszoktam hogy erõteljesen gyorsítok és akkor talán nem eszik annyit mert utánna csak tartod a sebességet! Iylenkor nekem városban 50-60 nál ötösben 5,5-7 között ír ki! Domborzattól függõen!
Országúton sietni szoktam nem ritka a 10-11 pillanatnyi fogyasztásra! Autópályán pedig 180-nál volt 12 de ha szépen tartottam a 130-140-et és nem gyorsítottam nem lassítottam akkor 7 fölé nem megy! sõt inkább 6.2 és 7 között ingadozik! De simán meg lehet vele etetni a 12 litert is szerintem csak állandóan padlózni kel! Nekem így jön ki átlagban a 8,5 illetve a 8 liter! Egy tankra! Nekem ez nem annyira sok! De lehetne kevesebb!
Na háj!

Hát igen, de akkor hol van a "nagy könyvben" megírt 6,7l-es átlag szvsz 110-nél 6,3-6,4l körül kellene ennie. Anyu Yarisa 5,3-at eszik 100-110-nél és papíron csak 0,8l-el eszik kevesebbet.


Régebben már volt róla szó (nagyon régen)
- a katalógus fogyasztásadata szabványosított mérési ciklussal történik. Megkerestem a szabványt és csak 1 jellemzőt mondanék: 120 km/h a legnagyobb sebesség.
- A benzines Corollám fogyasztása kb. 5000km után csökkent egy kicsit, ezt mások is tapasztalták. Állítólag van egy bejáratós program, mikor kicsit dúsabb a keverék, ami bizonyos km után a normálisra vált.
- A benzines Corollám fogyasztása (Bp araszolás vagy autópálya 140-150) 7.3- télen 7.8
- Kipróbáltam, ha autópályán nem nyomom, mint a bolond és csak 120-125-el megyek, akkor 6,7 körül van
- 90-100-as tempónál 5,8

Próbáljátok ki: állandó tempónál szinte mindegy, hogy melyik fokozatban van a motor, közel ugyanannyi a fogyasztás. Mondjuk 120-nál 3-as vagy 5-ös :)

A dízel nyugodt 135-ös autpályánál és városnál 5,1-5,2
bolond autópályamenetnél és ugrálós városi közlekedéssel 5,7-5,8. A fogyasztást még nem sikerült 6 liter felé vinnem...

Most dícsérték halálra az új Civic dízelt, ami 130LE-vel 7litert tud...
dv:Dió

Toyota Corolla 2003 1.4 HB Terra
Toyota Corolla 2005 1.4D Luna (céges) [size=18]6 [/size]

szazketto

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 664
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #100 Dátum: 2006.06.15 22:25:37 »
Idézetet írta: "Misi"
Idézetet írta: "szazketto"
....

csak halkan szeretnem megkerdezni, hogy miert kell allandoan odairni nem toyotak ele hogy OFF??


Mivel ez a TOYOTA klub fóruma, a nem Toyoták OFF-nak (azaz nem idevalónak) számítanak.
Olyan, mintha a TV-s topicban rádiókról beszélnének.

 :kacsint:

nem vagyok hulye, csak igy probaltam sugallani hogy tok felesleges... :nana:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #101 Dátum: 2006.06.15 22:57:17 »
Idézetet írta: "szazketto"
Idézetet írta: "Misi"
Idézetet írta: "szazketto"
....

csak halkan szeretnem megkerdezni, hogy miert kell allandoan odairni nem toyotak ele hogy OFF??


Mivel ez a TOYOTA klub fóruma, a nem Toyoták OFF-nak (azaz nem idevalónak) számítanak.
Olyan, mintha a TV-s topicban rádiókról beszélnének.

 :kacsint:

nem vagyok hulye, csak igy probaltam sugallani hogy tok felesleges... :nana:


Nem is feltételeztem, hogy az vagy....

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #102 Dátum: 2006.06.15 23:30:07 »
Tegnap, meg ma ráértem. Országúti csordogálás, 90 km/h: 4.1-et mutat a BC. 1x jó lenne mondjuk 1300 km-t elmenni egy tankkal...
Gabe 254.

szazketto

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 664
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #103 Dátum: 2006.06.16 00:53:02 »
Idézetet írta: "Misi"
Idézetet írta: "szazketto"
Idézetet írta: "Misi"
Idézetet írta: "szazketto"
....

csak halkan szeretnem megkerdezni, hogy miert kell allandoan odairni nem toyotak ele hogy OFF??


Mivel ez a TOYOTA klub fóruma, a nem Toyoták OFF-nak (azaz nem idevalónak) számítanak.
Olyan, mintha a TV-s topicban rádiókról beszélnének.

 :kacsint:

nem vagyok hulye, csak igy probaltam sugallani hogy tok felesleges... :nana:


Nem is feltételeztem, hogy az vagy....

OK, akkor ne is offoljunk tovabb :)

Georgexy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 246
    • http://www.georgexy.fw.hu
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #104 Dátum: 2006.06.16 05:41:58 »
Idézetet írta: "szazketto"
Es mennyit forgott 100-nal????

csak halkan szeretnem megkerdezni, hogy miert kell allandoan odairni nem toyotak ele hogy OFF??


én 6500 körül látam!
Nem azt néztem hanem a forgalmat mert 5 autó között cikáztam 2 sávon és még rajtam kívül 2-en ezt tették de mikor odapillantottam akor láttam hogy mi a helyzet! Teljesen meglepődtem hisz az OFF Golfom 2.-ban 50-nél forgott ennyit és 1.6-os volt :D
Hali
eorgexy

Toyota Corolla Luna 2006
:szivecske: :toy: :rohog:
http://www.georgexy.fw.hu/gallery