Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1406916 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

VJozsi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 56
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #60 Dátum: 2006.05.26 16:15:03 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "VJozsi"

Annyit tennék hozzá, hogy mostanában, ha hosszabb városi szakaszok is vannak benne, még dugóval is megspékelve elértem már a kb. 7,3 literes átlagot is.


Nekem még sose ment 9liter fölé, mondom a max. 8.5 körül volt…
De ahogy írtam sok dolog befolyásolhatja a fogyasztást…
Egy rosszabb minõségû benya, olaj és lehet hogy decikkel többet fogyaszt az autó…
Továbbá nem lehet 100%-ra pontosan kijelenteni  a dolgokat, :nene:  ALAPBÓL két különbözõ ember és két "különbözõ" autó+egy halom más-más szituáció NEM összehasonlítási alap…!
Én a fed.komp.-ban annyira nem bízom (pedig állítólag pontos), meg hát nincs is kijelzõm, így marad az egy kattanásos rátöltés… :wink:  Az alapján írtam amit írtam… :roll:

Hát igen, túl lusta vagyok ahhoz, hogy a fedkompot pontosan összevessem a kattanásos töltés eredményével.  :) Ált. nagyjából fejben számolva mindig 10%-on belül van a két érték. Azt hiszem 5%-nál nem lehet sokkal pontosabb a fedkomp sem, és az már majdnem fél lityit jelent százon. :x
Jozsi

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #61 Dátum: 2006.05.26 19:58:38 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Hajrá, hajrá Pparker! Köszi norbi1974! De azért a háttér sem mindegy. Szekszárd környékén, egészen pontosan Szálka felé készültek a képek. Mintha még a táj is szebb lett volna. ON: Most 4,6-ot mutat a BC stabilan, ami valósban négyfél körül lehet. (ja, már 1600km van benne...6 nap alatt)



Kösz!

06:.17-én érkezik meg a Kereskedésbe. Alig bírom kivárni... :kormom:  :turelmetlen:

Te aztán nem otthon üldögélsz, ha nem élvezkedsz. :vag2:  :vezetes:  :toy:  :nagymosoly:
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #62 Dátum: 2006.05.26 22:36:54 »
Hát igen, más hangulatban indulok mostanság dolgozni. Bár azért ez a hét 1800km-rel egy picit túlzás volt... Viszont kellemes 100-120 között utazgatva most 4,5-öt mutat. Kíváncsian várom a második tankolás tényleges átlagát.
Gabe 254.

Ace576

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #63 Dátum: 2006.05.27 11:30:47 »
Sziasztok

Jelenleg még új vagyok itt, de örülök, hogy megtaláltam ezt az oldalt.

Szóval. Nekem egy 2001-es Corollám van 1.4-es VVTI motorral. Én õszintén megmondom jó esetben 8.2-8,3 körül van a városi fogyasztása, de jelenleg 9,4-nél alább nem megy. (Városban nem használom a klímát csak nagyon ritkán) Annyi viszont hozzátartozik az igazsághoz, hogy van benne egy direktszûrõ. De mint az összes oldalon olvastam, ennek inkább fogyasztás csökkenést kellene eredményeznie nem pedig az ellenkezõjét. Hát nálam nem csõkkent.
Kinti fogyasztása olyan 7,5-7,8 körül van úgy 120-140 közötti tempónál. Ja és jelenleg 67.000KM van a gépben!

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #64 Dátum: 2006.05.27 13:35:59 »
Hmm, ez gyanusan sok. Nekem anno az uilyen Corollám nem fogyasztott 6,8-nál többet. Ez is tél, elég sok városi tötyörgés. Mondjuk én inkább országúton, 110 körül jártam. De a 9,4? Tapasztalat: 98-asból kevesebbet evett. Annyival legalább, hogy a magasabb árat kompenzálja, és picit símábban is futott.
Gabe 254.

Ace576

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #65 Dátum: 2006.05.27 15:15:23 »
Sajnos én is tudom, hogy sok. komolyan mondom imádom a japán autókat és ezt a Corollát is szeretem, de nekem és a családnak ennyi gondja japó autóval még nem volt. Ennek a Corollának kb 64.000km körül már komplett motorgyûrûzése volt (széria hiba miatt), mert 10.000km alatt megevett kb 4 liter olajat. Az új gyûrûkkel minden király.
Egyébként a fogyasztás most sztem azért is ennyi mert benne van a dikerszûrõ és ettõl eszméletlen szép morgós hangja lett a gépnek. És hogy ezt a hangot élvezhessem ahoz a pillangószelepnek teljsen nyitva kell lennie szóval padlóig kell nyomni a gázt. És olyankor azért adagolja a naftát a motorban bõségesen! De 8.2 alá akkor sem tudtam levinni ha úgy vezettem mintha tojás lenne a pedál alatt.
Egyébként megnéztem ennek a motornak 8.4 a hivatalos gyári adata a városi fogyasztásra. És a gyári adat mindig kevesebb mint a tények! vagy nem?!

Peti

  • Vendég
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #66 Dátum: 2006.05.27 17:31:11 »
Idézetet írta: "Ace576"
Sajnos én is tudom, hogy sok. komolyan mondom imádom a japán autókat és ezt a Corollát is szeretem, de nekem és a családnak ennyi gondja japó autóval még nem volt. Ennek a Corollának kb 64.000km körül már komplett motorgyûrûzése volt (széria hiba miatt), mert 10.000km alatt megevett kb 4 liter olajat. Az új gyûrûkkel minden király.
Egyébként a fogyasztás most sztem azért is ennyi mert benne van a dikerszûrõ és ettõl eszméletlen szép morgós hangja lett a gépnek. És hogy ezt a hangot élvezhessem ahoz a pillangószelepnek teljsen nyitva kell lennie szóval padlóig kell nyomni a gázt. És olyankor azért adagolja a naftát a motorban bõségesen! De 8.2 alá akkor sem tudtam levinni ha úgy vezettem mintha tojás lenne a pedál alatt.
Egyébként megnéztem ennek a motornak 8.4 a hivatalos gyári adata a városi fogyasztásra. És a gyári adat mindig kevesebb mint a tények! vagy nem?!



Lehet, hogy én vagyok vaksi, de Neked most E11 v. E12-es Corid van??? :hmm:
Mert ha E11 akkor mindenféleképpen sok a városi fogyid…

Az 1.4-es E12 8liter körül járkál városban, elméletileg az E11-nek -„bõven”- alatta kéne mászkálnia…

Nekem a „gyári” 8.3-8.4-es városi fogyit csak extrém helyzetekben produkálta a motor… (hidegindítás, rövid távok, dugó… vagy „sportosabb” vezetési mód estén)
Amúgy így nyáron sztem simán 8literhez „közel” kéne fogyasztania…  
És nem csak úgy, hogy tojás van a talpad alatt…
Nekem dugómentes idõszakban a 7.8 simán hozható volt…

A direktszûrõhöz meg annyit: én tartok tõle… :?
Volt ismerõs aki felrakta…
Szép hang, de több fogyi (1-1,5literrel!!! :shock: ), ezt Õ annak tudta be, -ahogy Te is írtad-, hogy jobban tolta neki…
Szép hangja van, de nekem nem érné meg azt a többletfogyasztást… :|

Peti

  • Vendég
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #67 Dátum: 2006.05.27 17:35:46 »
Idézetet írta: "Ace576"
...Sajnos én is tudom, hogy sok. komolyan mondom imádom a japán autókat és ezt a Corollát is szeretem, de nekem és a családnak ennyi gondja japó autóval még nem volt. Ennek a Corollának kb 64.000km körül már komplett motorgyûrûzése volt (széria hiba miatt), mert 10.000km alatt megevett kb 4 liter olajat...


Most olvasom az alkatrészes topikban, hogy problémás a géped…  :(  
Nem lehet hogy az játszik bele a többletfogyiba…??? :hmm:

Ace576

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #68 Dátum: 2006.05.27 19:37:57 »
Nem tartom kizárt, hogy itt valami az üzemanyag adagolóval vagy szûrõvel lesz. Múltkor azt gondoltuk faterommal, hogy a gyertyák is lehetnek ludasak, mert még nem voltak cserélve. Gyorsan kicseréltük, de nem igazán segített.
 És ami a legjobb, hogy benzinszûrõt, meg most nem tudok rendelni, met még a Pestieknek sincs. Lehet kimegyek majd és rendeltetek egyet a Toyotásokkal. Jó lenne kicserélni hátha megoldja azt a gondot amit a másik részlegben írtam.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #69 Dátum: 2006.05.28 13:23:04 »
Második tankolás átlaga: 4,7. Picit már jobban hajtva, kevés autópálya, haladósabb országút (110-120), kb. 10% város. Néha klíma. Ja, és Shell dízel. Most újra MOL. We'll see...
Gabe 254.

Rob

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 61
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #70 Dátum: 2006.05.28 22:53:55 »
A hétvégén egy Debrecen - Szeged távon mértem az autó fogyasztását.

Sebesség: 110-130 között (sok elõzéssel, mert rengeteg volt a mazsola)
Terhelés: 2 felnõtt + 2 gyerek és csomagok (nem megtömve)
Ellenszél: na az volt majdnem végig

Igy jött ki az átlag 6,7-re. Szerintem nagyon jó. :D
Ja és 16-os alukerekekkel.
b]Corolla Hb. 1,4 VVT-i 2004[/b]

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #71 Dátum: 2006.05.28 23:27:02 »
Ez korrekt. Érdekes, hogy nekem is a benzinesnél mennyit számított a szembeszél. Fogyasztásban, menetteljesítményben is.
Gabe 254.

ManUU

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #72 Dátum: 2006.05.29 16:49:43 »
szigorúan BP, 50% tötymörgés, 50% normál haladás, légkondi ált-ban ON: 6.0 liter.
ha többször ugrok ki a Pest megyébe, akkor: 5,5 liter
egyszer-egyszer szeretek neki odataposni, de általában dinamikusan gurulok  :rolleyes:

egyéb tapasztalat még nincs.

d4dmmt

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #73 Dátum: 2006.05.29 16:51:26 »
Idézetet írta: "Rob"
A hétvégén egy Debrecen - Szeged távon mértem az autó fogyasztását.
Sebesség: 110-130 között (sok elõzéssel, mert rengeteg volt a mazsola)
Terhelés: 2 felnõtt + 2 gyerek és csomagok (nem megtömve)
Ellenszél: na az volt majdnem végig
Igy jött ki az átlag 6,7-re. Szerintem nagyon jó. :D
Ja és 16-os alukerekekkel.

Nekem még mindig 7,2-7,3l-t mutat a BC 110-120km/h-nál 2 személlyel. :sir:
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

Satriani

  • Vendég
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #74 Dátum: 2006.05.29 17:16:20 »
Idézetet írta: "norbi1974"
Nekem még mindig 7,2-7,3l-t mutat a BC 110-120km/h-nál 2 személlyel. :sir:

Majd megy lejjebb is. Szombat estétől voltunk a Kedvesem szüleinél, és a Gyöngyös - Cegléd - Gyöngyös távon oda-vissza 5,7-es átlagot mértem. Ahol lehetett, 110 körül utaztunk.

Viszont előtte hétvégén megjártam Miskolcot és Pestet is, sztrádán, ahol lehetett, végig 160-170 körül, kis pesti városi "cirkálással" (nem volt nagy forgalom, 60-70-nel lehetett folyamatosan menni) 9,1-et tankoltam.