Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1406598 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #45 Dátum: 2006.05.25 00:44:55 »
Kicsit elkanyarodtunk. Visszaterelek: ma megvolt az elsõ tankolás. A cca. 1100km átlaga 4,6 lett!  :nagymosoly:  Na, ha még szépen be is lesz járatva...Naggyon elégedett vagyok.
Gabe 254.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #46 Dátum: 2006.05.25 00:51:02 »
Ja, amúgy õ produkálja ezeket az értékeket.  :szivecske:
Gabe 254.

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #47 Dátum: 2006.05.25 07:12:44 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Ja, amúgy õ produkálja ezeket az értékeket.  :szivecske:


Enyém is ilyen szép lesz!   :tapsi:
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #48 Dátum: 2006.05.25 08:10:48 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Na, ha még szépen be is lesz járatva...

Túl sokat nem fog már lemenni... Dízeleknél mintha annyira nem számítana a bejáratás a fogyasztásban. Nekem legalábbis nem nagyon ment le.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #49 Dátum: 2006.05.25 12:23:12 »
Idézetet írta: "Peti500"

Ez egy komoly hiba/hiány, hogy nincs a Corollának „normális” (benzines) motorparkja… :nana:  
Sajnos ez nem csak a Corollára igaz, hanem a többi Toyota modellre is. Nincs túl nagy választék a motorok terén :( És az is zavar, hogy csak bizonyos motorokhoz lehet automata, vagy mmt váltókat rendelni. De ahogy a toyotát ismerjük, nem valószínû, hogy több moci közül lehet majd választani, mint eddig.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #50 Dátum: 2006.05.25 22:07:48 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Ja, amúgy õ produkálja ezeket az értékeket.  :szivecske:

De szííííííííp óóótóóód van Tibiii, vagyis Kgabe! :10:
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #51 Dátum: 2006.05.25 23:32:20 »
Hajrá, hajrá Pparker! Köszi norbi1974! De azért a háttér sem mindegy. Szekszárd környékén, egészen pontosan Szálka felé készültek a képek. Mintha még a táj is szebb lett volna. ON: Most 4,6-ot mutat a BC stabilan, ami valósban négyfél körül lehet. (ja, már 1600km van benne...6 nap alatt)
Gabe 254.

kekesiz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 332
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #52 Dátum: 2006.05.25 23:44:27 »
Sziasztok!

Nekem 1.6-os szedánom van, 2002-es évjáratú.

Még csak 2 hónapja használom az autót, a fogyasztási adatok pedig Budapesten, fõleg csak rövid (~10 km) szakaszokon használva olyan 8.4-8.6 l / 100 km körül alakultak. (Az átlagsebesség: 26-27 km/h.) Kb. havi 2000 km-bõl olyan 300 km vidéki kiruccanás (Dunakeszi - M3, M0, 2B, 2A) van. A klíma mostanában egyre többet üzemel, de a fogyasztási adatokon nem igazán lehet észrevenni (bár biztosan belejátszik).  :figyellek:

Én nem szeretek a dugóban araszolni, ezért ahol lehet, inkább keresek kerülõutakat, kis utcákat, ahol azért lehet haladni. Ezt csak azért mondom, mert folyamatos dugózással könnyen feljebb lehet tornázni az átlagfogyasztási értéket. Általában hamar szoktam felkapcsolni, 2500-3000 fölé nem nagyon szoktam pörgetni a motort, csak ritkán, amikor elfogy a türelmem az elõttem szerencsétlenkedõ láttán.  :nagymosoly:

Remélem, tudtam segíteni!  :kacsint:

Üdv, Zoli

Peti

  • Vendég
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #53 Dátum: 2006.05.26 10:03:18 »
Idézetet írta: "kekesiz"
Sziasztok!

Nekem 1.6-os szedánom van, 2002-es évjáratú.

Még csak 2 hónapja használom az autót, a fogyasztási adatok pedig Budapesten, fõleg csak rövid (~10 km) szakaszokon használva olyan 8.4-8.6 l / 100 km körül alakultak. (Az átlagsebesség: 26-27 km/h.) Kb. havi 2000 km-bõl olyan 300 km vidéki kiruccanás (Dunakeszi - M3, M0, 2B, 2A) van. A klíma mostanában egyre többet üzemel, de a fogyasztási adatokon nem igazán lehet észrevenni (bár biztosan belejátszik).  :figyellek:

Én nem szeretek a dugóban araszolni, ezért ahol lehet, inkább keresek kerülõutakat, kis utcákat, ahol azért lehet haladni. Ezt csak azért mondom, mert folyamatos dugózással könnyen feljebb lehet tornázni az átlagfogyasztási értéket. Általában hamar szoktam felkapcsolni, 2500-3000 fölé nem nagyon szoktam pörgetni a motort, csak ritkán, amikor elfogy a türelmem az elõttem szerencsétlenkedõ láttán.  :nagymosoly:

Remélem, tudtam segíteni!  :kacsint:

Üdv, Zoli



Akkor úgy látszik megy az a dolog hogy +1lityi az 1.6-os fogyija, nekem gyakori tiltásokkal :nagymosoly:  pörgetve megy csak 8fölé… (8.2-8.4 körül) Viszont továbbra se feledjük! :nana:  
Nekem egy deka vidék, országút semmi sincs benne…
Azért egy kis -néhány 100 km-es- vidéki séta elég barátilag tud hatni az átlagfogyira… :wink:

szazketto

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 664
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #54 Dátum: 2006.05.26 10:42:30 »
Hat ez azert eleg hihetetlen. Nekem most is 9,1 lett (egy tank, vegig varos), es volt mar hogy 10,9 volt egy teljes tank atlaga (ez varos meg palya volt)... Te is egy teljes tankra mondtad ezeket az ertekeket?

Peti

  • Vendég
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #55 Dátum: 2006.05.26 12:23:27 »
Idézetet írta: "szazketto"
Hat ez azert eleg hihetetlen. Nekem most is 9,1 lett (egy tank, vegig varos), es volt mar hogy 10,9 volt egy teljes tank atlaga (ez varos meg palya volt)... Te is egy teljes tankra mondtad ezeket az ertekeket?


Mikor megvettem a kocsit nagyon kíváncsi voltam milyen lesz a fogyasztása… :figyellek:

Télen használva, rövid(ebb) távok, dugó (tehát ami nem éppen tesz jót a fogyinak) jött ki a „gyári” fogyi: tehát ilyen 8.3-8.4 körül…

Teljesen normálisan autózva, (tehát szigorúan 3500alatt tartva a motort) sikerült 8liter, picivel alá vinnem (7.9) a fogyasztást! És még mindig repkedtek a mínuszok… :kacsint:  

Bár igaz, ekkor már nagyjából sikerült a dugósabb részeket/idõket kikerülnöm… (napközben v. estefelé kocsikáztam inkább)

Ahogy jobb lett az idõ, úgy állt be a fogyi 7.7-7.8-ra, egy tank kereken 700km-re volt elég (ezt akkor is leírtam) úgy hogy még lötyögött az alján egy kis nafta…
Mióta fent van a felni+sportdob, azóta kicsit elszállt velem az a „rengeteg” ló… :nagymosoly:  

Mostanság inkább 8.5 körül-alatt járok el, de azért kap a kocsi rendesen, és a felni miatt is egy 1-2decis növekedést figyeltem meg...
Ami talán még számít, hogy mióta 98-ast tankolok, azaz 1-2deci mintha visszajönne, továbbá most jobb olaj van a kocsiban, ami szintén (mások szerint, én nem néztem) 1-2 decit számít…
Viszont pályán el tudom képzelni akár a 9-10 litert is, mert akkor azért (a nagy sebi miatt) még egy kis motor is komolyan zabál… De ott én nem járok…
Nekem ennyi… Nem ferdítek, nem hazudok…  :|
Hogy elhiszed-e v. sem a Te dolgot…  :?
Üdv.

VJozsi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 56
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #56 Dátum: 2006.05.26 13:12:59 »
Idézetet írta: "Peti500"


Mostanság inkább 8.5 körül-alatt járok el, de azért kap a kocsi rendesen, és a felni miatt is egy 1-2decis növekedést figyeltem meg...
Ami talán még számít, hogy mióta 98-ast tankolok, azaz 1-2deci mintha visszajönne, továbbá most jobb olaj van a kocsiban, ami szintén (mások szerint, én nem néztem) 1-2 decit számít…
Viszont pályán el tudom képzelni akár a 9-10 litert is, mert akkor azért (a nagy sebi miatt) még egy kis motor is komolyan zabál… De ott én nem járok…
Nekem ennyi… Nem ferdítek, nem hazudok…  :|
Hogy elhiszed-e v. sem a Te dolgot…  :?
Üdv.


Tavaly kb. ilyenkor írtam az alábbi részt, ami rám nézve töbé kevésbé most is igaz:

"Sajnos nekem is elég ritkán sikerül elérnem az ideális fogyasztási állapotot, mivel a 90-es állandó tempót vagy alulról vagy felülrõl közelítem.
Bp-en jellemzõen munkába járásra használva mostanában 8-9 km-eket megyek hideg motorról indítva. Nem mindegy hogy városban mekkora annak a szakasznak az aránya, ahol a motor még nem üzemmeleg. Amíg ezt nem éri el, magasabb a fogyasztás, különösen télen.
Ez havi átlagban nekem kb. 9 litert jelent.
(Hallottam már olyanról, aki a kb. 3km-re lévõ munkahelyére járt OFF Daewoo Lanos 1.3-al ON úgy hogy a motor még be sem melegedett és neki 13 literes átlagfogyi jött ki.)

Ha kijutok Bp-rõl, nagyobb tempót próbálok tartani, tipikusan autópálya 140-150, ahol már szintén meglódul a fogyasztása (~10liter) . Egyszer elõfordult, hogy kellemes (vagy idegesítõ) tartós országúti 90-es tempóban a kat. szerinti 6 liter alatti fogyi jött ki."

Annyit tennék hozzá, hogy mostanában, ha hosszabb városi szakaszok is vannak benne, még dugóval is megspékelve elértem már a kb. 7,3 literes átlagot is.
Jozsi

Peti

  • Vendég
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #57 Dátum: 2006.05.26 13:36:02 »
Idézetet írta: "VJozsi"

Annyit tennék hozzá, hogy mostanában, ha hosszabb városi szakaszok is vannak benne, még dugóval is megspékelve elértem már a kb. 7,3 literes átlagot is.


Nekem még sose ment 9liter fölé, mondom a max. 8.5 körül volt…
De ahogy írtam sok dolog befolyásolhatja a fogyasztást…
Egy rosszabb minõségû benya, olaj és lehet hogy decikkel többet fogyaszt az autó…
Továbbá nem lehet 100%-ra pontosan kijelenteni  a dolgokat, :nene:  ALAPBÓL két különbözõ ember és két "különbözõ" autó+egy halom más-más szituáció NEM összehasonlítási alap…!
Én a fed.komp.-ban annyira nem bízom (pedig állítólag pontos), meg hát nincs is kijelzõm, így marad az egy kattanásos rátöltés… :wink:  Az alapján írtam amit írtam… :roll:

szazketto

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 664
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #58 Dátum: 2006.05.26 15:41:14 »
Idézetet írta: "Peti500"
Nekem ennyi… Nem ferdítek, nem hazudok…  :|
Hogy elhiszed-e v. sem a Te dolgot…  :?
Üdv.

Nem arrol van szo, hogy nem hiszem el! Inkabb irigykedem!  :nagymosoly: Lehet a 98-ask kiprobalom, mit szol hozza a kocsi...

Peti

  • Vendég
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #59 Dátum: 2006.05.26 16:14:56 »
Idézetet írta: "szazketto"

Lehet a 98-ask kiprobalom, mit szol hozza a kocsi...


Sztem mindenféleképpen próbáld ki…
Különben is ki tudja itthon mit takar a 95/98-as benzin… :elkeseredett:  
Hasonló körülmények közt kb. 2decivel kevesebb a fogyi…
És ezt a Yarisnál is megfigyeltük, mióta abba is csak 98-as megy… :nana:  (és ÖMV, ha számít)
Továbbá mindkét autó, mintha picit, -nem az hogy jobban megy- :hmm:  hanem késõbb „dadog” be a motor, kicsit mintha élénkebb lenne…
Aztán lehet hogy csak mentális lóerõket képzelek a motorba… :wink:  
De a fogyi akkor is ott van… Egy tankolásnál a 3-400forintnyi többleten meg nem fog múlni a dolog… Sztem…