Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1407045 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #30 Dátum: 2006.05.22 14:15:25 »
Idézetet írta: "Georgexy"
nekem 41 km/h az átlag a gép szerint! nem kevés ez?

Nem, mert amikor állsz és jár a motor, szépen megy le az átlagsebesség. Nekem is a Yarison 54km/h az átlagsebesség, pedig sokat járok városon kívül 100 körüli tempóval.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #31 Dátum: 2006.05.22 18:02:24 »
Idézetet írta: "antocian"
Idézetet írta: "Agyarka"

1,4 D-4D bejáratás alatt csak Bp-en 4,3, klímázva-dugóban 4,5.-)))


ez gáz... az enyém 1,5-2 literrel többet zabál...lásd feljebb .Valami nem OK nálam akkor..pedig uigyanaz a motor.
A.


Á, dehogy minden rendben van sa gépeddel, amikor a testvérem jár vele neki is majdnem 6 litert eszik. Én fõleg 20-30 km-eket autózok vele és bejáratás alatt "tojást tettem" a gázpedál alá, Õ meg csak 5-6 km megy vele és tolja.-)

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #32 Dátum: 2006.05.22 18:24:04 »
Idézetet írta: "Georgexy"
Biztosan jól méri az autó a fogyasztásokat és az átlagsebességet? nekem 41 km/h az átlag a gép szerint! nem kevés ez? A fogyasztás pedig 8,4! persze saját mérés után ez csak 8! De engem az átlagsebesség zavar! Mondjuk szeretem ha megy az autó és nem szoktam spórolgatni!
1.4 VVTI 2006

Nekem FULL városi közlekedés mellett 34km/h és 7,2l jött ki átlagban egy egész tankra. Ezzel a fogyasztással nincs is semmi bajom. :kacsint:
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #33 Dátum: 2006.05.22 18:26:55 »
Idézetet írta: "Georgexy"
én azt vettem észre, hogy ha a pályán kb 130-al megy az ember és nem gyorsyt vagy lassít akkor a pillanatnyi foygasztás mutató tartja a 6 lityit! Nekem Eger-Debrecen között sikerölt 2 tizedet csökkentenni! De ekkor még bejáratós volt a verda! Legutóbb már 160 alatt nem nagyon jöttem! :D

...viszont nekem ilyen kellemes fogyasztást még SOHA nem írt ki a pillanatnyi fogyasztásmérõ 130-nál. Nekem 110km/h-nál 7,2-7,3-at mutat. Szörnyû! :mivan: Viszont még reménykedek abban, hogy egyszer nekem is hasonló értékeket mutat majd a kijelzõ. :nagymosoly:
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

Georgexy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 246
    • http://www.georgexy.fw.hu
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #34 Dátum: 2006.05.23 21:51:05 »
Idézetet írta: "norbi1974"
Idézetet írta: "Georgexy"
én azt vettem észre, hogy ha a pályán kb 130-al megy az ember és nem gyorsyt vagy lassít akkor a pillanatnyi foygasztás mutató tartja a 6 lityit! Nekem Eger-Debrecen között sikerölt 2 tizedet csökkentenni! De ekkor még bejáratós volt a verda! Legutóbb már 160 alatt nem nagyon jöttem! :D

...viszont nekem ilyen kellemes fogyasztást még SOHA nem írt ki a pillanatnyi fogyasztásmérõ 130-nál. Nekem 110km/h-nál 7,2-7,3-at mutat. Szörnyû! :mivan: Viszont még reménykedek abban, hogy egyszer nekem is hasonló értékeket mutat majd a kijelzõ. :nagymosoly:


Az a baj, hogy nekem nagyon vegyesen fogyaszt az autó! És ráadásul én nem vagyok az a könnyûlábú sofõr! persze ha szeretném leszoríthatnám a fogyasztást szerintem akár 7 liter környékére de akkor hol marad az élvezet! De az már biztos, hogy a következõ Corim az minimum 1.6-os lesz!
Tényleg ! Akinek esetleg 1.6-os E12-je van az írja már le hogy mennyit fogyaszt! Érdekelne! Érzésem szerint nem ehet többet viszont biztos, hogy jobban megy!
Hali
eorgexy

Toyota Corolla Luna 2006
:szivecske: :toy: :rohog:
http://www.georgexy.fw.hu/gallery

Peti

  • Vendég
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #35 Dátum: 2006.05.23 21:58:49 »
Idézetet írta: "Georgexy"
Idézetet írta: "norbi1974"
Idézetet írta: "Georgexy"
én azt vettem észre, hogy ha a pályán kb 130-al megy az ember és nem gyorsyt vagy lassít akkor a pillanatnyi foygasztás mutató tartja a 6 lityit! Nekem Eger-Debrecen között sikerölt 2 tizedet csökkentenni! De ekkor még bejáratós volt a verda! Legutóbb már 160 alatt nem nagyon jöttem! :D

...viszont nekem ilyen kellemes fogyasztást még SOHA nem írt ki a pillanatnyi fogyasztásmérõ 130-nál. Nekem 110km/h-nál 7,2-7,3-at mutat. Szörnyû! :mivan: Viszont még reménykedek abban, hogy egyszer nekem is hasonló értékeket mutat majd a kijelzõ. :nagymosoly:


Az a baj, hogy nekem nagyon vegyesen fogyaszt az autó! És ráadásul én nem vagyok az a könnyûlábú sofõr! persze ha szeretném leszoríthatnám a fogyasztást szerintem akár 7 liter környékére de akkor hol marad az élvezet! De az már biztos, hogy a következõ Corim az minimum 1.6-os lesz!
Tényleg ! Akinek esetleg 1.6-os E12-je van az írja már le hogy mennyit fogyaszt! Érdekelne! Érzésem szerint nem ehet többet viszont biztos, hogy jobban megy!
Hali


Nekem van „1.6-os” ismerõsöm…
Kb. 0,5-1 lityivel fogyaszt többet városi használatkor a motor…
Érzésre nem tûnik (sokkal) erõsebbnek a motor, inkább nyomatékosabb, gyorsulásba is kb. 90-ig fej-fej mellett haladunk… Onnan kezd határozottabban elmenni az 1.6-os…
Sztem nem éri meg 1.6-ost venni (bocs 1.6-tulajok :oops: ), én max. (ezt már írtam) egy 1.8-as 140lovas vvti-t tudnék következõ fokozatként elfogadni…
De olyat nem csináltak, hogy a fene egye meg… :roll:  :x

Georgexy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 246
    • http://www.georgexy.fw.hu
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #36 Dátum: 2006.05.23 22:05:02 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "Georgexy"

Az a baj, hogy nekem nagyon vegyesen fogyaszt az autó! És ráadásul én nem vagyok az a könnyûlábú sofõr! persze ha szeretném leszoríthatnám a fogyasztást szerintem akár 7 liter környékére de akkor hol marad az élvezet! De az már biztos, hogy a következõ Corim az minimum 1.6-os lesz!
Tényleg ! Akinek esetleg 1.6-os E12-je van az írja már le hogy mennyit fogyaszt! Érdekelne! Érzésem szerint nem ehet többet viszont biztos, hogy jobban megy!
Hali


Nekem van „1.6-os” ismerõsöm…
Kb. 0,5-1 lityivel fogyaszt többet városi használatkor a motor…
Érzésre nem tûnik (sokkal) erõsebbnek a motor, inkább nyomatékosabb, gyorsulásba is kb. 90-ig fej-fej mellett haladunk… Onnan kezd határozottabban elmenni az 1.6-os…
Sztem nem éri meg 1.6-ost venni (bocs 1.6-tulajok :oops: ), én max. (ezt már írtam) egy 1.8-as 140lovas vvti-t tudnék következõ fokozatként elfogadni…
De olyat nem csináltak, hogy a fene egye meg… :roll:  :x


Hát igen! Pont ugyanezt mondta a Toyota szervizes haver! Ezért lett 1.4-es! Na meg a  biztosítás is jobb :)
Viszont ha az új 120 lovacskával fog büszkélkedni akkor már megfontolandó!
Szerintem!
eorgexy

Toyota Corolla Luna 2006
:szivecske: :toy: :rohog:
http://www.georgexy.fw.hu/gallery

nyuszi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #37 Dátum: 2006.05.23 23:57:05 »
Idézetet írta: "antocian"
Idézetet írta: "Georgexy"
Biztosan jól méri az autó a fogyasztásokat és az átlagsebességet? nekem 41 km/h az átlag a gép szerint! nem kevés ez? A fogyasztás pedig 8,4! persze saját mérés után ez csak 8! De engem az átlagsebesség zavar! Mondjuk szeretem ha megy az autó és nem szoktam spórolgatni!

1.4 VVTI 2006


én mindig decire anyit tankolok, amennyit a bc kiír... akár már tankolás elõtt ki is számolhatnám az aprót a kúton...
A.



A BC nálam is elég pontos, eddig max. 0.1l/100km volt a legnagyobb eltérés a valódi fogyasztáshoz képest.

1.6-os E12-es (2004) adatok nálam (mindig 95-ös benzinnel)
- télen, csak városban: 9-9.5l/100km
- hosszú, csak autópályás túra 140 km/h körül, még téligumival: 8.1 l/100km
- országút 90-110 km/h között: ~6-6.5l/100 km

Peti

  • Vendég
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #38 Dátum: 2006.05.24 00:08:52 »
Idézetet írta: "Georgexy"

Hát igen! Pont ugyanezt mondta a Toyota szervizes haver! Ezért lett 1.4-es! Na meg a  biztosítás is jobb :)
Viszont ha az új 120 lovacskával fog büszkélkedni akkor már megfontolandó!
Szerintem!


Engem a bizti nem érdekel (annyira :wink: )…
Ha 160lovas lett volna az 1.6-os, mint a vétekhondák akkor szó nélkül azt vettem volna…
De 10en1néhány paciért… :szemforgat:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #39 Dátum: 2006.05.24 00:36:36 »
Az a 10egynéhány paci nagyon jól tud jönni egy necces elõzésnél! :mivan:
Gabe 254.

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #40 Dátum: 2006.05.24 09:24:56 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "Georgexy"

Hát igen! Pont ugyanezt mondta a Toyota szervizes haver! Ezért lett 1.4-es! Na meg a  biztosítás is jobb :)
Viszont ha az új 120 lovacskával fog büszkélkedni akkor már megfontolandó!
Szerintem!

Engem a bizti nem érdekel (annyira :wink: )…
Ha 160lovas lett volna az 1.6-os, mint a vétekhondák akkor szó nélkül azt vettem volna…
De 10en1néhány paciért… :szemforgat:

Én egy vétekhonda 1,5-ös 114LE-s motorjával is meg lennék elégedve. Így még a biztosítás sem lenne több és vinné a 200-at! Ja, és kevés 1,6-os lenne ellenfél. :nagymosoly:
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

Peti

  • Vendég
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #41 Dátum: 2006.05.24 10:54:38 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Az a 10egynéhány paci nagyon jól tud jönni egy necces elõzésnél! :mivan:




Nem kell „necces” helyzetbe kerülni… :kacsint:
Amúgy (a saját példámat felhozva) 160lóval is lehet neccesen közlekedni, :vezetes:  akkor meg úgy mész, hogy min. 200 kéne, hogy ne legyen necces a szitu… :nagymosoly:

Peti

  • Vendég
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #42 Dátum: 2006.05.24 11:05:46 »
Idézetet írta: "norbi1974"
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "Georgexy"

Hát igen! Pont ugyanezt mondta a Toyota szervizes haver! Ezért lett 1.4-es! Na meg a  biztosítás is jobb :)
Viszont ha az új 120 lovacskával fog büszkélkedni akkor már megfontolandó!
Szerintem!

Engem a bizti nem érdekel (annyira :wink: )…
Ha 160lovas lett volna az 1.6-os, mint a vétekhondák akkor szó nélkül azt vettem volna…
De 10en1néhány paciért… :szemforgat:

Én egy vétekhonda 1,5-ös 114LE-s motorjával is meg lennék elégedve. Így még a biztosítás sem lenne több és vinné a 200-at! Ja, és kevés 1,6-os lenne ellenfél. :nagymosoly:


Azért így se vall szégyent a kis 1.4-es!
Én tegnap egy Borát lenyomtam, :nagymosoly:  1autót kapott már olyan 120körül…
Aztán jött egy 156-os Alfa, ha jól tudom a leggyengébb is 120lovas és 1.6-os… Nem bírt elmenni!
Fej-fej mellett mentünk… Ráadásul olyan csúnya hangja volt ahogy nyomta neki a srác… :?

Amúgy nem akarnék én gyorsulni, :szemforgat:  de állandóan betalálnak… Kell egy TS!!!!!!!! :ordog:  :twisted:  :nagymosoly:

Georgexy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 246
    • http://www.georgexy.fw.hu
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #43 Dátum: 2006.05.24 12:31:50 »
Idézetet írta: "Peti500"

Azért így se vall szégyent a kis 1.4-es!
Én tegnap egy Borát lenyomtam, :nagymosoly:  1autót kapott már olyan 120körül…
Aztán jött egy 156-os Alfa, ha jól tudom a leggyengébb is 120lovas és 1.6-os… Nem bírt elmenni!
Fej-fej mellett mentünk… Ráadásul olyan csúnya hangja volt ahogy nyomta neki a srác… :?

Amúgy nem akarnék én gyorsulni, :szemforgat:  de állandóan betalálnak… Kell egy TS!!!!!!!! :ordog:  :twisted:  :nagymosoly:


Igen nekem is jól esne egy TS! :D
Na ma este ha minden igaz akkor kipróbálom a kocsit haver kétezres 156-osával!
Asszem az talán 155 lovas! De a rutin mellettem van:D
hehe
Szerintem az 1.6-os motornak jó ma a 120 ló de kellene egy köztes mondjuk egy 1.8-as 140 ló körül és egy 2.0-es 160 lóval! És a TS-pedig lehetne szintén 1.8-as és 2.0-es változatvan!
Szerintem ez lenne ésszerû!
és így mindenki megtalálhatná a neki megfelelõt! És lenne egy árlépcsõ!
eorgexy

Toyota Corolla Luna 2006
:szivecske: :toy: :rohog:
http://www.georgexy.fw.hu/gallery

Peti

  • Vendég
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #44 Dátum: 2006.05.24 19:54:18 »
Idézetet írta: "Georgexy"

Igen nekem is jól esne egy TS! :D
Na ma este ha minden igaz akkor kipróbálom a kocsit haver kétezres 156-osával!
Asszem az talán 155 lovas! De a rutin mellettem van:D
hehe
Szerintem az 1.6-os motornak jó ma a 120 ló de kellene egy köztes mondjuk egy 1.8-as 140 ló körül és egy 2.0-es 160 lóval! És a TS-pedig lehetne szintén 1.8-as és 2.0-es változatvan!
Szerintem ez lenne ésszerû!
és így mindenki megtalálhatná a neki megfelelõt! És lenne egy árlépcsõ!


Ez egy komoly hiba/hiány, hogy nincs a Corollának „normális” (benzines) motorparkja… :nana:  

Az E12-még szerencsésebb ilyen szempontból, legalább van TS...
Én zokszó nélkül azt vettem volna, de azonos évjáratnál egy mezei 1.4-1.6 és egy TS között az 1-1,5 millió difi azért mellbevágó… :mivan:  
De pl. ott volt az E11, max. a G6 jöhetett szóba, ha „sportosabb” akart lenni az ember, ami jóformán ugyanaz volt, mint a „sima” 1.6-os… :elkeseredett:

Remélem az E13-nál módosítanak ezen… :hmm:
Bár sajna azt beszélik, hogy „csak” a jelenlegi mocik lesznek erõsebbek…
Gondolom az 1.4 110, az 1.6 120 körül lesz…
És lesz a TS azt viszontlátásra… :cry:

Az 1.4-1.6-on túl minimum kéne egy „köztes” moci, egy 1.8-as 150ló körül, a TS pedig nyugodtan lehetne 2ezres és a lélektani 200lóerõ fölé mehetne… :nagymosoly:  
Továbbá a Hondához hasonlóan csinálhatnának egy bika d4d-t (TS külsõvel), 160 ló körül…(bár ez hidegen hagy :wink: )
Sztem… :roll: