Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1406715 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Georgexy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 246
    • http://www.georgexy.fw.hu
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Dátum: 2006.05.19 22:15:14 »
Sziasztok!
Gondoltam elkelne egy ilyen topic ugyanis jó lenne tudni, hogy kinek mennyit fogyaszt a kicsikéje és ezzel esetleg lehetséges hibák illetve beállítási különbségek is fölfedezhetõk!
nem beszélve arról, hogy az évek elteltével kinek nõtt meg esetleg a fogyasztása!
Szóval hajrá! :pofa:  :toy:
eorgexy

Toyota Corolla Luna 2006
:szivecske: :toy: :rohog:
http://www.georgexy.fw.hu/gallery

Satriani

  • Vendég
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #1 Dátum: 2006.05.19 23:53:41 »
Jó ötlet. Azt mondjuk nem értem, a sajátod fogyasztását miért nem írtad be, de gondolom, ami késik, nem múlik.  :nagymosoly:

Az enyémet teljesen vegyes üzemben használom, a nálam töltött szűk 40e km átlaga valahol 7,5 körül lehet. Városban 8, télen 9, országúton 110-ig 6 alatt marad, sztrádán 130-ig 7, de 160 fölött már bőven 10 liter a fogyasztása. A legjobb átlagom (igaz, fél tankra vetítve) 5,2, teljes tankra 6,4, a legrosszabb - csak tél, csak város - 9,9 volt. Sajnos jellemzően teljesen összevissza módon használom, így elég nehéz lenne megállapítani, hogy ehhez képest 3 év múlva hogyan alakulna a fogyasztása.

Szerintem sztrádán zabálhatna kevesebbet, örülnék, a 150-160 utazósebességnél nem menne 8 fölé a pillanatnyi fogyasztás. Az országúti, klímával is 6 liter körüli fogyasztása viszont szerintem remek. Egy tapasztalattal lettem gazdagabb: ha a gyári ajánlás szerinti 2,2-nél keményebbre (most épp 2,4-re) fújom a gumikat, akár fél literrel is kevesebbet mutat a pillanatnyi fogyasztás, miközben a menetkomfort semmit nem csorbul.

attila23: igazad van, a típus kimaradt. 2002-es Corolla E12 1,4 Sol masináról írtam.

attila23

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 224
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #2 Dátum: 2006.05.20 02:07:20 »
Légyszíves írjátok bele a motort is, ha nem szerepel a neveteknél.

Most 1230 kmt mentem 74,5 liter V-power diesellel (többször rátankoltam).

Ez 6.05-ös fogyasztást jelent, de a fogyasztásmérõ csak 5.8-as átlagot mutatott. Többször tapasztaltam efajta tévedést (mindig lefele), pedig a tankot mindig jól telenyomom.  Átlagsebesség 45 km/h.

Pályán 145-150-nél eszik 6 litert a kocsi, érdekes, hogy a szél 0,5 literrel is eltérítheti ezt az értéket. (M5-ösön gyakori az északi szél)

Városi fogyasztás (20-21 km/h átlagsebességnél) 6,5 liter. Ahol lehet Bpesten 70-80-al tartósan menni ott 5.-ben 3,5 - 4 liter körül alakul, ez erõsen le tudja húzni a városi átlagot, ezért is írtam be az átlagsebességet. 90 körül hozza a gyári 4 litert. Télen plusz 5-6 decivel lehet számolni. Klímával még nem sokat használtam az autót, így azt nem tudtam megmérni.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #3 Dátum: 2006.05.20 07:57:42 »
Nekem a 2001-es 1.4 vvt-i átlagosan 5.5-6 között evett javarészt országúton 100-110 között hajtva. Télen +0.5 liter. Az 1.4 D4D-vel még csak 150 km van, majd beszámolok :)
Gabe 254.

Georgexy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 246
    • http://www.georgexy.fw.hu
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4 Dátum: 2006.05.20 09:11:43 »
Nekem mivel még alig több, mint 4000 km van 1.4-es Corollámban nem tudok túl sok információval szolgálni! 2 telitankos mérésem volt amire nem tankoltam rá és azok szerint 8l körül evett átlagosan! Persze én ritkán megyek országúton 100 alatt inkább fölötte! Mindkettõben volt egy 200 km autópálya ahol egy 70 km 180-al lett megtéve! (Idegesített egy Kadett mögöttem) Viszont a legtöbb az városi közlekedés ebbõl! Mióta meleg van azóta a légkondi ritkán van kikapcsolva. Jelentõsen nem növelte a fogyasztást! De érzésem szerint egy 7 - 7,5 literrel jobban állna az autónak! Átlagosnak! Lehet, sõtt biztos vagyok benne hogy óvatos autózással el lehet érni ezt talán még kevesebbet is de én nem azért vettem az autót, hogy ne dinamikusan használjam! Igaz vehettem volna 1,6-ost agy Dieselt! De valamiért nem akartam! Ismerõsöm a Toyota szervízben dolgozik Egerben és õ mondta hogy nincs nagy különbség az 1,4-es és az 1,6-os között! A guminyomás viszont úgy tdom 160 alatt 2.6 160 fölött pedig 2.2! Így van a táblázatban! Vagy talán 180  de most nem emléxem!
Na ennyi egyenlõre! várom a további hozzászólásokat ! :D
eorgexy

Toyota Corolla Luna 2006
:szivecske: :toy: :rohog:
http://www.georgexy.fw.hu/gallery

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5 Dátum: 2006.05.20 13:51:19 »
En legtobbet autopalyan megyek vele. 140 korul fogyaszt 8 korul. 160-nal 9 felett valamivel.

Par hete voltam Szolnokon, kis m5, utana a 4-esen, nyugiban. Oda-vissza 5.3 lett a vege. Varosban ahol es ahogy en jarok 7 korul van, de en nagyon keveset megyek vele itt Pesten.

Telen talan par decivel fogyaszt tobbet, a klimat en meg nem veszem eszre.

43k km van az autoban, nem szoktam irogatni, de talan 7.5 korul lehet a nagy atlag.

2004-es 1.4 vvti wagon Corolla.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #6 Dátum: 2006.05.20 14:53:02 »
A mostaniról még korai lenne nyilatkozni, de az elõzõ adatai megvannak:
3 év alatt az átlag 7.24 volt. Ez túlnyomó részt város (Bp.) vagy autópálya adta.
Min érték: 5.52 (732 km-en)
Max érték: 8.24 (622 km-en).
Corolla 1.4 HB 2003.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Georgexy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 246
    • http://www.georgexy.fw.hu
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7 Dátum: 2006.05.20 16:22:17 »
Arról van valakinek tapasztalata, hogy esetleg més minõségû benzintõl máshogy fogyaszt az autó?
Én kipróbáltam a V-Power Racing-et és meg kell hogy mondjam vettem észre nem kis különbséget! Bár valószínûleg azért fogyasztott kevesebbet mert nem nyomtam neki annyira mégis ugyanúgy ment mint elõtte!
Csak uygebár kicsit húzós az ára!
hali
eorgexy

Toyota Corolla Luna 2006
:szivecske: :toy: :rohog:
http://www.georgexy.fw.hu/gallery

Satriani

  • Vendég
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8 Dátum: 2006.05.20 16:36:56 »
Idézetet írta: "Georgexy"
Arról van valakinek tapasztalata, hogy esetleg més minõségû benzintõl máshogy fogyaszt az autó?

Tavasszal huzamosabb ideig tankoltam 95-ös V-Power benyát, és figyelgettem a pillanatnyi fogyasztásokat; autópályán kb. 3-4 decivel kisebb értékek jöttek ki. Ha nem lenne drága, csak azt tankolnám, mert jobban is ment tőle a kocsi. A Racinget még nem próbáltam.

Rossz tapasztalat: a gyöngyösi Jet kúton akárhányszor tankoltam, a kocsi majd' egy literrel többet evett annál, mint amire a használat jellegéből tippeltem volna.

Peti

  • Vendég
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #9 Dátum: 2006.05.20 18:08:11 »
Nekem 8 lityi és csak város…
+/- 1-2 deci ha kicsit jobban nyomom/kímélem a vasat…
De ha már témánál vagyunk: megemlítendõ a nagyon hamar „felvillanó” tankoljá má’ ikon :nagymosoly: …
Gyakorlatilag már negyed tanknál világít… :|  
Engem meg zavar, pláne este…
Ilyenkor inkább rátankolok… Így olyan mintha „csak” 40 1néhány literes lenne a tank… :wink:  :?

Ja, és a felnicsere kb. 0,2L-es fogyinövekedést hozott… :roll:

antocian

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #10 Dátum: 2006.05.20 18:50:36 »
6,2-6,4 csak város, csak rövid szakaszok, szinte mindig hideg motorral indulva.
5,6-5,8 autópálya, (benne Pesten keresztül nyugat-kelet), pályán átlag 140-150 tartva
5,0-5,2 fõútvonal, 100-110
4,0-4,2 tojáshéjon, 80-90
ja, és a klíma mindig megy..
az értékek mindig hosszabb szakaszok eredményei, tehát nem pillanatnyi értékek

Toyota Corolla 2005 1,4 D-4D
Üdv
A.
Biztonság mindenek felett...
Corolla D-4D MMT / Auris Hybrid

Georgexy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 246
    • http://www.georgexy.fw.hu
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #11 Dátum: 2006.05.20 18:54:45 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "Georgexy"
Arról van valakinek tapasztalata, hogy esetleg més minõségû benzintõl máshogy fogyaszt az autó?

Tavasszal huzamosabb ideig tankoltam 95-ös V-Power benyát, és figyelgettem a pillanatnyi fogyasztásokat; autópályán kb. 3-4 decivel kisebb értékek jöttek ki. Ha nem lenne drága, csak azt tankolnám, mert jobban is ment tõle a kocsi. A Racinget még nem próbáltam.

Rossz tapasztalat: a gyöngyösi Jet kúton akárhányszor tankoltam, a kocsi majd' egy literrel többet evett annál, mint amire a használat jellegébõl tippeltem volna.



Igen sajnos ez igaz! A gyöngyösi Jet kút az nem igazán jóminõségû benzint árul :D
Viszont én szinte minden elkalommal 95-ös V-Power-t tankolok! Amikor csak tehetem!
Egyébként a Molnál nem tankoltam már kb. 5 éve! Utálom a benzinjüket! Én Shell, Aral, OMV, Agip, illetve 1-2 diszkont benzinkút!
De a Shell a legjobb! ez biztos!
eorgexy

Toyota Corolla Luna 2006
:szivecske: :toy: :rohog:
http://www.georgexy.fw.hu/gallery

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #12 Dátum: 2006.05.20 21:16:37 »
Én a benzinesbe (1.4 vvt-i) mindig 98-ast tankoltam, azt jobban komálta. Az utóbbi idõszakban MOL-nál, és szerette. Nekem a szegedi JET-rõl van negatív tapasztalat, szintén rosszabb fogyasztási érték, nem ment az autó úgy, ahogy kellett volna.
A Shell V-Powert az enyém nem szerette, nem igazán ment jól vele, és kb 2-3 deci plusz volt a fogyi (csak egy tankot mentem)
A D4D-vel most, hogy kicsit több, mint fele város már 5.4-et mutat a kijelzõ. Persze pontos adatok majd elsõ tankolás után. Jövõ 7-en beleszalad 1500km, akkor írok pontosabbat.
Gabe 254.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #13 Dátum: 2006.05.20 22:27:51 »
Az autó egy 2000-es 1.4-es VVTi Liftback. 2004 és 18e km óta van nálam. A jellemzõ útak rövidek, de kevés benne a város, vagy ha van is benne, akkor az Budapest hétvége. Átlag havi egy út Mohácsra Biatorbágyról 90-110 között elõzések nélkül. ;-) Ilyen kiméletes út végén mutatott az átlag fogy mérõ 4,9-et is. De teli tankra eddig 5,94 volt a legjobb, 7,23 a legrosszabb - ez utóbbi tavaly tél végén.
Nyáron megy a klíma, de nem folyamatrosan - manuális. A teljes átlag 6,31 a cca 1,5 évre.
Jellemzõen MOL 95-öst tankoltam, de a múltkor véltelenül Total 98-as került bele. És ettõl mintha kb. 0,5 literrel le ment volna a fogyija, ami azt jelenti, hogy a 98-as olcsóbb nekem, mint a 95-ös. Majd még tesztelek egyet a következõ teli tanknál.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #14 Dátum: 2006.05.21 14:30:43 »
Sziasztok!
Örülök, hogy nyílt egy ilyen topic, már én is terveztem. Nekem sincs túl sok tapasztalatom, mivel nemrég léptem át a 4000Km-t. Eddigi legnagyobb átlagfogyasztásom 8,1l, amit a repkedõ minuszoknak, a csillag garázsnak és a rövid városi utaknak köszönhetek. A legkisebb 7,2l (eddig) és ez is FULL város. Sajnos 110km/h körül még mindig horrorisztikus értéket (7,3-7,4l) mutat a pillanatnyi fogyasztás.
MOL benzint már 5 éve nem használok, mivel 2001-ben megdermedt!!! a GAstrankban. Én 90%-ban Shell-es 95-ös benyát tankolok. Egyszer volt a Corollában TG 98-as, de nem nagyon vettem észre különbséget. Lehet, hogy csak a Tesco miatt. :nagymosoly: A Hondámat anno nagyrészt 98-al tankoltam, mert azt nagyon szerette. Nekem a "sima" V-Power nem jött be, de a Racing-et már észrevette a járgány. Alacsonyabb fordulat mellett jobban húzott, de igazi elõnyét akkor tapasztaltam, mikor tele volt a kocsi (5 felnõtt + csomagok). A Corollában még nem volt ilyen benya. Néha szoktam egy-két deci kerót önteni 1 tele tankhoz injektor tisztító gyanánt. :kacsint:
Jelenleg (ugye) 16-os felnin gurul a verda. Én nem vettem észre fogyasztás növekedést, mivel nekem eddig tankról-tankra csökkent az átlag. Majd õsz végén kiderül a különbség, mert akkor visszarakom a gyári 15-ösöket. A kerekeket 2,4-re nyomattam, de többek tanácsára 2,5-re fogom fújatni. A nyaralásra pedig 2,7-re! Mivel full-on leszünk és végig pálya.
Mára ennyit. :kacsint:
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005