Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1422231 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #9000 Dátum: 2021.10.20 08:07:45 »
Én is így gondolom, bár nem vagyok gépész. Ez alapján a nyomaték a káros, ami a Corollámnál, de még az Aurisomnál se túl nagy 2000-es fordulat alatt: https://www.youtube.com/watch?v=MP3TFaGgs98
Feltételezem akkor az Aurisszal is mehetek 50-nel - bár annak hosszabb a 4. fokozata - 1500-as fordulaton. Tipikus eset: Alföld, sík út, minimális forgalom, beérek egy faluba, motorfékkel lelassítok, majd 50-nél vissza 4-esbe. Végigmegyek a településen, majd először szépen óvatos gázadással gyorsítok, 2000 rpm felett már nagyobb gázzal és 65-70-nél már váltok 5. fokozatba. A másik lehetőség, hogy vissza 3-asba, majd abban gyorsítani legalább 60-ig.   

Ez utóbbi a javallott. Az előző változat arra hajaz, mint amikor emelkedőn felfelé haladva 5.sebesség fokozatban megtartott gázpedál állással halad a jármű, emelkedő terheléssel mellett.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #9001 Dátum: 2021.10.20 08:26:54 »
Tapasztalatból mondhatom, a 4. fokozat a megfelelő, ha egyenletes haladás feltételei biztosítottak és nincs emelkedő.
Nem kötekedésből mondom, de más motor, más váltóval. De ha van tapasztalatod ezzel a motor/váltó kombinációval, akkor elnézést, de a 4. fokozat 50 km/ esetén épphogy 1/1500, nem ideális hosszú távon (mármint évekig így használni). 
Szerintem a fordulatszám relevánsabb adat ebben az esetben, mint a km/h  :whistling:

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #9002 Dátum: 2021.10.20 08:50:32 »
Ez utóbbi a javallott. Az előző változat arra hajaz, mint amikor emelkedőn felfelé haladva 5.sebesség fokozatban megtartott gázpedál állással halad a jármű, emelkedő terheléssel mellett.
Az E12-es Corollánál is így ajánlott gyorsítani 50-ről? Annál ugye némileg magasabb fordulatszám tartozik az 50-hez (kb. 1600-1700). Tehát vissza 3-asba, majd 60-nál kapcsolni a 4. fokozatot?
Corolla 1,4 VVT-i 2005

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #9003 Dátum: 2021.10.20 09:37:33 »
Nem kötekedésből mondom, de más motor, más váltóval. De ha van tapasztalatod ezzel a motor/váltó kombinációval, akkor elnézést, de a 4. fokozat 50 km/ esetén épphogy 1/1500, nem ideális hosszú távon (mármint évekig így használni). 
Szerintem a fordulatszám relevánsabb adat ebben az esetben, mint a km/h  :whistling:
A PCV-n azt vettem észre, hogy kb. 2000-es fordulat alatt még többet is fogyaszt, mintha eggyel visszakapcsolnál.
music     

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #9004 Dátum: 2021.10.20 09:48:01 »
Nem kötekedésből mondom, de más motor, más váltóval. De ha van tapasztalatod ezzel a motor/váltó kombinációval, akkor elnézést, de a 4. fokozat 50 km/ esetén épphogy 1/1500, nem ideális hosszú távon (mármint évekig így használni). 
Szerintem a fordulatszám relevánsabb adat ebben az esetben, mint a km/h  :whistling:

Együtt!  :whistling: :whistling:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #9005 Dátum: 2021.10.20 09:50:40 »
Az E12-es Corollánál is így ajánlott gyorsítani 50-ről? Annál ugye némileg magasabb fordulatszám tartozik az 50-hez (kb. 1600-1700). Tehát vissza 3-asba, majd 60-nál kapcsolni a 4. fokozatot?

Magam így teszek, és nem érjük el az 5,5 L/100 km átlagos tüzelőanyag fogyasztást. Igaz, hogy én BSS benzint+ Spuri kombót használtatok a járművel.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #9006 Dátum: 2021.10.20 12:33:04 »
Magam így teszek, és nem érjük el az 5,5 L/100 km átlagos tüzelőanyag fogyasztást. Igaz, hogy én BSS benzint+ Spuri kombót használtatok a járművel.
Akkor ezentúl én is így teszek majd a Corollát vezetve is. Ugyanakkor (szintén az E12 Corollával), van az az eset is, amikor lassú haladásnál, torlódáskor, forgalmi okok miatt 5-10 km/h-ról kellene gyorsítani. Ilyenkor kellene visszaváltanom 1-esbe. Ezt nem szereti (jellemző a típusra, tehát ez nem hiba), erőltetni meg nem akarom. Megállni nyilván nem akarok, marad a 2-esben gyorsítás alacsony fordulatszámon. Ebben az esetben talán nincs jó megoldás: vagy a váltó kapja a kellemetlen terhelést vagy a motor. Ezt továbbgondolva: 50-nél visszaváltani 3-asba nagyobb terhelés, mint ugyanezt 40-nél megtenni (magasabb a fordulatszám). Tehát elég összetett a dolog, egyik esetben a váltó (több visszaváltás nagyobb fordulatszámon), másik esetben a motor számára (kisebb fordulatszámon gyorsítás) rosszabb.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #9007 Dátum: 2021.11.12 15:43:23 »
Az Auris Hibrid egy kicsit "vicces" kb 20-25 km meg megtehető út (pianoban) kijelzése utan, kb 10 kmre a benzinkút előtt lenullázott. De elertunk a kutig es csak 39,54-t tankoltam

toygli

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #9008 Dátum: 2022.12.08 16:33:32 »
Sziasztok,

szeretnék segítséget kérni! Jártatok már úgy, hogy a fogyasztásotok változatlan, de az átlag és pillanatnyi fogyasztásra az autó irreális hülyeséget ír ki?
2004-es Corollám van, 1.4-es. Átlagfogyasztásom 7.2l, fővárosban, dugóban araszolva.
Egy ideje azt vettem észre, hogy átlagfogyasztásnak 13.5-t ír ki, viszont megmértem és egy telitankkal annyi km-t mentem, hogy reálisan a fogyasztásom továbbra is 7.2. Ha a pillanatnyi fogyasztást nézem, hosszabb ideig 39.99-et ír ki, aztán néha 24.99-et, teljesen mindegy hol van a váltó és mennyivel megyek, néha álláskor is. Ha felváltok, és picit erősebben rálépek a gázra, hirtelen a 39.99ről olyan 5-7 körüli értékre ugrik, olyan mintha akkor mutatná a helyes fogyasztást és amúgy be lenne akadva.
Előre is köszönöm, ha van valami ötletetek erre.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #9009 Dátum: 2022.12.08 22:04:02 »
Sziasztok,

szeretnék segítséget kérni! Jártatok már úgy, hogy a fogyasztásotok változatlan, de az átlag és pillanatnyi fogyasztásra az autó irreális hülyeséget ír ki?
2004-es Corollám van, 1.4-es. Átlagfogyasztásom 7.2l, fővárosban, dugóban araszolva.
Egy ideje azt vettem észre, hogy átlagfogyasztásnak 13.5-t ír ki, viszont megmértem és egy telitankkal annyi km-t mentem, hogy reálisan a fogyasztásom továbbra is 7.2. Ha a pillanatnyi fogyasztást nézem, hosszabb ideig 39.99-et ír ki, aztán néha 24.99-et, teljesen mindegy hol van a váltó és mennyivel megyek, néha álláskor is. Ha felváltok, és picit erősebben rálépek a gázra, hirtelen a 39.99ről olyan 5-7 körüli értékre ugrik, olyan mintha akkor mutatná a helyes fogyasztást és amúgy be lenne akadva.
Előre is köszönöm, ha van valami ötletetek erre.
Nem vagyok otthon az E12 kompju
terében, de nem lehet, hogy átváltottál l/100 km-ről liter/km-re? Tehát amit látsz, az az egy literből megtehető km-t adja meg. Minél jobban spórolósabban vezetsz, annál nagyobb értékeket látsz   :szemez:

Hogy hol, mit nyomkodtál el tudtodon kivül, én nem tudom, mit írtam, sosem volt E12-m  :surrender:

toygli

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #9010 Dátum: 2022.12.13 13:32:03 »
Nem vagyok otthon az E12 kompju
terében, de nem lehet, hogy átváltottál l/100 km-ről liter/km-re? Tehát amit látsz, az az egy literből megtehető km-t adja meg. Minél jobban spórolósabban vezetsz, annál nagyobb értékeket látsz   :szemez:

Hogy hol, mit nyomkodtál el tudtodon kivül, én nem tudom, mit írtam, sosem volt E12-m  :surrender:

Nagyon szépen köszönöm a tippet! Nagyon úgy néz ki, hogy ez történt, mert km/l van kijelezve. Viszont hiába nézem a használati útmutatót, nem tudom visszaállítani.  :hmmmm: Még próbálkozom majd!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #9011 Dátum: 2022.12.13 19:16:17 »
Pedig annak nem bonyolult a bc-je. Valami olyasmi rémlik, hogy amikor az átlagfogyasztást mutatja a kijelző, akkor kell valahol léptetni valamit, és ott tudod állítani.
music