Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1422256 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

fábián

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8910 Dátum: 2017.10.07 08:36:10 »
Üdv
Kérdezném 1.4 benzin coriba érdemes a shell V pover-t tankolni vagy csak tobbe kerul de nincs jelentosege

Betyarka

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8911 Dátum: 2017.10.07 09:00:26 »
Tényleg ala kúl!
Még egy picinyke javulás, és meglesz az 1000 km/hajtóanyag tartálynyi benya / RON 98 /!!

Ez hogy jött ki? Mesével határos. Nálam 550 km volt a max corinál.  :hmmmm:
Most azt hittem én tudok vezetni tudományosan. Erre az asszony elkezdett járni az autóval simán ver minden fogyasztási értékemet. Városban is meg mindenütt.
De mégis hogy csinálja. :szemez:
Lehet, hogy nem tempomatol én meg mindenütt ha lehet. Úgy látom, hogy finomabb mint a lábam de ezek szerint nem.
Lehet most mellőzöm a temp ot. Még városba is 60 ig felgyorsulok tempomat be és úgy csorgok.
De ezek szerint ez se tuti.
MOndjuk most pill 5l az átlag eddig nagyon jó, 5.2-5,6 szokott lenni.
Igaz volt egy olyan tank is ahol még 6,8l is volt nem tudtam mire vélni. Pedig minden vezetési körülmény ugyanaz volt. Martam is magam rendesen.
Mióta diseles lettem tiszta spórólásba vagyok. MI lenne ha hybrid elnék.
Érdekes szerviz után helyreállt a rend. Nem tudom, hogy a levegőszűrő és üzemanyag szűrő csere tette e esetleg vagy csak véletlen.
Mert ha nem szólok azt se cserélik amit elég hülyeségnek tartok, hogy 60e a periódus a szűrőnél.
« Utoljára szerkesztve: 2017.10.07 09:05:05 írta Betyarka »

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8912 Dátum: 2017.10.07 09:52:22 »
Ez hogy jött ki? Mesével határos. Nálam 550 km volt a max corinál.  :hmmmm:
Most azt hittem én tudok vezetni tudományosan. Erre az asszony elkezdett járni az autóval simán ver minden fogyasztási értékemet. Városban is meg mindenütt.
De mégis hogy csinálja. :szemez:
Lehet, hogy nem tempomatol én meg mindenütt ha lehet. Úgy látom, hogy finomabb mint a lábam de ezek szerint nem.
Lehet most mellőzöm a temp ot. Még városba is 60 ig felgyorsulok tempomat be és úgy csorgok.
De ezek szerint ez se tuti.
MOndjuk most pill 5l az átlag eddig nagyon jó, 5.2-5,6 szokott lenni.
Igaz volt egy olyan tank is ahol még 6,8l is volt nem tudtam mire vélni. Pedig minden vezetési körülmény ugyanaz volt. Martam is magam rendesen.
Mióta diseles lettem tiszta spórólásba vagyok. MI lenne ha hybrid elnék.
Érdekes szerviz után helyreállt a rend. Nem tudom, hogy a levegőszűrő és üzemanyag szűrő csere tette e esetleg vagy csak véletlen.
Mert ha nem szólok azt se cserélik amit elég hülyeségnek tartok, hogy 60e a periódus a szűrőnél.

Füstként a kipun.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

magashazi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8913 Dátum: 2017.11.28 14:15:57 »
Sziasztok!

Auris TS Hibrid 2016-os autóm van. Mindig csodáltam azokat akik 3.8 - 4.0 literes fogyasztásokról számolnak be.
Én nem vagyok szerintem egy nagy talpú ember, de nekem nyáron 4.8 -at fogyasztott nagyon ritkán, kevés klímával, most télen 5.5 -et.
Kb. 40-km-t megyek vele naponta külvárosban a munkahelyre, családdal oda-vissza.
A nyári gyári 17"-os gumi és alufelni most le lett cserélve 16"-os MAC winterproof alufelnire és TS860 Conti -ra.

Kinek milyen fogyasztási értékei vannak nyáron, télen?
Köszi
Gábor

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8914 Dátum: 2017.11.28 21:31:14 »
Hát ezaz, én is szívesen lecserélném a gyári 17”-es felnit 😡
Ezek at értékek tankolásból számítottak, vagy csak amit kiírt a computer?

magashazi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8915 Dátum: 2017.11.29 13:09:34 »
ezek amit kiír, de azt is megfigyeltem, hogy kb. 0,4-0,5 l -el kevesebbet ír mint a számított!!!

TGaba

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8916 Dátum: 2017.12.21 09:22:26 »
Sziasztok!

2017-es TS. 5l alatt még soha, most, hogy hideg van 5,5-5,8l. A computer 0,3-0,4l csal lefelé, a km óra kb 10%-ot. Az ígért 3,9 a holdban van. Lehet, hogy tesztpadon kijön, de én nem a tesztpadon megyek dolgozni  :hmmmm:
Sokat utazom ezért vettem. Ha tudom, hogy 1,5-szer annyit fogyaszt, mint ígérték, nem veszem meg.
Nincs valami ötletetek a hideg időszakra, hűtő letakarása, vagy valami hasonló?

Üdvözlettel:

TGaba
« Utoljára szerkesztve: 2017.12.21 09:24:04 írta TGaba »

magashazi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8917 Dátum: 2017.12.21 09:50:00 »
Sziasztok!

2017-es TS. 5l alatt még soha, most, hogy hideg van 5,5-5,8l. A computer 0,3-0,4l csal lefelé, a km óra kb 10%-ot. Az ígért 3,9 a holdban van. Lehet, hogy tesztpadon kijön, de én nem a tesztpadon megyek dolgozni  :hmmmm:
Sokat utazom ezért vettem. Ha tudom, hogy 1,5-szer annyit fogyaszt, mint ígérték, nem veszem meg.
Nincs valami ötletetek a hideg időszakra, hűtő letakarása, vagy valami hasonló?

Üdvözlettel:

TGaba

Pont ugyanezek a tapasztalatok és értékek nálam is. Annyira nem vagyok elégedett egyáltalán, ha azt nézem, hogy a feleségem Honda Jazz-e 6,2-vel megy most télen.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8918 Dátum: 2017.12.21 11:39:09 »
Sziasztok!

2017-es TS. 5l alatt még soha, most, hogy hideg van 5,5-5,8l. A computer 0,3-0,4l csal lefelé, a km óra kb 10%-ot. Az ígért 3,9 a holdban van. Lehet, hogy tesztpadon kijön, de én nem a tesztpadon megyek dolgozni  :hmmmm:
Sokat utazom ezért vettem. Ha tudom, hogy 1,5-szer annyit fogyaszt, mint ígérték, nem veszem meg.
Nincs valami ötletetek a hideg időszakra, hűtő letakarása, vagy valami hasonló?

Üdvözlettel:

TGaba
Honnan tudja szegény gyártó, hogy te hogy használod az autót? ;)
Lehet hogy még nem tanultad ki, hogy lehet takarékosan járni egy hybriddel? :hmmmm:
Igazából egy benzines autó sem hozza a gyári fogyasztási értékeket. Ma már a dieselek se, de ott kisebb az eltérés, ingadozás.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8919 Dátum: 2017.12.21 12:01:57 »
Sziasztok!

2017-es TS. 5l alatt még soha, most, hogy hideg van 5,5-5,8l. A computer 0,3-0,4l csal lefelé, a km óra kb 10%-ot. Az ígért 3,9 a holdban van. Lehet, hogy tesztpadon kijön, de én nem a tesztpadon megyek dolgozni  :hmmmm:
Sokat utazom ezért vettem. Ha tudom, hogy 1,5-szer annyit fogyaszt, mint ígérték, nem veszem meg.
Nincs valami ötletetek a hideg időszakra, hűtő letakarása, vagy valami hasonló?

Üdvözlettel:

TGaba
A fogyasztási eltérés eredhet a használatból is. TC-n volt nemrég egy cikk, hogy a gyár mérési ciklusával igazságügyi szakértő megmérte a fogyasztást és még úgy sem hozta. A vége per lett és a kocsi visszavásárlása a forgalmazó részéről. A sokat utazol pályázást jelent?
A hűtő takarása nem igazán éri meg, csomó ilyen sztori van, hogy pályázásra bentfelejtették és megfőtt a motor. Nem éri meg.

TGaba

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8920 Dátum: 2017.12.21 12:27:45 »
Váltogatom az útvonalat. Mióta hideg van inkább autópályán megyek 90-100km/h körül, mert ilyenkor termel elég hőt az autó. Városban hiába megyek villannyal a fűtés miatt mindig beindul a benzines. Létezik elektromos fűtés ehhez a típushoz?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8921 Dátum: 2017.12.21 12:47:51 »
Mind elektromosságot igényel, a fűtőszálas és a hőszivattyús is. Aurisban van már hőszivattyú?

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8922 Dátum: 2017.12.21 13:43:27 »
Pont ugyanezek a tapasztalatok és értékek nálam is. Annyira nem vagyok elégedett egyáltalán, ha azt nézem, hogy a feleségem Honda Jazz-e 6,2-vel megy most télen.
Ne őrjítsetek már meg! Mennyit kéne ezeknek a nyomorultnak fogyasztani? Ne hasonlítgassuk már egy kisautóhoz egy 1,5-szer nehezebb autót. Az én Yarisom meg most télen 6,7-7,3-at fogyaszt arra nem vagy irigy? Pedig 1 tonna.
Tgaba: Amúgy mit vettél volna, ami ekkora és 4L alatt eszik télen/nyáron?
'08 RX400h
'09 Prius 3

TGaba

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8923 Dátum: 2017.12.21 16:18:51 »
Naponta 68-124km-t megyek attól függően, hogy BP. keresztül. vagy M0. Nem mindegy mennyit eszik. A 4l fogyasztással nem lenne bajom, de alapból nem fogyaszt 5l alatt, pedig odafigyelek. Hidegben még ennél is 0,5-1l többet. Autópályán 130Km/h-nál még többet. Ezenkívül csak városban rugalmas, 100 felett csak bőg mint a tehén de nem megy. Előzni 90-nél már nem is merek. Vezetési élmény "0".
Igaz, hogy Mazda6-ból ültem át, ami másik kategória, de ennyi pénzért lehetne egy kicsit jobb.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8924 Dátum: 2017.12.21 18:14:01 »
Ne őrjítsetek már meg! Mennyit kéne ezeknek a nyomorultnak fogyasztani? Ne hasonlítgassuk már egy kisautóhoz egy 1,5-szer nehezebb autót. Az én Yarisom meg most télen 6,7-7,3-at fogyaszt arra nem vagy irigy? Pedig 1 tonna.
Tgaba: Amúgy mit vettél volna, ami ekkora és 4L alatt eszik télen/nyáron?
Kicsi sincs ami 4 l-t iszik, ilyen körülmények között. Max. valami kisautó 70-es sétakocsikázásnál 25 fokos melegben, klima nélkül... üres országúton stb  Még a dieselemmel is csak 100-200km-t bírok 4,5 l-t tartani, nyáron sétakocsikázva.