Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1423146 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5010 Dátum: 2011.01.25 13:18:01 »
Jah :eek: Amiket ir 9 liter nem is atlagok hanem pillanatnyi?
Akkor az atlag mennyi szokott lenni tankolasbol szamolva?


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5011 Dátum: 2011.01.25 13:19:42 »
Én pillanatnyi fogyit nem szoktam soha nézni mert szerintem nem tükrözi a valáságot és csak felidegesít:)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5012 Dátum: 2011.01.25 13:24:54 »
Hát zozobp ezt írta:

Várjunk csak az E12-korollában az átlagfogyasztást az a fed computeren le tudom resetelni egy gombbal és akkor az én általam megtett km-ekre vetíti csak a fogyasztást.
Egyébként átlagfogyit nem is nézem a fedcomp-on. Pillanatnyit nézek és a kúton mérek valós átlagot.[/quote]
         

Satriani

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5013 Dátum: 2011.01.25 13:47:54 »
...ahogy elérjük a 140-et ott 9 fölött lesz a fogyi.

:D :D :D

Add el, jobb lesz mindenkinek.

Akkor az atlag mennyi szokott lenni tankolasbol szamolva?

Azt senki nem tudja. A kolléga azt állítja, hogy mindig teletankolja az autót, de hogy előtte mennyit megy, azt nem tudni. Hogy üresre nem autózza ki a tankot 140-nel, az tuti. 1-200 km után fogyasztást mérni fölösleges, ez alapján következtetést levonni elhamarkodott, ez alapján autót eladni pedig egy tuti vétel annak, aki megveszi a frissen gatyába rázott gépet.

Kár, hogy Ákos bátyja megvette azt az Astrát...  :whistling:
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.25 13:51:10 írta Satriani »

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5014 Dátum: 2011.01.25 15:00:42 »
És akkor kérdés, hogy mi éri meg jobban? Idegeskedni a néha 9 literes fogyin vagy azon, hogy bedöglik-e valami "olcsó" dolog a használt dízelnél vagy hogy mennyire van visszatekerve...
Ezt akartam írni én is.

Ha nem megy vele nagyon sokat, akkor szerintem teljesen jó ez a benzines motor, csak nem kéne kinyomni a szemét, mert akkor persze, hogy sokat zabál...  ;)
Ha meg állandóan pályán repeszt az ember, ahhoz már - úgy gondolom - inkább egy nagyobb motor illik, akár dízel is, viszont ez utóbbiból én speciel nem vennék használtat.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5015 Dátum: 2011.01.25 15:05:10 »
Csak egyetérteni tudok. Amúgy meg pályázáshoz nagy dízel. Ennyi. :yes: (Párom se véletlen vett 2.0 TD Avensist amikor Németországban dolgozott és járt haza)
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.25 15:06:58 írta kleingy »
         

zozobp

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5016 Dátum: 2011.01.26 14:46:03 »
Jah :eek: Amiket ir 9 liter nem is atlagok hanem pillanatnyi?
Akkor az atlag mennyi szokott lenni tankolasbol szamolva?

Pillanatnyival vezetem már egy ideje sajnos azonban a pillanatnyi reálisnak tűnik mert kétszer mértem utána és 9.4 9.6 jött ki.

Azóta igazából nem tolom neki így az átlagom olyan 8L körül alakul.
1.4vvti E12 2003 Corolla

zozobp

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5017 Dátum: 2011.01.26 14:53:13 »
...ahogy elérjük a 140-et ott 9 fölött lesz a fogyi.

:D :D :D

Add el, jobb lesz mindenkinek.

Akkor az atlag mennyi szokott lenni tankolasbol szamolva?

Azt senki nem tudja. A kolléga azt állítja, hogy mindig teletankolja az autót, de hogy előtte mennyit megy, azt nem tudni. Hogy üresre nem autózza ki a tankot 140-nel, az tuti. 1-200 km után fogyasztást mérni fölösleges, ez alapján következtetést levonni elhamarkodott, ez alapján autót eladni pedig egy tuti vétel annak, aki megveszi a frissen gatyába rázott gépet.

Kár, hogy Ákos bátyja megvette azt az Astrát...  :whistling:

Mindig csurig tankolom és utána vezetek 490-550km-et akkor megint csurig tankolom ez ~45L szokott lenni ami kb 8L-es fogyit jelent. Ebben vegyesen van autópálya ~115~125km/h és vegyesen van Budapesti vezetés. Az átlagfogyira a computer így ír 7.6-7.9-et ami majdnem reális.

Sajna 140-el már nem tolom neki, mert lekajálja a gatyámat is akkor.

Még egy computer kiolvasásra fogom elvinni csak még teszek bele pár 100km-t mire elviszem mert most reseteltem az ECU-t és szerintem ilyenkor törli a hibákat is.

Egyébként 200km-en fogyasztást mérni miért elhamarkodott?
1.4vvti E12 2003 Corolla

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5018 Dátum: 2011.01.26 15:06:06 »
Egyébként 200km-en fogyasztást mérni miért elhamarkodott?
Mert minél nagyobb távolságon mérsz fogyasztást, annál pontosabb értéket kapsz. Gondolj bele, ha 0-ázod a compot, és elindulsz, majd megnézed 1km után az átlagodat, el fogsz ámulni... :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Satriani

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5019 Dátum: 2011.01.26 15:58:41 »
Mindig csurig tankolom és utána vezetek 490-550km-et akkor megint csurig tankolom ez ~45L szokott lenni ami kb 8L-es fogyit jelent. Ebben vegyesen van autópálya ~115~125km/h és vegyesen van Budapesti vezetés.

Ezt jó tudni. Ha vegyesben 8-at fogyaszt a kocsi, úgy, hogy közben nem mész 130-cal sem, akkor ez akár még reális is lehet. 130-ig 7 liter alatt kellene ennie, városban tötyögve, hideg motorral 8,5-9 körül (télen, végig hidegen használva lazán 10 fölött is lehet), fele-fele város és sztráda ilyen közlekedéssel átlagban szűk 8-at ad. Nálam ez valahol 7,5 körül lenne, ennyi difi lehet két sofőr lábában.

A típus átlaga sokszázezer km alapján a spritmonitoron 7,3 körül alakul. Te az átlagosnál kedvezőtlenebb körülmények között használod, szóval nem meglepő, ha 8 körül van az átlagod.

Viszont a 140-nél 9-10 litert továbbra sem látom bizonyítva. Azt egyrészt nem mérted meg rendesen, másrészt nem reális ettől a típustól.

Egyébként 200km-en fogyasztást mérni miért elhamarkodott?

Bepi leírta, hadd egészítsem ki: minél kisebb futás után mérsz fogyasztást, annál jobban számíthat az a pár deci különbség, bizonytalanság, ami minden tankolásban benne van. Ha kicsit ferdén áll az autó, ha első kattanásnál kiveszed a pisztolyt, ha másik kútnál más formájú, esetleg érzékenyebb pisztollyal tankolsz, máris nem töltöd tele teljesen a tankot. 600 km, ill. 8-10 tank után ezek a különbségek kevésbé jelentősek, de párszáz km után mérve irreális eredményt is hozhatnak.

Naszóval, add el nyugodtan a kocsit, de szerintem méretes zöldséget csinálsz. Ráköltöttél 200 rongyot, elbuksz pár hónap alatt is egy komoly értékvesztést, majd veszel egy drágább dízelt - évek alatt nem fogod kiautózni a károdat.

Még egy apróság. Mikor hozzám került a kocsi (egy 1.2-es Clio után), sztrádán 9-10, vegyesben 8-9 litereket fogyasztott, pedig csak ugyanúgy közlekedtem vele, mint a Clióval. Annak ki lehetett nyomni a szemét, nem evett 7 fölött, így nem is figyeltem a fogyasztására. Aztán a Corollában elkezdtem tudatosan kezelni a gázpedált, és odáig jutottam, hogy nem nagyon van 8 fölötti átlagom, sokkal inkább 7-7,5 közöttiek szoktak vegyesben kijönni; ha csak országúton megyek, sokszor van 6 alatt az átlag. (És csak akkor magasabb, ha nem megyek ki a városból - azzal nincs mit tenni, télen 10, nyáron 8,5.) Szóval jobban járnál, ha elkezdenél picit figyelni a gázpedálra. Nem eszik sokat ez az autó, még sztrádán sem, de tudni kell használni.

Öcsémmel évente párszor megyünk Gyöngyös-Miskolc oda-vissza távokat Nagyapámhoz. Mindig váltva vezetünk: oda egyik, vissza másik. Míg bent volt a BC az autóban, nézegettem a fogyikat. Kb. ugyanolyan sebesség mellett Öcsémnél egy literrel többet fogyasztott az autó, mint nálam. Nyilván ha ő menne vele évi 20-30 ezret, és én használnám kéthavonta 100 km-re, fordítva lenne.
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.26 16:09:28 írta Satriani »

zozobp

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5020 Dátum: 2011.01.26 16:18:52 »
400 km elég a pontos méréshez ugye?

Ha elég akkor azt megcsinálom még hogy BP Miskolc, majd Miskolc BP és pesten csurig tank.

(csurig tank alatt értsd ha többet töltök bele már kifolyik tehát nem kattanásig tankolok hanem szó szerint csurig).

 

1.4vvti E12 2003 Corolla

Satriani

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5021 Dátum: 2011.01.26 16:49:51 »
A legjobb lenne, ha elkezdenéd vezetni a fogyasztást, és nem 1-1 tankból vonnál le elhamarkodott következtetést, hanem mondjuk 4-5 hónap átlagából. Beregisztrálsz a spritmonitorra, és hajrá. Pár hónap után az egyes tankolások pontatlanságai szépen kiegyenlítik egymást, és fogod látni, mennyit eszik a gép. (Én anno telefonon egy excelben vezettem, az is megfelel a célnak.)

Egyébként most a legrosszabb a helyzet, hideg időben sztrádán is többet fogyaszt valamivel egy autó, városról nem is beszélve. Mondom, nekem nyáron a városi fogyim kb. 8,5, télen lazán 10 körül van. Türelem...  :flowers:

Én

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5022 Dátum: 2011.01.26 18:19:36 »
1 körkérdés, hajt a kíváncsiság.
Ki mennyit megy el 45 liter benzinből? Nem finomkodva, nem taposva, átlag  vezetéssel. Város és országút vegyesen.

Attus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 361
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5023 Dátum: 2011.01.26 18:43:49 »
1 körkérdés, hajt a kíváncsiság.
Ki mennyit megy el 45 liter benzinből? Nem finomkodva, nem taposva, átlag  vezetéssel. Város és országút vegyesen.
Általában 600-ra már tankolni szoktam, vegyes használatnál 40-42 litert. Tehát 45-tel elmennék kb. 650 km-t. Corolla 1,4, 1998-as évjárat.

szikla2

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 756
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #5024 Dátum: 2011.01.26 19:39:01 »
1 körkérdés, hajt a kíváncsiság.
Ki mennyit megy el 45 liter benzinből? Nem finomkodva, nem taposva, átlag  vezetéssel. Város és országút vegyesen.
Nyáron: 6,8
Télen:7,8
Ez egy kisvárosi fogyasztás. Mindennap van használva és 3 -4 hétig elég egy tank /kb 45l/.
Viszont garázsban áll, és ezmiatt nem kell reggelenként 10 percekig olvasztani.
Nem minden "az" ami annak látszik.
Corolla 1.6 E12 2004 sedan 2009--2017
Avensis 1.8 T27 2011.facelift Sedan 2017-