Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1423255 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

zozobp

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4860 Dátum: 2010.12.29 12:32:23 »
Most nem rémlik, hogy zozobp nem a pillanatnyit nézed akkor? És te mondi? Neked a 130 óra vagy GPS szerinti, mert az sem mindegy. Tudom, hogy ezt már egyszer lezongoráztuk nagyjából, csak nem emlékszem pontosan.

130óra szerint, és pillanatnyira 9-et ír amit meg is erősít az én mérésem a kútnál.
1.4vvti E12 2003 Corolla

zozobp

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4861 Dátum: 2010.12.29 12:36:43 »
Én úgy emlékszem, hogy zozobp is az átlagot nézi, nem a pillanatnyi értékeket.
A gumik milyen állapotban vannak és milyen típusúak? (Vajon létezhet az, hogy egy viszonylag nagy gördülési ellenállású gumi miatt 1 literrel eszik többet egy autó?)  :?:
Visszatérve a motorhoz, hallassz, valamilyen csörgést, egyenetlen járást, rángatást, bármi olyat, ami nem odavaló?
Mondinak igaza van abban, hogy a vezérlés vált 4000-nél, aminek következtésben megugrik a fogyasztás is, de ez a 9 liter még mindig legalább 0,5 literrel több, mint kéne.

Pillanatnyit nézek de az átlag meg is erősíti azokat. Dunlop gumik vannak rajta téliek. Nem újak, de még két szezont kényelmesen bírnak. A nyári kopott már abból újat kell vennem majd.
1.4vvti E12 2003 Corolla

zozobp

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4862 Dátum: 2010.12.29 12:38:43 »
Hülye kérdés: esetleg ECU nullázás nem segíthetne? Hogy csak a zozobp vezetési stílusát mérje a kocsi és úgy számoljon? Vagy hülyeséget mondok ezzel?
Úgy gondolod, az akksi negatív saruját leveszi, majd vissza rakja? Nem tudom. Szerintem ezen már túl van...

Huhhúúú ez egy új ötlet.
Tehát
1, nem tudom mi az az ECU
2, nem reseteltem és senki nem mondta még
3, Miért kell resetelni?
4, Hogy kell resetelni?
1.4vvti E12 2003 Corolla

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4863 Dátum: 2010.12.29 12:39:24 »
De a pillanatnyit ne nézd, mert az megtéveszt. Mindig egész tankra vetítsd az átlagot, az a reális. A pillanatnyi, meg gázpedáltól függ, képes igencsak elrettentő adatokat is mutatni.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

zozobp

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4864 Dátum: 2010.12.29 12:40:52 »
Hihető adat. Egyébként a fogyi attól is függ, mennyire van megpakolva a kocsi :)

Ketten utazunk és nincs benne sittes zsák csak egy két bőrönd.
1.4vvti E12 2003 Corolla

zozobp

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4865 Dátum: 2010.12.29 12:46:42 »
De a pillanatnyit ne nézd, mert az megtéveszt. Mindig egész tankra vetítsd az átlagot, az a reális. A pillanatnyi, meg gázpedáltól függ, képes igencsak elrettentő adatokat is mutatni.

A pillanatnyit csak azért nézem hogy ne egye le a gatyám...

Tehát ha nyomom neki akkor 9L-t ír (130-140között) majd begurultam a kútra és tankoltam, ki is jött az a 9L.

Ha nem nyomom neki,(115-125) akkor 6.7-7.7 között írja és akkor kúton tankolva 7.7-7.9 jön ki.
1.4vvti E12 2003 Corolla

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4866 Dátum: 2010.12.29 12:46:57 »
Hülye kérdés: esetleg ECU nullázás nem segíthetne? Hogy csak a zozobp vezetési stílusát mérje a kocsi és úgy számoljon? Vagy hülyeséget mondok ezzel?
Úgy gondolod, az akksi negatív saruját leveszi, majd vissza rakja? Nem tudom. Szerintem ezen már túl van...

Huhhúúú ez egy új ötlet.
Tehát
1, nem tudom mi az az ECU
2, nem reseteltem és senki nem mondta még
3, Miért kell resetelni?
4, Hogy kell resetelni?
Wikipédiáról: Az ECU (Engine Control Unit), illetve az ECM (Engine Control Module), vagyis motor vezérlő elektronika rövidítését jelenti. A modern fejlesztésű üzemanyag befecskendezésű autók elengedhetetlen része, gyakorlatilag az autó agyát képezi, ez az egység a hozzá kapcsolódó szenzorok segítségével határozza meg a szükséges üzemanyag keveréket, sok esetben állítja a gyújtás időzítését, de az újabb rendszerekben még a váltás idejét is. Mára a modern autógyártás elképzelhetetlen lenne motor vezérlő elektronika nélkül, gyakorlatilag most már szinte a motor összes paraméterét ez az elektronika felügyeli, és szabályozza. Ezzel hatalmas előnyöket biztosítva a teljesítmény, a fogyasztás, és nem utolsó sorban a környezetvédelem terén.

Ha jól tévedek, az akksi negatív saruját kell levenni, majd vissza tenni, ezzel visszaáll alaphelyzetbe a rendszer.
Ezb azért jó, mert így lenullázod a fed. comp. fogyasztási adatát is, így csak az általad használati módból számol fogyasztást. Elképzelhető, hogy az előző tulaj sem nullázta soha a számlálót, így az ún. "nagyátlagot" mutatja, ami több 10.000km-re vetített, nem pedig arra az egy tanknyi km-re, amire Te gondolod.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

zozobp

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4867 Dátum: 2010.12.29 12:50:30 »
Hülye kérdés: esetleg ECU nullázás nem segíthetne? Hogy csak a zozobp vezetési stílusát mérje a kocsi és úgy számoljon? Vagy hülyeséget mondok ezzel?
Úgy gondolod, az akksi negatív saruját leveszi, majd vissza rakja? Nem tudom. Szerintem ezen már túl van...

Huhhúúú ez egy új ötlet.
Tehát
1, nem tudom mi az az ECU
2, nem reseteltem és senki nem mondta még
3, Miért kell resetelni?
4, Hogy kell resetelni?
Wikipédiáról: Az ECU (Engine Control Unit), illetve az ECM (Engine Control Module), vagyis motor vezérlő elektronika rövidítését jelenti. A modern fejlesztésű üzemanyag befecskendezésű autók elengedhetetlen része, gyakorlatilag az autó agyát képezi, ez az egység a hozzá kapcsolódó szenzorok segítségével határozza meg a szükséges üzemanyag keveréket, sok esetben állítja a gyújtás időzítését, de az újabb rendszerekben még a váltás idejét is. Mára a modern autógyártás elképzelhetetlen lenne motor vezérlő elektronika nélkül, gyakorlatilag most már szinte a motor összes paraméterét ez az elektronika felügyeli, és szabályozza. Ezzel hatalmas előnyöket biztosítva a teljesítmény, a fogyasztás, és nem utolsó sorban a környezetvédelem terén.

Ha jól tévedek, az akksi negatív saruját kell levenni, majd vissza tenni, ezzel visszaáll alaphelyzetbe a rendszer.
Ezb azért jó, mert így lenullázod a fed. comp. fogyasztási adatát is, így csak az általad használati módból számol fogyasztást. Elképzelhető, hogy az előző tulaj sem nullázta soha a számlálót, így az ún. "nagyátlagot" mutatja, ami több 10.000km-re vetített, nem pedig arra az egy tanknyi km-re, amire Te gondolod.

Várjunk csak az E12-korollában az átlagfogyasztást az a fed computeren le tudom resetelni egy gombbal és akkor az én általam megtett km-ekre vetíti csak a fogyasztást.

Egyébként átlagfogyit nem is nézem a fedcomp-on. Pillanatnyit nézek és a kúton mérek valós átlagot.
1.4vvti E12 2003 Corolla

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4868 Dátum: 2010.12.29 12:51:29 »
Huhhúúú ez egy új ötlet.
Tehát
1, nem tudom mi az az ECU
2, nem reseteltem és senki nem mondta még
3, Miért kell resetelni?
4, Hogy kell resetelni?

ECU: motorvezérlő ámítógép

Ennek a resetelésével gyakorlatilag elfelejt mindent a kocsi, hogy addig (előtted) hogy vezették, máshogy számol a range (ha van ebben, nem tudom), a te stílusodhoz igazodik majd, igaz az első nemtom hány km-en lehet kis fogyigond meg hogy nem úgy reagál az autó, de csak addig, amíg megszokja, megtanulja, hogy TE hogy vezetsz. Majd a többiek elmondják a részleteket szakszerűen, én nem tudom. :D

ECU reset (akksisarut 5-10 percre lehúzni, utána újratanítani az automata ablakemelőt - min és max állásba húzni és ott tartani végponton a gombot nyomva 5 másodpercig - és a rádiót).
         

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4869 Dátum: 2010.12.29 12:56:59 »
De a pillanatnyit ne nézd, mert az megtéveszt. Mindig egész tankra vetítsd az átlagot, az a reális. A pillanatnyi, meg gázpedáltól függ, képes igencsak elrettentő adatokat is mutatni.

A pillanatnyit csak azért nézem hogy ne egye le a gatyám...

Tehát ha nyomom neki akkor 9L-t ír (130-140között) majd begurultam a kútra és tankoltam, ki is jött az a 9L.

Ha nem nyomom neki,(115-125) akkor 6.7-7.7 között írja és akkor kúton tankolva 7.7-7.9 jön ki.

NEkem óra szerinti 120-nál 8-at írt ki átlagban. Ez tisztán autópályás fogyi. Két személy némi csomag. Mondjuk volt benne valamennyi E85.
Amúgy a pillanatnyi meg nekem is horror értékeket mutatott. Óra szerinti 140 körül bőven 9 liter ha jól emléxem, és ez még mindig csak 130 körüli tempó..

zozobp

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4870 Dátum: 2010.12.29 12:58:36 »
Huhhúúú ez egy új ötlet.
Tehát
1, nem tudom mi az az ECU
2, nem reseteltem és senki nem mondta még
3, Miért kell resetelni?
4, Hogy kell resetelni?

ECU: motorvezérlő ámítógép

Ennek a resetelésével gyakorlatilag elfelejt mindent a kocsi, hogy addig (előtted) hogy vezették, máshogy számol a range (ha van ebben, nem tudom), a te stílusodhoz igazodik majd, igaz az első nemtom hány km-en lehet kis fogyigond meg hogy nem úgy reagál az autó, de csak addig, amíg megszokja, megtanulja, hogy TE hogy vezetsz. Majd a többiek elmondják a részleteket szakszerűen, én nem tudom. :D

ECU reset (akksisarut 5-10 percre lehúzni, utána újratanítani az automata ablakemelőt - min és max állásba húzni és ott tartani végponton a gombot nyomva 5 másodpercig - és a rádiót).

Jól hangzik lehet ezt érdemes lenne megpróbálnom.
Van benne azonban gyári indításgátló, utólagosan beszerelt indításgátló 3pontos és van benne még egy riasztó szintén egy indításgátló áramkörrel. Nem fog valamit hazavágni ha lehúzom a sarut?
1.4vvti E12 2003 Corolla

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4871 Dátum: 2010.12.29 13:01:48 »
 :naspang: :naspang: :naspang: :naspang: :naspang:
Azt nem mondtad eddig, hogy E85 is volt benne!!!  :excl:
Mégis mennyi az a valamennyi? Mert 20-25%-os keverékkel már bőven megvan az 1-1,5 liter többletfogyasztás.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

zozobp

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4872 Dátum: 2010.12.29 13:03:36 »
De a pillanatnyit ne nézd, mert az megtéveszt. Mindig egész tankra vetítsd az átlagot, az a reális. A pillanatnyi, meg gázpedáltól függ, képes igencsak elrettentő adatokat is mutatni.

A pillanatnyit csak azért nézem hogy ne egye le a gatyám...

Tehát ha nyomom neki akkor 9L-t ír (130-140között) majd begurultam a kútra és tankoltam, ki is jött az a 9L.

Ha nem nyomom neki,(115-125) akkor 6.7-7.7 között írja és akkor kúton tankolva 7.7-7.9 jön ki.

NEkem óra szerinti 120-nál 8-at írt ki átlagban. Ez tisztán autópályás fogyi. Két személy némi csomag. Mondjuk volt benne valamennyi E85.
Amúgy a pillanatnyi meg nekem is horror értékeket mutatott. Óra szerinti 140 körül bőven 9 liter ha jól emléxem, és ez még mindig csak 130 körüli tempó..

Örülök hogy valaki (bár már többen is mondtátok) ugyanezt mondja (meg egy kicsit sajnálom is) , mert szerintem ennek az autónak ez a normális fogyasztása ebben a sebességtartományban.

Sajnálom a kis Suzukit, annak ha toltam a 120-130-at, akkor evett 6.5 max7L-t E85-el felébe hígitva...
1.4vvti E12 2003 Corolla

zozobp

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4873 Dátum: 2010.12.29 13:04:27 »
:naspang: :naspang: :naspang: :naspang: :naspang:
Azt nem mondtad eddig, hogy E85 is volt benne!!!  :excl:
Mégis mennyi az a valamennyi? Mert 20-25%-os keverékkel már bőven megvan az 1-1,5 liter többletfogyasztás.

Nekem E85 nem volt benne!!! Tisztán 95-ös benzinnel mérek mindent. Ebbe még nem mertem tenni :)
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.29 13:06:04 írta zozobp »
1.4vvti E12 2003 Corolla

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #4874 Dátum: 2010.12.29 13:06:00 »
Bepi81 sztem Kisfiatalnak írta.  :flowers:

Zozo te esetleg nem próbálnád ki ezt az odaúton 4000 alatti rpm, visszaúton felettit, hogy van-e változás?