Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1423061 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #270 Dátum: 2006.07.24 22:04:56 »
Végül csak ma reggel tankoltam, 700 km volt az órán és nagy erõlködésre sem sikerült belenyomni 49 litert. Így az átlag 6.9-re jött ki. Ja, és 45-nél már kikattant, 47-tõl meg eléggé kellett préselni a naftát.
Ebben van 250 km országút, 170 pálya erõltetett menetben (150-160), a többi város.
Ma reggel tankolás után próbáltam mérni a melóhelyig a fogyit a hajnali (5.40) gyér forgalomban, de sajna kifogtam pár mazsolát, így végül 6.2 lett  :kacsint: Ez hazafelé sok ácsorgással felszaladt 6.6-ra, de mire "óvatosan" hazaértem, visszaállt 6.2-re. Holnap korábban megyek (~5.15), meglátom lemegy-e 6.0-ra  :pofa:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Georgexy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 246
    • http://www.georgexy.fw.hu
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #271 Dátum: 2006.07.28 08:17:32 »
Idézetet írta: "Peti500"
Ma Szolnokra mentünk, reggel már kapásból 1órát elvesztettem, mert elaludtam...:alszok:
Úgyhogy padlógáz, 2utas, klíma, 140alatt nem nagyon járt a mutató, :oops:  nem vagyok büszke rá de ez van, mentségemre legyen mondva: hihetetlenül kihalt volt az országút! :shock:  
Így nagyon élveztem, van az 2x2 sávos rész, ott 200ig (óra szerint) kipörgött, gondolom a valóságba az olyan 180lehet. :hmm:
Amúgy 180 felett egy örökkévalóság még gyorsul a kocsi, de az már úgy is "felejtõs-sebesség", csak megnéztem mit bír a kocsi.
Sehol nem okozott gondot az elõzés, 80-90él vissza3 és tök jól húz.
Sztem nagyon megállja a helyét a kis 1.4es! :szivecske:  :10:  
A fogyasztást inkább hagyjuk, sztem valami brutális lesz, :rolleyes:  de ez az út most nem is arról szólt... :arrow:  (hogy fogyasszunk jól...)


Hát én többször mentem 180 fölött vele már mióta megvan! Hoszabb távon is! Azt úgy szerintem elég gyorsan eléri utánna már valóban lasabb szegényke! És persze kajál is rendesen! :)
Na hali!
eorgexy

Toyota Corolla Luna 2006
:szivecske: :toy: :rohog:
http://www.georgexy.fw.hu/gallery

Satriani

  • Vendég
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #272 Dátum: 2006.07.28 15:11:11 »
A mostani tankot jól meghajtottam, eddig ~450 km, szinte csak sztráda, meg annyi város, amennyi a cél eléréséhez és a hazaéréshez muszáj. A sztrádán jellemzõen 150-160 körül mentem, de szerdán másodszor "versenyeztem" a Corollával, és Gödöllõtõl Hatvanig túrtam magam elõtt 180-190-nel egy elõtte csúnyán viselkedõ E46-os BMW 316i-t. Így most 8,3 az átlag. Ügyes vagyok, tavaly tavasszal, mikor még friss volt nálam az autó, ugyanez 10 liter körül lett volna.

Peti

  • Vendég
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #273 Dátum: 2006.07.29 00:34:19 »
Nem is lett rossz a fogyim! 7.1 lityi.
Ebbe kb. 50% országút (klímával, 2utassal), egy végsebesség próba :nagymosoly:  és a maradék 50% pedig város, viszont klíma és dugó nélkül...

Amúgy ma olvastam: egy átalagosan motorizált autó 100-120km/h-ás sebességnél gyakorlatilag meg se érzi a klímát...
0.1-0.2liter a többletfogyasztás, ami abszolút elhanyagolható...
A dízelek e téren is viszik a prímet...
Egy jó tökös dízelnek -akár városi használat mellet- gyakorlatilag meg se kottyan a klíma...
Egy E270CDI-nél pl. 0.273liter többletet mértek.
Ami lópikula...
Ellenben egy átlagos benzines, városban akár 15-20% többletet is termelhet... :roll:

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #274 Dátum: 2006.07.29 15:57:58 »
2300 km van a Paripában. 1073km-bõl 500 vidék a többi Budapest 80%< klímával 5,3. Kellett egy 5 litert tankolnom mert nem lett volna elég egy tank...
Hm.. :hmm:  Gondolom megy majd lejebb..... :kacsint:
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #275 Dátum: 2006.07.29 21:33:46 »
Idézetet írta: "Peti500"
Amúgy ma olvastam: egy átalagosan motorizált autó 100-120km/h-ás sebességnél gyakorlatilag meg se érzi a klímát...
0.1-0.2liter a többletfogyasztás, ami abszolút elhanyagolható...
... egy átlagos benzines, városban akár 15-20% többletet is termelhet... :roll:

Én egyszer nézegettem, hogy mennyivel mászik el a pill. fogyasztás, amikor egyenletes tempónál bekapcsol a klímakompresszor. Nos, 0.2-0.3 l volt 100 mk-re. Ha azt vesszük, hogy nem folyamatosan megy, akkor nagyátlagban tényleg annyi, amennyit olvastál  :pofa:  Városban és rövidebb utakon persze több, mert a felhevült belsõt ki kell neki hûteni és egységnyi idõ alatt többször üzemel a kompresszor, mint ahányszor nem.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #276 Dátum: 2006.07.29 22:21:28 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Peti500"
Amúgy ma olvastam: egy átalagosan motorizált autó 100-120km/h-ás sebességnél gyakorlatilag meg se érzi a klímát...
0.1-0.2liter a többletfogyasztás, ami abszolút elhanyagolható...
... egy átlagos benzines, városban akár 15-20% többletet is termelhet... :roll:

Én egyszer nézegettem, hogy mennyivel mászik el a pill. fogyasztás, amikor egyenletes tempónál bekapcsol a klímakompresszor. Nos, 0.2-0.3 l volt 100 mk-re. Ha azt vesszük, hogy nem folyamatosan megy, akkor nagyátlagban tényleg annyi, amennyit olvastál  :pofa:  Városban és rövidebb utakon persze több, mert a felhevült belsõt ki kell neki hûteni és egységnyi idõ alatt többször üzemel a kompresszor, mint ahányszor nem.


Szerintem városban, az utazási idõ miatt, szinte teljes idõtartmaban megy a klíma...
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

attila01

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 280
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #277 Dátum: 2006.07.30 09:46:51 »
Idézetet írta: "Peti500"
Nem is lett rossz a fogyim! 7.1 lityi.
Ebbe kb. 50% országút (klímával, 2utassal), egy végsebesség próba :nagymosoly:  és a maradék 50% pedig város, viszont klíma és dugó nélkül...



Megint volt egy Jármi-Eger-Békéscsaba-Jármi körutazásom tegnap (Georgexy nem szóltam mert nagyon sietõs munka volt a kirándulás helyett  :szomoru: ). A másfél hónapos autómban ezzel az úttal 5200 km lett  :sir: .
Rájöttem, hogy az 1,4-es motor tök jó addig míg a feleségemmel meg a kisfiammal utazom, de mikor beült tegnap mellém még három jó testes ember, plussz valamennyi csomag, akkor már azért kicsit jobban kell pörgetni a motort hogyha azt akarom hogy menjen is. Hosszabb távon a fedcomp így is 6,4-en maradt, de Szeghalmon tankolva a fent említett terheléssel Békéscsabán (50 km) a fedcomp 7,5-öt mutatott. Haza úton (további 230 km) csak ketten ültünk a kocsiban az átlagsebességem 63 km/h lett, de sok helyen 70-80-al tudtam menni a sok útépítés miatt, máshol meg a forgalom akadályozott. Most a fecomp 5,8-on áll.
ttila01 190
 :toy:  Corolla 1,4 Luna 2006
Suzuki Ignis 1,3 2006

Peti

  • Vendég
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #278 Dátum: 2006.07.30 11:37:34 »
Idézetet írta: "PParker"
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Peti500"
Amúgy ma olvastam: egy átalagosan motorizált autó 100-120km/h-ás sebességnél gyakorlatilag meg se érzi a klímát...
0.1-0.2liter a többletfogyasztás, ami abszolút elhanyagolható...
... egy átlagos benzines, városban akár 15-20% többletet is termelhet... :roll:

Én egyszer nézegettem, hogy mennyivel mászik el a pill. fogyasztás, amikor egyenletes tempónál bekapcsol a klímakompresszor. Nos, 0.2-0.3 l volt 100 mk-re. Ha azt vesszük, hogy nem folyamatosan megy, akkor nagyátlagban tényleg annyi, amennyit olvastál  :pofa:  Városban és rövidebb utakon persze több, mert a felhevült belsõt ki kell neki hûteni és egységnyi idõ alatt többször üzemel a kompresszor, mint ahányszor nem.


Szerintem városban, az utazási idõ miatt, szinte teljes idõtartmaban megy a klíma...



Nem (csak) az utazási idõ vagy a többször üzemelõ kompresszor a mérvadó.
A benzines 100-120 km/h körül olyan tartományba dolgozik ahol szinte "észre se veszi" a rendszerbe bekapcsolódó klímát... :nana:  
Míg városba értelemszerûen az alapjárattól a max. fordulatig minden jöhet, amit fogyasztás szempontjából a benzines már nem szeret... :|
Emiatt emelték ki a dízeleket: egy dízelmotor jobban érzi magát városban (egy modern dízel már elég hamar dobja a nyomatéka maximumát, amit elég sokáig meg is tart) így gyakorlatilag "mindig" kedvezõ tartományba jár a motor.
Mondjuk a merdzsónak eleve nagyon modern és okos a klímája, most nem írom le azt a technika maszlagot, de úgy mûködik, hogy embernek és gépnek is szinte a legjobb. Legalábbis aszondják' az okosok... :hmm:

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #279 Dátum: 2006.07.30 12:53:41 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "PParker"
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Peti500"
Amúgy ma olvastam: egy átalagosan motorizált autó 100-120km/h-ás sebességnél gyakorlatilag meg se érzi a klímát...
0.1-0.2liter a többletfogyasztás, ami abszolút elhanyagolható...
... egy átlagos benzines, városban akár 15-20% többletet is termelhet... :roll:

Én egyszer nézegettem, hogy mennyivel mászik el a pill. fogyasztás, amikor egyenletes tempónál bekapcsol a klímakompresszor. Nos, 0.2-0.3 l volt 100 mk-re. Ha azt vesszük, hogy nem folyamatosan megy, akkor nagyátlagban tényleg annyi, amennyit olvastál  :pofa:  Városban és rövidebb utakon persze több, mert a felhevült belsõt ki kell neki hûteni és egységnyi idõ alatt többször üzemel a kompresszor, mint ahányszor nem.


Szerintem városban, az utazási idõ miatt, szinte teljes idõtartmaban megy a klíma...



Nem (csak) az utazási idõ vagy a többször üzemelõ kompresszor a mérvadó.
A benzines 100-120 km/h körül olyan tartományba dolgozik ahol szinte "észre se veszi" a rendszerbe bekapcsolódó klímát... :nana:  
Míg városba értelemszerûen az alapjárattól a max. fordulatig minden jöhet, amit fogyasztás szempontjából a benzines már nem szeret... :|
Emiatt emelték ki a dízeleket: egy dízelmotor jobban érzi magát városban (egy modern dízel már elég hamar dobja a nyomatéka maximumát, amit elég sokáig meg is tart) így gyakorlatilag "mindig" kedvezõ tartományba jár a motor.
Mondjuk a merdzsónak eleve nagyon modern és okos a klímája, most nem írom le azt a technika maszlagot, de úgy mûködik, hogy embernek és gépnek is szinte a legjobb. Legalábbis aszondják' az okosok... :hmm:


Azért az 1,4D észreveszi a klímát. Tegnap, hogy bejött ez franya kis idõ, nem kellett a klíma. Minhta egy hátizsákot levettem volna magamról. :hmm:   Mondtam is Vaóóóó, hogy szalad a paci! :vezetes:  :nagymosoly:  
Én egyébként csak az idõtartamra gondoltam. Mível nem 5 perc lehûteni egy átforrósodott kasznit, így a városban biztos, hogy mindig üzemel a kompresszor. Vidéki úton, már lehet, hogy le-lekapcsolja...
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

Peti

  • Vendég
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #280 Dátum: 2006.07.30 13:16:57 »
Idézetet írta: "PParker"

Azért az 1,4D észreveszi a klímát. Tegnap, hogy bejött ez franya kis idõ, nem kellett a klíma. Minhta egy hátizsákot levettem volna magamról. :hmm:   Mondtam is Vaóóóó, hogy szalad a paci! :vezetes:  :nagymosoly:  
Én egyébként csak az idõtartamra gondoltam. Mível nem 5 perc lehûteni egy átforrósodott kasznit, így a városban biztos, hogy mindig üzemel a kompresszor. Vidéki úton, már lehet, hogy le-lekapcsolja...


Persze, hogy észreveszi... Azért írtam, hogy egy tökös dízel... :nagymosoly:  vicc volt
Egy V6-os 200+lovas dízelmocinak már oly mindegy hogy egy vacak kis kompresszort meghajt e vagy sem... :wink:
De amúgy érdekes, mert az én kis 230lovas benzines (ex)autóm se volt éppen vérszegény, mégis keményen megérezte a klímát... :hmm:

Ui.: Amúgy tudtam, hogy esni fog, mert ugye tegnap kocsi mosás volt, rá 2órára már szakadt az esõ... :roll:
Ráadásul XII/Budaörs környékén olyan ítéletidõ volt tegnap este :shock: , tiszta hordalék, sár, karomnyi letört faágakkal volt tele az út... És közbe csak ömlött az esõ... :|

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #281 Dátum: 2006.07.30 13:28:10 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "PParker"

Azért az 1,4D észreveszi a klímát. Tegnap, hogy bejött ez franya kis idõ, nem kellett a klíma. Minhta egy hátizsákot levettem volna magamról. :hmm:   Mondtam is Vaóóóó, hogy szalad a paci! :vezetes:  :nagymosoly:  
Én egyébként csak az idõtartamra gondoltam. Mível nem 5 perc lehûteni egy átforrósodott kasznit, így a városban biztos, hogy mindig üzemel a kompresszor. Vidéki úton, már lehet, hogy le-lekapcsolja...


Persze, hogy észreveszi... Azért írtam, hogy egy tökös dízel... :nagymosoly:  vicc volt
Egy V6-os 200+lovas dízelmocinak már oly mindegy hogy egy vacak kis kompresszort meghajt e vagy sem... :wink:
De amúgy érdekes, mert az én kis 230lovas benzines (ex)autóm se volt éppen vérszegény, mégis keményen megérezte a klímát... :hmm:

Ui.: Amúgy tudtam, hogy esni fog, mert ugye tegnap kocsi mosás volt, rá 2órára már szakadt az esõ... :roll:
Ráadásul XII/Budaörs környékén olyan ítéletidõ volt tegnap este :shock: , tiszta hordalék, sár, karomnyi letört faágakkal volt tele az út... És közbe csak ömlött az esõ... :|


Én is lemostam... :szemforgat:  :?
Pont Budaörsön voltunk mi is, több hullámban, kegyetlen mennyiségben, orkán széllel jött az áldás... :stop:
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #282 Dátum: 2006.07.31 08:39:25 »
tegnap 625km-re tankoltam 38 liter benzint. ez mekkora fogyinak felel meg?
mindig elfelejtem h kell kiszámolni?  :oops:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kekesiz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 332
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #283 Dátum: 2006.07.31 09:00:14 »
Idézetet írta: "murray"
tegnap 625km-re tankoltam 38 liter benzint. ez mekkora fogyinak felel meg?
mindig elfelejtem h kell kiszámolni?  :oops:


(38 / 625) * 100 = 6,08 l/100km  :pofa:

Satriani

  • Vendég
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #284 Dátum: 2006.07.31 09:03:41 »
Idézetet írta: "murray"
tegnap 625km-re tankoltam 38 liter benzint. ez mekkora fogyinak felel meg?
mindig elfelejtem h kell kiszámolni?  :oops:

Ez 6,1 körül van.

Én úgy szoktam számolni, hogy megnézem a benzinkúton adott bizonylaton, mennyit tankoltam (pl. esetedben 38,00 liter), megszorzom 100-zal, és osztom a megtett távolsággal (625 km). Így kijön a fogyasztás: 3800/625=6,08. De lehetne úgy is számolni, hogy a megtett távolságot osztod százzal: 38,00/6,25. Az elsõ módszerrel egy tizedesjeggyel kevesebbet kell a masinába ütni. :nagymosoly: