Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1423204 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #240 Dátum: 2006.07.19 09:53:10 »
Idézetet írta: "PParker"


Szomszéd!

Szemben is van egy új platina szinû Cori Luna. :nagymosoly:


Tudom!:wink:
És szintén szembe (a házak elõtt) :nana:  szokott állni egy vacsiúj ezüst 5ajtós is... (gondolom az 1.4benzin)
Megint megvan az 50:50 arány... :nagymosoly:

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #241 Dátum: 2006.07.19 11:05:05 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "PParker"


Szomszéd!

Szemben is van egy új platina szinû Cori Luna. :nagymosoly:


Tudom!:wink:
És szintén szembe (a házak elõtt) :nana:  szokott állni egy vacsiúj ezüst 5ajtós is... (gondolom az 1.4benzin)
Megint megvan az 50:50 arány... :nagymosoly:


Nem, nem! Az az ezüst az a platina amire én gondoltam, egyébként 1,4D  :nagymosoly:
A korábbi(sötétebb, gránit) az terra és az az 1,4 benya. :kacsint:
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

latin

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #242 Dátum: 2006.07.19 23:31:04 »
Sziasztok.
Én csak 95-öst tankolok, klímám nincs, és városban legtöbbször 2000 alatti fordulatszámon autózom (sima indulásoknál max. 2200 körül felváltok, így is röhögve tartom a forgalom ritmusát). 4E-FE motor, abból is a lefojtatlan, 66kW-os fajta.
Fogyasztás:
Télen, szinte csak rövid munkábajárós utakkal (4km a vasútállomásig és nap végén vissza) a tisztán városi fogyasztás 8,0 l.
Nyáron a mostani dögmelegekben 6,54-et mértem, ebben van néhány Bp.-Szentendre is, de ugye ez is dugókat jelent... szóval ezen a fogyasztáson magam is meglepõdtem, mert mostanában sokszor sietek, és jobban pörgetem a motort, mint általában.
Autópálya: óra szerint 140-nél 7 liter.
Országút: kb. 6 liter, tisztán ilyen mérésem még nem volt. 80-90 körül nyáron sztem simán 5.5-ig is lemehet, majd egyszer kipróbálom, de ritkán járok vidékre, többnyire kénytelen vagyok a Demszky-pariban kínozni a futómûvet...
Összességében nagyon elégedett vagyok a fogyasztással, fõleg ilyen teljesítmény mellett.
num, sed leonem.

Peti

  • Vendég
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #243 Dátum: 2006.07.19 23:39:03 »
Idézetet írta: "PParker"
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "PParker"


Szomszéd!

Szemben is van egy új platina szinû Cori Luna. :nagymosoly:


Tudom!:wink:
És szintén szembe (a házak elõtt) :nana:  szokott állni egy vacsiúj ezüst 5ajtós is... (gondolom az 1.4benzin)
Megint megvan az 50:50 arány... :nagymosoly:


Nem, nem! Az az ezüst az a platina amire én gondoltam, egyébként 1,4D  :nagymosoly:
A korábbi(sötétebb, gránit) az terra és az az 1,4 benya. :kacsint:


Aha! :nana:
Mindegy, a lényegen nem változtat!  :wink:

Ui.: Amúgy jól haladok a kezelésivel! [smilie=sm07.gif]  Már 1-2oldalt kiolvastam -mivel azt mondtad nem sürgõs visszaadnom- :nagymosoly:  így sztem néhány hónap és visszakapod!

A viccet félretéve! :kikap:  Megpróbálom hétvégéig kivégezni!
Hali! :viszlat:

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #244 Dátum: 2006.07.20 08:24:17 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "PParker"
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "PParker"


Szomszéd!

Szemben is van egy új platina szinû Cori Luna. :nagymosoly:


Tudom!:wink:
És szintén szembe (a házak elõtt) :nana:  szokott állni egy vacsiúj ezüst 5ajtós is... (gondolom az 1.4benzin)
Megint megvan az 50:50 arány... :nagymosoly:


Nem, nem! Az az ezüst az a platina amire én gondoltam, egyébként 1,4D  :nagymosoly:
A korábbi(sötétebb, gránit) az terra és az az 1,4 benya. :kacsint:


Aha! :nana:
Mindegy, a lényegen nem változtat!  :wink:

Ui.: Amúgy jól haladok a kezelésivel! [smilie=sm07.gif]  Már 1-2oldalt kiolvastam -mivel azt mondtad nem sürgõs visszaadnom- :nagymosoly:  így sztem néhány hónap és visszakapod!

A viccet félretéve! :kikap:  Megpróbálom hétvégéig kivégezni!
Hali! :viszlat:


Gondolom sok újdonságot nem nagyon találtál benne... :figyellek:
Egyébkén, nem tudom, hogy azért mert akarva-akaratlanul figyelem a Corikat, de egyre többet látok... :hmm:

Üdv! :bye:
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

attila01

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 280
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #245 Dátum: 2006.07.20 12:02:52 »
Tegnap volt egy Mátészalka-Eger-Békéscsaba uatókázásom, 3 személlyel, 110-nél nem mentem többet.  Hazafelé Nyíregyházán tankoltam 656 km megtétele után 40,5 litert (tankolás jelzõ lámpa még nem világított), a fedcomp 6,4-et mutatott, vagyis most is mint mindig többet a valósnál.

Nyíregyházától hazáig az 50 km-es utat (már éjszaka volt, klíma nem ment), mivel fáradt voltam elég lazára vettem 80-90 max, (de néha 70 is) a fedcomp 5,1-es átlagot mutat.  :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:
Amit persze a mai 30 km autókézás kapásból felvitt 5,8-ra (eddig)
ttila01 190
 :toy:  Corolla 1,4 Luna 2006
Suzuki Ignis 1,3 2006

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #246 Dátum: 2006.07.20 13:49:51 »
Orfû-Szeged távon a fed.comp. szerint 4,8l/100km átlagfogyi jött ki  :)
3 személy+csomagok, lakott területen kívül kb.100-120, lakott területen meg kb.60km/h.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #247 Dátum: 2006.07.20 20:45:58 »
Nem a 4.8-ért, hanem az Orfûért irigyellek :D (nekem is 4.8-on áll most, de án legutóbb 2 éve voltam Orfûn)
Gabe 254.

Georgexy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 246
    • http://www.georgexy.fw.hu
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #248 Dátum: 2006.07.20 21:03:00 »
Idézetet írta: "attila01"
Tegnap volt egy Mátészalka-Eger-Békéscsaba uatókázásom, 3 személlyel, 110-nél nem mentem többet.  Hazafelé Nyíregyházán tankoltam 656 km megtétele után 40,5 litert (tankolás jelzõ lámpa még nem világított), a fedcomp 6,4-et mutatott, vagyis most is mint mindig többet a valósnál.

Nyíregyházától hazáig az 50 km-es utat (már éjszaka volt, klíma nem ment), mivel fáradt voltam elég lazára vettem 80-90 max, (de néha 70 is) a fedcomp 5,1-es átlagot mutat.  :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:
Amit persze a mai 30 km autókézás kapásból felvitt 5,8-ra (eddig)


Hát lehet hogy megnézetem az enyémet mert nekem nem megy 8 alá még mindig és most eldöntöttem hogy figyelni fogom hogy mennyire nyomom! Ma kicsit megugrott mert 4 személlyel voltam és abból 1 100 kiló fölött a többi átlagban 70!
Szóval 8,6-ot mutat a BC!
Tehát nem értem!
eorgexy

Toyota Corolla Luna 2006
:szivecske: :toy: :rohog:
http://www.georgexy.fw.hu/gallery

attila01

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 280
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #249 Dátum: 2006.07.20 21:44:24 »
Idézetet írta: "Georgexy"

Hát lehet hogy megnézetem az enyémet mert nekem nem megy 8 alá még mindig és most eldöntöttem hogy figyelni fogom hogy mennyire nyomom! Ma kicsit megugrott mert 4 személlyel voltam és abból 1 100 kiló fölött a többi átlagban 70!
Szóval 8,6-ot mutat a BC!
Tehát nem értem!


Lehet, hogy én vezetek túl nyugdíjas tempóban? Elképzelhetõ. Majd valahogy megpróbálom kipróbálni hogy tudok csinálni 8 fölötti átlagot. A következõ talin el kéne menni egymással egy kicsit kocsikázni, így meglátnánk ki hogy vezet.
ttila01 190
 :toy:  Corolla 1,4 Luna 2006
Suzuki Ignis 1,3 2006

Satriani

  • Vendég
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #250 Dátum: 2006.07.20 23:14:13 »
Egy ideig én sem tudtam 8,5 alá vinni az átlagom, mert úgy vezettem a kocsit, mint az 1,2-es, 9 mázsás, Corollát megelõzõ Cliómat. Aztán elkezdtem figyelni a gázpedál kezelésére, és mostanában egyáltalán nem ritka a 7 liter alatti átlag, ami csak akkor megy 8 fölé, ha autópályán gyilkolom a gépet. Nézegetni kell a pillanatnyi fogyasztást, szerintem legalább 1-1,5 liter múlik a jobb lábon azonos sebesség mellett is.

Peti

  • Vendég
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #251 Dátum: 2006.07.21 00:42:26 »
Idézetet írta: "PParker"

Gondolom sok újdonságot nem nagyon találtál benne... :figyellek:
Egyébkén, nem tudom, hogy azért mert akarva-akaratlanul figyelem a Corikat, de egyre többet látok... :hmm:

Üdv! :bye:


Hááát nem nagyon van új a nap alatt... :roll:  
Viszont jó átolvasgatni a dolgokat, legalább 1x... :wink:

 :arrow: Egyszerûen csak ráállt a szemed a Corikra, nekem is amilyen autóm volt, mindig abból láttam sokat, aztán semmi... :shock:  
Bár ha csak kinézek az ablakon látok vagy 5 Corollát! :nagymosoly:  
Van egy világoskék kombi a szomszéd házban, nemtod' kié??? :hmm:

Peti

  • Vendég
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #252 Dátum: 2006.07.21 00:49:11 »
Idézetet írta: "Satriani"
...mint az 1,2-es, 9 mázsás, Corollát megelõzõ Cliómat...


Satriani!

Miért cserélted le a rönyót??? :nagymosoly:  
Szinte mindenhol (pl. totálkár népítélet :sunyi: ) azt olvasni, hogy 1000x jobb, megbízhatóbb, kényelmesebb, kevesebbet fogyaszt, jobban megy, kényelmesebb az ülése stbstbstb -hajnalig sorolhatnám-!
Nem értem... :ordog:  :twisted:

Satriani

  • Vendég
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #253 Dátum: 2006.07.21 08:25:48 »
OFF
Idézetet írta: "Peti500"
Miért cserélted le a rönyót??? :nagymosoly:  

:D

Hülyeséget félretéve, nem tudok sok rosszat mondani a Clióról. Elment úgy eddig 140e-t, hogy a kopó dolgokon (fékbetétek, gumik) és a kötelezõ olajcseréken kívül két kerékcsapágyat kellett benne cserélni. (Meg kellett volna belsõ kilincseket és váltógombot, azok nincsenek már formában. :)) Ezt én írtam, ha érdekel picit bõvebben. Az átlagfogyasztásnál belekalkuláltam, hogy Öcsém jobban tapossa neki; nálam hatot evett. Én a mérete és a klíma hiánya miatt cseréltem le. Kedvesemmel és a kutyájával nem nagyon fértünk már el benne, és nyáron horror volt vele dolgozni járni. Kicsit hülyén fest az ember, mikor kiáll elõadást tartani átizzadt inggel, gyöngyözõ homlokkal...
/OFF

Peti

  • Vendég
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #254 Dátum: 2006.07.21 10:31:42 »
Idézetet írta: "Satriani"
OFF
Idézetet írta: "Peti500"
Miért cserélted le a rönyót??? :nagymosoly:  

:D

Hülyeséget félretéve, nem tudok sok rosszat mondani a Clióról. Elment úgy eddig 140e-t, hogy a kopó dolgokon (fékbetétek, gumik) és a kötelezõ olajcseréken kívül két kerékcsapágyat kellett benne cserélni. (Meg kellett volna belsõ kilincseket és váltógombot, azok nincsenek már formában. :)) Ezt én írtam, ha érdekel picit bõvebben. Az átlagfogyasztásnál belekalkuláltam, hogy Öcsém jobban tapossa neki; nálam hatot evett. Én a mérete és a klíma hiánya miatt cseréltem le. Kedvesemmel és a kutyájával nem nagyon fértünk már el benne, és nyáron horror volt vele dolgozni járni. Kicsit hülyén fest az ember, mikor kiáll elõadást tartani átizzadt inggel, gyöngyözõ homlokkal...
/OFF


Szintén OFF:
Nekem egy R5-ösöm volt, :oops:  de már a fészliftes :nagymosoly: , 1.4-es benzinmocival, kényelmes volt, jól ment, keveset fogyasztott, tulajdonképpen próbálok a rosszra visszagondolni :hmm:  de tényleg semmi baja nem volt!
Semmi kopó-fogyót nem cseréltem rajta pedig több, mint egy évig megvolt.
Egyszer a hûtõventillátor-kapcsoló hibája miatt felforrt a vizem, nemhogy a hengerfej, de még a tömítés is túlélte! Új kapcsoló néhányszáz forintért és mehetett tovább, ja meg egy féltengely-gumiharangom kiszakadt, ennyi... Szerettem, jó kis autó volt... :torsziv:  
De azóta már más szelek fújnak a rönyónál, több ismerõs mondott már nagyon-nagyon csúnya a dolgokat a márkáról, fõleg az új megányról... :?