Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1422613 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #225 Dátum: 2006.07.17 22:45:37 »
Nekem még 200km után is F-t mutat!  :nyelv:
Gabe 254.

Peti

  • Vendég
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #226 Dátum: 2006.07.17 22:52:09 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Nekem még 200km után is F-t mutat!  :nyelv:


Na jó!
De én csak városba megyek! 110%-ban... :nagymosoly:
No meg a Tiéd kb. feleannyit eszik, mint az én Kicsikém... [smilie=sm21.gif]
Meg különben is: [smilie=sm08.gif]
 :nagymosoly:
Félre ne érts! Csak irigykedek! [smilie=sm03.gif]  :kikap:

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #227 Dátum: 2006.07.18 07:15:48 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Nekem még 200km után is F-t mutat!  :nyelv:


Nekem csak olyan 180-ig, ja mert volt benne Budapest is...  :nagymosoly:
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

QWERTZ

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #228 Dátum: 2006.07.18 10:08:15 »
Szevasztok! Az én Corollámat 2001-ben gyártották.1,4-es VVti.Általában városban használom.A nem fiatal kora ellenére még csak 32 000 km van benne.A munkahelyem 10 km-re van a lakásomtól.A fogyasztásom télen 10 liter,de nyáron sem megy 9 alá.Országúton viszont elmegy 7-8 között.Szóval a fogyasztástól nem vagyok elragadtatva.Hiába a 98 lóerõ,a motor gyenge és sokat fogyaszt.Ellenben a több mint öt év alatt az össz meghibásodás 1 db mûszerfal izzó kiégése volt.Ha lenne pénzem 1,6-os újra cserélném.Semmi pénzért nem vennék más gyártmányt mint Toyotát. :toy:  :toy:  :toy:
eri

Peti

  • Vendég
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #229 Dátum: 2006.07.18 10:10:53 »
Idézetet írta: "PParker"
Idézetet írta: "Kgabe"
Nekem még 200km után is F-t mutat!  :nyelv:


Nekem csak olyan 180-ig, ja mert volt benne Budapest is...  :nagymosoly:


Viszont akkor a "tankolj má" ikonnal is dupla annyit mentek el... :kacsint:
Te jóég', :hipnozis:  fél hónapig tudnék járni azzal a retinaégetõ jelzéssel ha d4d-m lenne... :nagymosoly:

Amúgy a TS-nél jól van belõve a dolog, :hmm:  ott felvillan és tényleg lassan de biztosan kutat kell keresni, pláne ha nyomul az ember... :vezetes:  :mrgreen:

Peti

  • Vendég
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #230 Dátum: 2006.07.18 10:18:24 »
Idézetet írta: "QWERTZ"
A fogyasztásom télen 10 liter,de nyáron sem megy 9 alá.Országúton viszont elmegy 7-8 között.Szóval a fogyasztástól nem vagyok elragadtatva.Hiába a 98 lóerõ,a motor gyenge és sokat fogyaszt...


Nyugtass meg bennünket, hogy nem rönyód volt a Corolla elõtt... :nagymosoly:  
Na a viccet félretéve: sok a 9lityi, a téli 10is... :?
Bár van akinek szintúgy 9liter körül-felett kajál az 1.4-ese... :hmm:

Én ha nyomulok az autóval, sokat klímázom, dugó is van stb. akkor fogyaszt 9liter körül ( 8.7-8.8 )
Esetleg ránézhetnél a mocira, levegõszûrõ ilyesmi, sokat számít ám, továbbá az is milyen olajat használsz, hol és mit(!) tankolsz stb...
Ezek ugyan apróságoknak tûnnek, de a sok apró decibõl jön össze a magas fogyasztás... :nana:  
Viszont csodákat ne várj, kis köbcentis moci, viszonylag nagy önsúly...
Fizika az egész, csodák (meg már) nincsenek... :wink:

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #231 Dátum: 2006.07.18 10:35:01 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "PParker"
Idézetet írta: "Kgabe"
Nekem még 200km után is F-t mutat!  :nyelv:


Nekem csak olyan 180-ig, ja mert volt benne Budapest is...  :nagymosoly:


Viszont akkor a "tankolj má" ikonnal is dupla annyit mentek el... :kacsint:
Te jóég', :hipnozis:  fél hónapig tudnék járni azzal a retinaégetõ jelzéssel ha d4d-m lenne... :nagymosoly:

Amúgy a TS-nél jól van belõve a dolog, :hmm:  ott felvillan és tényleg lassan de biztosan kutat kell keresni, pláne ha nyomul az ember... :vezetes:  :mrgreen:


Nekem még nem gyuladt ki, mert csak 1x tankoltam, idáig, akkor a negyedénél volt, most is csak a felén áll...  :szivecske:
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #232 Dátum: 2006.07.18 21:30:48 »
Idézetet írta: "QWERTZ"
Szevasztok! Az én Corollámat 2001-ben gyártották.1,4-es VVti.Általában városban használom.A nem fiatal kora ellenére még csak 32 000 km van benne.A munkahelyem 10 km-re van a lakásomtól.A fogyasztásom télen 10 liter,de nyáron sem megy 9 alá.Országúton viszont elmegy 7-8 között.Szóval a fogyasztástól nem vagyok elragadtatva.Hiába a 98 lóerõ,a motor gyenge és sokat fogyaszt.Ellenben a több mint öt év alatt az össz meghibásodás 1 db mûszerfal izzó kiégése volt.Ha lenne pénzem 1,6-os újra cserélném.Semmi pénzért nem vennék más gyártmányt mint Toyotát. :toy:  :toy:  :toy:

Ez tényleg sok! Nekem ilyenem volt, és - igaz 98%-ban országúton - megállt 6 környékén. em lehet, hogy idõnként egy kicsit meg kellene hajtani a paripát, hogy kitisztuljanak belõle a szmötyik? Ezek alattomos fogyasztásnövelõ dolgok. Ja, és szánj a minõségi benyára!
Gabe 254.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #233 Dátum: 2006.07.18 21:31:38 »
Idézetet írta: "QWERTZ"
Szevasztok! Az én Corollámat 2001-ben gyártották.1,4-es VVti.Általában városban használom.A nem fiatal kora ellenére még csak 32 000 km van benne.A munkahelyem 10 km-re van a lakásomtól.A fogyasztásom télen 10 liter,de nyáron sem megy 9 alá.Országúton viszont elmegy 7-8 között.Szóval a fogyasztástól nem vagyok elragadtatva.Hiába a 98 lóerõ,a motor gyenge és sokat fogyaszt.Ellenben a több mint öt év alatt az össz meghibásodás 1 db mûszerfal izzó kiégése volt.Ha lenne pénzem 1,6-os újra cserélném.Semmi pénzért nem vennék más gyártmányt mint Toyotát. :toy:  :toy:  :toy:


Az a 10km télen nem elég a rendszer bemelekedésére, nyáron is kell legalább 4km, hogy a víz felmelegedjen, az olaj, meg a többi meg akor is hideg, így ne csodálkozz a viszonylag magas fogyasztáson.

A motor meg megy rendesen, csak ne sajnáld 3500-4000 fölé pörgetni, ugyanis ott vált a VVTi vezérlés, és a viszonylag takarékos módból a viszonylag jól megy módba vált.

Ha 30e fölött jársz, akkor lassan fényszóróizzó csere is esedékes, ha mindíg felkapcsolod menet közben :)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #234 Dátum: 2006.07.18 21:32:36 »
És még valami: én meg irígykedve olvasom a 2001-es gyártás 32000km párosítást. Az enyém most 2 hónapos, de a 10000-et verdesi (2 nap és meglesz) A szintén 2001-es gépemet 200000km-rel adtam le. Hiba nélkül...
Gabe 254.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #235 Dátum: 2006.07.18 21:34:29 »
MOst nézem csak a nickedet...csak nem asdfgh a jelszavad? :)
Gabe 254.

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #236 Dátum: 2006.07.18 22:00:17 »
Idézetet írta: "Kgabe"
És még valami: én meg irígykedve olvasom a 2001-es gyártás 32000km párosítást. Az enyém most 2 hónapos, de a 10000-et verdesi (2 nap és meglesz) A szintén 2001-es gépemet 200000km-rel adtam le. Hiba nélkül...


Kgabe!

A tied MMT-s vagy sima? Ha sima, akkor valszeg egyforma gépünk van. :pofa:
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #237 Dátum: 2006.07.18 22:27:45 »
Igen, síma. Már én is néztem, hogy egyformák vagyunk. :) Még egy pont Palaczknak... :(
Gabe 254.

Peti

  • Vendég
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #238 Dátum: 2006.07.18 23:49:23 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Igen, síma. Már én is néztem, hogy egyformák vagyunk. :) Még egy pont Palaczknak... :(


Én mondtam, hogy egyret több (új) szürke Corit látni... :ordog:  
Ráadásul 90% hogy dízel... :twisted:

Most este járkáltam a Kerepesi körül, annyi kocsi volt hogy csak na! :shock:  
Azt hittem már Robiviliemsz koncert van, de az csak holnap lesz...
Na mindegy, összesen 6 Corit láttam 3szürke, 3platinaezüst...
Kb. ilyen arányban jönnek/vannak a szürkék...
Mondjuk nekem mindkét szín tetszik, sõt Coriba még nem láttam olyan színt ami nem tetszett volna, bár nincs is olyan sok színvariáns... :szemforgat:  
Újpesten szoktam látni egy királykékmetál Corit, 3ajtós, 16-os könnyûfém, "Sport" szoknyák, körbefóliázva, TS-emblémás, hûtõrács, bár d4d... :sunyi:  
Jól néz ki, üdítõ látvány a sok szürke-fekete-ezüst után, gyakorlatilag mást nem is nagyon látni. :|  
Szedánból meg egy csomó bordó van... :hmm:

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #239 Dátum: 2006.07.19 06:54:06 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "Kgabe"
Igen, síma. Már én is néztem, hogy egyformák vagyunk. :) Még egy pont Palaczknak... :(


Én mondtam, hogy egyret több (új) szürke Corit látni... :ordog:  
Ráadásul 90% hogy dízel... :twisted:

Most este járkáltam a Kerepesi körül, annyi kocsi volt hogy csak na! :shock:  
Azt hittem már Robiviliemsz koncert van, de az csak holnap lesz...
Na mindegy, összesen 6 Corit láttam 3szürke, 3platinaezüst...
Kb. ilyen arányban jönnek/vannak a szürkék...
Mondjuk nekem mindkét szín tetszik, sõt Coriba még nem láttam olyan színt ami nem tetszett volna, bár nincs is olyan sok színvariáns... :szemforgat:  
Újpesten szoktam látni egy királykékmetál Corit, 3ajtós, 16-os könnyûfém, "Sport" szoknyák, körbefóliázva, TS-emblémás, hûtõrács, bár d4d... :sunyi:  
Jól néz ki, üdítõ látvány a sok szürke-fekete-ezüst után, gyakorlatilag mást nem is nagyon látni. :|  
Szedánból meg egy csomó bordó van... :hmm:


Szomszéd!

Szemben is van egy új platina szinû Cori Luna. :nagymosoly:
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!