Típusok - TOYOTA > Corolla & Auris

Mennyit fogyaszt, és hogy megy?

(1/1803) > >>

Georgexy:
Sziasztok!
Gondoltam elkelne egy ilyen topic ugyanis jó lenne tudni, hogy kinek mennyit fogyaszt a kicsikéje és ezzel esetleg lehetséges hibák illetve beállítási különbségek is fölfedezhetõk!
nem beszélve arról, hogy az évek elteltével kinek nõtt meg esetleg a fogyasztása!
Szóval hajrá! :pofa:  :toy:

Satriani:
Jó ötlet. Azt mondjuk nem értem, a sajátod fogyasztását miért nem írtad be, de gondolom, ami késik, nem múlik.  :nagymosoly:

Az enyémet teljesen vegyes üzemben használom, a nálam töltött szűk 40e km átlaga valahol 7,5 körül lehet. Városban 8, télen 9, országúton 110-ig 6 alatt marad, sztrádán 130-ig 7, de 160 fölött már bőven 10 liter a fogyasztása. A legjobb átlagom (igaz, fél tankra vetítve) 5,2, teljes tankra 6,4, a legrosszabb - csak tél, csak város - 9,9 volt. Sajnos jellemzően teljesen összevissza módon használom, így elég nehéz lenne megállapítani, hogy ehhez képest 3 év múlva hogyan alakulna a fogyasztása.

Szerintem sztrádán zabálhatna kevesebbet, örülnék, a 150-160 utazósebességnél nem menne 8 fölé a pillanatnyi fogyasztás. Az országúti, klímával is 6 liter körüli fogyasztása viszont szerintem remek. Egy tapasztalattal lettem gazdagabb: ha a gyári ajánlás szerinti 2,2-nél keményebbre (most épp 2,4-re) fújom a gumikat, akár fél literrel is kevesebbet mutat a pillanatnyi fogyasztás, miközben a menetkomfort semmit nem csorbul.

attila23: igazad van, a típus kimaradt. 2002-es Corolla E12 1,4 Sol masináról írtam.

attila23:
Légyszíves írjátok bele a motort is, ha nem szerepel a neveteknél.

Most 1230 kmt mentem 74,5 liter V-power diesellel (többször rátankoltam).

Ez 6.05-ös fogyasztást jelent, de a fogyasztásmérõ csak 5.8-as átlagot mutatott. Többször tapasztaltam efajta tévedést (mindig lefele), pedig a tankot mindig jól telenyomom.  Átlagsebesség 45 km/h.

Pályán 145-150-nél eszik 6 litert a kocsi, érdekes, hogy a szél 0,5 literrel is eltérítheti ezt az értéket. (M5-ösön gyakori az északi szél)

Városi fogyasztás (20-21 km/h átlagsebességnél) 6,5 liter. Ahol lehet Bpesten 70-80-al tartósan menni ott 5.-ben 3,5 - 4 liter körül alakul, ez erõsen le tudja húzni a városi átlagot, ezért is írtam be az átlagsebességet. 90 körül hozza a gyári 4 litert. Télen plusz 5-6 decivel lehet számolni. Klímával még nem sokat használtam az autót, így azt nem tudtam megmérni.

Kgabe:
Nekem a 2001-es 1.4 vvt-i átlagosan 5.5-6 között evett javarészt országúton 100-110 között hajtva. Télen +0.5 liter. Az 1.4 D4D-vel még csak 150 km van, majd beszámolok :)

Georgexy:
Nekem mivel még alig több, mint 4000 km van 1.4-es Corollámban nem tudok túl sok információval szolgálni! 2 telitankos mérésem volt amire nem tankoltam rá és azok szerint 8l körül evett átlagosan! Persze én ritkán megyek országúton 100 alatt inkább fölötte! Mindkettõben volt egy 200 km autópálya ahol egy 70 km 180-al lett megtéve! (Idegesített egy Kadett mögöttem) Viszont a legtöbb az városi közlekedés ebbõl! Mióta meleg van azóta a légkondi ritkán van kikapcsolva. Jelentõsen nem növelte a fogyasztást! De érzésem szerint egy 7 - 7,5 literrel jobban állna az autónak! Átlagosnak! Lehet, sõtt biztos vagyok benne hogy óvatos autózással el lehet érni ezt talán még kevesebbet is de én nem azért vettem az autót, hogy ne dinamikusan használjam! Igaz vehettem volna 1,6-ost agy Dieselt! De valamiért nem akartam! Ismerõsöm a Toyota szervízben dolgozik Egerben és õ mondta hogy nincs nagy különbség az 1,4-es és az 1,6-os között! A guminyomás viszont úgy tdom 160 alatt 2.6 160 fölött pedig 2.2! Így van a táblázatban! Vagy talán 180  de most nem emléxem!
Na ennyi egyenlõre! várom a további hozzászólásokat ! :D

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése