Szerző Téma: T25-ös Avensis  (Megtekintve 593998 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #2325 Dátum: 2022.06.24 17:31:17 »
Passat B3 17 éves korában kezdte kérni a pénzt. Ha a T25 is elkezdi akkor váltok Prius+ -ra, vagy RX-re, esetleg Highlanderre. Egyelőre jegeltem az ilyen irányú terveket, mert a piac irreális, 2-3 évig gondolom nem is áll helyre. Airmix sajnos nálam is kerreg. Nyáron leadom autóvillamosságisnál egy hétre, addig mx5-el járok majd. Ma néztem, hogy a tetőkárpit kezdi elengedni magát, muszáj lesz megcsináltatni. Új akksi, új téli-nyári gumi, új szőnyeg és csomagtértálca fog kelleni. Nameg ideje egy kárpittisztításnak rendesen, géppel. Nem is annyira vészes összességében. Nehéz a váltásra még csak gondolni is. Kellemesen elfér benne egy komplett ikeázás, nehéz ez alá adni méretben.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
T25-ös Avensis
« Válasz #2326 Dátum: 2022.06.24 21:41:03 »
Ez is pénztárca / évjárat függő, mert az RX és a Highlanderek is már benne vannak ebben a 15-16 éves korban, vagy drágábban már van ráncfelvarrt - de megint a nagy kérdés, milyen tulaja / tulajdonosai voltak eddig a kocsinak, ez a nagy lutri.

Én ha váltanék az egy GS lenne, szigorúan a 2.-ik generációs, mert a későbbiekkel csak a gondok voltak. Eltenni az utókornak egy szép V8-as hangú GS 430-ast...  :wub:

Ami fent van - és végig magyar előélet és 430-asra végződő a rendszáma  :D , annak szépen zuhan az ára, volt ez még 2,5 M is 1,5 hónapja, most pedig 1,799 M Ft.
A másik viszont kicsit túlárazott szerintem - 3,999 M Ft  :eek:, pedig se Navi, se ML Hifi nincs benne  :hmmmm: SMJ-s nem olyan régen behozott rendszámos, kereskedőtől, és máris eladná... Ilyenkor gondolkodok el, hogy miért akarja máris eladni valaki, tán rájött, hogy városban sokat fogyaszt, vagy mi?  :lol:

2001-es mindegyik, még messze az OT, 9 év nagy idő...  ::) :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #2327 Dátum: 2022.06.24 21:58:29 »
Az előző Highlander nálam is nagy kedvenc, egy pillanatra kísértésbe is estem, de győzött a józan ész, és PCV lett belőle.
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
T25-ös Avensis
« Válasz #2328 Dátum: 2022.07.04 10:26:28 »
Az autó Kiskőrösön, és máris megvan a diagnózis: 350000 Ft.
Az Airmix esetében pont azt a motort kell cserélni, ami a hőfokot szabályozza (130e Ft az új), illetve valamilyen "thrust sensor", ami szabályozza a VSC-t és a többi elektronikát (erre mondott cikkszámot, meg hogy van bontott alkatrész, ami nekem lutri - és elvégre a vsc, trc nem játék, akár életet is menthetnek - ez meg 220e Ft az új).
Szóval biztosan olcsóbb lett volna lehúzni az akku csatit és vissza, de remélem végre egyszer meghálálja majd a törődést a kocsi...  :innocent:

Nem tudom lehet az a baj, hogy végig garázsban áll az autó és állandóan tisztán is van tartva, kímélve, mindenből gyári alkatrésszel pótolva és javítva - és még az E5-ös benzinen sem spórolok - talán kezdjek el "igénytelen" lenni, hátha úgy nem szopnék ennyit az autóval?  :banging:  :wacko: ::)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
T25-ös Avensis
« Válasz #2329 Dátum: 2022.07.06 20:16:31 »
Úgy tűnik az Airmix esetében rossz cikkszám volt megadva, így rosszat vittek ki - a legrosszabb pedig, hogy az ára sem annyi, amennyi.
Ez az Airmix, ami a hőfokszabályozásért felelős nem 130e, hanem 250e Ft...  ::) :wacko:
Szóval úgy tűnik, inkább fél millás lesz ez az apróság most az autón...

azt hiszem meg fogom hirdetni, de persze már előre tudom, hogy csak nepperek fognak keresni. A ráköltött gyári új tucatnyi alkatrész árát persze sosem tudnám érvényesíteni az árában, de a kínálatot elnézve - és tudva, amiről a hirdetésben egyik tulaj sem ír, miszerint csakis az ajánlott E5-ös benzinnel volt tankolva, és ezt számlákkal persze bizonyítani is tudom - így valahol 2M Ft lenne az ésszerű ár érte, amennyit persze nem adna érte senki, "mer sokk"...  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #2330 Dátum: 2022.07.07 08:34:00 »
Ez az Airmix, ami a hőfokszabályozásért felelős nem 130e, hanem 250e Ft...  ::) :wacko:

Te komolyan ki fogsz adni egy ismert és általában fillérekből javítható hibás alkatrészre 250e Ft-ot (itt egy második link)? Ne ez az, amit már szerintem sem lehet ép ésszel megmagyarázni, pedig én is zokszó nélkül költök el a 20+ éves Avensismre a piaci értékének jelentős hányadát kitevő összegeket, ha az nem kiváltható olcsóbb, de a korhoz mérten egyező minőségű alternatívával és/vagy biztonsági és/vagy megbízhatósági és/vagy kozép-, hosszútávú állagmegóvási feladat.
Hol lehet nálad felíratkozni indokolatlanul elkölthető százezrekere?
« Utoljára szerkesztve: 2022.07.07 08:37:27 írta keeper83 »

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
T25-ös Avensis
« Válasz #2331 Dátum: 2022.07.07 12:27:10 »
No igen... 3 db Airmix van összesen, és persze mindegyik link az egyszerűbbet mutatja, amelyiknek nincs a tetején még egy valamilyen +egység, amit a szerelők nem tudnak átoperálni a másikra. Szóval nem a légbefúvásért felelős Airmix adta meg magát, ami a lamellákat nyitja meg zárja, hanem a hőfok-szabályozóé - amiről érdekes módon nincs fent se link, sem pedig videó...  :innocent: :hmmmm:
Tehát vagy nem romlott még el senkinek és akkor én vagyok a "szerencsés", vagy éppen azt a 3 lehetőség közül nem sikerült másnak sem szétszednie, és lefilmeznie eddig...
17 éves korára elromolhat egy alkatrész, amit az ember újra cserél - és nem csak toldozgat - foltozgat, meg kókányolva megoldva, mint egyesek a katalizátort... Vagy talán a porszívóval is így járunk el manapság,javítjuk 20-30e Ft-ért vagy csak simán lecseréljük egy új darabra?  :surrender:
Ismerős nemrég adott ki 950e Ft-t szervizre a 20+ éves nagykategóriás autójára. Most akkor ő is hülye lenne, vagy csak szeretné megóvni az autót és jó karban tartani - aminek bizony ennyi az ára?

Amúgy pedig nincs, és nem is adok ki másnak fölös pénzt, mert egyrészt keményen megdolgozom és megdolgoztam érte - másrészt pedig bizony ennyit lehet és ilyen könnyen összespórolni, ha nincs asszony, gyerek, és nem iszol és nem is dohányzol... ilyen egyszerű.  :innocent:

Persze akkor most jöhet a "és akkor minek akarsz élni?" kérdés... nos egyszer már elváltam, ami szintén súlyos milliókba fájt, utána az ember pedig jóval óvatosabb. Aki pedig nem hajlandó papírt aláírni - ahogy én se gondoltam ilyesmire nagy szerelmesen - az pedig lehet nem is téged, csak a pénzedet szereti...
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #2332 Dátum: 2022.07.07 13:34:27 »
Jó, ha ezt ilyen szépen megideologizáltad magadnak és egész privát élettörténetet is megosztasz az alátámasztásához, akkor nincs is miről beszélni, természetesen megtéríteni sem akarlak. A felíratkozási kérés nyilván egy vicc volt...
Az hogy egy párszáz művelettel összeálltott alkatrésznél az egyik művelet - jelesül egy ragasztás - megadja magát 17 év alatt, hát, igencsak belefér. Emiatt cserélni az egészet 600 eurós költségnyi nagyságrendben... hát, mindenki a maga pénztárcájának az ellensége.

Nézzük a konkrét szervóegységet, hátha közelebb kerülünk a megoldáshoz! Azt meg tudod mondani, hogy melyik a konkrét darab az alábbi kiemelt 4 cikkszám közül (egy 2005-ös szedán 2.4 elegant autót vettem alapul)?



« Utoljára szerkesztve: 2022.07.07 13:37:02 írta keeper83 »

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
T25-ös Avensis
« Válasz #2333 Dátum: 2022.07.07 19:00:42 »
Nekem csak hiba jelenik meg, képek nem.
De nem is szeretnék erre több karaktert fordítani ezután.

Még anno 2004-ben regisztráltam a klubba és ide is, és mindig is leírtam az adott autó aktuális szervizköltségét és a cserélt alkatrészeket - azaz még bőven azelőtt, hogy ezt a 2.4-est egyáltalán legyártották volna.  ;)

Ahogy megosztottam 1-1 km-elérési fordulót is, amit szerintem - legalábbis nekem biztosan - jó lesz majd itt visszaolvasni 10-20 év múlva, hogy lám hogyan is gyűltek a km-ek az autóba.

Ha netán mindez esetleg másokat (is) zavar, akkor kérem szóljatok, és soha többet semmi hasonlóról nem fogok itt írni.  :surrender: :innocent: ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #2334 Dátum: 2022.07.07 21:47:49 »
Ez -ami a hőfokszabályzásért felel- melyik szervó? A vezető jobb térdénél, vagy a kesztyűtartóban balra lévő? Vagy a műszerfalban középen?

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
T25-ös Avensis
« Válasz #2335 Dátum: 2022.07.08 10:44:19 »
Meg fogom kérdezni amikor majd megyek az autóért.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #2336 Dátum: 2022.07.08 11:57:02 »
Ez -ami a hőfokszabályzásért felel- melyik szervó? A vezető jobb térdénél, vagy a kesztyűtartóban balra lévő? Vagy a műszerfalban középen?

Elvileg most sikerült csatolnom a 2 képet alább, amin látható, hogy a középső box mindkét oldalán vannak az airmix néven hivatkozott motorok.
« Utoljára szerkesztve: 2022.07.08 12:03:20 írta keeper83 »

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
T25-ös Avensis
« Válasz #2337 Dátum: 2022.07.09 20:52:35 »
Az autó végre úgy működik, ahogy kell neki.  :clap:
Szóba került a "felelőtlen költekezés" egy ilyen idős autónál, azt mondta a Dezső nehogy azt higgyem egyedül vagyok ezzel, pont állt bent egy Land Cruiser V8-as dízel, amihez pusztán az intercooler 640e Ft áfával :eek: , a tulaj fél percig se gondolkodott, és már adta is ki az ukázt, hogy rendelheti meg a gyári alkatrészt.
A kérdéses alkatrészre pedig mintha azt mondta volna, hogy középen volt.
Igen, kapni belőle felújított, ki tudja meddig működő darabokat 10-30e Ft körül, ahogy látom (+ szállítás), de valahogy engem is megnyugtat, hogy ez gyári új, azaz elvileg 16-17 évig ez is el fog menni.

Ki miben hisz. Ugye a békéscsabai szerelő simán felrakta a Corolla Verso szervószivattyúját az Avensisre, nem kis galibát meg károkat okozva ezzel is, és ugye egy felújított darab volt, és kb 3 hónapot sem működött, mehetett a kukába (és ott is az lett a történet, hogy nem volt az országban, ezért Dubaiból lett rendelve és hozatva (mert ott ugye forgalmazták a Camryt is 2.4-es motorral, szóval volt alkatrész). Szóval ennyit a felújított alkatrészekről az én részemről, és hogy miért nem hiszek bennük...  :innocent:
Egy utánagyártott felni kupakot, mert a gumis eltörte vagy elvesztette, az még elmegy, de ilyen alkatrészek esetében, amik most először romlanak el a 17 év alatt, hadd engedtessék meg magamnak, hogy gyári újat szereltessek be, ahogy a Land Cruiseres se sajnálja a rávalót.  :innocent: ;)

Én ezeket lőttem, eredeti Toyota dobozban - Made in Hungary  :D




2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
T25-ös Avensis
« Válasz #2338 Dátum: 2022.07.14 20:46:43 »
Egy jó kis összefoglaló a T25-ösről, Marcitól .

A szóban forgó alany igencsak összelegózott (vagy ennyit számít, hogy külföldi, és ott azért volt lehetőséged ezt-azt rendelni hozzá  ;) ), napfénytetős, de nem el. bőrüléses, viszont Xenonos, a ráncfelvarrás ellenére pedig a "szegénykés" Navival, de közben megint az Exe 17-es alufelnijeivel.  :D

2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #2339 Dátum: 2022.07.17 13:56:40 »
" A legnagyobb gond azonban nem ez, hanem, ha vizes nadrággal ülünk be az autóba és kiáztatjuk a fehér tűzgátló anyagot a szövetből, mert később ezt képtelenség lesz eltüntetni."

Ez biztos helytelen. Csupa fehér folt volt minden ülés. Karcher kárpittisztítógéppel, a saját tablettájával múlt héten pucoltam ki. Még ott is eltűntek a fehér foltok, ahol csak két kört mentem a géppel. A kocsi kárpitja olyan most mintha új lenne.  :wub:
Úgyhogy akinél foltos, bátran essen neki, szép tiszta lesz. Első ülések tetejénél érdemes a spriccelés után gyorsan kiszivatni a vizet a légzsákok miatt.