Szerző Téma: T25-ös Avensis  (Megtekintve 603860 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10680
T25-ös Avensis
« Válasz #2205 Dátum: 2021.05.10 20:43:43 »
Tisztelt fórumtársak.Segitséget szeretnék kérni adott agy T 25 avensis 2005 2.0 d4d kombi autó.kigyulladt a TRC off-VSc-ABS  lámpák egyszerre. Autóm továbbra is tökéletesen megy nem hiányzik a fékfolyadék semmi látható gond vele.A hiba kód kiolvasásnál nincs hiba.Lehet én voltam a bf...sz félig behúzott kézifékkel mentem pár száz méter ez lehet a gond?Fékbetétek ellenőrizve  szerelő hazaadta.Megoldás ha leveszem egy napra az akku sarukat? köszönöm a segítségeteket előre is.

Nekem kísértetiesen hasonló élményeim voltak, de csakis az aznapi első - hideg - indításnál, és 1-2 km-en belül kialudt magától minden.
Egy ismerős azt mondta, hogy lehetséges, hogy maga az akksi volt a ludas, bár ha neked ez mostanában fordult elő - akkor azért már éjszaka sincsenek mínuszok.
Napi rendszerességgel előfordul, vagy most volt az első alkalom?
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10680
T25-ös Avensis
« Válasz #2206 Dátum: 2021.05.10 20:50:46 »
Meglesz az ingyenes okmánycsere?

Nem tudom, a múlt évben - lakcím váltás végett - már cseréltek egyszer forgalmit, és mivel akkor belekerült a "T25" modell megjelölés is, így nem került semmibe az okmány, csak 6e Ft-ba az új törzskönyv.

Lehet majd a Corollánál elsütöm a dolgot, annak meg Júliusban jár le a műszakija. Bár nem tudom a Corolla esetében is élnek/éltek-e ezzel, hogy beleveszik az E10-es (és értelemszerűen a többi) kereskedelmi megjelölést vagy sem.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #2207 Dátum: 2021.05.11 07:06:03 »
Nem tudom, a múlt évben - lakcím váltás végett - már cseréltek egyszer forgalmit, és mivel akkor belekerült a "T25" modell megjelölés is, így nem került semmibe az okmány, csak 6e Ft-ba az új törzskönyv.

Lehet majd a Corollánál elsütöm a dolgot, annak meg Júliusban jár le a műszakija. Bár nem tudom a Corolla esetében is élnek/éltek-e ezzel, hogy beleveszik az E10-es (és értelemszerűen a többi) kereskedelmi megjelölést vagy sem.

Amennyiben vártál volna 1 évet, és műszaki után van a cím és okmányok cseréje, úgy free lett volna.
Minden járműre érvényes az adatharmonizációs törekvés, Corollákra is.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10680
T25-ös Avensis
« Válasz #2208 Dátum: 2021.05.11 22:04:10 »
Egy szép világban a várakozás talán belefért volna.
DE amikor a nagy valóság az, hogy a fővárosban nem találtam olyan okmányirodát, ahol ugyanazon a napon sikerült volna a lakcím kártyámat és a forgalmit/törzskönyvet is lecserélni - és persze mindezt egy olyan időpontban, amihez nem kell(ett) szabadságot kivenni a munkahelyeden - nos akkor talán elgondolkodtam volna a dolgon...
Végül Szigetszentmiklóson kötöttem ki  :eek: , mert ott sikerült 4 hétre rá!!! találni és foglalni egy olyan napot és lyukat, ahol mindössze 45 perces várakozással a 2 ügyintézés között sikerült megoldani a dolgot...

Gondolom a szomszédos országokban is hasonlóan körülményes az ilyesmit elintézni...  :innocent:  :szemez: ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10680
T25-ös Avensis
« Válasz #2209 Dátum: 2021.05.11 22:12:13 »
Apropó adatharmonizáció...  :hmmmm:
Sajnos sohasem sikerült még eltalálniuk, így természetesen mindig, minden vizsgalapon hibásan adják/adták meg, hogy a 2.4-es Avensis 4 sebességes Aut váltóval rendelkezik, holott az mindig is 5 sebességes volt. A KW se stimmel magán a forgalmin sem - 118 vs 120, de legyenek boldogok vele, hogy elvettek papíron pár lovacskát az autótól. Az 1CO kódjelű ezüst metálfényezés pedig egyszerűen "szürke" színű szerintük...  ::)

Viszont az a dilemmám, hogy ha mindezért én szólnék, akkor nekem mindez mennyi utánajárást, fejfájást, időt, papírmunkát, információgyűjtést, esetleg hiteles okiratok fordítását, pénzt és miegymást okozna - és persze hogy kell-e mindez nekem, vagy ha már egyszer 15 éve így van, akkor most már miért szóljon az ember érte? ...  :innocent:  :szemez: ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #2210 Dátum: 2021.05.12 08:34:35 »
Apropó adatharmonizáció...  :hmmmm:
Sajnos sohasem sikerült még eltalálniuk, így természetesen mindig, minden vizsgalapon hibásan adják/adták meg, hogy a 2.4-es Avensis 4 sebességes Aut váltóval rendelkezik, holott az mindig is 5 sebességes volt. A KW se stimmel magán a forgalmin sem - 118 vs 120, de legyenek boldogok vele, hogy elvettek papíron pár lovacskát az autótól. Az 1CO kódjelű ezüst metálfényezés pedig egyszerűen "szürke" színű szerintük...  ::)

Viszont az a dilemmám, hogy ha mindezért én szólnék, akkor nekem mindez mennyi utánajárást, fejfájást, időt, papírmunkát, információgyűjtést, esetleg hiteles okiratok fordítását, pénzt és miegymást okozna - és persze hogy kell-e mindez nekem, vagy ha már egyszer 15 éve így van, akkor most már miért szóljon az ember érte? ...  :innocent:  :szemez: ;)

Holnap említsd meg a hibás v. annak vélt adatokat. Szerintem gyártói adatközlésből összesített adatokból dolgozik a vizsgahely, így amennyiben ott úgy szerepel ahogy te szerinte kellene, akkor rávezet(het)-ik a záradékokhoz és akkor ingyen van a csere és minden adat neked megfelelően lesz feltüntetve. Időpontot késő este (éjjel), vagy igen korán reggel érdemes telefonon foglalni, mert akkor könnyen elérhető a diszpécser (0-24) és ö látja a frissen lemondott időpontokat is.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10680
T25-ös Avensis
« Válasz #2211 Dátum: 2021.05.12 20:40:38 »
Talán majd 2 év múlva megemlítem a vizsgán, most kiment a fejemből.  :innocent:

Az autó persze csont nélkül átment a vizsgán.  :wub: A vizsgáztató megdicsérte, milyen jól karban van tartva, pedig csak a szükséges dolgokat kapja meg 1-1 szervizkor, és persze elviszem mosóba, ha már koszos, belül meg kiporszívózom. Ennyi a titok...  :surrender: :innocent:

Utánam egy első generációs Zafira jött a vizsgán, szinte teljesen bemattult első fényszórók, törött első ködlámpa, utólagos gagyi led nappali menetfény-csík (hab a tortán az AAA Autós rendszámtáblakeret), a vonóhorog a hátulján eléggé csálén állt, - ha ez így átment a vizsgán, akkor megeszem a kalapom...  :hmmmm: :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

doors67

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 15
  • csirke
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #2212 Dátum: 2021.05.14 18:59:21 »
Nekem kísértetiesen hasonló élményeim voltak, de csakis az aznapi első - hideg - indításnál, és 1-2 km-en belül kialudt magától minden.
Egy ismerős azt mondta, hogy lehetséges, hogy maga az akksi volt a ludas, bár ha neked ez mostanában fordult elő - akkor azért már éjszaka sincsenek mínuszok.
Napi rendszerességgel előfordul, vagy most volt az első alkalom?
Üdv.Köszi a reagálást de most is világitanak a jelzések akksival nincs gond. még megvan a hiba.
Csak a TOYOTA semmi más!

farkaszo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #2213 Dátum: 2021.05.16 23:46:05 »
Sziasztok!

Korábban már olvastam itt valahol, hogy 1AZFSE 2.0 benzines Avékhoz utólag is be lehet szerelni a tempomat kart. Ebben kérnék tapasztalatokat. Vennék bontóból kart hozzá, ha tényleg így van.

Remélem olvassa ezt valaki, aki már próbálta.

Előre is köszönöm!

Adamo_sx

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 148
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #2214 Dátum: 2021.05.20 20:43:57 »
Üdv Cartársak!
Nemrég lettem a tulajdonosa egy T25-ös kombinak, 2007-es évjárat. Tervezem, hogy kerül bele kihangosító és ehhez mikrofon, valamint menetrögzítő kamera is. Az lenne a kérdésem, hogy van-e valakinek tapasztalata a vezetékek elvezetésével az A oszlop környékén. Simán levehető a burkolat, nem problémás, hogy alatta légzsák van?
Továbbá a kormányon cserélnem kell a jobb oldali kapcsolót (DISP), amihez a légzsákot is ki kell venni. Itt ha jól tudom le kell kötni az aksit és várni valamennyit, hogy a kondenzátorok (?) töltése kisüljön. De mennyi időt kell várni, hogy ne okozzon kirobbanó meglepetést?  :?:

joda

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #2215 Dátum: 2021.06.09 13:14:28 »
Sziasztok.

Adott egy 2004. 1.8. Avensis.
Klíma tisztító habbal tisztítottam a  szellőzőket.
Azóta a klíma automata állásban csak 3 erősségre áll be , a hőfoktól függetlenül.

Az lenne a kérdésem tud -e valaki abban segíteni,hogy lehet  resetelni (alapbeállításra) visszaállítani a klíma vezérlőt?

Köszönöm szépen.

Tibi72

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 148
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #2216 Dátum: 2021.06.10 19:49:40 »
...újra van pár db komfortmodulos indexrelém eladó...

Eladó új, komfortmodulos indexrelé (egy érintésre három villanás az adott irányban),a 81980-xxxxxx számú gyári relé kiváltására alkalmas,de működik más japánokban is,amibe ilyen 8 lábú relé kell. Amiben kipróbálva tuti működik : avensis T22 fl,T25,T27,auris,yaris,ha nem vagy biztos a dologban küldj vin-t és megnézem,hogy jó-e hozzá...,de végső esetben ha mégsem megy a kocsidban visszaveszem!
Személyes átvétel Mezőkövesden vagy posta-foxpost.
Minden relé egy napos tesztelés után kerül kiküldésre,átadásra.
A relé kezeli a ledeket is,vegyesen is halogén izzókkal,de ezt csak zárt pályán vagy forgalomtól elzárt területen tudod kihasználni hivatalosan.

12000/db

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10680
T25-ös Avensis
« Válasz #2217 Dátum: 2021.06.30 20:48:33 »
2020.06.19-2021.06.30 között 417951 Ft-t tankoltam az autóba (igaz csakis V Powá Racsing 100-ast), ez így összeadva kicsit mellbevágóan sok.  :eek:  :wacko:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #2218 Dátum: 2021.07.14 20:42:28 »
2020.06.19-2021.06.30 között 417951 Ft-t tankoltam az autóba (igaz csakis V Powá Racsing 100-ast), ez így összeadva kicsit mellbevágóan sok.  :eek:  :wacko:
Én nem merem megnézni a két autó, 430e km összegét  :no:

Voyager1977

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #2219 Dátum: 2021.07.27 14:44:18 »
Az alábbi olaj van most a motorban és ezzel kapcsolatban azt szeretném kérdezni, hogy érdemes váltani más viszkozitásúra, vagy jó ez?
Ajánlottak ebből 5W-40-et, mivel az vastagabb és jobb a kopottabb motorokhoz, viszont a jelenlegi olajjal gyakorlatilag nulla az olajfogyás. (talán 0,1L volt 7e km-en)
Köszönöm, előre is!

Eneos Sustina 5W-30 motorolaj 1 L
https://www.eneos-olaj.hu/sustina/217-eneos-sustina-5w-30

Avensis II T25 1.6 VVT-i