Szerző Téma: T25-ös Avensis  (Megtekintve 593771 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1815 Dátum: 2019.10.12 12:02:28 »
Japker, vagy valamelyik másik Toyota bontó?

Kokken

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1816 Dátum: 2019.10.12 15:16:37 »
Japker, vagy valamelyik másik Toyota bontó?

 :hmmmm: Hétfőn megkérdezem őket.

freewulf

  • Vendég
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1817 Dátum: 2019.10.13 18:39:53 »
Megvolt minden... Sőt, hogy teljes legyen az élménytúra, még a biztosítékokat is át kellett néznem, de csak nem találtam meg a hibásat. Mire rájöttem, hogy van egy másik tábla is a kormány alatt, és itt volt kiégve egy, pffff... Hát durva ötletek vannak ebben autóban... Hülye mérnökök, mérnök hülyék...
Párizsba tartó vonatra vegyél jegyet. Előtt az extra élmény érdekében cserélj izzókat is elöl. Aztán hátul is. Mire elkészülsz, a Semmelweis Egyetemen kiállítják a nőgyógyász diplomádat. Az OPNI-ban meg kikészítik a kényszerzubbonyodat. :D

Kokken

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1818 Dátum: 2019.10.16 18:30:05 »
Sziasztok, egy ilyenre lenne szükségem. A belső részre is. Cikkszámok: SIDLER 1767.5.901, valamint 1767.0.080
Szétszedtem és sajnos a műanyag ripityára tört a csatlakozásoknál illetve a csavaroknál. Bocsánat a képet loptam a netről, de pontosan ilyenre van szükségem.
Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget.
Megcsináltam. Gyártottam rá füleket, amik letörtek (8-ból 5 letört teljesen, a 6. pedig kiszakadt). Elrontott nyomtatott áramköri lapból legyártottam és ipari ragasztóval összeragasztottam. Nem lett szép az eredmény, de tökéletes a célnak. Utána egy biztosíték csere ééééés, ismét működik az óra, nem felejti el a gyújtás levételét követően sem.

cs.nagy67@gmail.com

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1819 Dátum: 2019.10.23 08:51:14 »
Üdv! Segitséget kérnék. 2AD-FHV motor, szervizintervallum. a szervizkönxvben azt találtam, hogy zahnriemen zu erneuern 2.0D4D alle 105000 km., de az enyém nem az. Lejjebb zusatzlich zu untersuchen , keilriemen, gerippt (generator,klima,servo) riemen für neben aggregate für aygo 1.4D.  Mi az a zahnriemen, és mi a keilriemen?
Angol pdf-ben pedig timing belt és drive belt-re vonatkozó ajánlásokat találtam A timing belt-re és a V-ribbed belt-re is csak inspekciót ir . A kocsiban 270 ezer km.van. Most akkor melyik a vezérműlánc, vezérműszij, ékszij, fogasszij, és ezeket mikor kell cserélni? Köszönöm előre is.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1820 Dátum: 2019.10.23 21:14:43 »
Megvolt minden... Sőt, hogy teljes legyen az élménytúra, még a biztosítékokat is át kellett néznem, de csak nem találtam meg a hibásat. Mire rájöttem, hogy van egy másik tábla is a kormány alatt, és itt volt kiégve egy, pffff... Hát durva ötletek vannak ebben autóban... Hülye mérnökök, mérnök hülyék...
Őőő... Dehát minden kocsiban ott van a tábla, nem? :hmmmm:

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1821 Dátum: 2019.10.24 09:43:50 »
Őőő... Dehát minden kocsiban ott van a tábla, nem? :hmmmm:

Simán csak forgatni kellene a felhasználói kézikönyvet, de egyszerűbb úgy beállítani, hogy a gyártó a hülye.

Ha otthonra vesz egy új mosógépet, azt is él évig a főzőprogramon járatja, mire rájön, hogy a 4-es program itt nem a gyors mosás. Hülye gyártók, tényleg.

freewulf

  • Vendég
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1822 Dátum: 2019.10.24 12:32:45 »
Igen, már szereztem egy digitális kézikönyvet... "Forgatom" is.
Nem ez az első autóm, láttam is már párat, de
1. Mi a francnak 8 helyre szétbontani a biztosítéktáblákat...?
2. Nem lehet mindenki olyan zseni, mint az előttem hozzászóló, aki az összes autómárka minden típusáról kapásból tudjon mindent az utolsó csavarméretig bezárólag...
3. Nem gondoltam, hogy észosztást kapok (nem kértem!), mert egy megosztottam egy gondolatot az "új" autómról...

Gondoltam egy normális, segítőkész csoportba kerültem, de látom mindenhol vannak ilyenek is... Ez van.

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1823 Dátum: 2019.10.24 14:12:23 »
Tényleg kicsit pikírt volt a stílusom, elnézést érte.

De azért te sem vagy semmi :)

"Nem ez az első autóm, láttam is már párat, de
1. Mi a francnak 8 helyre szétbontani a biztosítéktáblákat...?"
Értem, hogy nem tetszik, de ezért ehhez a megkérdőjelezéshez egy ***nyit alulinformáltak vagyunk itt mindannyian. Vagy te ezt jobban tudod , valóban? Mesélj még!Dunning - Kruger - hatásról hallottál már?

"2. Nem lehet mindenki olyan zseni, mint az előttem hozzászóló, aki az összes autómárka minden típusáról kapásból tudjon mindent az utolsó csavarméretig bezárólag..."
Te melyik csatornát nézed? Én egy szóval sem állítottam akár csak azt is, hogy tudom, hogy hol a biztosíték, amit kerestél. Mindössze arra tettem utalást, hogy ha hasonló kérdés merül fel bennem, akkor előveszem a szakirodalmat, jelen esetben a kezelési kézikönyvet. Ez amolyan értő olvasási feladat lett volna.

"3. Nem gondoltam, hogy észosztást kapok (nem kértem!), mert egy megosztottam egy gondolatot az "új" autómról... "
Kétféle rettentően elmés módon lehülyézted a mérnököket. Számodra ez a "megosztottam egy gondolatot az "új" autómról..." Mesélj még!

"Gondoltam egy normális, segítőkész csoportba kerültem, de látom mindenhol vannak ilyenek is... Ez van."
Normális kérdésre itt eddig mindig és mindenki normális választ kapott. Azért a hiba nem mindig a másik készülékben van ám...

Figyi, itt jórészt mindenkinek van kézikönyve, eleve el lehetett volna kérni. Sokaknál a konkrét típus Repair Manualja is ott lapulhat, amiben tényleg mindenféle egyszer és összetett kérdésre választ lehet kapni az autó utolsó csavarig történő szétszedéséhez, diagnosztizálásához. Ott a https://www.toyodiy.com/parts/ felület, ahol a robbantott ábrákat, gyári cikkszámokat, hozzávetőleges gyári alkatrészárakat lehet kikutatni. Elképesztő mennyiségű tudás gyűlt itt össze a fórumon, a kereső használatával gyakorlatilag mindenre választ lehet találni. Szerintem neked is jobb, ha megtanítunk horgászni, mintha minden alkalommal a kezedbe adjuk a halat.

Üdv:
BF


Dömdödöm

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1824 Dátum: 2019.10.24 14:18:21 »
Megvolt a csere ebben a légzsák-visszahívásos dolog keretében, csak sajnos nem értettem pontosan mit is...

Tudom nem Toyota, de hasonló eset. Leírás képekkel, ha érdekel:
https://totalcar.hu/magazin/technika/2018/02/13/takata_legzsak-patron_csere/

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1825 Dátum: 2019.10.24 15:40:57 »
Tényleg kicsit pikírt volt a stílusom, elnézést érte.

De azért te sem vagy semmi :)

"Nem ez az első autóm, láttam is már párat, de
1. Mi a francnak 8 helyre szétbontani a biztosítéktáblákat...?"
Értem, hogy nem tetszik, de ezért ehhez a megkérdőjelezéshez egy ***nyit alulinformáltak vagyunk itt mindannyian. Vagy te ezt jobban tudod , valóban? Mesélj még!Dunning - Kruger - hatásról hallottál már?

.
.
.
.

Üdv:
BF



Ez annyira jó, hogy idézek is kicsinyég :clap: ::) :D... "Mindezt a tünetegyüttest a pszichológia a leíróinak tiszteletére Dunning-Kruger-hatásnak nevezte el. Ha bicskanyitogatóan ostoba emberrel találkozik, nyugodtan ajánlja a figyelmébe, az illető úgysem fogja érteni. "
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
T25-ös Avensis
« Válasz #1826 Dátum: 2019.10.29 10:25:39 »
Megjött végre, eredeti, sosem használt TTE hűtőrács  :clap: :wub:  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
T25-ös Avensis
« Válasz #1827 Dátum: 2019.10.30 11:24:12 »
Hogy mennyi rosszindulatú ember van az Avensis FB csoportjában, azonnal jöttek a fikázások, meg hogy ez nem eredeti, csak valami sz@r gagyi, stb, stb. Az egyik különösen tetszett, mert a kép alapján azt írta, hogy látszik nem ér össze, nincs jól összerakva, gagyi hamisítvány.  :D Erre amikor ráírtam azzal, hogy meg kellene tanulni olvasni, hiszen írtam, hogy akkor jött meg, csak kiterítettem az ágyamra egy kép erejéig, nem kellene élből fikázni mindent - akkor nagy nehezen elismerte tévedését.  :innocent: :D

Nem csoda, hogy nem nagyon teszem tiszteletemet a FB csoportban, igaz csakis magamnak köszönhetem, hogy megosztottam "örömömet" velük, ami másnak meg csak ***ta a csőrét.  ::)  :eek: :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

ogab

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1828 Dátum: 2019.10.30 11:49:20 »


Hogy mennyi rosszindulatú ember van az Avensis FB csoportjában, azonnal jöttek a fikázások, meg hogy ez nem eredeti, csak valami sz@r gagyi...

Szia! Szerintem inkább örülj tovább, ha valami neked tetszik. [emoji846] Feleslegnek tartom mások véleményével foglalkozni. [emoji3] Sok-sok boldog kilométert kívánok vele! [emoji108]

Sent from my SM-G973F using Tapatalk


Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
T25-ös Avensis
« Válasz #1829 Dátum: 2019.10.30 12:37:01 »
Köszönöm, és az lesz.  :yes: ;)
Csak nem értem miért nem lehet a másik dolgainak örülni. Irigynek lenni meg aztán megint mi értelme, és különben is nem lakást vettem, csak egy hűtőrácsról beszélünk... :hmmmm:

Hatalmasat változott ez a világ - és az emberek is - az elmúlt 15-20 évben, sajnos...  :whistling: :hmmmm:

De még azt kellene eldöntenem, hogy a hűtőrács keretét lefújassam-e az autó színére, vagy pont ez a fekete szín dobná fel.
Tutivesztes ex autóján volt ilyen rács, de ő telibe fújta és maradt a krómkeret rajta - nekem az már túlzás, persze egyéni ízlések.
« Utoljára szerkesztve: 2019.10.30 12:39:24 írta Xtrem »
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61