Szerző Téma: T25-ös Avensis  (Megtekintve 593730 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1800 Dátum: 2019.10.04 14:45:39 »
Igen, a végén az enyém is 6 számjegyű és még csak nem is 5-össel kezdődő összeg volt.
A legnagyobb baj, hogy most hiába kürtölném világgá, hogy melyik kókler "cég" gányolta az autómat, ahogy ő maga is elmondta, létrehoz egy másik céget pár nap alatt, ezt meg megszünteti és kész.
Persze most a számlával hiába mennék vissza hozzá, hogy 30.000 km-es garanciát vállalt az autóra (amit később simán szóban visszavont), csak röhögne egyet.
Ráadásul másik tevékenységi köre autók bérbeadása. Olyan autókat ad bérbe, az egyiknek nem működik a vezető oldali biztonsági öve (nem lehet becsatolni), a másiknak egyáltalán nem működik a műszerfala (még a motor fordulatszámát és a sebességet sem mutatja). És ezért másoktól PÉNZT kér! Természetesen ezeket videófelvétellel is bizonyítani tudom. Ilyeneket adott addig kölcsön, hogy használjam, amíg kóklerkodik. Ebből is látszik, hogy egy gátlástalan, lelkiismeretlen ember!
És végezetül egy költői kérdés: ha bemutatnám neki a számlát, hogy ennyibe került, amit ő nem tudott megcsinálni, szerintetek kifizetné... vagy akár csak a felét? ...

Kérjed tőle amire igényt tartasz, és ha nem hajlandó vidd jogi útra. Céget az alapíthat, vezethet, működtethet aki attól nincsen eltiltva. Önmagát nem tudja kicserélni.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1801 Dátum: 2019.10.04 16:19:10 »
A legnagyobb baj, hogy most hiába kürtölném világgá, hogy melyik kókler "cég" gányolta az autómat, ahogy ő maga is elmondta, létrehoz egy másik céget pár nap alatt, ezt meg megszünteti és kész.
Ez azért nem így megy. A cégcsere neki annyiba fog kerülni, amennyiért elvállalta neked ezt az egészet. A másik, hogy ha a cégvezetéstől eltiltják akkor még valami strómannak is fizethet a jövőben aki vezeti névleg a cégét.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
T25-ös Avensis
« Válasz #1802 Dátum: 2019.10.04 16:35:48 »
Beszélj a kókler szerelővel, de mindenképpen készíts titkos hang - vagy és képi felvételt a beszélgetésről, ahol ki kell csikarni belőle a tényt, hogy ő javította illetve rontotta el az autót... Amit nem mellesleg miután elismer, és hogy ennek ellenére nem hajlandó fizetni, meg lehet lobogtatni előtte, hogy éppen felvétel készült róla, amiben elismeri a gányolását. Persze a gátlástalan adócsalójuk többsége ettől sem fog becsinálni.  :no:

Esetleg valami papírost kellene íratni vele, hogy az ő javítása nem sikerült - vagy számlát kérni tőle, amennyit neked kiszámlázott az eddigiekért (bár gondolom azt eddig nem adott  :hmmmm: ), és azt hitelesíttetni tanúkkal, majd közjegyzővel lepecsételtetni és hivatalossá tenni. Így elvileg kvázi követelésed lehetne feléje, persze ehhez meg kellett volna egy olyan szakvéleményt készíteni, ami egyértelműen kimondta volna, hogy ő csak gányolt, de problémát nem oldott meg, és ez neked mennyibe fájt és milyen alkatrészeket kellett ténylegesen cserélni.

Nekem a békéscsabai szerelő "kiszúrta a szemem" 50e Ft-tal (de persze ezt is csak nagy sokára, több telefonhívás után, mert ő azonnal hárított, hogy nem ő gányolt, hanem már azok a szerelők, akikhez már ő utána vittem valóban megjavíttatni az autót...), de akkor úgy voltam vele ez legalább valami, igaz szinte semmit nem fedezett ez az összeg annak tükrében, hogy micsoda pusztítást végzett, és milyen olcsó megoldásokat használt (pl az akkor már 12-13 éves tömítőgyűrűt is visszarakta, hogy spóroljon 2-300 Ft-t...  :eek: :no:). Alkatrészeket ki lehet cserélni jó pénzért, de azért a nyomot hagyó kulcsos/csavarhúzós gányolásait, feszegetéseit nem lehet csak úgy eltüntetni, javítani vagy cserélni.  :no: ::) :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Kowboy

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1803 Dátum: 2019.10.05 00:14:26 »
Az Avensis elott az elso autom egy 1999-es Golf 4-es volt.
Utolag visszagondolva ahogy szoktak mondani “ egy vodor csavar” volt...
Magyar szerelo Londonban masok ajanlasara “ ezt is azt is cserlni kell eletveszely stb” tudatlan zoldfulukent egy vagyont koltottem ra ez van tanulopenz....
Megismerkedtem aztan egy olyan magyar szerelovel idekint aki egy jobb nevu helyen/kornyeken dolgozik egy muhelyben es rohadtul nem er ra maszekolni annyi a munkaja egy szimpla szerviz uj olaj,olajszuro,legszuro,gyertyak csereje utan alig akart elvenni £30-ot...eleg £20 is aztmondta.
Nagyon nehez vele egyaltalan kommunikalni is es hetekbe tart hogy odajussak egy fel orara is ideje legyen ra de inkabb varok es egy becsuletes segitokesz ember kezere bizom aki nem maganak hajtja a penzt mert megfizetik jol csak segit joszivbol ami mondjuk ki k***a ritka a mai vilagban.

Kowboy

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1804 Dátum: 2019.10.05 00:25:44 »
A lenyeg amit szerettem volna ezzel mondani hogy aki azonnal masnap raer egy komplett gyuruzesre vagy nagyobb volumenu melora vagy 2-3 napon belul az mar gyanús akarhol is legyen ;)

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
T25-ös Avensis
« Válasz #1805 Dátum: 2019.10.05 10:04:33 »
A lenyeg amit szerettem volna ezzel mondani hogy aki azonnal masnap raer egy komplett gyuruzesre vagy nagyobb volumenu melora vagy 2-3 napon belul az mar gyanús akarhol is legyen ;)

Sajnos hasonló a helyzet az építőiparban is, 7 számjegyű buktám volt a lakásfelújítással - pedig egy úgymond közvetítő cégen keresztül (joszaki.hu) jött létre ez a felejthetetlen kapcsolat - de ők persze utólag mossák kezüket, és semmiféle segítséget nem nyújtottak mondván nekik nem tisztük igazságot tenni...  :eek: Az, hogy a kókler munkások nagyobb kárt tettek a lakásban, mint ami előtte volt, az nem érdekli őket, csak hogy időben fizessék nekik a jutalékot és egyéb díjakat. Egy vicc volt az egész.

De hogy ON is legyek, Kiskőrösön valóban van egy szerviz, akikre rá merem bízni az autómat, és tudom nem vernek át és húznak le felesleges kiadásokkal - és ez megér nekem 118 km ingázást, hogy biztos kezekben legyen.  :yes:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

freewulf

  • Vendég
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1806 Dátum: 2019.10.05 17:40:01 »
Sziasztok!

2004-es t25-ben cserélt már valaki szivargyújtó/hamutartó világítást? Mi kell oda, és hogy lehet kiműteni azt a sz@rt? Kiszedtem a komplett cuccot középről, de az izzót nem tudom...

Köszi!

freewulf

  • Vendég
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1807 Dátum: 2019.10.05 19:53:22 »
Rájöttem... Nagyon meg kéne verni azt az idiótát, aki ezt a kocsit tervezte...

Lazarevics

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
    • http://kulfoldimagyarok.co.cc
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1808 Dátum: 2019.10.06 13:05:42 »
Én azt verném meg, aki a középső konzol feletti térkép tárolót vagy mit tervezte. Mind törik szanaszét, 3 tized mm anyagok, és az UV+meleg hatására semeddig sem tartanak. bontóból ingyen kaptam egyet, persze az is szét volt törve, de a jobb oldala ép volt, a balt meg összeforrasztottam. Most működik, nem csak díszként funkcionál.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1809 Dátum: 2019.10.06 13:27:50 »
Rájöttem... Nagyon meg kéne verni azt az idiótát, aki ezt a kocsit tervezte...
Párizsba tartó vonatra vegyél jegyet. Előtt az extra élmény érdekében cserélj izzókat is elöl. Aztán hátul is. Mire elkészülsz, a Semmelweis Egyetemen kiállítják a nőgyógyász diplomádat. Az OPNI-ban meg kikészítik a kényszerzubbonyodat. :D

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
T25-ös Avensis
« Válasz #1810 Dátum: 2019.10.07 22:36:11 »
Megvolt a csere ebben a légzsák-visszahívásos dolog keretében, csak sajnos nem értettem pontosan mit is...
Illetve elég gyorsan kész lett az autó, jobban mondva ott állt az udvaron, de a munkafelvevő még váratott egy jó negyed órát vele - pedig nem fizetettem a munkáért, és így óradíjat sem.  :innocent: :szemez: :D

Az rémlik írta pár tulaj, hogy komplett műszerfalat is bontottak neki (persze lehet ott mást cseréltek akkor), és a levélben is 1-1,5 óra szerepelt, de mondom ha a kocsi 20 percet állt bent, akkor már sokat mondtam. Szóval akkor REMÉLEM tényleg csináltak is valamit vele.  :szemez: ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

szabika

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1811 Dátum: 2019.10.10 17:04:26 »
Sziasztok. Itt új vagyok, bár már 3 éve van meg a vas. (T25 2.2 D-CAT ) . A kérdés... Van-e kartergáz szűrő a gépben. Ugyanis megevett 2 liter olajat 8000 km táján. Na most vagy elfáradt ennyire a hamisított total olaj, vagy karternyomás van, és feljött a gyűrűknél, vagy turbó ette meg, bár nagy hangja nincs. Cseréltem olajat, most nem látok fogyást... Sajna füstöt nem látok, mert a DPF még bennt van (230000km) Eddig szerencsére nincs víz csipegetés, olajban sem látszik, és olaj sem a vízben, úgyhogy a nagy rém még nem jött el...  Köszönöm megtisztelő válaszotokat!   Még egy kérdés... Ha a DPF-et teleszarta már, ajánljátok a mostanában közkedvelt tisztítást, vagy felesleges? Van egy másik kocsink, abból már kiírtuk a szűrőt, (chevrolet), de ebből nem merem, asszonypajti gyakran megy át ausztriába vele, ott meg állítólag szigor van, könnyen ugrik a rendszám...

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1812 Dátum: 2019.10.10 17:25:37 »
Sziasztok. Itt új vagyok, bár már 3 éve van meg a vas. (T25 2.2 D-CAT ) . A kérdés... Van-e kartergáz szűrő a gépben. Ugyanis megevett 2 liter olajat 8000 km táján. Na most vagy elfáradt ennyire a hamisított total olaj, vagy karternyomás van, és feljött a gyűrűknél, vagy turbó ette meg, bár nagy hangja nincs. Cseréltem olajat, most nem látok fogyást... Sajna füstöt nem látok, mert a DPF még bennt van (230000km) Eddig szerencsére nincs víz csipegetés, olajban sem látszik, és olaj sem a vízben, úgyhogy a nagy rém még nem jött el...  Köszönöm megtisztelő válaszotokat!   Még egy kérdés... Ha a DPF-et teleszarta már, ajánljátok a mostanában közkedvelt tisztítást, vagy felesleges? Van egy másik kocsink, abból már kiírtuk a szűrőt, (chevrolet), de ebből nem merem, asszonypajti gyakran megy át ausztriába vele, ott meg állítólag szigor van, könnyen ugrik a rendszám...

Hujjuj, DPF kírás megpendítése? Itt? Lesz kapsz! (jogosan)

szabika

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1813 Dátum: 2019.10.10 17:41:41 »
Hujjuj, DPF kírás megpendítése? Itt? Lesz kapsz! (jogosan)

Sajnos ezt vállalnom kell.Szerencsére nem városban használom, úgyhogy kevés embert mérgezek vele, Ill. nem többet, mint az, akinek benn van. 2 mikron alattiak kiszűrése nem megoldott semmilyen technológiával,és azok  bekerülnek a véráramba, tüdő sem szűri sajnos. A magasnyomás átka :(  De szerintem teszek bele egy új szűrőt, és visszaíratom, mert nálunk is szigor lesz nemsokára.

Kokken

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1814 Dátum: 2019.10.12 11:27:40 »
Sziasztok, egy ilyenre lenne szükségem. A belső részre is. Cikkszámok: SIDLER 1767.5.901, valamint 1767.0.080
Szétszedtem és sajnos a műanyag ripityára tört a csatlakozásoknál illetve a csavaroknál. Bocsánat a képet loptam a netről, de pontosan ilyenre van szükségem.
Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget.