Felhasználónév: Jelszó:

Szerző Téma: T25-ös Avensis  (Megtekintve 211158 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Xtrem

• Klubtag
  • Megszállott
T25-ös Avensis
« Válasz #1785 Dátum: 2019.09.02 21:30:39 »
Bizony, ez valami ország-specifikus dolog lehetett, facelift előtt egyáltalán nem is létezett Aut fényszóró, az csak utána került be, a 2004-es meg még erősen az előtti kiadás.
2005 Avensis Sedan 2.4 vvt-i Aut Executive +Navi
61

freewulf

• Újonc
  • *
  • Autó: Avensis Wagon 1.8 (1ZZ, 2004)
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1786 Dátum: 2019.09.02 21:46:14 »
Köszönöm, akkor átnézzük... ;)

freewulf

• Újonc
  • *
  • Autó: Avensis Wagon 1.8 (1ZZ, 2004)
« Válasz #1787 Dátum: 2019.09.06 06:43:54 »
Sziasztok!

Újabb kérdés merült fel... Hol van ebben a jószágban a benzinszűrő? Nem találtam meg...

Köszi!

Silent

• Megszállott
  • Autó: '05 Toyota Avensis Wagon 1.8VVTi Sol Technic, MX5 NB
« Válasz #1788 Dátum: 2019.09.06 09:04:08 »
Sziasztok!

Újabb kérdés merült fel... Hol van ebben a jószágban a benzinszűrő? Nem találtam meg...

Köszi!
Egybe van építve a tankkal, nem igényel cserét.

Silent

• Megszállott
  • Autó: '05 Toyota Avensis Wagon 1.8VVTi Sol Technic, MX5 NB
« Válasz #1789 Dátum: 2019.09.06 09:08:40 »
A gázpedál fölötti airmix szervót szerelte már ki valaki? Mennyire szívás ki-be rakni? A korábbi klattyogás után nekiállt morogni, nem tudom kivárjam-e míg eljutok autóvillamosságishoz, vagy gyógyítsam vissza én a csigát a tengelyre. A szereléstől nem tartok, de mintha valaki írta volna korábban, hogy a visszarakása többórás orbitális sz*pás program volt. Autóvillamosságis mikor legutóbb nézte, elég balettos betérdelős derék kicsavarást adott elő a megtekintéséhez, szóval...

Xtrem

• Klubtag
  • Megszállott
T25-ös Avensis
« Válasz #1790 Dátum: 2019.09.10 22:50:14 »
El kellene vinnem már az Avensist erre a légzsák-patron vagy milyen ellenőrzésre, amire még a nyáron küldött levelet a központ, csak gondoltam megvárom vele az őszt - hátha a jó, megbízható márkaszerviz-szerelők éppen szabadságon voltak.  :szemez:  ;)

Éppen ezért kérdezném, hogy mivel sajnos bezárt a kiskőrösi szalon - a budapesti márkakereskedésekről meg megvan a véleményem  :hmmmm: , hova lenne tanácsos elvinnem az autót innen Budapestről - maradva azért egy kb 100-110 km-es távolságon belül?
Felmerült bennem Monor, onnan sok jót lehetett hallani és olvasni - vagy mivel úgy hallottam a kecskeméti m+f szalonból is többen átmentek az új kereskedésbe, lehet ott kellene megpróbálni a dolgot?

Nem szívesen engedek "új" kezeket az autó és a motortér közelébe, ha nem muszáj, vagy nem ajánlotta valaki...  :innocent: ;)
61

Lazarevics

• Néha itt van
    • http://kulfoldimagyarok.co.cc
« Válasz #1791 Dátum: 2019.09.11 20:03:55 »
El kellene vinnem már az Avensist erre a légzsák-patron vagy milyen ellenőrzésre,

Nekem múlt héten cserélték, a légzsákot nem, hanem csak a gyujtó patront, mert rozsdásodik, és ha kell, nem lép működésbe. Kb. egy 30cm hosszú, felkar vastagságú darab. A cserénél ragaszkodtam a jelenlétemhez - nem volt vele probléma (Roag, Debrecen). Kiszedik a km. órát, a műszerfal tetejét, az A oszlop borítását, szal. gyak. szétbombázzák. Aki nekem csinálta, látszott hogy van rutin, egy bő félórás móka. Cseréltesd ki mindenképp, mert ez is a híres japán (nemjuteszembe miféle, Takoma?) légzsák patron. Az enyém tiszta rozsdás felületű volt, pedig ismerem az autó előéletét, én vagyok az első tulaj  ::) Mesélte a srác, hogy az udvaron próbálgatták a kiszedetteket eldurrantani, és a kb 20 darabból mindössze három működött....

Xtrem

• Klubtag
  • Megszállott
T25-ös Avensis
« Válasz #1792 Dátum: 2019.09.11 21:57:56 »
Jó tudni, köszönöm az infót!  :yes:

Már csak tényleg olyan olyan - hozzáértő - márkaszervizes szerelőt kell találni, aki ért is hozzá, és már csinált is ilyet, nem először fogja szétbontani az autó belsejét.  :hmmmm:
61

Lazarevics

• Néha itt van
    • http://kulfoldimagyarok.co.cc
« Válasz #1793 Dátum: 2019.09.12 07:38:35 »
Video:

farkaszo

• Néha itt van
  • Autó: Avensis Sol Technic Sedan 2.0 D4 1AZ FSE 2004
« Válasz #1794 Dátum: 2019.09.16 01:46:53 »
A gázpedál fölötti airmix szervót szerelte már ki valaki? Mennyire szívás ki-be rakni? A korábbi klattyogás után nekiállt morogni, nem tudom kivárjam-e míg eljutok autóvillamosságishoz, vagy gyógyítsam vissza én a csigát a tengelyre. A szereléstől nem tartok, de mintha valaki írta volna korábban, hogy a visszarakása többórás orbitális sz*pás program volt. Autóvillamosságis mikor legutóbb nézte, elég balettos betérdelős derék kicsavarást adott elő a megtekintéséhez, szóval...

Szia!

Én már javítottam. Ugyanez a morgó hang volt nekem is. Három csavar fogja, ha jól emlékszem. Szívás volt visszatenni a helyére, de azóta kb. 1 éve jól működik. A visszaszerelése kicsavart derékkel pár órámba került, de nem valami jó a kézügyességem. Szerintem bátran állj neki, ha nekem sikerült neked is fog!