Szerző Téma: T25-ös Avensis  (Megtekintve 593645 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10227
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1755 Dátum: 2019.08.11 22:43:48 »
Nem tudom, mit értesz pontosan "bikább" alatt, de nagyobb villamos teljesítményűt szerintem ne tegyél bele.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1756 Dátum: 2019.08.12 09:59:05 »
...megprobalkozom egy bikabb par izzoval ha az is ilyen tiszavirag eletu lesz megnezetem majd.
Csak legális izzót tegyél bele(stock H7), LED-eset, meg utólagos Xenont nehogy. Emelt fényerejűeknél azt is kalkuláld bele, hogy az élettartamuk mindenképpen rövidebb a normál izzóknál.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1757 Dátum: 2019.08.12 12:47:01 »
Koszi szepen a jotanacsot!
1000km-en belul amugy is esedekes a szokasos 8000km-es olaj es szurok csereje szoval raprobalok akkor a Liqui Moly-ra 40£ 5 liter az ebay szerint  :clap:
Generator felujitast vagy cseret nem talalok az elso ket tulaj szerviz szamlai kozott egyenlore ovatosba megprobalkozom egy bikabb par izzoval ha az is ilyen tiszavirag eletu lesz megnezetem majd.

 :eek:
Az már igen!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Kowboy

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1758 Dátum: 2019.08.12 15:03:20 »

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1759 Dátum: 2019.08.12 17:48:45 »
Mire celzol? ::)

Amit írtál. Kiemeltem.

de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

punisher20

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1760 Dátum: 2019.08.25 15:56:46 »
Sziasztok!

Büszke tulajdonosa lettem egy 2005ös Avensisnek, kézikönyv híján van néhány gomb/ funkció amit nem értek hogyan kell használni, aktiváni. Tudnátok segíteni a következőkben:
A visszapillantók beállítására szolgáló gombok mellett van egy fűtést ábrázoló narancssárgán világító gomb, ez mire szolgál?
Szintén itt van egy TRC OFF feliratú gomb, ennek mi a funkciója?
A visszapillantó tükrők fűthetőek?
A Rádió hangvezérlésről is működtethető?
Ha elfelejtem bezárni az autót, bezárja magát automatikusan kis idő elteltével?

Köszönettel!

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1761 Dátum: 2019.08.25 16:39:03 »
Sziasztok!

Büszke tulajdonosa lettem egy 2005ös Avensisnek, kézikönyv híján van néhány gomb/ funkció amit nem értek hogyan kell használni, aktiváni. Tudnátok segíteni a következőkben:
A visszapillantók beállítására szolgáló gombok mellett van egy fűtést ábrázoló narancssárgán világító gomb, ez mire szolgál?
Szintén itt van egy TRC OFF feliratú gomb, ennek mi a funkciója?
A visszapillantó tükrők fűthetőek?
A Rádió hangvezérlésről is működtethető?
Ha elfelejtem bezárni az autót, bezárja magát automatikusan kis idő elteltével?

Köszönettel!

Visszapillantó behajtó melletti fűtéskapcsoló állófűtés esetén szokott lenni, de ez csak rémlik, nem vagyok benne biztos. Dízel?
TRC OFF a kipörgésgátló kikapcsolása.
Visszapillantó tükrök a szabványnak megfelelően fűtöttek.
Rádió hangvezérlés csak akkor van, ha a nejed is veled utazik J1-ben.
Ha az ajtót kinyitod távirányítóval, de nincs ajtónyitás, akkor egy perc után visszazár, más funkció nincs.

punisher20

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1762 Dátum: 2019.08.25 19:19:06 »

Visszapillantó behajtó melletti fűtéskapcsoló állófűtés esetén szokott lenni, de ez csak rémlik, nem vagyok benne biztos. Dízel?
TRC OFF a kipörgésgátló kikapcsolása.
Visszapillantó tükrök a szabványnak megfelelően fűtöttek.
Rádió hangvezérlés csak akkor van, ha a nejed is veled utazik J1-ben.
Ha az ajtót kinyitod távirányítóval, de nincs ajtónyitás, akkor egy perc után visszazár, más funkció nincs.

Igen, dízel.
Rádió hangvezérlésen jót nevettem  :lol: Kormányon van egy gomb ami egy beszélő fejet ábrázol, ebből következtettem hangvezérlésre.
Mit értesz szabványnak megfelelően fűtött tükrök alatt? Nem kell külön ki/be kapcsolgatni a tükrök fűtését?

bobby

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1763 Dátum: 2019.08.25 19:56:31 »
Sziasztok!
Én is beléptem a táborba egy 2005-ös D4D 116 lovas verzióval. Lenne egy kérdésem mindjárt az elején. Az alapjáratom 900 fordulaton van indítás után közvetlenűl hidegen, és meleg motornál sem esik vissza. Eddigi autóim üzem meleg motornál 7-800 fordulatnál nem pörögtek jobban. A dolog számomra problémát nem jelent csak kíváncsi lennék hogy ez rendben van.e. Előre is köszönöm a segítséget.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1764 Dátum: 2019.08.25 20:00:23 »
Pont hogy a megszokott módon a hátsó ablak fűtésével együtt kapcsolható.
A hangvezérlés felszerelrség függö, de a gomb mindegyikben ott van.
A nyitás utáni visszazárás - én úgy tudom - 30 mp múlva történik. Legalábbis nálam annyi.

Tapatalkkal küldve


Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1765 Dátum: 2019.08.25 22:05:45 »
Rádió hangvezérlésen jót nevettem  :lol: Kormányon van egy gomb ami egy beszélő fejet ábrázol, ebből következtettem hangvezérlésre.

Volt hozzá hangvezérlés a gyári - felnyíló motoros fedőlapos - navigáció esetében - ha még jól rémlik angol, német, francia, olasz és spanyol nyelveken lehetett neki olyan hangutasításokat adni, mint pl "radio off", "volume up", "cd track 5", meg ilyenek.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1766 Dátum: 2019.08.26 06:38:19 »
Volt hozzá hangvezérlés a gyári - felnyíló motoros fedőlapos - navigáció esetében - ha még jól rémlik angol, német, francia, olasz és spanyol nyelveken lehetett neki olyan hangutasításokat adni, mint pl "radio off", "volume up", "cd track 5", meg ilyenek.

Akkor Silent cartársnak igaza van!  :clap: Az enyém is így műkszik, ha le van terhelve a J1.  ::) :D
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1767 Dátum: 2019.08.26 08:08:15 »
Akkor Silent cartársnak igaza van!  :clap: Az enyém is így műkszik, ha le van terhelve a J1.  ::) :D

Az én párom "csak" magyarul és angolul érti :D de más nyelveken én se tudok hozzászólni :P
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1768 Dátum: 2019.08.26 11:16:07 »
Igen, dízel.
Rádió hangvezérlésen jót nevettem  :lol: Kormányon van egy gomb ami egy beszélő fejet ábrázol, ebből következtettem hangvezérlésre.
Mit értesz szabványnak megfelelően fűtött tükrök alatt? Nem kell külön ki/be kapcsolgatni a tükrök fűtését?
Dízel esetében van a vízkörben néhány extra izzító a folyadék gyorsabb felmelegítése érdekében, lehet azt tudod vele bekapcsolni.
Hangvezérlés kérdést így már értem. A kormányon az executive felszereltség csúcsa esetén a kocsiban bent lévő mikrofont tudod aktiválni(felül van beépítva a lámpáknál, ha benne van). Minden kormányon rajta van, a gomb megléte így még nem jelent semmit.
Tükörfűtés: szabvány szerint a hátsó fűtőszálak áramkörére van kötve minden kocsiban.

punisher20

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1769 Dátum: 2019.08.26 20:36:18 »
Azt meg tudja valaki mondani, hogy a 2004es 2.0 D4D 116 lovas modelleken van-e részecskeszűrő?