Szerző Téma: T25-ös Avensis  (Megtekintve 593641 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Honda130

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1710 Dátum: 2019.07.17 12:13:40 »
Fogalmam sincs, más gyártók hogyan oldják meg a benzinmotorok indítását (fotoelektromos jeladó ?? - passz), nálunk ez van, amit írtam. És lehet, hogy pöcc-röffhöz képest gagyinak tűnik ez a megoldás, engem megnyugtat, hogy mielőtt 1400-as percenkénti fordulaton elindulna a motor, az olajpumpa már működik, a vezérműtengely sonkái belecsaptak az olajba, a hengerfalra kenőanyag került.  :D
Valamit valamiért  ;)
Ha rendben van a motor olajzása, akkor ilyen dologra egyáltalán nincs szükség. Az olajnyomás visszajelző azonnal elalszik, tehát elégséges az olajnyomás. És ez miatt a Toyotával sincs kevesebb olajzási probléma. Akinek rossz, azon ez sem segít. Viszont kb 10-szer annyit szenved az önindító, az akkumulátor és azt az energiát amit felhasznált feleslegesen az önindító, később a generátornak is vissza kell töltenie. Még nem néztem, de nem kizárt, hogy a generátorom is használtabb a szokásosnál ez miatt.
Mindegy. Sajnos ezt a problémát egyedül kell hogy megszenvedjem...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10227
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1711 Dátum: 2019.07.17 12:21:51 »
Ez is lassan indul?


vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10227
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1712 Dátum: 2019.07.17 12:23:06 »
Ez hidegben is jól indul sztem:


Mintha kis csalás lenne a dologban  :whistling:

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1713 Dátum: 2019.07.17 12:42:53 »
Ha rendben van a motor olajzása, akkor ilyen dologra egyáltalán nincs szükség. Az olajnyomás visszajelző azonnal elalszik, tehát elégséges az olajnyomás. És ez miatt a Toyotával sincs kevesebb olajzási probléma. Akinek rossz, azon ez sem segít. Viszont kb 10-szer annyit szenved az önindító, az akkumulátor és azt az energiát amit felhasznált feleslegesen az önindító, később a generátornak is vissza kell töltenie. Még nem néztem, de nem kizárt, hogy a generátorom is használtabb a szokásosnál ez miatt.
Mindegy. Sajnos ezt a problémát egyedül kell hogy megszenvedjem...
Az, hogy az olajgomba helyén elég az olajnyomás egy adott pillanatban, még nem jelenti azt, hogy az indítás pillanatában az egész rendszer kenése kifogástalan. Persze sok függ az olaj hideg viszkozitásától.
Önindítóm, generátorom nincs alulméretezve: még gyáriak (<450 e.km), előző akksim több mint hat évet bírt, nem vagyok elégedetlen.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1714 Dátum: 2019.07.17 12:45:48 »
Ez hidegben is jól indul sztem:
...

Mintha kis csalás lenne a dologban  :whistling:
Az első kifogástalan, a második viszont elég nehezen kapja el, talán kokszos az alapjárati/fojtó szelep.

Honda130

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1715 Dátum: 2019.07.17 13:05:20 »
Ez is lassan indul?


Ha így indulna az én Avensisem, akkor egy szót sem szólnék. Ilyet szeretnék. Így indul anya Hyundai-a.
Hmm. Érdekes: Ennek az Avensisnek sokkal nyitottabb kipufogó hangja van. Mintha az enyém sokkal halkabb lenne. Megyek, csinálok én is videót.
« Utoljára szerkesztve: 2019.07.17 13:17:41 írta Honda130 »

Honda130

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1716 Dátum: 2019.07.17 13:08:33 »
Ez hidegben is jól indul sztem:


Mintha kis csalás lenne a dologban  :whistling:
Ez már annyira nem indul pöccre, mint az előbbi Avensis. A csalás pedig akkor csalás, ha a videó közzétevője is azt állítja, hogy "hidegben is jól indul. Ugyanis a videóban szereplő kocsi motorja üzemmeleg.
Mindettől függetlenül, az én kocsimra érdekesen az a jellemző, hogy hidegen, melegen, és akár leállítás után kis idővel is ugyanolyan nyögősen indul.

Honda130

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1717 Dátum: 2019.07.17 13:13:19 »
Az, hogy az olajgomba helyén elég az olajnyomás egy adott pillanatban, még nem jelenti azt, hogy az indítás pillanatában az egész rendszer kenése kifogástalan. Persze sok függ az olaj hideg viszkozitásától.
Önindítóm, generátorom nincs alulméretezve: még gyáriak (<450 e.km), előző akksim több mint hat évet bírt, nem vagyok elégedetlen.
Nem mondtam, hogy tönkremegy ettől a generátor és az önindító. De tény, hogy töredékét szenvedné ha azonnal beindulna. Az olajnyomásról beszélgessünk egy másik alkalommal, mert az megérdemelne egy külön alkalmat. Csakis dióhéjban még annyit mondanék hozzá, hogy mindenhol ott van az olaj már induláskor is, ami elegendő ahoz az 1mp-hez, amíg a nyomás felépül. Ebbe a dologba egy kocsi sem halt még bele. Inkább csináljuk meg az indulásomat.  :hug:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10227
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1718 Dátum: 2019.07.17 13:16:57 »
Ha így indulna az én Avensisem, akkor egy szót sem szólnék. Ilyet szeretnék. Így indul anya Hyundai-a.

Akkor érdemes foglalkozni vele.

Komolyan kell csinálnom egyet arról, hogy indul az enyém  :lol:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10227
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1719 Dátum: 2019.07.17 13:18:58 »
Ez már annyira nem indul pöccre, mint az előbbi Avensis. A csalás pedig akkor csalás, ha a videó közzétevője is azt állítja, hogy "hidegben is jól indul. Ugyanis a videóban szereplő kocsi motorja üzemmeleg.
Mindettől függetlenül, az én kocsimra érdekesen az a jellemző, hogy hidegen, melegen, és akár leállítás után kis idővel is ugyanolyan nyögősen indul.

Nem tudom, mit állít, oroszul már kb. csak olvasni tudok  :1eye:
de előtte jól körbejárkája a hidegben, szóval kissé arra hajaz, mintha  :)  De persze nem.

Na benyomott gázpedálos indítási tapasztalat megvan már?

Honda130

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1720 Dátum: 2019.07.17 13:20:48 »
Akkor érdemes foglalkozni vele.

Komolyan kell csinálnom egyet arról, hogy indul az enyém  :lol:
Feljebb írtam, hogy mintha az én Avensisemnek zártabb kipufogó hangja lenne. A felső videóban szereplő kocsin gyári puffancs lehet, Nem valami dugulásom lehet? ..Persze ez csak egy ilyen első hallásra feltűnt dolog. Lehet kapcsolatban sincs a két dolog.
Szerintem próbálok én is egy videót készíteni.  :clap:

Honda130

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1721 Dátum: 2019.07.17 13:22:36 »
Nem tudom, mit állít, oroszul már kb. csak olvasni tudok  :1eye:
de előtte jól körbejárkája a hidegben, szóval kissé arra hajaz, mintha  :)  De persze nem.

Na benyomott gázpedálos indítási tapasztalat megvan már?
Azóta nem voltam a kocsi felé. De ma kipróbálom úgy is.

Honda130

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1722 Dátum: 2019.07.17 14:09:42 »
Hát... Most azért szerintem megérezte hogy figyelik. Valahogy jobban indult a szokásosnál. De ezentúl veszem az összes indulást és meg fogom mutatni. Gázadásos indulást már csak második indításra csinálhattam, de nem befolyásolja jó irányba. Meglehet, hogy picit ront a helyzeten a többlet levegő.
« Utoljára szerkesztve: 2019.07.17 14:22:14 írta Honda130 »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10227
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1723 Dátum: 2019.07.17 14:16:38 »
youtube-os cimkénél vedd ki a linkből a https-ből az s-t, akkor jó lesz ;)

Amúgy most tényleg nem mondanám, hogy rosszul indul.

Beindul a fórum? Két nap alatt nincs annyi hsz sokszor, mint most hirtelen  :D

Honda130

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1724 Dátum: 2019.07.17 14:24:15 »
youtube-os cimkénél vedd ki a linkből a https-ből az s-t, akkor jó lesz ;)

Amúgy most tényleg nem mondanám, hogy rosszul indul.

Beindul a fórum? Két nap alatt nincs annyi hsz sokszor, mint most hirtelen  :D
Köszi a link tanácsot. Azonnal jó lett.
Beindul? Egy fórum akkor jó, ha pörög. Csak attól félek, ha túl sokat túrázok a kérdésen, akkor egyedül én fogok itt pörögni.  :surrender: