Szerző Téma: T25-ös Avensis  (Megtekintve 593812 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Stingray

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1680 Dátum: 2019.07.14 17:43:17 »
Figyelem márkatársak.


1 hétig leakciózom az Avensist. 


1.200.000ft így az ára.

Honda130

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1681 Dátum: 2019.07.14 22:02:46 »
Sziasztok!
Új vagyok itt, nem tudom jól kezdtem-e a hozzászólást? Csak egy válasz gombot találtam, így bocs ha valakinek a hozzászólására érkezne ez az irományom!
Amiért regisztráltam ide: Természetesen nekem is egy T25-öm van, amit szeretek, de van pár olyan dolog vele, ami nem feltétlenül tetszik. A legelső: Mindegyik 1.8VVTI nehezen indul? Nem lehet ezen segíteni valahogy? ű
Köszönöm a választ, ha lesz!

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1682 Dátum: 2019.07.15 00:29:55 »
Mindegyik 1.8VVTI nehezen indul? Nem lehet ezen segíteni valahogy?
Általában pöcröff indul. Ha nem, akkor a legvalószínűbb ok az alacsony feszültség, tehát az akku közelgő halála, vagy a megkopott bronzkefe az önindítóban. Önindító felújítsa 35kHUF környékén van. Persze lehet mögötte más is, de ezek a legvalószínűbb lehetőségek.

Kokken

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1683 Dátum: 2019.07.15 08:57:43 »
Sziasztok, még mindig semmi infó a láncszakadásos autóról, de egyelőre még nem adom fel.
Abban kérném a segítséget, hogy hol találok leírást, rajzot stb. a motortérben lévő kábelkötegről? Van egyáltalán ilyen? Arra gondoltam, hogy legyártom vagy legyártatom az egész kábelköteget csatlakozókkal együtt, hátha "csak" ez a baja. Most ismét szerelőnél van (már ki tudja hanyadiknál) és annyit mondott, hogy gyújtás oldalon minden rendben.
Tehát 2004-es Toyota Avensis 2.0 benzines VVTi-hez kábelköteghez valami kiindulópont? Sajnos bontottat se lehet kapni sehol, amit utána egyesével ki tudnék mérni és az alapján legyártani. :(
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat előre is.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
T25-ös Avensis
« Válasz #1684 Dátum: 2019.07.15 13:57:51 »
Mindegyik 1.8VVTI nehezen indul? Nem lehet ezen segíteni valahogy?

Ha netán az önindítód lenne, akkor nekem van egy gyári felújított eladó (szintén a keféket kellett cserélni).
https://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=1230.msg723095#msg723095
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1685 Dátum: 2019.07.15 14:05:14 »
Nekem meg van bronzkefém, ha csak az kell. Ha 300.000km-t futott, akkor sanszos a bronzkefe.

Honda130

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1686 Dátum: 2019.07.15 19:51:04 »
Általában pöcröff indul. Ha nem, akkor a legvalószínűbb ok az alacsony feszültség, tehát az akku közelgő halála, vagy a megkopott bronzkefe az önindítóban. Önindító felújítsa 35kHUF környékén van. Persze lehet mögötte más is, de ezek a legvalószínűbb lehetőségek.
Szia! Nem tudom mennyinek kell lennie a feszültségnek, ha az ami most van kevés? Minden esetre az akku nem hinném hogy a végét járja, mert kb.egy éve van nálam és akkor sem volt sem rosszabb, sem pedig jobb az indulás. Akkut pedig nem kért a kocsi eddig és szerintem nem is nagyon adja jelét annak, hogy nehezen forgatná. Forgat ez rendesen, mert szerintem nincs akku problémám, és az önindítót is keféztem mikor kuplungot cseréltem rajta. Úgy gondoltam, nem teszem fel az önindítót egy szerviz nélkül, ha már egyszer levettem.
Engem az bosszant, hogy ha hideg a motor, ha pedig meleg, teljesen mindegy neki. Pár másodpercet mindenképp forgattatja magát. Gyertyák újak, kompresszió nem hiszem hogy rossz, mert olajat egyáltalán nem eszi, gyújtás kimaradást nem igazán érzékelek, hibakódnak hült helye, mégis olyan kelletlenül indul. Ha asszonyom Hyundai kocsijávál kell mennem, az meg kikapja az ember kezéből a kulcsot. Mintha alig várta volna, hogy végre beindítsam. Ugyanilyen szépen röffent a Mazda is amit eladtunk. Van aki azt mondja, engedjem el ezt a problémát, mert a katalizátoros korszakkal megszűntek a harapós és jól induló motorok, de egyszerűen idegesít, hogy minden más kocsi jobban indul, csak nekem van ilyen tétova.

Tibi72

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 148
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1687 Dátum: 2019.07.15 20:41:07 »
..nyugi,nem csak a tiéd ilyen,enyém és még párunké ugyanígy indul...

Honda130

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1688 Dátum: 2019.07.15 21:47:23 »
..nyugi,nem csak a tiéd ilyen,enyém és még párunké ugyanígy indul...
Annak nem örülök.
Mitől indul egy Toyota rosszabbul, mint egy sima egyszerű Hyundai, vagy egy Mazda? Nincs valami indítási keverékdúsítás, vagy egyéb dolog?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1689 Dátum: 2019.07.15 21:53:36 »
Szia! Nem tudom mennyinek kell lennie a feszültségnek, ha az ami most van kevés? Minden esetre az akku nem hinném hogy a végét járja, mert kb.egy éve van nálam és akkor sem volt sem rosszabb, sem pedig jobb az indulás. Akkut pedig nem kért a kocsi eddig és szerintem nem is nagyon adja jelét annak, hogy nehezen forgatná. Forgat ez rendesen, mert szerintem nincs akku problémám, és az önindítót is keféztem mikor kuplungot cseréltem rajta. Úgy gondoltam, nem teszem fel az önindítót egy szerviz nélkül, ha már egyszer levettem.
Engem az bosszant, hogy ha hideg a motor, ha pedig meleg, teljesen mindegy neki. Pár másodpercet mindenképp forgattatja magát. Gyertyák újak, kompresszió nem hiszem hogy rossz, mert olajat egyáltalán nem eszi, gyújtás kimaradást nem igazán érzékelek, hibakódnak hült helye, mégis olyan kelletlenül indul. Ha asszonyom Hyundai kocsijávál kell mennem, az meg kikapja az ember kezéből a kulcsot. Mintha alig várta volna, hogy végre beindítsam. Ugyanilyen szépen röffent a Mazda is amit eladtunk. Van aki azt mondja, engedjem el ezt a problémát, mert a katalizátoros korszakkal megszűntek a harapós és jól induló motorok, de egyszerűen idegesít, hogy minden más kocsi jobban indul, csak nekem van ilyen tétova.
Ne engedd el, mert egyszercsak nem fog indulni. Újíttasd fel, vagy csapj le Xterm önindítójára, azt csak beteszed a régi helyére. Ha túl vagy rajta, akkor a következő 250.000km miatt nem kell aggódni.

Annak nem örülök.
Mitől indul egy Toyota rosszabbul, mint egy sima egyszerű Hyundai, vagy egy Mazda? Nincs valami indítási keverékdúsítás, vagy egyéb dolog?
Önindítóban van egy bronzkefesor körben, ami szép lassan a tövéig elkopik. Amikor a végét járja, akkor indul nehézkesebben. Ez lenne az. Ha szerelhetnéked van és eljössz érte Esztergomig, akkor a tiéd. Enyémhez rendeltem anno amikor még hiánycikk volt, aztán TTG saját készletből újította fel, úgyhogy most csak áll valamelyik fiókban.

Honda130

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1690 Dátum: 2019.07.15 22:19:28 »
Köszönöm uraim az önindítóval kapcsolatos felajánlásokat! :wub: Már feljebb ennél a hozzászólásnál írtam, hogy vadonat új Bronzkefék vannak az önindítóban és saját kezűleg szervizeltem ::). Nincs önindító problémám! A kocsinak nem indítási fordulatszám problémája van. Egyszerűen nem indul be azonnal, mikor elkezdek önindítózni, hanem kb. 5-6-szor körbeforog a főtengely és csak utána kapja el. :cry: Indítási fordulatszámmal már csak azért sem hoznám kapcsolatba ezt a problémát, mert egy benzines autónál, ha jó induló, akkor is be kell indulnia a motornak, ha az akku olyan gyenge, hogy csak alig tudja átforgatni a motort. :) Az én VVTI motorom, nem így forog át induláskor, hanem úgy mint egy gondmentes autó, csak épp nem indul be. :cry: Erre keresem a megoldást. Remélem azért lesz olyan, aki találkozott már ezzel a jelenséggel és hasonlóan ahogy én, problémaként tekint rá és talán tudja is hol rejtőzködik a titok. :) :yes: :helpsmilie:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1691 Dátum: 2019.07.16 17:28:02 »
Ok, én a kefézést úgy értettem, hogy megdrótkefézted, vagy ilyesmi. :D

Honda130

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1692 Dátum: 2019.07.16 19:26:02 »
Ja? Értem. Valójában ez a szó hogy "Kefézni", az autószerelő szakmában használatos. Ugyanúgy mint a "csapágyazás" Mindkettő szót mondatba foglalva általában azt értjük alatta, hogy azt az alkatrészt kicseréltük. A gumiszerelő műhelyben is úgy mondják a teljes gumicserét az autón, hogy Gumiz. PL. Józsi! Délután 3-ra jön egy Opel teljes gumizásra. stb.
Szóval, az önindítót már én is "keféztem". Tehát? Ha a kocsimat kuplungoztam? Az akkor mit jelent?  :hug:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1693 Dátum: 2019.07.16 19:35:37 »
Hát hogy elégetted a kuplungot driftelés közben. :D

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1694 Dátum: 2019.07.16 20:43:01 »
Ja? Értem. Valójában ez a szó hogy "Kefézni", az autószerelő szakmában használatos. Ugyanúgy mint a "csapágyazás" Mindkettő szót mondatba foglalva általában azt értjük alatta, hogy azt az alkatrészt kicseréltük. A gumiszerelő műhelyben is úgy mondják a teljes gumicserét az autón, hogy Gumiz. PL. Józsi! Délután 3-ra jön egy Opel teljes gumizásra. stb.
Szóval, az önindítót már én is "keféztem". Tehát? Ha a kocsimat kuplungoztam? Az akkor mit jelent?  :hug:

Ezt mög löhet vönni!   :clap: :clap: :D :hug:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu