Szerző Téma: T25-ös Avensis  (Megtekintve 594030 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1410 Dátum: 2019.01.05 16:49:48 »
Sziasztok!
Egy 2005-ös, 1,8-as T25-ös Avensis szállítja a családot minden nap oviba, suliba és munkahelyre.
2 évvel ez előtt vásároltuk 300 ezer km-el és kaptunk hozzá egy nagy csomó számlát az addigi javításokról. Mi eddig 40 ezret töltöttünk bele kilométerből, nagyjából 6-8 ezrenként fogyaszt 1-1 liter olajat. Ugyan azt az olajat töltöttem bele, mint amit az előző tulaj használt (Castrol MAGNATEC A1/A5 5W30). Persze volt olajcsere is (3x is), nem csak utántöltés! :)
Nemrég találtam meg ezt a fórumot, eltöltöttem néhány órát az olvasásával. :)
A motor felújítását már a megvásárlása óta fontolgatom, de mivel nincsen érezhető ok, ami erre kényszerítene, ezért az azóta húzódik. Ráadásul még nem találtam olyan szerelőt, akire jó szívvel rá tudnám bízni.
Láttam a békéscsabai szaki körüli írásokat ezért szeretném kérni a segítségeteket, hogy merre induljak el!
Mivel mi épp az északi országrészen lakunk, ezért egy Pest megyei szaki közelebbi lenne.
Előre is köszönöm a segítséget!

TTG!! 
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1411 Dátum: 2019.01.05 20:36:51 »

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1412 Dátum: 2019.01.05 22:52:57 »
Sziasztok!
Egy 2005-ös, 1,8-as T25-ös Avensis szállítja a családot minden nap oviba, suliba és munkahelyre.
2 évvel ez előtt vásároltuk 300 ezer km-el és kaptunk hozzá egy nagy csomó számlát az addigi javításokról. Mi eddig 40 ezret töltöttünk bele kilométerből, nagyjából 6-8 ezrenként fogyaszt 1-1 liter olajat. Ugyan azt az olajat töltöttem bele, mint amit az előző tulaj használt (Castrol MAGNATEC A1/A5 5W30). Persze volt olajcsere is (3x is), nem csak utántöltés! :)
Nemrég találtam meg ezt a fórumot, eltöltöttem néhány órát az olvasásával. :)
A motor felújítását már a megvásárlása óta fontolgatom, de mivel nincsen érezhető ok, ami erre kényszerítene, ezért az azóta húzódik. Ráadásul még nem találtam olyan szerelőt, akire jó szívvel rá tudnám bízni.
Láttam a békéscsabai szaki körüli írásokat ezért szeretném kérni a segítségeteket, hogy merre induljak el!
Mivel mi épp az északi országrészen lakunk, ezért egy Pest megyei szaki közelebbi lenne.
Előre is köszönöm a segítséget!


Ennyiért én nem bontanám még meg a motort.

Legtöbbünknek itt 0,5-1 liter/1000 km volt az olajfogyása az 6-8ezrenként minimum 3.... rosszabb esetben 8 (netán még több) liter olaj.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Blo

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1413 Dátum: 2019.01.06 00:02:58 »
Sziasztok!

Tanácsot kérnék. Avensis T25 1.8 első lengéscsillapító csere előtt állok. Mit érdemes kicserélni a lengéscsillapítón kívül? Porvédő, ütköző, toronycsapágy? Utángyártott alkatrészekkel milyen tapasztalatotok van? Előre is köszönöm.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1414 Dátum: 2019.01.06 06:10:17 »
Igen, ahogy Deka is mondja, ennyi olajfogyással szerintem is együtt lehet élni. Talán még érdemes megpróbálni egy motoröblítést, amit kalaposék taglaltak részletesen, mivel még nem teljesen hozzáférhetetlenek a járatok.

TtkRN2...


vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1415 Dátum: 2019.01.06 06:20:53 »
Sziasztok!

Tanácsot kérnék. Avensis T25 1.8 első lengéscsillapító csere előtt állok. Mit érdemes kicserélni a lengéscsillapítón kívül? Porvédő, ütköző, toronycsapágy? Utángyártott alkatrészekkel milyen tapasztalatotok van? Előre is köszönöm.
Szia!
Porvédőt és ütközőt, valamint rugóalátétet is. Nálam anno a régi rugóalátétek nagyon tropák voltak, de jó lett a régi porvédő teteje helyettük, csak le kellett vágni róla, 6 éve problémamentes. Ha Avensisnél is így néz ki, az is lehet megoldás.
Toronycsapágyat kivétel után meg lehet vizsgálni. Ha ép, akkor elég egy alapos tisztítás (nálam a féktisztító nagyon szépen lepucolta) után újra bezsírozni és mehet vissza.
Persze ha valakit az nyugtat meg, vehet mindenből újat ;)

TtkRN2...


The rising sun

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1416 Dátum: 2019.01.06 10:59:05 »
Sziasztok!
Egy 2005-ös, 1,8-as T25-ös Avensis szállítja a családot minden nap oviba, suliba és munkahelyre.
2 évvel ez előtt vásároltuk 300 ezer km-el és kaptunk hozzá egy nagy csomó számlát az addigi javításokról. Mi eddig 40 ezret töltöttünk bele kilométerből, nagyjából 6-8 ezrenként fogyaszt 1-1 liter olajat. Ugyan azt az olajat töltöttem bele, mint amit az előző tulaj használt (Castrol MAGNATEC A1/A5 5W30). Persze volt olajcsere is (3x is), nem csak utántöltés! :)
Nemrég találtam meg ezt a fórumot, eltöltöttem néhány órát az olvasásával. :)
A motor felújítását már a megvásárlása óta fontolgatom, de mivel nincsen érezhető ok, ami erre kényszerítene, ezért az azóta húzódik. Ráadásul még nem találtam olyan szerelőt, akire jó szívvel rá tudnám bízni.
Láttam a békéscsabai szaki körüli írásokat ezért szeretném kérni a segítségeteket, hogy merre induljak el!
Mivel mi épp az északi országrészen lakunk, ezért egy Pest megyei szaki közelebbi lenne.
Előre is köszönöm a segítséget!
[/quote

Próbálj meg egy olyan 5w30 vagy 0w30 olajat, ami A3/B3 és Sx vagy C3 és Sx jelzésű. Szerintem csökkeni fog az olajfogyasztásod...

Pl:
https://aruhaz.kauffer.hu/index.php?page=details&prod=17967

https://aruhaz.kauffer.hu/index.php?page=details&prod=25388

Blo

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1417 Dátum: 2019.01.09 21:34:58 »
Az eredetileg 2007-ben beszerelt gyári lengéscsillapítók gázosak vagy csak olajosak?

Kokken

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1418 Dátum: 2019.01.11 20:33:41 »
Sziasztok, egy kis segítséget kérnék. Van egy 2004-es Toyota Avensis 2.0. T25 VVTI autóm, ami több mint egy évvel ezelőtt megadta magát. Elszakadt a vezérlés (lánc), törtek a fogaskerekek 16 szelepből 14-et javítani kellett. A szerelő végül a motor felújításra szavazott nem pedig cserére... picivel több mint egy évet "pihent" az autó a kertben. Most visszakaptam "megjavítva" az autót, azonban az alábbi hibajelenség van: folyamatosan világít a VSC lámpa, a TRC OFF lámpa, valamint a CHECK ENGINE lámpa hol villog, hol folyamatosan világít. A szerelő azt mondta ez így természetes, mert most lett benne teljesen felújítva a motor, még össze kell kopniuk az alkatrészeknek, menjek csak vele nyugodtan. Annyit mondott, hogy a fordulatszám ne menjen 2500 fölé, valamint 800-1000 km megtétele után szigorúan cseréltessek olajat (5W40-et, de ne CASTROL-t). Erről szeretném kérdezni a véleményeket, hogy ki mit gondol róla? Hihetek neki, hogy semmi gond és használjam nyugodtan, vagy esetleg további több százezer Ft-os kárt fog ez okozni?
A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm! G

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1419 Dátum: 2019.01.11 22:22:31 »
Így természetes? Meg cseréltess benne olajat? Nem azt mondta, hogy x km után őhozzá vidd vissza? Ilyen esetekben szeretik a szerelők végigkövetni hogy mi történik a motorral. Ezek után hagy kérdezzem meg, hogy számlád és munkalapod ugye van az egészről? Azt szabad tudni, hogy mennyibe fájt a felújítás? A tárolt hibakód azért ki lett olvasva?
Az éves munkaidő amit rászántál, scifi számomra. Egy új motor 1 hónap alatt itt van bárhonnan az EU-ból, mi értelme egy évre letenni a kocsit ami addig is csak veszít az értékéből?
Egyébként röviden: ha van számlád és munkalapod, hihetsz neki, hiszen minden felelősség az övé. Ha nincs semmi papírod, akkor minden rizikó és esetleges kár a tiéd.

Kokken

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1420 Dátum: 2019.01.12 07:30:54 »
Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy kb. 9 hónapot a saját hibámból állt (másik autóval tudtam közlekedni, ezt azért pihentettem). De 1 max. 2 hetet (!) mondott a javításra, ebből lett a végén több mint 2,5 hónap! Mondta, hogy leszedi a hengerfejet és akkor tudja eldönteni, hogy csere, vagy felújítás. Végül a motor felújítása mellett döntött. Valami olyasmit mondott, hogy azért természetes ez a "jelenség", mert az egy év állásban néhány alkatrész berozsdásodhatott, de az is lehet, hogy nem működik megfelelően az injektor. Lehet, hogy nem fogalmazok pontosan, mert én nem értek hozzá, elnézést. Szóval a lényeg, hogy legalább hatszor változtatott mindig az elkészülés időpontján. Ma fogom megtudni pontosan, hogy mennyibe fájt ez az egész nekem (és a családnak), mert ma fogja összeszámolni. Én úgy gondolom, ha felújította teljesen, független attól, hogy minek kell még bejáratódnia, összekopnia, mi rozsdásodott meg stb stb, nem lenne szabad világítania annak a három visszajelző lámpának.

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1421 Dátum: 2019.01.12 19:16:46 »
A villogó MIL lámpa azonnali megállást követel!  :eek: Sokkal súlyosabb hibára utal, mintha "csak" világítana.  A másik kettő meg csak "járulék".

Hibakódot mihamarabb kiolvasni, bármit mást tenni csak azután!
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Kokken

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1422 Dátum: 2019.01.12 20:45:46 »
Kiolvasva:
Jelenlegi hibajegyzék
------------------
P0302: Cylinder 2 Misfire Detected
Függőben lévő hibák
------------------
P0156: O2 Sensor Circuit Malfunction (Bank 2 Sensor 2)
P0171: System too Lean (Bank 1)
P0300: Random/Multiple Cylinder Misfire Detected

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1423 Dátum: 2019.01.12 21:03:14 »
Kiolvasva:
Jelenlegi hibajegyzék
------------------
P0302: Cylinder 2 Misfire Detected
Függőben lévő hibák
------------------
P0156: O2 Sensor Circuit Malfunction (Bank 2 Sensor 2)
P0171: System too Lean (Bank 1)
P0300: Random/Multiple Cylinder Misfire Detected

P0156: O2 Sensor  - 2.0-nál előfordul....
P0171: légtömegmérő pucolás az első, de lehet jeladó is,

Ami aggasztana a 2 darab 300-as:
P0302: önmagában azt mondanám nézd meg a 2. henger gyertyáját és gyújtótrafóját, vagy cseréld ki egy másik hengerével és nézd meg hogy "költözik-e" a hiba
P0300 miatt azonban...  :excl:

Ereje van, egyenletesen húz, nem dadog???

'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Kokken

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1424 Dátum: 2019.01.12 21:10:18 »
Kicsit "rázkódik" az autó egyesben és kettesben, utána már jó... Néha üresben is érezni, hogy valami nem oké, kicsit "remeg" az egész. Viszont ereje van, de nem nagyon merem nyomni neki, mert a motorfelújítás után kb. 50 km-t ment még csak az autó. Többször felhívtam a szerelőt, azt mondta menjek vele nyugodtan, majd "megjavul", mert ez előfordul az 1 éves állás miatt. Majd "összekopnak" az alkatrészek és jó lesz. Azért én nem vagyok meggyőződve arról, hogy 2,5 hónap teljes motorfelújítás után ennek így kellene működnie. A legnagyobb kérdés az, hogy ha megdöglik a motor, akkor kinek a felelőssége? Elvileg garanciát vállalt rá 30.000 km-ig és többszöri felhívásomra is azt mondja, hogy jó ez így, járjak vele... majd meglátjuk 1 hónap múlva.