Szerző Téma: T25-ös Avensis  (Megtekintve 593793 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
T25-ös Avensis
« Válasz #1320 Dátum: 2018.07.31 00:01:01 »
199e km  :clap: ;)

2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

TheRealVoiceless

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1321 Dátum: 2018.07.31 13:11:05 »
Üdv! Ne haragudjatok, hogy lusta vagyok végignyálazni az előző oldalakat.
Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek. A családban két T250-es 2004-es Avensis van. És nagyon nem vagyunk megelégedve a tompított fényszóró teljesítményével, mert ez a projektoros megoldás egy hulladék. Az egyiken ki is cseréltettük az izzót egy az eredetinél erősebb verzióra, de semmit sem ér az egész, mert rengeteg fényerőt elvesz a projektor. Refi részével nincs baj, de ha csak a tompítottat használjuk alig látunk az orrunk hegyéig. Van esetleg valakinek bármi ötlete, hogy mivel lehetne ezen javítani, vagy esetleg lenne lehetőség a projektor helyett mondjuk utángyártottban normál egős verziót beszerezni?

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1322 Dátum: 2018.07.31 17:52:33 »
Üdv! Ne haragudjatok, hogy lusta vagyok végignyálazni az előző oldalakat.
Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek. A családban két T250-es 2004-es Avensis van. És nagyon nem vagyunk megelégedve a tompított fényszóró teljesítményével, mert ez a projektoros megoldás egy hulladék. Az egyiken ki is cseréltettük az izzót egy az eredetinél erősebb verzióra, de semmit sem ér az egész, mert rengeteg fényerőt elvesz a projektor. Refi részével nincs baj, de ha csak a tompítottat használjuk alig látunk az orrunk hegyéig. Van esetleg valakinek bármi ötlete, hogy mivel lehetne ezen javítani, vagy esetleg lenne lehetőség a projektor helyett mondjuk utángyártottban normál egős verziót beszerezni?
Nem izzót kell cserélni, hanem felújítani a projektort. Akkor hosszú távon megoldódik a probléma. Hiába pakolsz bele magas fényű izzót, ha a foncsor vakult meg, gyakorlatilag pénzkidobás.
Nem olcsó a felújítás sem, de lényegesebb kevesebb, mint egy új lámpatest (még az utángyártottnál is). Mivel fémre cserélik a műanyag foncsorozott részeket, lényegesen javul (tartósan) a fényerő.
Itt is van valaki, aki foglalkozik ilyennel. Ha kibogarászom hogy ki az, írom (kb 70e/lámpa összeg rémlik).

TheRealVoiceless

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1323 Dátum: 2018.07.31 19:06:25 »
Nem izzót kell cserélni, hanem felújítani a projektort. Akkor hosszú távon megoldódik a probléma. Hiába pakolsz bele magas fényű izzót, ha a foncsor vakult meg, gyakorlatilag pénzkidobás.
Nem olcsó a felújítás sem, de lényegesebb kevesebb, mint egy új lámpatest (még az utángyártottnál is). Mivel fémre cserélik a műanyag foncsorozott részeket, lényegesen javul (tartósan) a fényerő.
Itt is van valaki, aki foglalkozik ilyennel. Ha kibogarászom hogy ki az, írom (kb 70e/lámpa összeg rémlik).
Köszönöm a választ!

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1324 Dátum: 2018.07.31 19:23:49 »
Üdv! Ne haragudjatok, hogy lusta vagyok végignyálazni az előző oldalakat.
Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek. A családban két T250-es 2004-es Avensis van. És nagyon nem vagyunk megelégedve a tompított fényszóró teljesítményével, mert ez a projektoros megoldás egy hulladék. Az egyiken ki is cseréltettük az izzót egy az eredetinél erősebb verzióra, de semmit sem ér az egész, mert rengeteg fényerőt elvesz a projektor. Refi részével nincs baj, de ha csak a tompítottat használjuk alig látunk az orrunk hegyéig. Van esetleg valakinek bármi ötlete, hogy mivel lehetne ezen javítani, vagy esetleg lenne lehetőség a projektor helyett mondjuk utángyártottban normál egős verziót beszerezni?
De haragszunk. :D  Nagyon sok hasznos infó van ám. ;)
Ahogy Nagycitrom is írja, a gyári foncsor lepattogzik. Az utángyártott lámpatestek gyártásminősége elég szórt képet mutat, de T25 esetében a DEPO gyártmány vált be, míg T22 esetében a TYC. Gyárit is lehet venni, de annak darabja 105.000 forint a márkaszervízben. Egy pár DEPO lámpatest 60.000 ft körüli árban kapható, tehát a gyári egy pár ár 210k-ért nem túl versenyképes.
A lehetőségek kb ezek a fényerőnövelésre:
- a gyárit felújítani
- utángyártott DEPO
- felújítás után H7 Osram Nigtbreaker Laser, vagy a GE-s megfelelője (ez csak ép foncsorozás mellett racionális döntés!)

szerk.
Tibi72 foglalkozik itt felújítással, ha minden igaz. Xenon lámpatestekre emlékszem, de lehet hagyományos H7-et is vállal.
« Utoljára szerkesztve: 2018.07.31 19:25:54 írta Silent »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1325 Dátum: 2018.07.31 19:42:11 »
Köszönöm a választ!
Szóltam neki, majd megjelenik ;)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1326 Dátum: 2018.07.31 19:45:03 »
szerk.
Tibi72 foglalkozik itt felújítással, ha minden igaz. Xenon lámpatestekre emlékszem, de lehet hagyományos H7-et is vállal.
Igen, több variáns is van.
Szerintem ha rendben van a projektor, akkor nem kell extra izzó (vagy xenon), én ezt találom célravezetőnek.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1327 Dátum: 2018.07.31 20:14:35 »
Igen, több variáns is van.
Szerintem ha rendben van a projektor, akkor nem kell extra izzó (vagy xenon), én ezt találom célravezetőnek.
N álam rendben van a foncsor. Ennek ellenére a normálról Osramra áttérve látványos volt a különbség. Olyan mint két fénykard a kocsi elején. ÉS... nem vakítja a szembejövőket. Én úgy vagyok vele, hogy lumenből sose elég. Ha a másik zavarása nélkül lehet növelni, akkor növelem amíg lehet. :hug:

Tibi72

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 148
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1328 Dátum: 2018.07.31 21:16:26 »
Üdv! Ne haragudjatok, hogy lusta vagyok végignyálazni az előző oldalakat.
Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek. A családban két T250-es 2004-es Avensis van. És nagyon nem vagyunk megelégedve a tompított fényszóró teljesítményével, mert ez a projektoros megoldás egy hulladék. Az egyiken ki is cseréltettük az izzót egy az eredetinél erősebb verzióra, de semmit sem ér az egész, mert rengeteg fényerőt elvesz a projektor. Refi részével nincs baj, de ha csak a tompítottat használjuk alig látunk az orrunk hegyéig. Van esetleg valakinek bármi ötlete, hogy mivel lehetne ezen javítani, vagy esetleg lenne lehetőség a projektor helyett mondjuk utángyártottban normál egős verziót beszerezni?

Itt vagyok - ragyogok :) (ez most pont ide illik :) ) és igen,alu H7-es projektort is építek be,igazából ugyanaz a projektor mint a xenon,szóval árban is ott van... bővebb infó,lehetőségek inkább privátban vagy telefonon...

ja,és még valami: az összes utángyártottban műanyag foncsor van,nem ajánlom...
« Utoljára szerkesztve: 2018.07.31 21:18:59 írta Tibi72 »

Tibi72

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 148
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1329 Dátum: 2018.07.31 21:19:58 »
N álam rendben van a foncsor. Ennek ellenére a normálról Osramra áttérve látványos volt a különbség. Olyan mint két fénykard a kocsi elején. ÉS... nem vakítja a szembejövőket. Én úgy vagyok vele, hogy lumenből sose elég. Ha a másik zavarása nélkül lehet növelni, akkor növelem amíg lehet. :hug:

Ránézhetek?  :devil:

a gyári projektorok kb 1200-1400 -at tudnak,az alu projektorok minimum a dupláját,de mértem már 4500-at is (ugyanolyan távolról,ugyanazzal a csővel,csak a projektort cseréltem ki mérésre)
« Utoljára szerkesztve: 2018.07.31 21:21:29 írta Tibi72 »

Warren

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1330 Dátum: 2018.07.31 23:12:52 »
Hétfőn reggel alváz szám ellenében megmondom. Ki kavezaccbol ki uveg gombbol

Szisztok,
Nagynehezen kikerestem a külső hőmérséklet jeladó kábelét a kábelkötegből, és bekötöttem egy bontóban vásárolt darabot próbára.
Meg is jelent a kijelzőn szépen a hőfok.
Viszont kb +15 fok eltéréssel mér.
A bontóba visszavittem hogy nem jó, rátettünk még vagy 3db-ot és ugyanaz a helyzet.
Ma napközen kb 45-50 fokot mutatott.

Nincs valakinek ötlete mi lehet a probélma?
Lehetséges hogy mind a 4db hőfokszenzor hibás?
Megnéztem fordított pólussal is de ugyanaz.

Ha valakinek vot már hasonló vagy tudja a megoldást kérem irjon.

Köszi

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1331 Dátum: 2018.08.01 00:24:07 »
Ránézhetek?  :devil:

a gyári projektorok kb 1200-1400 -at tudnak,az alu projektorok minimum a dupláját,de mértem már 4500-at is (ugyanolyan távolról,ugyanazzal a csővel,csak a projektort cseréltem ki mérésre)
Persze. Csak szólj hogy mikor. Az enyémen eddig max 150-et mértem, annál jobban nem nyomtam neki a gázt. De állítólag 200-at is tud. :D Elon Musk elvileg tud segíteni, hogy 4500-at is tudjon. :D

...
Eredendően lusta vagyok és időm sincs sok. Ilyenkor odaadom a villanyász szakinak, hogy csinálja meg jól működőre, helyi csereegységért. Szent István és Mátyás király eddig mindig kisegített.

Tibi72

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 148
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1332 Dátum: 2018.08.01 13:28:53 »
Persze. Csak szólj hogy mikor. Az enyémen eddig max 150-et mértem, annál jobban nem nyomtam neki a gázt. De állítólag 200-at is tud. :D Elon Musk elvileg tud segíteni, hogy 4500-at is tudjon. :D

...elég ha készítesz a fal felé fordulva a vetítési képről egy fényképet...lehetőleg derékszögben a falra...

maxcarp

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1333 Dátum: 2018.08.07 11:56:00 »
Sziasztok! Először is köszönöm a befogadást!
A kérdédem a következő milyen tipusú lamdaszondát érdemes venni az 1.8 benzines kombiba!
Előre is THX

The rising sun

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1334 Dátum: 2018.08.12 19:18:56 »
Megvolt az első kb. 2000 km-es túra az elmúlt napokban. Pálya, szerpentin (Alpok), volt minden. Sajnos a hegyekben kicsit alul motorizáltnak éreztem a gépet. A kis TSI, TDI SUV-ok úgy mentek el mellettem, mint a nyúl. A kézi váltót ilyen körülmények között nem éreztem a motorhoz illőnek. A pálya menet 120-130 között aránylag szépen csendben ment, felette is, csak 3500 körül megjön egy jellegzetes hang. Ha kipufogó előre nézne, talán csendesebb lenne az utastér, vagy egy hosszabb 5. fokozat jó lenne. A fogyasztás ellenben mellbe vágott: 6, 6,5 l között volt 1 tankra számolva persze állandó légkondi mellett. Ez szerintem nagyon szép érték az autó méreteit figyelembe véve.  Motorolaj fogyasztás nem mérhető olajcsere óta (kb. 4000 km). Szóval  :clap: Avensis :)