Szerző Téma: T25-ös Avensis  (Megtekintve 594155 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #960 Dátum: 2017.12.20 14:00:46 »
A kamionosok féktávon belüli vonatozását egyszerűen képtelen vagyok megérteni.

Dömdödöm

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #961 Dátum: 2017.12.20 14:51:09 »
... ha van benne fényszóró-mosó

Először is, köszi a gyors válaszokat, és igen van benne fényszóró mosó :)

A kamionosok féktávon belüli vonatozását egyszerűen képtelen vagyok megérteni.

talán kevesebbet fogyasztanak, ha nincs akkora légellenállás, illetve van némi szívóhatás, mint a nemrég neten keringő sztrádán biciklizésnél.https://www.youtube.com/watch?v=tWwwuCK-3iQ&feature=youtu.be
« Utoljára szerkesztve: 2017.12.20 14:56:14 írta Dömdödöm »

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #962 Dátum: 2017.12.20 16:47:23 »
Ja, csak a 3 liter megspórolásáért cserébe nem valószínű, hogy feláldozza magát vészfékezésnél. Jobbra szalagkorlát, így vélhetően balra fogja elrántani.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #963 Dátum: 2017.12.21 07:48:42 »
Nyilván dojcslandban készült a 160 km/h-s fotó.... :whistling:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
T25-ös Avensis
« Válasz #964 Dátum: 2017.12.21 12:42:33 »
Nyilván dojcslandban készült a 160 km/h-s fotó.... :whistling:

Nem, csak rá lett montírozva egy a netről lopott műszerfal képe.  :whistling: ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

horesz

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #965 Dátum: 2017.12.27 16:34:06 »
Sziasztok.
Kis segítségre lenne szükségem.
2,2 literes d4d sedán 2007-es.
Az volna a kérdés,hogy az elöl lévő szivargyujtóban van áram a hátsóban meg nincs
Lehet az,hogy külön biztosítékon vannak ? használtan került hozzám és nincs hozzá könyvem,így nem tudom ,hogy melyik biztosíték mihez van.
ha van valakinek egy biztosíték tábla rajza azt köszönném ha elküldené.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #966 Dátum: 2017.12.27 18:20:30 »
Sziasztok.
Kis segítségre lenne szükségem.
2,2 literes d4d sedán 2007-es.
Az volna a kérdés,hogy az elöl lévő szivargyujtóban van áram a hátsóban meg nincs
Lehet az,hogy külön biztosítékon vannak ? használtan került hozzám és nincs hozzá könyvem,így nem tudom ,hogy melyik biztosíték mihez van.
ha van valakinek egy biztosíték tábla rajza azt köszönném ha elküldené.
A biztosítéktáblák fedlapjain rajta van, hogy melyik mihez van, márkaszervíz pedig tud adni owner manualt.

axl

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 363
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #967 Dátum: 2017.12.29 21:26:03 »
Szia!
Az antenna a hátsó szélvédőbe van integrálva.
És valóban nem éppen egy csúcs hifi ilyen szempontból, emlékszem az ex T22-esem rádiója ha kezdett eltűnni az adás, egy gombot megnyomva azonnal behozta ugyanazt az adást - más frekvencián - de tökéletes hangsávban/állapotban.
Ilyet a T25-ös nem tud, vagy még nem jöttem rá melyik gomb is szolgálhatna erre.  :hmmmm:
Köszi, én is ezt olvastam, hogy a hátsó ablakban lévő "rács" maga az antenna... Ez frankón ennyire gagyi vagy típusba esetleg, hogy szakad a vezeték, csatlakozás, akármi?
Az AF itt rajtam nem segít, ugyanis nem arról van szó, hogy hosszú utazás során, van jobb vételi lehetőségem egy másik frekvencián, hanem egyszerűen, maga a vétel (ami az egyetlen freki itt, Pest megyében) gyengén jön be. Egyébként a 96.4 és Vácon.
Szomorú... Kell akkor nekem valami alternatív antenna megoldás és ezzel az ablakos gagyisággal menjenek a búsba... :(

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Udv,
axl

"...The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men..."

konczi86

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #968 Dátum: 2017.12.30 19:13:33 »
Sziasztok!

Én egy vadonat új fórumozó vagyok. Elkezdtem az egész topicot a legelső hozzászólástól és tapasztaltam, hogy az izgalmas várakozást felcserélte a tapasztalat megosztás, majd a probléma megoldás. Segítségeteket szeretném kérni. Egy külföldről szerkesztett Avensisem van 2006-os D-CAT 2,2. A legjobb konstrukció ever... [emoji17] Jelenleg elkezdett felszökni a fogyasztása és füstölög a részecskeszűrő regenerálás helyett. Semmi hibakód, semmi sárgalámpa. Csak nem néz ki jól és félek, hogy megáll. Toyota Kovácsnál Monoron tisztították 1,5évvel ezelőtt, de mostanában ritkán járok pályán és lehet ez is az oka. Szükségem lenne segítségre, hogy hogyan lehet kiiktatni a részecskeszűrőt és valójában megéri-e. Elmúlik-e vajon a hiba vagy előjön emiatt valami más. Személyes tapasztalatok előnyben!

Köszönöm! Üdv, Lajos


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Optimus86

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #969 Dátum: 2017.12.30 19:37:52 »
Üdv!

Ugye novemberben vettünk egy 2005-ös 2.0 D4 VVT-i Avensist.
Legutóbb Shell Fuelsavet tankoltam bele és lehet csak a véletlen műve, de erőtlenebbnek érzem az autót és picit rágatva gyorsul. Létezne, hogy ezt a benzint nem komálja vagy 185.000 km-nél iszonyat kokszos lenne a szívósor?
Nem világít semmi a műszerfalon.
Azoktól kérdezném, akik takaríttatták már a szívósort, hogy mi volt a jele, hogy már kezd fuldokolni? Mennyi km-nél takaríttatták? Illetve hol és mennyiért csinálták meg?
Januárban megyek majd a szerelőmhöz, aki megy vele egy kört és majd mond róla véleményt.
Köszi!

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #970 Dátum: 2017.12.30 21:18:48 »
hogyan lehet kiiktatni a részecskeszűrőt és valójában megéri-e. Elmúlik-e vajon a hiba vagy előjön emiatt valami más. Személyes tapasztalatok előnyben!
...
Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Sehogy nem iktatunk ki részecskeszűrőt, okkal van benne a rendszerben. Ha a dízel nem passzol a használati szokásokhoz, benzinesre kell váltani. Ha maradnál a dízelnél, de nem akarsz kínlódni a tele részecskeszűrővel akkor jó hír, hogy iPhone áráért beraknak neked újat.

Hoffmann G.

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #971 Dátum: 2017.12.30 21:53:28 »
Sehogy nem iktatunk ki részecskeszűrőt, okkal van benne a rendszerben. Ha a dízel nem passzol a használati szokásokhoz, benzinesre kell váltani. Ha maradnál a dízelnél, de nem akarsz kínlódni a tele részecskeszűrővel akkor jó hír, hogy iPhone áráért beraknak neked újat.
Ezen a fórumon nincs Like gomb?

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #972 Dátum: 2017.12.31 01:00:18 »
Ezen a fórumon nincs Like gomb?
De van:  :yes:  :yes:  :yes:   ;)

Sehogy nem iktatunk ki részecskeszűrőt, okkal van benne a rendszerben. Ha a dízel nem passzol a használati szokásokhoz, benzinesre kell váltani. Ha maradnál a dízelnél, de nem akarsz kínlódni a tele részecskeszűrővel akkor jó hír, hogy iPhone áráért beraknak neked újat.
:yes:

Hoffmann G.

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #973 Dátum: 2017.12.31 10:16:06 »
Ez egy kicsit olyan hogy kéne Palvin Barbi de a szoli, fitnesz stb. költségeit azt nem szívesen fizetnén. Meddig maradna Barbi ugyanaz a Barbi ha nem járna kozmetikus hoz szőrtelenítésre és nem ehetné a méregdrága diétás ételeit ?

The rising sun

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #974 Dátum: 2017.12.31 11:14:21 »
T Urak!

Az én autóm egy külföldről behozott darab 2006 1,8 és xenon lámpás. A fényszóró ház azonos a halogén kivitellel csak az izzó más, vagy totál más az egész?