Szerző Téma: T25-ös Avensis  (Megtekintve 593719 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #930 Dátum: 2017.12.14 11:09:23 »
Reggel sok mínusz fokban is?  :hmmmm:

 :yes: :yes:

Igen, ha a jármű klíma rendszere képes a Carnot-ciklus megfordítani!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #931 Dátum: 2017.12.14 11:38:39 »
:yes: :yes:

Igen, ha a jármű klíma rendszere képes a Carnot-ciklus megfordítani!
Márpedig képes. :yes:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #932 Dátum: 2017.12.14 13:18:31 »
A klímával sokkal gyorsabban fel lehet fűteni (párátlanítani/jégteleníteni) mint a fűtőszállal. Szerintem egyszerűen nincs rá szükség.
A hajnalban a kocsira lecsapódott és ráfagyott párát sógornak 1 perc az ugyanolyan korú Sharan szélvédőjéről leolvasztani annyira, hogy a lapát letolja. Avensisnek ugyanez 5 perc körül van a meleg levegő ráfújásával. Amit egyébként utálok, mert nem szeretem a hőt elvonni a motortól az első pár kilométeren. A gyakorlati tapasztalat az, hogy a teljes felületen fűtőszálas szélvédő nagyon klasz dolog.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #933 Dátum: 2017.12.14 13:26:36 »
Márpedig képes. :yes:

Erre kíváncsi vagyok. Egy alkalmasnak tudott időpontban, pl. Meki-tali alkalmával megmutatnád?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #934 Dátum: 2017.12.14 14:11:23 »
Erre kíváncsi vagyok. Egy alkalmasnak tudott időpontban, pl. Meki-tali alkalmával megmutatnád?
Kint hagyjuk a kocsit a meki előtt éjszakára és reggel visszamegyünk  :clap:
Különben meleg lesz a motor ;)

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #935 Dátum: 2017.12.14 14:36:19 »
Kint hagyjuk a kocsit a meki előtt éjszakára és reggel visszamegyünk  :clap:
Különben meleg lesz a motor ;)


Ne má' Peet! A fűtési rendszer keresztáramú hőcserélőjében kihűl az a víz.  ;)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #936 Dátum: 2017.12.14 14:49:10 »
Ne má' Peet! A fűtési rendszer keresztáramú hőcserélőjében kihűl az a víz.  ;)
De a blokk még nem hűl teljesen vissza, tehát gyorsabban melegszik a víz, nem?

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #937 Dátum: 2017.12.14 16:41:12 »
A hajnalban a kocsira lecsapódott és ráfagyott párát sógornak 1 perc az ugyanolyan korú Sharan szélvédőjéről leolvasztani annyira, hogy a lapát letolja. Avensisnek ugyanez 5 perc körül van a meleg levegő ráfújásával. Amit egyébként utálok, mert nem szeretem a hőt elvonni a motortól az első pár kilométeren. A gyakorlati tapasztalat az, hogy a teljes felületen fűtőszálas szélvédő nagyon klasz dolog.
Igaz, velem ritkán fordul elő, hogy reggel kaparnom kell a szélvédőt, mert az autó ott alszik velem a hálószobában (majdnem) ;) De nekem olyan emlékeim vannak, hogy az álló autó szélvédője bekapcsolt klímával 1-2 perc múlva törölhető. ...

A Mekinél valami komolyabb helyen érdemes kísérletezni, ahol biztosan el lehet tölteni annyi időt, hogy a motor kihűljön. :ser:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #938 Dátum: 2017.12.14 17:15:41 »
Igaz, velem ritkán fordul elő, hogy reggel kaparnom kell a szélvédőt, mert az autó ott alszik velem a hálószobában (majdnem) ;) De nekem olyan emlékeim vannak, hogy az álló autó szélvédője bekapcsolt klímával 1-2 perc múlva törölhető. ...

A Mekinél valami komolyabb helyen érdemes kísérletezni, ahol biztosan el lehet tölteni annyi időt, hogy a motor kihűljön. :ser:
Amit írtam az fix tapasztalat, egymás mellett parkolunk, egyszerre indítózunk, majd ő elindul a kölykök bekötése után, mi meg malmozunk még pár percet. Szélvédőt nem kaparom, inkább kivárom azt a pár percet. Előző kocsinál csupa karc volt miatta, utáltam. Jobban benne maradt a kosz, jobban törte a fényt. Egyébként újabban vettem pár plédet a Kik-ben, egyiket a szélvédőre terítem, 1-1 pedig megy oldalra. Kocsik ajtaját rácsukom, a szél sem szedi le. reggel csak leszedem, kirázom, bedobom. Az a gond, hogy néha elfelejtem este feltenni.

Hoffmann G.

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #939 Dátum: 2017.12.14 17:30:53 »
Amit írtam az fix tapasztalat, egymás mellett parkolunk, egyszerre indítózunk, majd ő elindul a kölykök bekötése után, mi meg malmozunk még pár percet. Szélvédőt nem kaparom, inkább kivárom azt a pár percet. Előző kocsinál csupa karc volt miatta, utáltam. Jobban benne maradt a kosz, jobban törte a fényt. Egyébként újabban vettem pár plédet a Kik-ben, egyiket a szélvédőre terítem, 1-1 pedig megy oldalra. Kocsik ajtaját rácsukom, a szél sem szedi le. reggel csak leszedem, kirázom, bedobom. Az a gond, hogy néha elfelejtem este feltenni.
Ezzel az a baj hogy el gyengíti a kedereket. Plus hogy ha véletlenül fagy helyett eső fog esni akkor bevezeti a vizet az utastérbe

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #940 Dátum: 2017.12.14 17:40:30 »
Amit írtam az fix tapasztalat, egymás mellett parkolunk, egyszerre indítózunk, majd ő elindul a kölykök bekötése után, mi meg malmozunk még pár percet. Szélvédőt nem kaparom, inkább kivárom azt a pár percet. Előző kocsinál csupa karc volt miatta, utáltam. Jobban benne maradt a kosz, jobban törte a fényt. Egyébként újabban vettem pár plédet a Kik-ben, egyiket a szélvédőre terítem, 1-1 pedig megy oldalra. Kocsik ajtaját rácsukom, a szél sem szedi le. reggel csak leszedem, kirázom, bedobom. Az a gond, hogy néha elfelejtem este feltenni.
Pumpás jégoldó nem játszik?
Utána kellemes pálinka szag lengi körül az autót.  :)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #941 Dátum: 2017.12.14 18:15:03 »
Ezzel az a baj hogy el gyengíti a kedereket. Plus hogy ha véletlenül fagy helyett eső fog esni akkor bevezeti a vizet az utastérbe
Nálam a télen/nyáron használható alumínium szerű bevonatos szélvédő takaró jött be - kemény 600 Ft (tehát ha lopják, nem érdekel). Nem vezeti be a vizet, nem fagy le az ablak, tényleg 2 perc alatt elindulok.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #942 Dátum: 2017.12.14 19:27:27 »
De a blokk még nem hűl teljesen vissza, tehát gyorsabban melegszik a víz, nem?

Igen, de mi lenne ha kizárnád a fűtési hőcserélőből a hulladék hőt szállító közeget, majd ekkor használnád ki a reverzibilissé tett(?) Carnot-ciklusra váltható körfolyamatból a kondenzációs hőt?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #943 Dátum: 2017.12.14 19:40:15 »
Igaz, velem ritkán fordul elő, hogy reggel kaparnom kell a szélvédőt, mert az autó ott alszik velem a hálószobában (majdnem) ;) De nekem olyan emlékeim vannak, hogy az álló autó szélvédője bekapcsolt klímával 1-2 perc múlva törölhető. ...

A Mekinél valami komolyabb helyen érdemes kísérletezni, ahol biztosan el lehet tölteni annyi időt, hogy a motor kihűljön. :ser:
:lol: :clap:
Most hétvégén nem jó a krimó tali, mert  a zsandárok vadásznak a részeg klímatudorokra. ::) :flowers:
Viszont a mekitaliról ollan emlékeim vannak, hogy a sza(h)ar(in) majd belém fagyott, mire 1/2 1 kor hajnalban, elköszönve hazaindultunk. Fé' nyóctó, fé' eggyig még az 1q-ás friss hulla is lazán kihűl. :eek: Bár az is  lehet, hogy már nincs illen virtus arrafelé.
Az enyém az MG pajtában szunyál, így mi sem kaparunk, csak sorsjegyet úgy évente 1x se! ;) 
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

BlueD4D

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 312
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #944 Dátum: 2017.12.14 21:58:31 »
Amit írtam az fix tapasztalat, egymás mellett parkolunk, egyszerre indítózunk, majd ő elindul a kölykök bekötése után, mi meg malmozunk még pár percet. Szélvédőt nem kaparom, inkább kivárom azt a pár percet. Előző kocsinál csupa karc volt miatta, utáltam. Jobban benne maradt a kosz, jobban törte a fényt. Egyébként újabban vettem pár plédet a Kik-ben, egyiket a szélvédőre terítem, 1-1 pedig megy oldalra. Kocsik ajtaját rácsukom, a szél sem szedi le. reggel csak leszedem, kirázom, bedobom. Az a gond, hogy néha elfelejtem este feltenni.

Attól hogy valaki elindul még nem jelenti, hogy kilát :D
Egy ilyen olvasztásos manőver egy azonnal fűtő teslának is 10-15 perc:


Én a meleg vizes leöntést erőltetem, pedig állítólag megrepedhet a szélvédő, de eddig még csak egy szélvédő cserém volt. Az előnye, hogy több ablak is leolvasztható, hátránya hogy erősebb fagyban visszafagy, azt viszont már kaparni sem lehet.