Szerző Téma: T25-ös Avensis  (Megtekintve 593834 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kori01

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 177
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #795 Dátum: 2016.10.24 14:43:44 »
 :clap:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #796 Dátum: 2016.10.24 15:50:12 »
Bezony, és köszönhetően az ilyen "vitáknak" ment el a fórumról Szeke, majd Palaczk is.  :no:  :surrender:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #797 Dátum: 2016.10.24 16:23:53 »
a 30-as és az 50-es is azonosan folyékony egy 5w-30 vagy 5w 50 hidegen ugyanaz majd a 30-as hamarabb elveszti a viszkozitását.
Itt szuperül egymás mellett vannak a különféle olajok viszkozitásértékei 100 és 40 fokon, a második oldalon:
http://www.flagshiphawaii.com/msds/Alphabetical%20by%20Manufacturer/Castrol_Edge_5W50_Full_synthetic.pdf

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 2 eszközömről


helkis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 184
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #798 Dátum: 2017.02.19 12:36:40 »
Ha már olajokról esett szó, 6-sebességes váltóba milyen olajat javasoltok? milyen intervallumban kell cserélni? illetve mennyi a töltési mennyiség?
előre is köszi!

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #799 Dátum: 2017.02.19 14:52:49 »
Hivatalosan 60e km-ként kell ellenőrizni - bár ez nem tudom mit takar. A szerelő elmorzsolja az ujjai között és megállapítja, hogy jó-e még?  :D
Szóval csere. Nem létkérdés, de nem is árt (nálam lecserélik 60e km-ként)
Az olajtudorok meg majd mondják hogy milyen olaj és mennyi (kb 2 liter)  :yes:

naronhu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #800 Dátum: 2017.03.15 22:30:29 »
Március elseje óta egy Avensisünk, Astra G után nagy ugrás!
5 éves benne az akkumulátor, szeretném lecserélni, tegnapelőtt ráadásul sikerült teljesen lemeríteni egy bekapcsolt belső világítással (ezek szerint itt nincs akku-őr, ami levenné egy idő után).
Ez van most benne:
https://drive.google.com/open?id=0BwMnguJ2qvBRTEpMTXpFOC1zRVk

Milyet tudok beletenni? Keresők kiadják, hogy 563 400 061 jó bele, de annak eltérőek a fizikai méretei, szélességre kisebb, magasságra mintha nagyobb lenne. Egészen pontosan ilyet nem is találtam sehol, a legközelebbi találat ez volt: https://www.mindenamiford.hu/akkumulator/ford_akkumulator/ford-akkumulator-60ah-1935549 , de ez -NB végű, nem -NA, ami pedig mintha számítana. Szóval mennyire lehet/érdemes itt eltérni az eredeti dolgoktól? Nem a spórolás miatt, csak hogy online megrendelhessek valamit, amit beépítek, s akkor nem kell sehová vinni. Köszönöm előre is!

naronhu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #801 Dátum: 2017.03.16 15:02:04 »
No kiszedtem az akkumulátort a helyéről, a jelenlegi bőven lelógott a tálcáról, nyilván köze nem volt hozzá, amilyen eredetileg volt benne, lemértem a befoglaló méretét a helynek, most keresek újat.

helkis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 184
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #802 Dátum: 2017.03.16 15:10:24 »
Szia,  itt megtalálod milyen volt a gyári akkud.. https://www.toyodiy.com/  ;)

Stiletto

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #803 Dátum: 2017.03.28 10:59:16 »
Sziasztok!

Pár napja ellenőrizni akartam az olajszintet a 2007-es Avensis-ünkben,  és azt történt,
hogy amikor ki akartam húzni a nívópálcát jött vele együtt a cső is ami a motorhoz vezeti.
A motortér csontszáraz, szóval olajfolyást nem látni, de kicsit aggódom...
Ezt vissza lehet valahogy applikálni?

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #804 Dátum: 2017.03.28 11:39:41 »
Sziasztok!

Pár napja ellenőrizni akartam az olajszintet a 2007-es Avensis-ünkben,  és azt történt,
hogy amikor ki akartam húzni a nívópálcát jött vele együtt a cső is ami a motorhoz vezeti.
A motortér csontszáraz, szóval olajfolyást nem látni, de kicsit aggódom...
Ezt vissza lehet valahogy applikálni?

Én a nívó pálca csövének az odafogatását már ellenőriztem, pont ennek elkerülése érdekében. Elég korrodált volt az enyém is, sajnos nagyobb esőben kapja a vizet rendesen.

Bár a faceliftről nem tudok nyilatkozni, nekem 1zzfe motorom van, abban a szívó sor alatt a termosztát ház közelében van egy tartó lemez, amit egy csavar fog hozzá a blokk egy részéhez, a lemez pedig a nívópálcának a csövéhez van forrasztva, hegesztve. A cső elján valószínűleg sima gumi tömítéssel van a cső a helyére beillesztve. Na most ha a cső kijött, akkor a felfogatási ponton vagy a forrasztás/hegesztés engedett el, vagy ha rajta van az a tartó lapka, akkor a csavar esett ki. Az alján meg ha minden igaz csak a csőre kell egy gumitömítés és bedugni vissza a helyére. Ha nem így lenne majd megcáfolják, de más autón is hasonló megoldással láttam már a nívópálcákat. Értelemszerűen szétszedhetőnek kell lenni, nem így gyártják a blokkokat, szóval javítható, cserélhető ez a cső benne. :)
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

Stiletto

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #805 Dátum: 2017.03.28 11:52:41 »
Én a nívó pálca csövének az odafogatását már ellenőriztem, pont ennek elkerülése érdekében. Elég korrodált volt az enyém is, sajnos nagyobb esőben kapja a vizet rendesen.

Bár a faceliftről nem tudok nyilatkozni, nekem 1zzfe motorom van, abban a szívó sor alatt a termosztát ház közelében van egy tartó lemez, amit egy csavar fog hozzá a blokk egy részéhez, a lemez pedig a nívópálcának a csövéhez van forrasztva, hegesztve. A cső elján valószínűleg sima gumi tömítéssel van a cső a helyére beillesztve. Na most ha a cső kijött, akkor a felfogatási ponton vagy a forrasztás/hegesztés engedett el, vagy ha rajta van az a tartó lapka, akkor a csavar esett ki. Az alján meg ha minden igaz csak a csőre kell egy gumitömítés és bedugni vissza a helyére. Ha nem így lenne majd megcáfolják, de más autón is hasonló megoldással láttam már a nívópálcákat. Értelemszerűen szétszedhetőnek kell lenni, nem így gyártják a blokkokat, szóval javítható, cserélhető ez a cső benne. :)

Köszönöm a választ, megnyugtatóan hangzik. Ideje ellátogatnom egy szervízbe, mert én biztosan nem tudom visszatenni.

Totti8

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #806 Dátum: 2017.05.10 17:29:33 »
Sziasztok!

Van egy Avensis kombi T25 járgányom. Sötét bordó metál 2007.07. havi. 2.0 D4-D, 172.000 km-el. Mivel városba költöztünk és nem használjuk hosszú távon, ezért úgy döntöttem cserélném benzinesre.
Ezt néztem ki, ami a célnak és elvárásnak teljesen megfelelne, https://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_wagon_2.0_sol_elegant_vez.sz.konyv-110ekm-s.mentes-11488100
A kérdés csak az, hogy ez a T22-es, vagy T25-ös régebbi verziója, illetve át lehet -e erre "varázsolni" olyan visszapillantó tükröt amiben van irányjelző? Előre is köszönöm a választ!

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #807 Dátum: 2017.05.10 17:43:39 »
Ez egy T25 amit kinéztél, egy 2-es Avensis. A tükörben indexes ennek a faceliftje ha jól tudom. Nyilván át lehet rakni, hiszen csak egy indexvezetékezés a különbség.

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #808 Dátum: 2017.05.10 18:56:48 »
Igen, ez is T25, facelift előtti, neked a 2007-es az utáni.

A városi rövidtávozást viszont a kinézett 2.0 D4 sem szereti, kicsit visszakeresve hamar megtalálod az indavideo-s linket, milyen dugulást tud ez is produkálni.
Keress inkább 1.6 vagy 1.8 VVTi-t.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Totti8

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #809 Dátum: 2017.05.10 20:00:22 »
Köszönöm a válaszokat!