Szerző Téma: T25-ös Avensis  (Megtekintve 594005 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Gorzas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 150
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #735 Dátum: 2016.06.15 14:20:19 »
Sziasztok!
Valahol megvolt nekem is, de nagyon elraktam  :whistling:
Azt a dokumentumot keresem amin rajta van a T25 Ave szervíz intervallumai + mikor mit kell cserélni a kopó alkatrészekből.
Ha valakinek ez megvan, dobját nekem legyen szíves.
Köszönöm előre is
Üdv.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #736 Dátum: 2016.06.15 15:23:54 »
Avensis hibák topicban lapozz vissza, valahova feltettem csatolt képként.

Gorzas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 150
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #737 Dátum: 2016.06.15 15:57:48 »
Avensis hibák topicban lapozz vissza, valahova feltettem csatolt képként.

Februárig visszamenőleg megnéztem az összes kommentedet a topicban, de nem találtam. Túl felületes voltam vagy elöbb tetted fel? ::)

Köszi

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #738 Dátum: 2016.06.15 18:29:29 »
Passz, valamikor decembertől, akkor lőttem róla képet. Csatolt kép egy komment alján. Többen keresték már, legalább három kommentben van beidézve. Most én se találom.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #739 Dátum: 2016.06.15 18:31:58 »
Februárig visszamenőleg megnéztem az összes kommentedet a topicban, de nem találtam. Túl felületes voltam vagy elöbb tetted fel? ::)

Köszi
Itt van az.  :)

Gorzas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 150
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #740 Dátum: 2016.06.16 08:37:38 »
Itt van az.  :)

Nagyon szépen köszönöm!  :clap:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #741 Dátum: 2016.06.16 14:41:23 »
Itt van az.  :)
Köszi, nem tudom hogy csináltad, én sehogyse találtam. Music-nek is elküldtem anno, de aztán nem rakta ki a közérdekű topic-ba, pedig szokták keresni.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #742 Dátum: 2016.06.16 15:08:37 »
Tényleg?  :eek:
Pedig azt hittem, mindent kiraktam. No, utánanézek.

Update: nem találtam meg, ezért ezt a linket tettem be a megfelelő helyre
« Utoljára szerkesztve: 2016.06.16 15:18:40 írta music »
music     

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #743 Dátum: 2016.06.16 15:41:59 »
A fórum email küldő szolgáltatásán át küldtem, mert mondtad hogy mail-ben menjen. De valami emlékezetes hétvégéd előtt ment át (vírusos rókázós élményeket emlegettél  :innocent: ), szóval lehet hogy ez is közrejátszhatott.  :D

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #744 Dátum: 2016.06.17 07:52:34 »
Köszi, nem tudom hogy csináltad, én sehogyse találtam. Music-nek is elküldtem anno, de aztán nem rakta ki a közérdekű topic-ba, pedig szokták keresni.
Mivel engem is érdekelt, visszakerestem a hozzászólásaidban, és ahol volt melléklet, arra fókuszáltam. Szerencsére még nem "beszéltél" sokat  :D, így kb. 3 perc alatt meglett.  :)

baltamas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #745 Dátum: 2016.07.12 15:44:21 »
Sziasztok!

Az akkus topik mellett itt is megkérdezném. Tudtok segíteni, hogy 2008-as T25 Avensis 2.0 benzines 147LE, 1AZ-FSE motorkódjelű autóba hány amperes, milyen kapacitású akkumulátor kell, mert a kezelési könyvben nem találok erre utaló adatot, valamint a márkaszerviz sem tud adatokat mondani csak alvázszám alapján árat. Kell-e valamire külön figyelni akku vásárláskor, illetve milyen márkájút érdemes bele venni? Azt hiszem még a gyári van benne, ha minden igaz talán Varta. Köszönöm!

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #746 Dátum: 2016.07.12 16:52:23 »
Sziasztok!

Az akkus topik mellett itt is megkérdezném. Tudtok segíteni, hogy 2008-as T25 Avensis 2.0 benzines 147LE, 1AZ-FSE motorkódjelű autóba hány amperes, milyen kapacitású akkumulátor kell, mert a kezelési könyvben nem találok erre utaló adatot, valamint a márkaszerviz sem tud adatokat mondani csak alvázszám alapján árat. Kell-e valamire külön figyelni akku vásárláskor, illetve milyen márkájút érdemes bele venni? Azt hiszem még a gyári van benne, ha minden igaz talán Varta. Köszönöm!
Sok lehetőséged nincs, ha jól emlékszem a tálca alatta nagyon beszűkíti a lehetőségeket, szóval nem nagyon fogsz tudni nagyobbat tenni bele mint a régi.

kamiy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #747 Dátum: 2016.07.12 19:05:15 »
Sziasztok!

Vételi tanácsot szeretnék tőletek kérni. :)
Autóvásárláson töröm a fejem és ugyan az első típus, amit szeretnék az egy 3. generációs Prius, de ezen kívül bejött a képbe egy 2007-es évjáratú 1,8 benzines Sol Avensis.
Az autó egy barátom tulajdonában van jelenleg, aki az első tulajdonos. Az utolsó pár évben 2. autóként volt használva. Évente vitte szerelőhöz karbantartási munkákra (olajcsere, stb.), a futását nem tudom pontosan, de 160ezer körül jár. Gyakorlatilag hibátlan. Műszaki februárig van. Ad hozzá alufelnit és téli/nyári gumit.
Amikor feljött a téma, azt mondta, hogy 2,3 milla. Egyébként nem árulja még.

Szóval tudom, hogy nem zsákbamacska a kocsi, viszont kicsit sokallom az árát, mégis egy 9 éves autóról van szó. Használtautón ezekkel a paraméterekkel és ennyiért van Avensis, bár drágább nincs.

Nekem a márkához és a típushoz sincs semmi tapasztalati tudásom. Ezért fordulok hozzátok.
Mit gondoltok erről? Mennyire jó vétel?

Egy 2010-es 3-as Priushoz képest, ami mondjuk 2,8milla, melyiket érdemesebb hosszútávra választani? Bár lehet, hogy ez a kérdés egy Avensis topicban kicsit butaság.  :lol:

Előre is köszönöm a válaszokat!

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #748 Dátum: 2016.07.12 19:46:04 »
Sziasztok!

Vételi tanácsot szeretnék tőletek kérni. :)
Autóvásárláson töröm a fejem és ugyan az első típus, amit szeretnék az egy 3. generációs Prius, de ezen kívül bejött a képbe egy 2007-es évjáratú 1,8 benzines Sol Avensis.
Az autó egy barátom tulajdonában van jelenleg, aki az első tulajdonos. Az utolsó pár évben 2. autóként volt használva. Évente vitte szerelőhöz karbantartási munkákra (olajcsere, stb.), a futását nem tudom pontosan, de 160ezer körül jár. Gyakorlatilag hibátlan. Műszaki februárig van. Ad hozzá alufelnit és téli/nyári gumit.
Amikor feljött a téma, azt mondta, hogy 2,3 milla. Egyébként nem árulja még.

Szóval tudom, hogy nem zsákbamacska a kocsi, viszont kicsit sokallom az árát, mégis egy 9 éves autóról van szó. Használtautón ezekkel a paraméterekkel és ennyiért van Avensis, bár drágább nincs.

Nekem a márkához és a típushoz sincs semmi tapasztalati tudásom. Ezért fordulok hozzátok.
Mit gondoltok erről? Mennyire jó vétel?

Egy 2010-es 3-as Priushoz képest, ami mondjuk 2,8milla, melyiket érdemesebb hosszútávra választani? Bár lehet, hogy ez a kérdés egy Avensis topicban kicsit butaság.  :lol:

Előre is köszönöm a válaszokat!
Nekem egy 2005-ös Avensis szervizelésekkel együtt 2,3 millió forint körül állt meg. Ha a kocsi nem váltócsapágyas, ha a váltóolaj 60.000 km-enként cserélve lett, ha nem eszi az olajat(2007-es, elvileg nem lehet ilyen baja), vezetett a szervízkönyv(végig betartott szervízprotokollal) és nem áll a küszöbön nagyszervíz(160-as periódusnál fékfolyadék és hűtőfolyadékcsere is van), akkor ennyiért ajándék. Ismert előéletű megbízható járgány. Mindenki ilyenre vágyik. Persze ha ezt választod, akkor is menjetek el márkaszervízbe, nézzétek meg hogy a kocsin találnak-e valamit. 16 ropi átnézetni Mayeréknél. Ha találnak valamit, akkor beárazzátok és annyival olcsóbban veszed meg.
Viszont ha Priusra hajlasz, azt is tedd mellé, hogy egy ismeretlen előéletű P3 versenyzik egy ismert előéletű T25-el.

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #749 Dátum: 2016.07.12 20:00:31 »
Nekem egy 2005-ös Avensis szervizelésekkel együtt 2,3 millió forint körül állt meg. Ha a kocsi nem váltócsapágyas, ha a váltóolaj 60.000 km-enként cserélve lett, ha nem eszi az olajat(2007-es, elvileg nem lehet ilyen baja), vezetett a szervízkönyv(végig betartott szervízprotokollal) és nem áll a küszöbön nagyszervíz(160-as periódusnál fékfolyadék és hűtőfolyadékcsere is van), akkor ennyiért ajándék. Ismert előéletű megbízható járgány. Mindenki ilyenre vágyik. Persze ha ezt választod, akkor is menjetek el márkaszervízbe, nézzétek meg hogy a kocsin találnak-e valamit. 16 ropi átnézetni Mayeréknél. Ha találnak valamit, akkor beárazzátok és annyival olcsóbban veszed meg.
Viszont ha Priusra hajlasz, azt is tedd mellé, hogy egy ismeretlen előéletű P3 versenyzik egy ismert előéletű T25-el.

Hozzátenném, hogy kombiról, azaz Wagonról beszélünk... 2,0 misi alatt nagyon semelyik évjárat nem jön ki, vagy ha igen akkor több sebből vérzik.
Sedan esetében vannak, akár 3-400 eFt-tal olcsóbban is, bár azt csak 1-2 db-t néztem, puszta kíváncsiságból (és mert ismeretségből bukkantak elő), szigorúan benzineseket. Véleményem, hogy benzineseknél (dízeleknél nem tudom - azokat egyáltalán nem néztem) még ebben a korban is megvan a kombi-felár.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS