Szerző Téma: T25-ös Avensis  (Megtekintve 594061 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #720 Dátum: 2016.05.10 13:01:13 »
Hátsó szonda alá be kell tekerni(nálad szerintem szondák) és a szűkítés miatt nem fog rossz értékeket érzékelni. Kiveszed a katalizátor utáni szondát,ezt betekered,ebbe pedig vissza a szondát. Hibakód töröl és nincs többet ez miatt.

horesz

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #721 Dátum: 2016.05.10 16:34:13 »
Sziasztok
Segítséget szeretnék kérni.
Ave 2.2 d4d sol /2007-es/ a hátsó ülést kellene kivennem ülésvédő csere miatt,de nem tudom hogyan kell,eltörni nem szeretnék semmit ezért kérném ,hogy segítsen valaki.
Köszönön.

Gabensis 2.0 executive

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #722 Dátum: 2016.06.02 16:07:02 »
Sziasztok!A kérdésem annyi lenne,hogy szeretnék bőrbelsőt a kocsimba 2005 Ave 2.0 exe wagon.A liftback belseje azt rebesgették akár jó lehet.Az enyémben van ülés fűtés a motors üléshez kell valami egyébb köteg vagy stekker még? a válaszokat előre is köszönöm.
Gábor

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #723 Dátum: 2016.06.02 16:23:58 »
Sziasztok
Segítséget szeretnék kérni.
Ave 2.2 d4d sol /2007-es/ a hátsó ülést kellene kivennem ülésvédő csere miatt,de nem tudom hogyan kell,eltörni nem szeretnék semmit ezért kérném ,hogy segítsen valaki.
Köszönön.
Ha sikerült, akkor esetleg megírhatnád a módszert. :)

helkis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 184
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #724 Dátum: 2016.06.04 21:51:03 »
üdv all!

kb 4hónapja van egy Ave2-wagonunk 2007-es 2.0d4d, eddig semmi gond nem volt vele, a mai nap viszont kaptam egy check-engine+vsc+trc off kombót, ill. érezni is, hogy nem akar menni a verda, épp csak sántikál.. eddig annyit sikerült kideríteni hogy ki kéne olvasni a hibakódot, van már bevált recept odb2-kiolvasóra, ami hatékonyan tud együtt működni a kocsival?
ill. más ötletek, megfigyelések is jöhetnek a problémára, mit érdemes megnézni, cserélni, stb..
előre is köszi!

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #725 Dátum: 2016.06.05 20:58:40 »
üdv all!

kb 4hónapja van egy Ave2-wagonunk 2007-es 2.0d4d, eddig semmi gond nem volt vele, a mai nap viszont kaptam egy check-engine+vsc+trc off kombót, ill. érezni is, hogy nem akar menni a verda, épp csak sántikál.. eddig annyit sikerült kideríteni hogy ki kéne olvasni a hibakódot, van már bevált recept odb2-kiolvasóra, ami hatékonyan tud együtt működni a kocsival?
ill. más ötletek, megfigyelések is jöhetnek a problémára, mit érdemes megnézni, cserélni, stb..
előre is köszi!
Kézikönybe less bele, erre a kijelzésre konkrétan emlékszem, hogy benne van. Nekem most sajnos nincs kéznél.

helkis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 184
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #726 Dátum: 2016.06.05 21:06:47 »
üdv all!

kb 4hónapja van egy Ave2-wagonunk 2007-es 2.0d4d, eddig semmi gond nem volt vele, a mai nap viszont kaptam egy check-engine+vsc+trc off kombót, ill. érezni is, hogy nem akar menni a verda, épp csak sántikál.. eddig annyit sikerült kideríteni hogy ki kéne olvasni a hibakódot, van már bevált recept odb2-kiolvasóra, ami hatékonyan tud együtt működni a kocsival?
ill. más ötletek, megfigyelések is jöhetnek a problémára, mit érdemes megnézni, cserélni, stb..
előre is köszi!

nem bírtam ki, EFI biztosítékot kivettem, hibajelzés megszűnt, ellenben ugyanolyan erőtlen maradt az autó, több helyen is azt olvastam, hogy ez bizony EGR-lesz.. mai napot rááldoztam, ez alapján végigcsináltam a műtétet:

https://www.youtube.com/watch?v=kq4508FBQAc

akinek 2.0 D-4D-je van, 126le -vel, az nyugodtan nézegethetni a 2.2-es leírásokat, ez a moci azokkal van pariban.

nagyon sok koksz volt mindenhol, kinyitni még kinyitott az EGR, de vissza már nem bírt menni a helyére, ezért több levegőt nyelt mint amennyit kellett volna..
ezért érdemes lesz évente többször kipucolni (használat függvényében)!

a lényeg: olyan jól sikerült, hogy jobban megy, mint amit eddig megszoktam! kopp-kopp!  :cool2:

itt a kicsike: :)



szerk:
Silent - Köszi, már megoldódott!  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2016.06.05 21:08:38 írta helkis »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #727 Dátum: 2016.06.05 22:04:29 »
Szuper hír és extra köszönet jár érte, amiért ilyen lényegretörően le is írtad. [emoji6]
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #728 Dátum: 2016.06.06 07:57:13 »
nagyon sok koksz volt mindenhol, kinyitni még kinyitott az EGR, de vissza már nem bírt menni a helyére, ezért több levegőt nyelt mint amennyit kellett volna..
ezért érdemes lesz évente többször kipucolni (használat függvényében)!

a lényeg: olyan jól sikerült, hogy jobban megy, mint amit eddig megszoktam! kopp-kopp!  :cool2:

itt a kicsike: :)



szerk:
Silent - Köszi, már megoldódott!  ;)

Grat, szép munka!

helkis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 184
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #729 Dátum: 2016.06.07 23:42:58 »
Grat, szép munka!

köszönöm uraim! :yes:

más, a biztosítékok felderítése közben a belső biztitábla fedele levétele után, elém ugrott egy csatlakozó, valszeg valamelyik gomb-é lehet, de minden működik, szóval milyen egység kapcsolójának lehet ez a csatija?
(nem fullos a verda, lehet hogy valamit utólag be lehetne kötni?)

+valahol elérhető egy faja kapcsrajz?
 
« Utoljára szerkesztve: 2016.06.07 23:46:55 írta helkis »

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #730 Dátum: 2016.06.08 11:06:02 »
(nem fullos a verda, lehet hogy valamit utólag be lehetne kötni?)
Enyém nagyon hasonló a képek alapján, csak ez 1.8 VVTi. Már itthon derült ki, hogy a német nepper kiszerelte a navi egységet (sajna a BC display is az volt). Cserébe viszont remek ára volt a kocsinak. Ilyen kiszerelések után maradhatnak szabad csatlakozók. Márkaszervíz meg tudja mondani alvázszám alapján, hogy mivel volt rendelve eredetileg. Ha valami hiányzik, lehet rá gyanakodni.

Gabensis 2.0 executive

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #731 Dátum: 2016.06.08 20:40:30 »
szia.Ha nem xenonos akkor valszínüleg a lámpamosó kapcs stekkere lehet
Gábor

helkis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 184
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #732 Dátum: 2016.06.09 07:20:19 »
szia.Ha nem xenonos akkor valszínüleg a lámpamosó kapcs stekkere lehet

szia! köszi a választ, valszeg tényleg az, mivel nem xenonos, egyébként van akkora különbség a két világítás között, hogy megérje átalakítani?


Gabensis 2.0 executive

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #733 Dátum: 2016.06.13 08:38:30 »
Szia.Érdemes "xenonosítani",mert a fényerő nagyban javul.A fény ereje függ a lámpában lévő projektor lencse állapotától a külső lámpaborító műanyag tisztaságától(ebben a bemattulást értem)Ha ezek jók akkor esetleg egy utólagos xenonszett beszerelésével már sokban javul a fényerő.Érdemes jobb kb siemens minőséget beszerezni és minnél fehérebb fényűt, annál jobb a fénytisztaság max 6-7 K-s legyen az izzó.
Gábor

Gabensis 2.0 executive

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #734 Dátum: 2016.06.13 08:41:36 »
Persze a hatályos jogszabályok szerint kötelező a lámpamosó és az automata lámpaszintező is.Ami azért plussz költséggel jár,de persze minden megoldható....,hogy jó legyen ezek csak a kötelező dolgok :)
Gábor