Szerző Téma: T25-ös Avensis  (Megtekintve 600685 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

szecsko2

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #705 Dátum: 2016.01.15 22:38:37 »
Sziasztok! Új tag vagyok a Toyotások között. Van egy kis gondom. Az a helyzet, hogy most vásároltam egy 2007-es Avensis-t és lövésem sincs, hogyan működik az állófűtés az autóban. Sosem használtam még ilyet. Az autó hirdetésében az szerepelt, hogy kiegészítő fűtés van benne. Ez egyébként ugyanaz lenne? A lényeg, hogy tök jó lenne használni most így a tél közepén! Köszi a válaszokat, üdv. Mindenkinek!

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #706 Dátum: 2016.01.15 22:52:08 »
Sziasztok! Új tag vagyok a Toyotások között. Van egy kis gondom. Az a helyzet, hogy most vásároltam egy 2007-es Avensis-t és lövésem sincs, hogyan működik az állófűtés az autóban. Sosem használtam még ilyet. Az autó hirdetésében az szerepelt, hogy kiegészítő fűtés van benne. Ez egyébként ugyanaz lenne? A lényeg, hogy tök jó lenne használni most így a tél közepén! Köszi a válaszokat, üdv. Mindenkinek!
Kormánytól balra van a gombja, ott ahol a TRC OFF. Indulás előtt be tudod kapcsolni. Kézikönyvet olvasd el, abban elég jól leírnak róla mindent. Ugyanaz a bekapcs/kikapcs gomb, programozni nem lehet.

szecsko2

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #707 Dátum: 2016.01.15 23:04:09 »
Köszi a gyors választ!

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #708 Dátum: 2016.01.17 07:54:13 »
A kiegészítőfűtés nem állófűtés, még annyi lenne fontos.
'08 RX400h
'09 Prius 3

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #709 Dátum: 2016.01.17 10:17:44 »
Köszi a gyors választ!
Még annyi, hogy ha nincs kézikönyved írj és lövök róla képet. Ha jól emlékszem, akkor 1-2 oldal az egész.

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #710 Dátum: 2016.03.03 18:35:17 »
Sziasztok Cartársak!

Matuzsálem Carinám mellé keresnék elsőszámúnak egy ráncfelvarrt kombi benzines Ave 2-t.
Minden vélemény, ajánlást szívesen fogadok. Esetleg akinek volt japó Carina E-je, ahhoz képest milyen az Avensis?
Érdemes-e külföldi kocsikat nézegetni? Kombi benzines, gyakorlatilag nem létezik a magyar használtautó piacon...  :hmmmm: Ha esetleg lenne fórumos eladó, szívesen megnézném...
Magyar vagy angol nyelvű kezelési útmutatót, szervizintervallunokat szintén szívesen vennék; természetesen privátban ;) vagy a profil mail-emre.
Nagyon köszönöm előre is!
kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #711 Dátum: 2016.04.12 11:24:41 »
Sziasztok Cartársak!

Matuzsálem Carinám mellé keresnék elsőszámúnak egy ráncfelvarrt kombi benzines Ave 2-t.
Minden vélemény, ajánlást szívesen fogadok. Esetleg akinek volt japó Carina E-je, ahhoz képest milyen az Avensis?
Érdemes-e külföldi kocsikat nézegetni? Kombi benzines, gyakorlatilag nem létezik a magyar használtautó piacon...  :hmmmm: Ha esetleg lenne fórumos eladó, szívesen megnézném...
Magyar vagy angol nyelvű kezelési útmutatót, szervizintervallunokat szintén szívesen vennék; természetesen privátban ;) vagy a profil mail-emre.
Nagyon köszönöm előre is!
Én német kombi T25-t 1.8 VVTi-t hoztam be. Az állapotuk általánosan állítólag jobb. 5000€ körül nézegetve már egész jók vannak. Ha te hozod be, akkor 1,8 millió köül lesz itthon a kocsi. Ha importőr hozza, akkor 2 millió, de ott már semmi dolgod nincs. Aztán persze irány a szervíz, minimum az alapdolgok miatt.
Szervízintervallumokat Music-nek elküldöm lassan, aztán kikerül majd a kiemelt topic-ba. Nekem Mayer adott magyar nyelvű owner manual-t.
Én egy nagy becsben tartott 27 éves Passt b3 mellé vettem első kocsinak. Ég és föld a különbség. De azért hétvégén beülök néha a Passatba krúzolni egy jót. Az Ave kicsit bunker szerű, rásimul az emberre, marha kényelmes. A 27 éves járgány meg egy ilyen úton hömpölygő chopper feeling utána.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #712 Dátum: 2016.04.12 23:14:58 »
Az Ave kicsit bunker szerű, rásimul az emberre, marha kényelmes.
Hát bunkernek elég csöndes és finom...  ;)
music     

gabi0123

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #713 Dátum: 2016.05.05 21:20:24 »
Sziasztok !
Érdeklődnék ,hogy találkozott e esetleg valaki olyan hibával ,hogy az autó hidegen enyhén rángat míg teljesen be nem melegedik és melegen van ,hogy annyira bizonytalan az alapjárat ,hogy néha szinte le akar állni,majd pár másodperc és vissza állaz alapjárat normál értékre!?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #714 Dátum: 2016.05.05 21:41:57 »
Sziasztok !
Érdeklődnék ,hogy találkozott e esetleg valaki olyan hibával ,hogy az autó hidegen enyhén rángat míg teljesen be nem melegedik és melegen van ,hogy annyira bizonytalan az alapjárat ,hogy néha szinte le akar állni,majd pár másodperc és vissza állaz alapjárat normál értékre!?
3 alapvető javaslatom van, ami nem drága:

1. Légtömegmérő tisztítás (féktisztítóval)
2. Fojtószelepház tisztítás (féktisztítóval)
3. Gyertya csere (sima gyertya kb 4000ft/4db, ha irridiumos kell, akkor 16000Ft/4db)

Sajnos tabletről nem látom az autód pontos típusát...

4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bandyta

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #715 Dátum: 2016.05.06 14:29:35 »
3 alapvető javaslatom van, ami nem drága:

1. Légtömegmérő tisztítás (féktisztítóval)
2. Fojtószelepház tisztítás (féktisztítóval)
3. Gyertya csere (sima gyertya kb 4000ft/4db, ha irridiumos kell, akkor 16000Ft/4db)

Sajnos tabletről nem látom az autód pontos típusát...

Nálam is fennáll a probléma, 1. és 3. dolgot megpróbáltam, ugyanúgy rángat, alapjárat 600-ig is lement. Aztán 1-2 hét után kezd jobb lenni az alapjárat, mondjuk klímázva még mindig leesik és kicsit beremeg a kocsi, de akkor feljebb ugrik. Ugyanúgy rángat hidegen, de csak gyorsításnál. Hibakódot nem dob, kivéve p0420, ezzel meg nem tudtam mit kezdeni. Én megszoktam ...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #716 Dátum: 2016.05.06 15:35:50 »
A P0420 a katalizátor elégtelen hatásfokát jelzi.
Olajfogyasztással hogy áll az autó?
Hibakódot ki kellene ütni és csinálni egy resetet. Elegendő, ha az EFI biztosítékot húzod ki 10 percre, így nem kell-e az ablakokat és a rádiót újra programozni.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bandyta

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #717 Dátum: 2016.05.06 18:39:41 »
25e kmel ezelőtt hengerfejes lett a kocsi, pontosabban eltűnt 3 hengerfej csavar menete a blokkból ... akkor gyűrűzve is lett, olajat nem fogyaszt, igaz előtte sem fogyasztott. Többször kitöröltem, vettem catacleant is de mindig visszajön, néha 100 km után néha 500 után. Igazából utánaolvastam angol, német fórumokon, más is írta ezt a hibát, kicserélték a lambda szondát, katalizátort és ismét előjött. A kocsi megy, fogyasztása normális, hibát nem észlelek. Én azért nem költök rá hogy ne világítson ... amúgy meg műszakin átment, persze ez semmit nem jelent.

A P0420 a katalizátor elégtelen hatásfokát jelzi.
Olajfogyasztással hogy áll az autó?
Hibakódot ki kellene ütni és csinálni egy resetet. Elegendő, ha az EFI biztosítékot húzod ki 10 percre, így nem kell-e az ablakokat és a rádiót újra programozni.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #718 Dátum: 2016.05.09 12:15:33 »
25e kmel ezelőtt hengerfejes lett a kocsi, pontosabban eltűnt 3 hengerfej csavar menete a blokkból ... akkor gyűrűzve is lett, olajat nem fogyaszt, igaz előtte sem fogyasztott. Többször kitöröltem, vettem catacleant is de mindig visszajön, néha 100 km után néha 500 után. Igazából utánaolvastam angol, német fórumokon, más is írta ezt a hibát, kicserélték a lambda szondát, katalizátort és ismét előjött. A kocsi megy, fogyasztása normális, hibát nem észlelek. Én azért nem költök rá hogy ne világítson ... amúgy meg műszakin átment, persze ez semmit nem jelent.

Vegyél bele egy szonda kiemelőt és nem fog jelezni.

bandyta

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #719 Dátum: 2016.05.09 12:50:03 »
És ettől hogyan szűnik meg a hibakód?

Vegyél bele egy szonda kiemelőt és nem fog jelezni.