Szerző Téma: T25-ös Avensis  (Megtekintve 593748 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #630 Dátum: 2014.06.23 13:50:02 »

szia Kika1,

volt szerelőnél fékcsere miatt, ő is megnézte, de a lámpa búra alig van bemattulva, szinte újszerű, nem az a gond.

azt hallottam a foncsorozóktól, hogy a hőtől megbarnul a tükrös felület és negvakul a lámpa.
Nos, nálam ez kezdődik, a lámpába nézve sárgásodik a lencse, de nem tudom ki tudja szétszedni a lámpát...

a foncsorozás nem lenne gond, de a szétszerelés annál inkább.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #631 Dátum: 2014.06.23 16:39:17 »
sziasztok,

rég jártam erre :) Eladtam az Avensis I.-emet és vettem egy Rönót.

Azt a tippet kaptam, kérdezzelek meg bennetek, ti biztos tudnátok nekem segíteni.

Megane II ráncfelvarrt autóm van, aminek a tompítottja nagyon gyenge, attól tartok újra kellene foncsorozni.
Ismertek olyan céget, akik szétszedik a lámpatestet és újrafoncsorozzák?
( fura mód, a szabadtükrös távolsági kitűnő állapotban van )

Sajnos szétszedni nem tudom a lámpatestet…

üdv, Péter

Szia!

Bepi jól írta, az én autóm lámpái valóban túlestek az újrafoncsorozáson. A projektoros részét javították.
Ők végezték a munkát:
http://www.cylex.hu/reviews/viewcompanywebsite.aspx?firmaName=garancia-aut%c3%b3l%c3%a1mpabolt-2000-kft-&companyId=16911
Az eredmény remek lett, csak ajánlani tudom őket. A lámpákat szédszedték, elvégezték, amit kellett, majd újra összerakták. Szerencsére párásodás sincs. Az egész 25eFt volt. Nekem a ki- és beszereltetéssel, valamint postázással 45eFt lett a vége.

Egyeztess velük a te konkrét típusodról, vszínű tudnak segíteni.

gbucus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 356
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #632 Dátum: 2014.06.23 17:13:12 »

volt szerelőnél fékcsere miatt, ő is megnézte, de a lámpa búra alig van bemattulva, szinte újszerű, nem az a gond.

azt hallottam a foncsorozóktól, hogy a hőtől megbarnul a tükrös felület és negvakul a lámpa.
Nos, nálam ez kezdődik, a lámpába nézve sárgásodik a lencse, de nem tudom ki tudja szétszedni a lámpát...

a foncsorozás nem lenne gond, de a szétszerelés annál inkább.
Nekem is az a gondom a Megan ll.-vel, hogy gyengén világít. Ugyanolyan izzó van benne, mint az Avé-ban, de össze sem lehet hasonlítani a fényerejüket. Ha találtál jó megoldást, írd le légy szíves.
« Utoljára szerkesztve: 2014.06.23 17:18:37 írta gbucus »

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #633 Dátum: 2014.06.23 20:36:39 »
Nekem is az a gondom a Megan ll.-vel, hogy gyengén világít. Ugyanolyan izzó van benne, mint az Avé-ban, de össze sem lehet hasonlítani a fényerejüket. Ha találtál jó megoldást, írd le légy szíves.
ilyen a lámpád?
http://thumbs1.ebaystatic.com/d/l225/m/mUsiPg_WGLGmD_DehuSv3-Q.jpg

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #634 Dátum: 2014.06.23 20:37:16 »
Szia!

Bepi jól írta, az én autóm lámpái valóban túlestek az újrafoncsorozáson. A projektoros részét javították.
Ők végezték a munkát:
http://www.cylex.hu/reviews/viewcompanywebsite.aspx?firmaName=garancia-aut%c3%b3l%c3%a1mpabolt-2000-kft-&companyId=16911
Az eredmény remek lett, csak ajánlani tudom őket. A lámpákat szédszedték, elvégezték, amit kellett, majd újra összerakták. Szerencsére párásodás sincs. Az egész 25eFt volt. Nekem a ki- és beszereltetéssel, valamint postázással 45eFt lett a vége.

Egyeztess velük a te konkrét típusodról, vszínű tudnak segíteni.
irtam nekik emailt de még nem válaszoltak, majd felhivom őket.
üdv

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #635 Dátum: 2014.06.23 20:47:31 »
irtam nekik emailt de még nem válaszoltak, majd felhivom őket.
üdv

nálam telefon és email volt a sorrend és bejött

gbucus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 356
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #636 Dátum: 2014.06.24 21:55:53 »
ilyen a lámpád?
http://thumbs1.ebaystatic.com/d/l225/m/mUsiPg_WGLGmD_DehuSv3-Q.jpg
Így fénykép alapján még ilyen is lehet, bár egymás mellé nem tudom tenni. A mi Megane-unk ráncfelvarrott II-es, aminek pont a lámpája más mint a simáé, nekem csak akkor tűnik fel a különbség, ha együtt látom.
Még tán az is lehet, hogy normális a fényereje, csak az Avéjé túl jó, de az biztos, hogy nagy a difi.
(Most látom, a tied is faceliftes, akkor biztos egyforma.)
« Utoljára szerkesztve: 2014.06.24 21:59:57 írta gbucus »

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #637 Dátum: 2014.06.26 08:05:18 »
A mi Megane-unk ráncfelvarrott II-es, aminek pont a lámpája más mint a simáé

(Most látom, a tied is faceliftes, akkor biztos egyforma.)
a simának mindkét izzója nagy tükör előtt van
ráncfelvarrtnak, amilyen nekem is van, a tompitottja félgömb alakú lencse mögött van és a lencsén át csak "tejködöt" látsz, nem látszik mögötte az izzó.

most vettem bele osram Nightbreaker izzókat, egyik este letesztelem milyen a fényereje.

gbucus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 356
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #638 Dátum: 2014.06.26 20:40:23 »
Sok sikert a cseréhez, elfuserált egy megoldás, én alkalmatlan vagyok a kicserélésre, hisz nem látom, hogy mit csináljak. A szervizben mondták, hogy ők is kiszerelt lámpával gyakoroltak.

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #639 Dátum: 2014.06.26 22:26:30 »
Sok sikert a cseréhez, elfuserált egy megoldás, én alkalmatlan vagyok a kicserélésre, hisz nem látom, hogy mit csináljak. A szervizben mondták, hogy ők is kiszerelt lámpával gyakoroltak.
nekem 1 perc a csere és eddig csak 2x kellett gyakorolnom :)

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #640 Dátum: 2014.06.27 08:20:25 »
Én múlt héten cseréltem izzót.
Nem mondom, hogy egyszerű, de fél óra alatt megvolt a 4db izzó cseréje. Szerintem simán ess neki, nem nagy kunszt.
Ha esetleg kell segítség, keress bátran. Mondjuk az enyém FL előtti, nem tudom a Te Ave-d milyen?

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #641 Dátum: 2014.06.27 19:54:49 »
Én múlt héten cseréltem izzót.
Nem mondom, hogy egyszerű, de fél óra alatt megvolt a 4db izzó cseréje. Szerintem simán ess neki, nem nagy kunszt.
Ha esetleg kell segítség, keress bátran. Mondjuk az enyém FL előtti, nem tudom a Te Ave-d milyen?
gbucussal Megane II-esünk van, annak a lámpájáról beszélgettünk :)
bocsi.

gbucus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 356
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #642 Dátum: 2014.06.30 11:48:26 »
Én múlt héten cseréltem izzót.
Nem mondom, hogy egyszerű, de fél óra alatt megvolt a 4db izzó cseréje. Szerintem simán ess neki, nem nagy kunszt.
Ha esetleg kell segítség, keress bátran. Mondjuk az enyém FL előtti, nem tudom a Te Ave-d milyen?
Az enyém faceliftes Ave I., azon már cseréltem én is. rokafiu77-tel kicsit off-oltunk, ez volt félreérthető, ezért bocs. Amúgy köszönöm a segítő szándékodat.

gbucus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 356
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #643 Dátum: 2014.06.30 11:54:15 »
nekem 1 perc a csere és eddig csak 2x kellett gyakorolnom :)
Ügyes vagy.
Ha lesz megoldásod a gyenge világításra, azért írd meg légyszi. Egyébként megnéztem, a tompítottnál tényleg egy homályos lencse szerűség van. Lehet, hogy ez a bűnös?

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #644 Dátum: 2014.06.30 14:38:44 »
Ügyes vagy.
Ha lesz megoldásod a gyenge világításra, azért írd meg légyszi. Egyébként megnéztem, a tompítottnál tényleg egy homályos lencse szerűség van. Lehet, hogy ez a bűnös?
szerelőm azt mondja már kiszerelt lámpát látott sokat,de nem látni a foncsort hogy milyen állapotú, nem látni bele.
A fémlapot látni csak ami a vetítési képet hozza létre.
Szerinte a foncsor műanyaga túlmelegszik, ettől kicsit el kezd repedezni és barnulni a foncsor.
Csak azt veszed észre hogy nem látsz vele jól.
Komplett lámpacsere vagy projektorcsere a két megoldás.
ő a szakszervizben az elsőt sűrűn alkalmazza...
én találtam két embert aki hajlandó javítani.
Egyik szétszedi a lámpát és újrafoncsorozza,
a másik projektort cserél.
Egyik pesti másik szegedi és 30-50 ezer a pár lámpatest javítása.
40ezer/db pedig a gyári Valeo lámpatest.