Szerző Téma: T25-ös Avensis  (Megtekintve 593865 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #525 Dátum: 2011.05.27 21:39:26 »
Mert nem hasznalod eleget. Sokat kell hasznalni (ugy huzamban 1 orat legalabb) es utana jol kiszaritani.
Az 1 órás járatásra miért van szükség  :hmmmm: ? Én úgy tudom, karbantartási célzatra elég pár percre is bekapcsolni.
En ugy vettem eszre, hogy az a klima budos, ami csak immel-ammal van hasznalva: pl fatereke, de tudnek sok mast ismerost is felhozni. Hiaba szaritjak ki utana.
Ott van pl egy masik ismerosom, akinek az E12-ben az automata klima 7ev alatt egyszer-ketszer volt csak kikapcsolva. Meg csak ki sem szaritja soha  :no: Semmi szaga nincs a mai napig sem, takaritva sosem volt  :nono: Az Aurisnal is az elso telen amikorkarbantartasi celzattal kapcsolgattam be par percre, bizony szepen egyre budibb lett kikapcsolas utan/szaradas kozben. Aztan veletlen jottem ra egy 3 oras hasznalat utan, hogy ez biz' teljesen rendbe hozta.
Azota igy hasznalom, tobb mint 3 eves es semmi, de semmi szaga. Maradok ennel a modszernel.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #526 Dátum: 2011.05.27 21:45:52 »
én rosszul leszek tőle és a nejem se szereti... :(

bandes

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #527 Dátum: 2011.05.27 22:51:11 »
Sziasztok,

2001-es AVE-m van és valami katalizátor tisztító adalék kéne, tudtok valami jó anyagot? Köszi

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #528 Dátum: 2011.05.28 06:43:49 »
En ugy vettem eszre, hogy az a klima budos, ami csak immel-ammal van hasznalva: pl fatereke, de tudnek sok mast ismerost is felhozni. Hiaba szaritjak ki utana.
Ott van pl egy masik ismerosom, akinek az E12-ben az automata klima 7ev alatt egyszer-ketszer volt csak kikapcsolva. Meg csak ki sem szaritja soha  :no: Semmi szaga nincs a mai napig sem, takaritva sosem volt  :nono: Az Aurisnal is az elso telen amikorkarbantartasi celzattal kapcsolgattam be par percre, bizony szepen egyre budibb lett kikapcsolas utan/szaradas kozben. Aztan veletlen jottem ra egy 3 oras hasznalat utan, hogy ez biz' teljesen rendbe hozta.
Azota igy hasznalom, tobb mint 3 eves es semmi, de semmi szaga. Maradok ennel a modszernel.
Ebben lehet vmi, mert amióta nálam van ez az autó nem sokszor volt itt olyan meleg, hogy használjam a klímát, ill. amikor lehet igyekszem elkerülni. Mondjuk az előző tulaj nem tudom, hogy hogy használta. Azzal sem vagyok kibékülve, hogy néha olyan hideget fúj, hogy irreális és hiába nyomom fel 26 fokra, szinte alig melegszik a levegő, pedig 26 fokban már azért az embernek elég jó hőérzete szokott lenni. Röviden szólva bajaim vannak az ideális klímahőmérséklet belövésével, pedig az automata klímát mindig úgy képzeltem el, hogy pont azért jobb, mert nem befolyásolja a kinti levegőhőmérséklet a bentit.
« Utoljára szerkesztve: 2011.05.28 06:50:53 írta gergolabs »
'08 RX400h
'09 Prius 3

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #529 Dátum: 2011.05.28 08:55:58 »
Azota igy hasznalom, tobb mint 3 eves es semmi, de semmi szaga. Maradok ennel a modszernel.
Persze, jó ez így  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #530 Dátum: 2011.05.30 20:30:45 »
Ma voltam bent a legközelebbi Toyotában 280€ mondtak a kis szervízre mindennel együtt. Otthon Mo-n mennyibe kerül? 1 vmi miatt szeretném szervízben megoldani: Eurocare, vezetett szervízkönyv. Mi a véleményetek?
'08 RX400h
'09 Prius 3

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #531 Dátum: 2011.05.30 20:43:42 »
Ma voltam bent a legközelebbi Toyotában 280€ mondtak a kis szervízre mindennel együtt. Otthon Mo-n mennyibe kerül? 1 vmi miatt szeretném szervízben megoldani: Eurocare, vezetett szervízkönyv. Mi a véleményetek?
normális, rendben van

Bebus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #532 Dátum: 2011.08.30 00:02:02 »
Sziasztok!

A segítségetekre lenne szükségem a következőben: egy kétezres dízel Avensisem van gyári 17es kerekekkel,és arra lennék kíváncsi,hogy milyen az osztóköre,mert Lexus felnik beszerzését fontolgatom,és az a sejtésem,hogy nincs osztókör eltérés a rokonság miatt,de nem szeretnék elhamarkodott lépéseket tenni.

Válaszotokat előre is köszönöm!
'07 D4D

yng

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #533 Dátum: 2011.10.31 17:43:16 »
Sziasztok, ha esetleg kifogyna az elem ami a kulcsban van és nincs kéznél a másik kulcs, akkor hogyan szokás a riasztót deaktiválni?

mivan?

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 171
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #534 Dátum: 2011.11.02 10:09:45 »
Sziasztok!

A segítségetekre lenne szükségem a következőben: egy kétezres dízel Avensisem van gyári 17es kerekekkel,és arra lennék kíváncsi,hogy milyen az osztóköre,mert Lexus felnik beszerzését fontolgatom,és az a sejtésem,hogy nincs osztókör eltérés a rokonság miatt,de nem szeretnék elhamarkodott lépéseket tenni.

Válaszotokat előre is köszönöm!

5x100; ET45
Amennyiben ilyen felnid van.
« Utoljára szerkesztve: 2011.11.02 10:28:22 írta mivan? »

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #535 Dátum: 2011.11.03 19:27:57 »
5x100; ET45
Amennyiben ilyen felnid van.
Ez elég érdekes, mert nekem is ilyen felnim van és tuti, hogy 5*114,5-ös az osztókör.
'08 RX400h
'09 Prius 3

mivan?

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 171
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #536 Dátum: 2011.11.03 19:35:09 »
Ez elég érdekes, mert nekem is ilyen felnim van és tuti, hogy 5*114,5-ös az osztókör.

A felnid ugyanaz, az osztóköre nem:
A 2,2-es dízeleknek 5x114,3
a 2,0-ás dízeleknek 5x100

Lazarevics

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
    • http://kulfoldimagyarok.co.cc
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #537 Dátum: 2011.12.14 17:51:27 »
Sziasztok, van egy nagyon zsebbe vágó problémám..

Elütöttem egy nyulat 160-170 körül.

A doblemezt feltekerte a kerék, 2 órahosszát cibáltam míg ki tudtam szedni. Irány a szervíz, doblemez 48k, ok, cseréljék. Ekkor jött a legrosszab rész.

A lökhárító alján levő felfogatási pontok is letörtek, (kivülről olyan mintha semmi baja nem lenne a lökhárítónak) a teljes bal oldalon, azaz nincs mihez fogatni a doblemezt, így be sem tették.

A szervizben gyors számolások, amikre szükségem van: új lökhárító (180), doblemez (48) alsó 2 takarólemez (40-40), bal oldali "kopoléc" a lökhárító aljára (45) egyéb csavarok, patentek,  + fényezés.... 400k

Alapból horror, elkezdtem keresni utángyártott cuccokat, doblemez van 4000 forintért, lökhárító 48k-ért.. a kérdésem h próbálkozott e már valaki ilyen utángyártott műanyag cuccokkal, ill. tapasztalat (méret probléma, etc) érdekelne. No meg hogy valaki nem-e tud bontót ahol esetleg fellelhetőek ezek a cuccok.

Előre is köszi

Röfi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #538 Dátum: 2011.12.14 18:59:17 »
Szia!

Látom debreceni vagy. Én tavasszal ütöttem el egy őzet. Bejártam a hét kasznist helyben és azt mondták, hogy bontottat vegyek, mert azzal kevesebb a baj és lehet kapok még gyári szinűt is.
Keresgéltem a neten ( http://www.autoalkatresz.hu/auto-karosszeria_utaster/lokharitok/toyota_corolla_corolla_verso_avensis_yaris_hilux_rav_4_elso_hatso_lokharito_hatso_lampa-244984 ) utána kimentem a Mikepércsi úti bontóhoz (ami a Suzuki szalon elött van) és ott szerencsére mindent kaptam az autóhoz (Ave I.).
Kasznisok közzül végül a Metalex 93 Bt-t választottam. ( http://metalex93bt.mindenkilapja.hu/html/19267889/render/bemutatkozas-introduction-einf ) Profik és mindenben segítettek tukmálás, lehúzás nélkül. Nem lehet műanyaghegesztéssel megoldani a fülek problémáját?
Avensis Liftback
Linea Terra 1.6
1999

Lazarevics

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
    • http://kulfoldimagyarok.co.cc
Re:Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #539 Dátum: 2011.12.15 12:26:07 »
Huhh, nagyon köszi, máris jobb a kedvem a mai napra :)

A lökhárító hegesztés nem megoldható, mivel a hiányzó darab nincs meg. Tulajdonképpen ez a rész L alakban folytatódik a lökhárító alatt, ez kb. 1m hosszan egyszerűen leszakadt, letört ahogy jobban tetszik... A szervizben azt mondták olyan mintha fűrésszel valaki nyíl egyenesen vágta volna le (na igen, a sebességnek is megvan az "előnye").

Cserébe most még az akksim is megdöglött, pont 5 évig bírta :( Fax kivan, minden összejött  :cry: