Szerző Téma: T25-ös Avensis  (Megtekintve 600676 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

HUN337

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #480 Dátum: 2011.03.29 16:12:23 »
Mivel nyújtott többet az ottani Exe felszereltség?  ;)
Ha minden igaz a kinti Exe fullosabb volt mint a Magyar, tehát kint minden benne volt amit itthon rendelni lehetett. Bőr, nagy Navi (TNS700 érintökijelzős, DAB tuneres), Xenon, Fényszoromoso stb. Ezt nekem anno a Toyota Veszprémben mondták, a Reálszisztémában is halottam de még itt a klubbon belül is volt róla szó ha jól emlékszem.
Amugy a kocsi tényleg patent, ha nem szerelmesedtem volna bele egy másik tipusba biztos nem adnám el! Még az élete elején jár csak :)
De ha valaki tudja a pontos külömbségeket ne tartsa magában!

üdv!

Kristóf

01010011

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #481 Dátum: 2011.03.29 23:15:36 »
De ha valaki tudja a pontos külömbségeket ne tartsa magában!

A pontos különbség az a navi. (illetve a kint opciós alcantara bőr)
Ennyi.
Na de ezért gyártottam neked látványtervet felnire meg TTE grillre, hogy eladd?...
...ha nem mondod meg hogy mibe ülsz át, lelocsolom magam egy kanna benzinnel és felgyújtom magam, majd kifutok a kertbe és a kocsim alá fekszem lángolva.

01010011

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #482 Dátum: 2011.03.29 23:17:34 »
De ha valaki tudja a pontos külömbségeket ne tartsa magában!

A pontos különbség az a navi. (illetve a kint opciós alcantara bőr)
Ennyi.
Na de ezért gyártottam neked látványtervet felnire meg TTE grillre, hogy eladd?...
...ha nem mondod meg hogy mibe ülsz át, lelocsolom magam egy kanna benzinnel és felgyújtom magam, majd kifutok a kertbe és a kocsim alá fekszem lángolva.

Jééé, most számolom, hogy a meccs alatt megittam 5 doboz sört.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #483 Dátum: 2011.03.30 00:22:57 »
Igen, ahogy már leírták előttem, tulajdonképpen a Navi volt a különbség, hogy itthon nem járt alapáron az Exe csomaghoz.
Meg talán ott lehetett tetőablakot is rendelni, itthon eddig 2 Avensisen láttam csak ilyet.  :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

HUN337

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #484 Dátum: 2011.03.30 09:34:57 »
Igen, ahogy már leírták előttem, tulajdonképpen a Navi volt a különbség, hogy itthon nem járt alapáron az Exe csomaghoz.
Meg talán ott lehetett tetőablakot is rendelni, itthon eddig 2 Avensisen láttam csak ilyet.  :whistling:
Tetőablak (gyári) csak benzinesen volt sajnos!!!


A pontos különbség az a navi. (illetve a kint opciós alcantara bőr)
Ennyi.
Na de ezért gyártottam neked látványtervet felnire meg TTE grillre, hogy eladd?...
...ha nem mondod meg hogy mibe ülsz át, lelocsolom magam egy kanna benzinnel és felgyújtom magam, majd kifutok a kertbe és a kocsim alá fekszem lángolva.

Annxit nem ér, akkor inkább elmondom mik a tervek: IS220d :)

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #485 Dátum: 2011.03.30 10:31:27 »
Szűkösebb hátsó tér az utasoknak, illetve jóval kisebb csomagtér (egy Wagonhoz képest meg aztán pláne variálhatatlan), jól meggondoltad te ezt?  :D
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

HUN337

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #486 Dátum: 2011.03.30 12:27:30 »
Szűkösebb hátsó tér az utasoknak, illetve jóval kisebb csomagtér (egy Wagonhoz képest meg aztán pláne variálhatatlan), jól meggondoltad te ezt?  :D

Igen, tudom. A csomi hianyozni fog, hátul nem ülök és az esetek 95%ában egyedül utazom.

Valamit valamiér, de cserébe ott van a Mark Levinson, az rwd meg ilyenek. Ha pakolni kell elkérem majd a szülők SUVját, vagy valamelyik céges kocsit...

Itt kint sajnos nem lényegtelen a presztizs sem, a Toyota itt kb Yarisnak számit, a Lexus mégis jobb fényben van. Ez engem pont nem érdekel, de esetleg azt, aki a fönököm, azt igen. Ez tapasztalat, és lehet hogy ugyanaz a motor van benne, ugyanannyiba kerül majdnem, de nagyon nem ugyanaz a kettő, az ő szemükben.

Amugy mult hétvégén volt szerencsém egy alap IS250est vezetni, régen már volt nálam egy 220d Mark Levinson pár napot, a forma meg a belseje lenyügozöen szép, szerintem legalábbis.

Nekem ez az elsődleges oka a felmerült cserének, meg az hog KPben ki tudom fizetni a külömbséget. Nem akarok mégegyszer hitellel szopni.

Ezek a gondolatok motiválnak, lehet 2 hét mulva már nem igy látom, de per pill...

Ha meg nem mondanak értelmes árat az Avensisre megtartom, eddig a legjobb autóm volt, imádom!!! Majdnem olyan mintha a feleségem lenne akinek most egy szebb lány (IS220s) szorongatja a helyét :)

üdv!


Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #487 Dátum: 2011.03.30 15:59:17 »
Bár ez itt OFF, de szerintem egy Lexusba nem való 4 hengeres motor, főleg nem egy dízel. Amúgy nekem is bejön az IS, jól fel vannak szerelve (használtan már talán meg is fizethetőek  :D ). Ha meg majd család lesz, el lehet cserélni valami nagyobbra.  ;)
Nálam az Aut váltó a nagy szerelem, így a dízelek eleve ki vannak lőve Lexus fronton (ahogy a Toyotánál is ki volt lőve hosszú hosszú éveken át).
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #488 Dátum: 2011.03.30 16:14:40 »
Szerintem sem való az IS-be a dízel, nem is lesz már sokáig. A modellváltás után már hibrid lesz helyette.
Persze aki meggyőződéses dízeles, annak nem lesz problémája vele.
Meg HUN337-nek az évi 40-50e km-re nyilván üa-költségben sem mindegy.

HUN337

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #489 Dátum: 2011.03.30 17:44:16 »
Lexusba dizel szerintem nem rossz, a modellfrissités annyira nem izgat, az Avensist is pont elötte vettem... Magát a motort ismerem, tekertem már vele:) persze, nem egy 250 vagy akár 350/ISF kategória, de mint ahogy kmr irta, evi 40k kmnél (mert 10et rakok a Subaruba is minimum) nem mindegy hogy 7-8 vagy 12-13 litert eszik a vas... akkor inkabb lecserelnem a 2 kocsit egyre es vennek eg Evo IXet vagy egy STIt, de egyenlöre elöny a 2 kocsi szvsz...
Most mar nincs profi szinten a sportolas se nalam, nem kell annyit rakodnom, kevesebbet fogok költözni, stb. Szerintem Logikus lépés lenne, bár nem tudom megvalósul e...
Majd meglassuk, de ne OFFoljunk többet, nem IS topic hanem Ave II facelift!
üdv és thx a megjegyzéseket!
Klubtagoknak amugy komoly kedvezmenyt vagyok hajlando adni!!!
üdv

HUN337

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #490 Dátum: 2011.04.14 00:47:56 »
Hétvégén feldobom rá a nyári kerekeket lepolirozom ha minden igaz... Szebb lesz mint ujkorában!

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #491 Dátum: 2011.04.14 20:38:52 »
Hétvégén feldobom rá a nyári kerekeket lepolirozom ha minden igaz... Szebb lesz mint ujkorában!
1 hét múlva én is feldobom. A nyári mégiscsak jobban néz ki.  ::)
'08 RX400h
'09 Prius 3

colizoli

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #492 Dátum: 2011.04.16 06:44:00 »
Sziasztok

A ráncfelvarott Ave rádioját át lehet tenni a sima Aveba? Es ugyanugy néz ki? Es hol lehet olyat szerezni?

Köszi

colizoli

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #493 Dátum: 2011.04.16 10:52:45 »
Ez ügyben már én is érdeklődtem (az mp3 kompatibilitása miatt), de nem bíztattak jóval.
Méretre és az elhelyezkedése miatt én azt mondom, hogy ugyanakkora, csak ugye ugrik a kazetta lejátszhatóság (ezt nem is nagyon bánnám a mai világban).
Bontott nincs, az új ára meg horror. De azt hiszem ezzel nem mondtam újat.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

colizoli

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #494 Dátum: 2011.04.16 20:49:16 »
Nekem is az mp3 miatt kéne. Van egy csomo cdm amit most nem tudok használni, pedig hosszú útakon az jól jön, ha belököd a cdt és utána nem kell babrálni. A kazetta nekem nem hiányzik, van még pár darab az őskorból , amit esetleg a gyerekeimnek tatrok meg mutogatni, hogy ilyen is volt. Van most egy kazetta adapterem de elég kárcos a hangja. A német ebayon láttam egyszer régen 200€ volt annyit még ki is csengettem volna, csak valamiért elbambáskodtam.
A új áráért inkább veszek valami alpine vagy clarion fejegységet, csak ne az a gagyi müanyag fekete beépitö keret lenne hozzá. :cry: