Szerző Téma: T25-ös Avensis  (Megtekintve 594020 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #450 Dátum: 2010.11.27 20:58:16 »
A mi esetünkben azért nem került szóba a Navi, mert egyrészt 800e Ft lett volna (2005-ben), és nem volt hozzá még Mo-i térkép, így nem sok értelme volt ennek az extrának.
Ma már persze tolatókamerával kombinálják, SD meg miegyéb kártyákkal, ez ma már inkább elgondolkodtató extra lenne.  :hmmmm:  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #451 Dátum: 2010.11.28 16:27:54 »
Nincs a kezemben a kezelési könyv, de olvastam már erről. 
Erre mostmár én is kíváncsi vagyok, mert ha jól rémlik ezzel a Navival szerelt tulaj csak te vagy egyedül a fórumon.  ;)

háhá, kipróbáltam, zseniális, ötcsillagos p@rasztvakítás, semmi értelme, de télleg jól működik, minden szavamat megérti  :cool2:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #452 Dátum: 2010.11.29 10:45:18 »
A mi esetünkben azért nem került szóba a Navi, mert egyrészt 800e Ft lett volna (2005-ben), és nem volt hozzá még Mo-i térkép, így nem sok értelme volt ennek az extrának.
Ma már persze tolatókamerával kombinálják, SD meg miegyéb kártyákkal, ez ma már inkább elgondolkodtató extra lenne.  :hmmmm:  ;)

800 rongy volt? nem csoda, hogy alig adtak el belőle. egyébként nekem egy itteni kollega közreműködésének köszönhetően már van magyar (K-európai) térképem is, de azóta még nem voltam otthon, hogy kipróbáljam :) egyébként minden alkalommal, amikor kézi navis autóban ülök, úgy érzem, megértem azokat, akik pénzt adnak a gyári naviért (na nem 800ezret). gyűlölném, hogy  felteszem, leveszem, bedugom, lóg a drót, miegymás. cserébe időnként beverik az üveget, hátha a kesztyűtartóban van a készülék...

HUN337

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #453 Dátum: 2010.12.12 01:09:41 »
Nincs a kezemben a kezelési könyv, de olvastam már erről. 
Erre mostmár én is kíváncsi vagyok, mert ha jól rémlik ezzel a Navival szerelt tulaj csak te vagy egyedül a fórumon.  ;)

Szerintem nekem is ilyen van, motoros, érintöképernyös TNS700, de nekem nincs gomb a kormányomon asszem ami a hangot vezérelné...
Ez a MENU alatt van? Ott nekem egy üres hely van, azaz egy müanyag ami helyetesiti a gombot...
Akkor hogy van ez???

P.S.: Ehez a Navihoz van valami friss DVD? Honnan mennyiért? És a szervizmenüt hogyan tudom benne megnyitni?

Köszi!

Kristóf

HUN337

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #454 Dátum: 2010.12.12 10:14:39 »
Amugy meg ma van a kocsim szülinapja nálam  :clap: :sorcerer:
ma 2 éve vettem, 21377KM volt benne és azóta is hibátlanul müxik minden benne. Voltak pár kis bajok, de az mind szerelési hiba volt (Webasto téren...) ....
Amugy meg az elsö forgalombahelyezés 2007.11.20, a gyártása meg valamikor 2007 májusában volt talán... Idén korán kapta a szülinapi ajándékot, vettem neki 4db 16os gyári Toyota felnit Bridgestone LM25el, jövö héten kap egy kis friss olajat & szüröket meg a bal elsö helyzetjelzöt, a bal visszapilantót is cserélem (mert lerugta egy "merev férfi nemiszervet nyalogató" robogós, de elkaptam és fizetett :devil:) na meg egy nagytakaritást poliral és nekieshetünk a következö 2 évnek!

Amit tud:

német T25 facelift Executive Kombi D-CAT
bör
TNS700
TTE ültetörugó
kicsi erösitö+mélyláda
Webasto Thermo Top C
levehetö Vonóhorog
iPod csatlakozó

Boldog szülinapot!

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #455 Dátum: 2010.12.12 18:46:54 »
Nincs a kezemben a kezelési könyv, de olvastam már erről. 
Erre mostmár én is kíváncsi vagyok, mert ha jól rémlik ezzel a Navival szerelt tulaj csak te vagy egyedül a fórumon.  ;)

Szerintem nekem is ilyen van, motoros, érintöképernyös TNS700, de nekem nincs gomb a kormányomon asszem ami a hangot vezérelné...
Ez a MENU alatt van? Ott nekem egy üres hely van, azaz egy müanyag ami helyetesiti a gombot...
Akkor hogy van ez???

P.S.: Ehez a Navihoz van valami friss DVD? Honnan mennyiért? És a szervizmenüt hogyan tudom benne megnyitni?

Köszi!

Kristóf
furcsa dolgok ezek. nálad nincs hangvezérlés? pedig azzal még a rádiót is be lehet kapcsolni :)
friss dvd van valami 60 rongyért. de valaki tud jobb ajánlatot is itt a fórumon, rajtam segített, keresgélj kicsit, már nem emlékszem a webcímre... :)

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #456 Dátum: 2010.12.13 08:41:19 »
Nem igazán vagyok tisztában a navik számozásával, de a tns700-ra a góóógli nem a középkonzol tetején trónoló navit hozza, aminek a ráncfelvarrás előtt saját távirányítója, utána pedig az első kartámasz előtt voltak a kezelőgombjai.

A "szerényebb" navik a középkonzolon voltak, a klíma vezérlőegysége fölött.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #457 Dátum: 2010.12.13 08:45:17 »
Képekben pedig:


2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #458 Dátum: 2010.12.13 12:37:30 »
Nem igazán vagyok tisztában a navik számozásával, de a tns700-ra a góóógli nem a középkonzol tetején trónoló navit hozza, aminek a ráncfelvarrás előtt saját távirányítója, utána pedig az első kartámasz előtt voltak a kezelőgombjai.

A "szerényebb" navik a középkonzolon voltak, a klíma vezérlőegysége fölött.

volt egy még újabb is, 2008-tól, amiknek a rádió helyén egy benga nagy érintőképernyője lett. szerintem teljesen széjjelcseszte az egyébként elég jól kitalált középkonzolt, de akkor már érintőképernyő kellett és punktum... :) gondolom, a kristófnak ez az utolsószériás navija van. mint ez: http://fr.autoscout24.be/Details.aspx?id=184514044

a kép egyébként érdekes, nekem pont ilyen a belseje, csak fekete és nincs műga. ja és rendes motor meg váltó van hozzá :D ja és nincsenek vakkapcsolók mint itt a sebváltó előtt (ülésfűtés) meg a kormány mögött jobbra (kipörgésgátló, vagy téli üzemmód, most nem jut eszembe). ja de mégis van egy nekem is, szerintem az a tolótető lukja lehet, mert az nekem nincs
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.13 12:41:03 írta csufár »

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #459 Dátum: 2010.12.13 17:04:46 »
Igen, ezt a Navit adták akciós "GPS" csomagban 100e Ft-ért akkoriban. Ez sem egy rossz szerkezet, mondjuk az általam linkelt képen lévő navi szemmagasságban van, de ezen kívűl nem lehet belekötni a másik rendszerbe. És végre volt hozzá Mo-i térkép, erre is elég sokat kellett várni.  :clap:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #460 Dátum: 2010.12.13 18:15:43 »
Igen, ezt a Navit adták akciós "GPS" csomagban 100e Ft-ért akkoriban. Ez sem egy rossz szerkezet, mondjuk az általam linkelt képen lévő navi szemmagasságban van, de ezen kívűl nem lehet belekötni a másik rendszerbe. És végre volt hozzá Mo-i térkép, erre is elég sokat kellett várni.  :clap:
hát százat szerintem simán megér. érdekes egyébként a kép, mert én nem is tudtam ,hogy volt ezekhez bőr-alcantara kombó is. az jó lehet, bár a bőr sem rossz

HUN337

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #461 Dátum: 2010.12.14 01:27:13 »
Nem igazán vagyok tisztában a navik számozásával, de a tns700-ra a góóógli nem a középkonzol tetején trónoló navit hozza, aminek a ráncfelvarrás előtt saját távirányítója, utána pedig az első kartámasz előtt voltak a kezelőgombjai.

A "szerényebb" navik a középkonzolon voltak, a klíma vezérlőegysége fölött.

volt egy még újabb is, 2008-tól, amiknek a rádió helyén egy benga nagy érintőképernyője lett. szerintem teljesen széjjelcseszte az egyébként elég jól kitalált középkonzolt, de akkor már érintőképernyő kellett és punktum... :) gondolom, a kristófnak ez az utolsószériás navija van. mint ez: http://fr.autoscout24.be/Details.aspx?id=184514044

a kép egyébként érdekes, nekem pont ilyen a belseje, csak fekete és nincs műga. ja és rendes motor meg váltó van hozzá :D ja és nincsenek vakkapcsolók mint itt a sebváltó előtt (ülésfűtés) meg a kormány mögött jobbra (kipörgésgátló, vagy téli üzemmód, most nem jut eszembe). ja de mégis van egy nekem is, szerintem az a tolótető lukja lehet, mert az nekem nincs

Aha, ilyenem van, nagyon szeretem!
viszont a TMC meg ilyenek nagyon szuperül müxik benne, sok sok óra sorbanállástol óvot már meg mivel nem szoktam rádiót halgatni, mindig iPodrol szól a zene s nem halgatom hol vannak a parák az utakon - a Navi megmondja ;)

üdv!

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #462 Dátum: 2010.12.14 08:06:35 »
érdekes egyébként a kép, mert én nem is tudtam ,hogy volt ezekhez bőr-alcantara kombó is. az jó lehet, bár a bőr sem rossz

Szerintem a D-CAT motor Premium Active csomagjához járt ez a bőr-alcantara ülés, és az Exe volt a full bőrös.
Nekünk van egy kutyánk, szóval hatalmas áldás a bőrkárpit (a plüssből az életben nem szedném ki a sáros tappancs nyomokat  :hmmmm:), mi anno ezért rendeltük Executive felszereltséggel az autót. A hideg ellen meg ott az ülésfűtés.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

01010011

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #463 Dátum: 2010.12.14 10:51:43 »
Szerintem a D-CAT motor Premium Active csomagjához járt ez a bőr-alcantara ülés, és az Exe volt a full bőrös.
Nekünk van egy kutyánk, szóval hatalmas áldás a bőrkárpit (a plüssből az életben nem szedném ki a sáros tappancs nyomokat  :hmmmm:), mi anno ezért rendeltük Executive felszereltséggel az autót. A hideg ellen meg ott az ülésfűtés.  ;)

Szia,
az enyém itthoni premium active és full bőr, nem alcantara. Szvsz nem volt alcantara a T25-höz.

HUN337

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #464 Dátum: 2010.12.14 11:25:50 »
Szerintem a D-CAT motor Premium Active csomagjához járt ez a bőr-alcantara ülés, és az Exe volt a full bőrös.
Nekünk van egy kutyánk, szóval hatalmas áldás a bőrkárpit (a plüssből az életben nem szedném ki a sáros tappancs nyomokat  :hmmmm:), mi anno ezért rendeltük Executive felszereltséggel az autót. A hideg ellen meg ott az ülésfűtés.  ;)

Szia,
az enyém itthoni premium active és full bőr, nem alcantara. Szvsz nem volt alcantara a T25-höz.


De, volt!
Csak nem itthon :) Én már kerestem, le szerettem volna cserélni a huzatomat de nagyon drágßan szoktak lenni UKban eladó belsök Alcantaraval. A német piacon is volt pár, én nagyon szivesen lecserélném a börömet egy alcantarasra, még nem adtam fel! imádom a bört csak télen hideg nyáron meleg :)
Anno a Hondámba bör-alcantara kombó volt, imádtam!
Remélem legalább az elsökre mejd tudok löni valamikor 2 huzatot...
Amugy ilyen: