Szerző Téma: T25-ös Avensis  (Megtekintve 593673 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #420 Dátum: 2010.07.30 18:50:29 »
Udv Avensisesek !

Tud vki vmit erről a kiszemelt példányról : AVENSIS Wagon 2.2 D-CAT Sol Executive ?


vegyél inkább benzinest. azokat tuti nem hajtják annyit, mint a dízeleket :) ha meg már mindenképpen ilyet keresel, akkor érdemes kideríteni, hogy honnét hozták az autót, mert a szervizek nyilvántartásai már elektronikusak, egy pillanat alatt meg tudják mondani, hogy hordták.e szervizbe és mennyit. de a d-cat szerintem még akkor is rizikós, ha tiszta az előélete :)

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #421 Dátum: 2010.07.30 23:03:31 »
Nem vagyok dízel guru, de D-Cat-ot én se vennék használtan. Aki ilyet vesz az általában nem azért vette újonnan, hogy 2-3 évesen máris eladja.
Ha már mindenképpen dízel, akkor a szerényebb 2.2-es vagy a 2 literesek között keresgélnék. Executive felszereltség azokhoz is rendelhető volt már.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #422 Dátum: 2010.07.31 22:03:38 »
Köszönöm a válaszokat, továbbítom a munkatársamnak.

Én kb. ugyanezt elmondtam volna neki, de így több embernek könnyebben elhiszi majd.
Egy esetben vennék használtan diesel autót, ha kb. a bátyám adná el  :innocent:  másban nem bíznék  :D
bátyám mondjuk nincs is  :devil:

Köszi mégegyszer . . . .

ui. : remélem nem sértődik meg senki, de gázolajjal a traktor meg a munkagép megy, még egy igazi kamion is benzines  [rohog] [rohog]
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

Elalamo

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
  • 2002 E12 1,6 16V
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #423 Dátum: 2010.08.25 19:14:04 »
Sziasztok!

Haver szeretne egy Ave wagon-t venni, egy 1,6-ot ajánlottak Neki 1,8M-ért teljesen alap felszereltség és 140k van benne a kis motor miatt gyorsan lebeszéltem Róla - Sityu és Cimbivel való egyeztetés után meg főleg ;)

1,8 v. 2.0 keres dízel kilőve. Pl ilyesmi:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_wagon_1.8_sol_elegant-3976030

Vkinek ötlet, tipp vagy esetleg egy eladó példány?

Thx Ela

HUN337

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #424 Dátum: 2010.08.29 00:16:44 »
Nekem nem füstöl, mivel hogy tiszta az EGRem, ezért rendesen be tud zárni. A füst akkor jelenhet meg HA az EGRnek zárva kéne lenni és kicsit nyitva van (jobbik esetben), vagy ha HFes a motorod.... Amugy a nyilt EGR nagyon káros magas Turbónyomásnál a Motornak mivel hogy tolja vissza a nyomást a Hengerfejbe amit könnyen tulmelegedést, motorkárt generál. Kell ez a szürö elé hogy ne tömödjön el...

Nos az EGR-szelepemben egy tömbben állt az olajos-kormos gedva, gyakorlatilag teljesen TELE volt, nem volt átjárás...
Most minden OK, nincs füst.

Azért nem teljesen értem, hogy erre miért nem figyelmeztet a szervizkönyv, illetve a szervizek.

A Tiéd (HUN337) meggyógyult?

Na jóestét!

Rég jártam erre, nagy a pörgés mostanában sajnos, föleg most hogy minden mellet elkezdödött még az egyetem is :S

Az enyém most telyesen meggyógyult (kivéve a Webastó, aminek szar a vizpumpája meg 2 hátsó szilent kezd elfáradni...). Juniusban betoltam a német Toyotaszervizbe hogy tessék itt van, nem megy rendesen, 2 hét mulva kell vissza. Rendesek voltak, kaptam egy Yaris 1.33ast csereautóként. 2 naponta benéztem a szervizbe (általában alá kellet irni garis papirokat is ;) ) és beszéltem a srácokkal - sokáig nem tudták mi a baja. Az Ecu nem mutatott hibát, menet közben is minden paraméter rendben volt, mégis rángatott... Kaptam gariba uj EGR rendszert, 5ik injektort, szivócsonk tisztitás, injektorok ultrahangos tisztitása a BOSCHnál, Ecu-frissités, légtömegmérö, üzemanyagszürö, megnézték a kis meg a nagynyomásu pumpát (mind2 100%os volt szerencsére!) na meg pár kissebb dolgot cseréltek még (váltógomb). papiron 2980€ alkatrészt kaptam gariban és 1200€ lett volna a munkadij mire egyik reggel felhiv a szerviz tulajdonosa 8kor hogy jöjjek be, kész a kocsi. Gyorsan lemostam a Yarist, mégiscsak tisztán adjam vissza, és mentem.
Az egyik szerelö srác jött rá a bajra. Amikor Kölnben a Toyotánál beszerelték a Webastót a dizelcsövet elvágva és egy Y-alaku elosztót beépitve a tank elöl adtak neki (az állófütésnek) naftát. Ez az Y-elem megtoldotta az üzemanyagcsövet 2-3 centivel és ezáltal ott, ahol lekanyarodik a tankba a csö és normálisan egy kis vaslemezen fekszik fel, meg tudott törni. Szimplán nem kapott pár pillanatra üzemanyagot a kocsi! Ez csak idövel derült ki mivel kicsit megpuhult a dizelcsö, melegben meg még puhább lett stb stb...
lényeg ami lényeg, kaptam egy halom cuccot gariba, szinte csak a Turbo meg a Kat maradt meg érintetlenül, de azoknak semmi bajuk, és a probléma egy 5perces ingyenes szerelés volt. Mák!
Azóta hibátlanul megy a kocsi, jobban fogyaszt, jobban megy.
Remélem nektek nem lessz soha ilyenetek, majdnem 1 évig szenvedtem 3 szervizben emiatt, végre valaki meg tudta oldani!

üdv, Kristóf

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #425 Dátum: 2010.08.30 11:57:46 »
Sziasztok!
Haver szeretne egy Ave wagon-t venni, egy 1,6-ot ajánlottak Neki 1,8M-ért teljesen alap felszereltség és 140k van benne a kis motor miatt gyorsan lebeszéltem Róla - Sityu és Cimbivel való egyeztetés után meg főleg ;)
1,8 v. 2.0 keres dízel kilőve. Pl ilyesmi:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_wagon_1.8_sol_elegant-3976030
Vkinek ötlet, tipp vagy esetleg egy eladó példány?

Thx Ela

az egynyolcasok fogyasztása állítólag nagyon jó, ha sokat akar menni, érdemes lehet inkább olyat keresni. pályára azért szerintem nem való



csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #426 Dátum: 2010.09.03 10:39:56 »
keresek valami "ócsó" megoldást a navigáció frissítésére, nem tudjátok, milyen típusú navi meg dvd tartozik egy 2007-es fullos avensishez? egyáltalán, azt dvd-vel kell frissíteni?

agentwayne

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 99
    • http://cider.hu
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #427 Dátum: 2010.10.11 12:59:54 »
AVE III gyari felnik passzolnak, felszerelhetoek az AVE IIre?

Koszi!
Kronologia:  1994 - Toyota Corolla Wagon 1.4 XLi   >   2003 - Toyota Corolla HB 1.6 VVT-i   >   2010 - '07 Toyota Avensis Wagon 2.0 D-4D

HUN337

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #428 Dátum: 2010.10.12 18:39:14 »
keresek valami "ócsó" megoldást a navigáció frissítésére, nem tudjátok, milyen típusú navi meg dvd tartozik egy 2007-es fullos avensishez? egyáltalán, azt dvd-vel kell frissíteni?
ez engem is érdekel, sikerült találni valami megoldást? Szivesen támogatom az ötletadót akár 1 üres DVDvel is :) ;)
thx, Kristóf

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #429 Dátum: 2010.10.12 20:05:52 »
keresek valami "ócsó" megoldást a navigáció frissítésére, nem tudjátok, milyen típusú navi meg dvd tartozik egy 2007-es fullos avensishez? egyáltalán, azt dvd-vel kell frissíteni?
ez engem is érdekel, sikerült találni valami megoldást? Szivesen támogatom az ötletadót akár 1 üres DVDvel is :) ;)
thx, Kristóf

nézz körül itt http://www.toyotanavi.hu/solution.html
nekem bejött  ;)

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #430 Dátum: 2010.10.17 16:04:22 »
Kipróbáltam ma egy Ave 2,4benzinest automata váltóval, bőr belsővel, elektromos ülésállítással stb.... szép meg minden, de nem hatott át a de kéne érzés... érdekes, hogy elöl nem éreztem igazán szélesebbnek mint az E12 corit, és az ülését sem éreztem kényelmesebbnek. A futóműve tetszett, stabil, szépen lehet venni menni. A váltótól sem voltam elájulva, a motortól is nagyobb erőt vártam, de ez még csak első benyomás, majd még megyek vele. Nincs nagy tapasztalatom az automata váltós kocsikban - vagy nagyon jókat vagy nagyon gyenguszokat vezettem-, így nyilván nem kőbe vésett amit írtam. Mindenesetre elegáns, igényes, szép autó.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #431 Dátum: 2010.10.19 00:38:02 »
Kipróbáltam ma egy Ave 2,4benzinest automata váltóval,
Másképp nem is lehet, mert csak automatával párosították ;)
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #432 Dátum: 2010.10.21 01:51:56 »
No igen, ez a motor nem a lóerőkről szól.  ;)
Viszont a nyomatékgörbének köszönhetően alacsony fordulaton is szépet tud lépni, ha kell.  :whistling:  :innocent:

Az 5.-ik fokozat kiosztása lehet talán még furcsa, 200 km/h-nál csak 4400-at forog a motor.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #433 Dátum: 2010.10.23 14:50:02 »
Kipróbáltam ma egy Ave 2,4benzinest automata váltóval, bőr belsővel, elektromos ülésállítással stb.... szép meg minden, de nem hatott át a de kéne érzés... érdekes, hogy elöl nem éreztem igazán szélesebbnek mint az E12 corit, és az ülését sem éreztem kényelmesebbnek.
Ezt nem igazán értem. Nekünk mindkettő van, és az Ave azért egy számmal nagyobb.  Nemcsak hátul, elől is ;)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #434 Dátum: 2010.10.23 15:00:07 »
Kipróbáltam ma egy Ave 2,4benzinest automata váltóval, bőr belsővel, elektromos ülésállítással stb.... szép meg minden, de nem hatott át a de kéne érzés... érdekes, hogy elöl nem éreztem igazán szélesebbnek mint az E12 corit, és az ülését sem éreztem kényelmesebbnek. A futóműve tetszett, stabil, szépen lehet venni menni. A váltótól sem voltam elájulva, a motortól is nagyobb erőt vártam, de ez még csak első benyomás, majd még megyek vele. Nincs nagy tapasztalatom az automata váltós kocsikban - vagy nagyon jókat vagy nagyon gyenguszokat vezettem-, így nyilván nem kőbe vésett amit írtam. Mindenesetre elegáns, igényes, szép autó.
Pontosan így jártam én is... vártam a mellbevágó különbséget, de elmaradt... Amit az új 2.2 D4D Executive Ave viszont azonnal megadott. Csak hiányzik a megszerzéséhez 6 misi... ::)