Szerző Téma: T25-ös Avensis  (Megtekintve 594154 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

HUN337

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #405 Dátum: 2010.03.08 00:56:11 »
Nekem nem füstöl, mivel hogy tiszta az EGRem, ezért rendesen be tud zárni. A füst akkor jelenhet meg HA az EGRnek zárva kéne lenni és kicsit nyitva van (jobbik esetben), vagy ha HFes a motorod.... Amugy a nyilt EGR nagyon káros magas Turbónyomásnál a Motornak mivel hogy tolja vissza a nyomást a Hengerfejbe amit könnyen tulmelegedést, motorkárt generál. Kell ez a szürö elé hogy ne tömödjön el...

Nos az EGR-szelepemben egy tömbben állt az olajos-kormos gedva, gyakorlatilag teljesen TELE volt, nem volt átjárás...
Most minden OK, nincs füst.

Azért nem teljesen értem, hogy erre miért nem figyelmeztet a szervizkönyv, illetve a szervizek.

A Tiéd (HUN337) meggyógyult?

meg szerencsére,

negyed tankra egy üveg injektortisztitó, azt kiautózni aztán teli tankra még egy üveg és most ujra olyan mint ujkorában!

Mindent csekkoltak rajta, Kat, 5ik injektor, meg még marha sok mindent és arra jöttek hogy valszeg gedvásak az injektorok (ez is volt...). EGR tisztitás gariba, nem volt koszos(hisz Januárban csináltam, azóta nem tankoltam Magyarországon...). Jöttem kifele Svajcba, Tempomat 130, néhol 140 és 6.1L átlag - 350km alatt épp hogy lecsökkent 3/4 alá a mutató!!! (eddig minimum 8 volt mindig...). mindenkinek ajánlom az injektortisztitót!

01010011

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #406 Dátum: 2010.03.08 14:20:02 »
mindenkinek ajánlom az injektortisztitót!

Milyet toltál bele?
STP-t?

HUN337

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #407 Dátum: 2010.03.12 17:05:52 »
mindenkinek ajánlom az injektortisztitót!

Milyet toltál bele?
STP-t?


nemtom, a német toyota szerviz adta, de tök elfelejtettem :S
majd utánnakérdezek mert megint valami van a kocsival, néha rángat, hullámosan adja le a telyesitményt...

jövö héten beszélek velük...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #408 Dátum: 2010.04.28 21:08:28 »
mindenkinek ajánlom az injektortisztitót!

Milyet toltál bele?
STP-t?


nemtom, a német toyota szerviz adta, de tök elfelejtettem :S
majd utánnakérdezek mert megint valami van a kocsival, néha rángat, hullámosan adja le a telyesitményt...

jövö héten beszélek velük...

na hallod, jó sok baj van avval a szuperdízellel :) én meg azóta beletettem egy tízest a magaméba, tempomatos 130-nál 7.5 alatt fogyaszt...igaz, az átlagom 10.2. voltunk vele otthon is, telerakva, négy személlyel, hidegben pont 9 lett az átlagfogyasztásom 3600 km alatt.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #409 Dátum: 2010.04.29 09:01:00 »
majd utánnakérdezek mert megint valami van a kocsival, néha rángat, hullámosan adja le a telyesitményt...
Mennyi km van most a kocsidban?
Nekem - lekopogom - soha nem voltak gondok a motor járásával. Ugye most épp árulom a verdát, az egyik vevő kérdezte is hogy előzésnél nem hagyot-e már cserben. Nem is értettem mire gondol :eek:
Mondtam is, hogy max egy-két chippelt Passat okozott csak problémát :whistling: - de nem így értette.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #410 Dátum: 2010.07.27 12:34:55 »
szevasztok,
szépen mennek a kilométerek, fél év alatt 13ezer tekeredett bele, de nyár végére lesz ez 17 is, amikor hazamegyünk :) na szóval a nagy utazás előtt kinyitottam a motorháztetőt, és a hűtőfolyadéktartály kupakja körül valami rózsaszínű kicsapódás van. szerintetek ez jelent valamit? a kocsi teljesen oké, hibátlanul üzemel.

köszi

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #411 Dátum: 2010.07.27 16:03:21 »
A hűtőfolyadék rózsaszín színű elvileg. Jól rá van tekerve a sapka?
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #412 Dátum: 2010.07.27 19:12:25 »
A hűtőfolyadék rózsaszín színű elvileg. Jól rá van tekerve a sapka?

hmm. jó ötlet, megtekintem :) bár első ránézésre nem tűnt tekerősnek csak egy kupaknak. de csekkolom. köszi. az mondjuk elég egyértelmű, hogy onnan jön ki a szmötyi, a kérdés csak az, hogy most mennyi van benne...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #413 Dátum: 2010.07.29 14:30:45 »
A hűtőfolyadék rózsaszín színű elvileg. Jól rá van tekerve a sapka?
nahát, megtekintettem és miután tegnap a garázsba megállapítottam, hogy egyáltalán nincs benne hűtőfolyadék, ma újra megnéztem, és ott volt :) egyébként az lehet a gond, hogy kicsit a full szint felett van, és a sapka pedig nem tekerős, és szándékosan olyan, hogy ereszteni tudjon. el nem tudom képzelni, miért. mindenesetre lötyög-lötyög, gondolom, néha egy kicsi kijut, aztán szépen ráizélődik ott mindenre a forroságban.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #414 Dátum: 2010.07.29 16:23:55 »
No de mikor van a fullszint felett, ha forró, vagy ha hideg?
music     

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #415 Dátum: 2010.07.30 11:37:36 »
Udv Avensisesek !

Tud vki vmit erről a kiszemelt példányról : AVENSIS Wagon 2.2 D-CAT Sol Executive ?
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #416 Dátum: 2010.07.30 11:46:10 »
Rendszám nélkül sztem semmit... De a Leírás alapján messzire menekülnék.  :eek: (Persze tudom, a kocsi lehet jó, de hogy minden használtautó náluk kevés km-es. Ja meg profik vagyunk. Ja profi a kozmetikusunk és a km óra visszatekerőnk. Vááá)
         

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #417 Dátum: 2010.07.30 12:50:42 »
Szép az autó, de egy lejárt garanciás D-CAT motort biztosan nem vállalnék be (kereskedőtől meg főleg nem). Csak itt több embernek volt komoly problémája ezekkel (pedig én dízel párti vagyok  :yes:). Nagyon zsebbe nyúlós tud lenni, ha valami gond van..

agentwayne

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 99
    • http://cider.hu
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #418 Dátum: 2010.07.30 14:42:55 »
Egy a sokbol. Kereskedesbol, kulfoldrol behozott DCAT avensisek szama vegtelen!
Egyszeruen el nem tudom kepzelni a valos km allast, mikor 3 perc alatt allitjak vissza.
Egyet fontos tudni, mar nincs az mint regen (fel-1 evvel ezelott). Mostmar leginkabb ugy tudnak behozni kintrol autot - hogy meg itthon is eladhato ara legyen -, hogy kint csak a kimondottan olcsokat veszik meg. Ezek pedig melyik autok? - amelyek SOK-SOK kmesek.
Megnezed a mobile.de-t. Csodak nincsenek.

ui: Par hete mikor meg en is autot vadasztam pont ezeket az egrieket hivtam amugy fel egy masik DCAT kombi ugyeben probakepp; leirasban toresmentes auto szerepelt termeszetesen.
Persze mar a fotokon is latszott, hogy hezagosak az illesztesek... utobb kiderult 3 helyen volt torve az auto.
Kronologia:  1994 - Toyota Corolla Wagon 1.4 XLi   >   2003 - Toyota Corolla HB 1.6 VVT-i   >   2010 - '07 Toyota Avensis Wagon 2.0 D-4D

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #419 Dátum: 2010.07.30 18:47:06 »
No de mikor van a fullszint felett, ha forró, vagy ha hideg?

fingom nincs, szerintem melegen. de csak nem ingadozik annyit a szint, hogy ez számítson, nem?