Szerző Téma: T25-ös Avensis  (Megtekintve 600786 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #330 Dátum: 2009.11.05 14:33:50 »
ó, szinte ingyen. Megéri.  :wacko:
Megérni sosem fogja, mert a beszerelése is pénz, és az üzemeltetése is pénz.
music     

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #331 Dátum: 2009.11.05 14:41:27 »
ó, szinte ingyen. Megéri.  :wacko:
Megérni sosem fogja, mert a beszerelése is pénz, és az üzemeltetése is pénz.

Igen de a hideg motor járatása sem tesz jót.. sztem ha valaki hosszútávon gondolkozik és szereti a kényelmet annak megéri feltétlenül... főleg egy dízelnél...de én azt is megfigyeltem hogy ha elinduook hideg mocival sokkal többet fogyaszt mintha felmelegítve vágok neki a reggelnek... igaz eszik is 3decit egy bekapcsolás alkalmával de az biztos hogy visszajön és viszont meleg kocsiba pakolom magam:D És olyankor az mindent megér:)

HUN337

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #332 Dátum: 2009.12.22 10:21:12 »
Tudom hogy nem ide kellene irnom de nem találom az Adok-Veszek részét a fórumnak...

Tehát, van egy eladó GYÀRI, nagyon keveset használt (mert elromlott az iPod-om Márciusban) Toyota iPod csatlakoztatóm, tavaly Decemberben vettem németországban, 250€ + beszerelés volt az ára. Elvileg jó minden Toyotába aminek CD táras fejegysége van. Ha valakit érdekel szóljon, be is épiptem neki BP vagy Veszprém környékén. Àra 30.000 HUF fixen, ha kell odaadom hozzá a tavalyi számlámat

zolcsika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
  • :)
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #333 Dátum: 2009.12.23 08:23:38 »
ó, szinte ingyen. Megéri.  :wacko:
Megérni sosem fogja, mert a beszerelése is pénz, és az üzemeltetése is pénz.

Igen de a hideg motor járatása sem tesz jót.. sztem ha valaki hosszútávon gondolkozik és szereti a kényelmet annak megéri feltétlenül... főleg egy dízelnél...de én azt is megfigyeltem hogy ha elinduook hideg mocival sokkal többet fogyaszt mintha felmelegítve vágok neki a reggelnek... igaz eszik is 3decit egy bekapcsolás alkalmával de az biztos hogy visszajön és viszont meleg kocsiba pakolom magam:D És olyankor az mindent megér:)

Á! Majdan ezt kérek karácsonyra!  :yes:
Egyébként télleg jó ötlet csak az ára az nem annyira ! Avval meg nem értek veled egyet hogy a hideg motor járatása nem tesz jót! Inkább  :nono: a hideg motor túráztatása befolyásolja a motor élettartalmát!   
Ave 1 D4D 2000cm3 "Nem a remény hal meg utoljára, hanem a sejtszintű enzimműködés!"


ferke2005

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #334 Dátum: 2010.01.02 17:26:58 »
sziasztok ha valaki tudna nekem segiteni nagyon megköszönném!van nekem egy 2002es avensis 1,8as vvt-i TOYOTÁM.senki nem tudja megmondani nekem hogy mi lehet a baja!remélem itt majd valaki tud :clap:a hiba:ingadozik a fordulatszám van hogy csak 3henger megy furcsán ráz az auto aló helyzetben röviden ennyi.valaki azt mondta hogy túl dús a keverék!ez mit jelent?a szervizben nem tudtak vele mit csinálni mert ezt irja ki hiba kódnak!ha valaki tudja mi lehet irjon nekem!köszön :helpsmilie: :helpsmilie:

[a csatolmányt egy admin törölte]
Ferke2005

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #335 Dátum: 2010.01.02 18:11:56 »
sziasztok ha valaki tudna nekem segiteni nagyon megköszönném!van nekem egy 2002es avensis 1,8as vvt-i TOYOTÁM.senki nem tudja megmondani nekem hogy mi lehet a baja!remélem itt majd valaki tud :clap:a hiba:ingadozik a fordulatszám van hogy csak 3henger megy furcsán ráz az auto aló helyzetben röviden ennyi.valaki azt mondta hogy túl dús a keverék!ez mit jelent?a szervizben nem tudtak vele mit csinálni mert ezt irja ki hiba kódnak!ha valaki tudja mi lehet irjon nekem!köszön :helpsmilie: :helpsmilie:

Nah hát nekem 2.0 van és nekem is előidézta már.... nemtudom mi lehet a hiba oka de engem is érdekel... és nekem a vsc off is kiszolkott világítani bár gondolom az már csak a következménye... ha találsz valami infót akkor azt én is megköszönném!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #336 Dátum: 2010.01.02 19:08:06 »
Bár mondjuk a ti autótok nem Ave II, mint a topic címében látható...  :whistling:
         

AvePeti

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #337 Dátum: 2010.01.13 16:41:45 »
Sziasztok!

Nem régen vettem egy 2004 03. hóban forgalomba helyezett 1.8 benzines Avensis Sedan-t, SOL felszereltséggel. Az autó egyébként azt hiszem 2003/11 havi gyártású.
Le tudnátok írni, hogy akkoriban mi számított a SOl felszereltségbe? Nem az Executive-be, hanem a kisebbe. Mert ezt nagyon sehol sem tudtam kideríteni. Pl. kipörgésgátlóm tuti nincsen, kapcsolója sincs a műszerfalon. Nem tudom pl. van e térdlégzsákom. stb. A kocsi egyébként magyarországi forgalomba helyezésű.
Előre is köszönöm!

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #338 Dátum: 2010.01.13 16:44:25 »
Sziasztok!

Nem régen vettem egy 2004 03. hóban forgalomba helyezett 1.8 benzines Avensis Sedan-t, SOL felszereltséggel. Az autó egyébként azt hiszem 2003/11 havi gyártású.
Le tudnátok írni, hogy akkoriban mi számított a SOl felszereltségbe? Nem az Executive-be, hanem a kisebbe. Mert ezt nagyon sehol sem tudtam kideríteni. Pl. kipörgésgátlóm tuti nincsen, kapcsolója sincs a műszerfalon. Nem tudom pl. van e térdlégzsákom. stb. A kocsi egyébként magyarországi forgalomba helyezésű.
Előre is köszönöm!

nekem igaz hogy 2001es de abban már volt kipörgésgátló a solhoz....

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #339 Dátum: 2010.01.13 20:51:55 »
nekem igaz hogy 2001es de abban már volt kipörgésgátló a solhoz....
Csak a tiéd akkor csúcsmodell volt; az Ave II-nél viszont már az Exe volt a top.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #340 Dátum: 2010.01.13 20:53:19 »
Sziasztok!

Nem régen vettem egy 2004 03. hóban forgalomba helyezett 1.8 benzines Avensis Sedan-t, SOL felszereltséggel. Az autó egyébként azt hiszem 2003/11 havi gyártású.
Le tudnátok írni, hogy akkoriban mi számított a SOl felszereltségbe? Nem az Executive-be, hanem a kisebbe. Mert ezt nagyon sehol sem tudtam kideríteni. Pl. kipörgésgátlóm tuti nincsen, kapcsolója sincs a műszerfalon. Nem tudom pl. van e térdlégzsákom. stb. A kocsi egyébként magyarországi forgalomba helyezésű.
Előre is köszönöm!
A felszereltség piaconként változott, mert pl. a németeknél benne volt alapban a VSC+TRC, míg nálunk nem  ::) ... De szvsz a 9 légzsák az összes Ave II-esben alap.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

AvePeti

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #341 Dátum: 2010.01.13 21:34:18 »
Sziasztok!

Nem régen vettem egy 2004 03. hóban forgalomba helyezett 1.8 benzines Avensis Sedan-t, SOL felszereltséggel. Az autó egyébként azt hiszem 2003/11 havi gyártású.
Le tudnátok írni, hogy akkoriban mi számított a SOl felszereltségbe? Nem az Executive-be, hanem a kisebbe. Mert ezt nagyon sehol sem tudtam kideríteni. Pl. kipörgésgátlóm tuti nincsen, kapcsolója sincs a műszerfalon. Nem tudom pl. van e térdlégzsákom. stb. A kocsi egyébként magyarországi forgalomba helyezésű.
Előre is köszönöm!
A felszereltség piaconként változott, mert pl. a németeknél benne volt alapban a VSC+TRC, míg nálunk nem  ::) ... De szvsz a 9 légzsák az összes Ave II-esben alap.
Köszönöm!
Egyébként elég érdekes ez az egész! Mivel 2005-ben kaptam teljesen véletlen az egyik magyarországi Toyota szalontól Ave II prospektust és abban nemhogy a SOL felszereltségben, hanem még a legkisebben is felszereltségként szerepel az ABS, EBD, VSC, TRC, BA!!! Ezért érdekelne, hogy a 2003-2004-es AVE II-ben milyen felszereltség van?? Az ABS, EBD, VSC, TRC, BA közül ABS van ez biztos. Ezen kívül semmi? Vagy EBD?
Még valami: ahogy tapasztaltam, a kesztyűtartó világítása csak akkor lép működésbe, ha legalább a helyzetjelző be van kapcsolva, különben nem! Ez nektek is ilyen?? Ez így elég gáz!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #342 Dátum: 2010.01.13 21:57:22 »
Egyébként elég érdekes ez az egész! Mivel 2005-ben kaptam teljesen véletlen az egyik magyarországi Toyota szalontól Ave II prospektust és abban nemhogy a SOL felszereltségben, hanem még a legkisebben is felszereltségként szerepel az ABS, EBD, VSC, TRC, BA!!! Ezért érdekelne, hogy a 2003-2004-es AVE II-ben milyen felszereltség van?? Az ABS, EBD, VSC, TRC, BA közül ABS van ez biztos. Ezen kívül semmi? Vagy EBD?
Még valami: ahogy tapasztaltam, a kesztyűtartó világítása csak akkor lép működésbe, ha legalább a helyzetjelző be van kapcsolva, különben nem! Ez nektek is ilyen?? Ez így elég gáz!
A kesztyűtartó-világítás abból tudja, hogy sötét van, hogy be van kapcsolva az autó világítása  ;) ...

Ami a felsorolt dolgokat illeti: én nem vágom a pontos kronológiát, de régebben volt róla szó, hogy a széria elején nálunk a VSC+TRC az 1.6 & 1.8 benzineshez és a 2.0 dízelhez nem járt alapban; csak egy bizonyos dátumtól (sajnos ezt nem tudom) tették bele. ABS, EBD és BA tudtommal mindegyikben alapban benne van, kezdettől fogva.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #343 Dátum: 2010.01.15 08:51:16 »
2004 tavasza környékén került bele a TRC+VSC alapáron az 1.8-as motorokba (ha nincs TRC Off kapcsolód, akkor sajnos nincsen benne). Az 1.6-os ha jól rémlik valamivel később kapta ezt meg, illetve talán 100e Ft felárért lehetett rendelni hozzá.

Felszereltséget tekintve a Sol már elektromosan behajtható külső tükrökkel (+fűtéssel), 4 el ablakkal (érintésre teljesen le illetve felhúzó funkcióval + becsipődésgátlóval), fényre sötétedő belső tükörrel, első kartámasszal, 2 zónás Aut légkondival rendelkezett. 2 féle Sol létezett, az Elegant fautánzatú belsővel, a Technic hagyományossal rendelkezett.

A vezető oldali térdlégzsák alapáras volt minden Avensisen, a kf felni alapáron csak az Exe-hez járt (és itt a pótkerék is teljes értékű volt, természetesen kf felnin).

Azt hiszem dióhéjban ennyit + -t tudott a Sol.  ;)

Egyébként pedig nem jó topikban vagyunk, a ráncfelvarrás utáni II-es Ave 2006 környékén jött ki.  :yes:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

AvePeti

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #344 Dátum: 2010.01.15 11:09:31 »
2004 tavasza környékén került bele a TRC+VSC alapáron az 1.8-as motorokba (ha nincs TRC Off kapcsolód, akkor sajnos nincsen benne). Az 1.6-os ha jól rémlik valamivel később kapta ezt meg, illetve talán 100e Ft felárért lehetett rendelni hozzá.

Felszereltséget tekintve a Sol már elektromosan behajtható külső tükrökkel (+fűtéssel), 4 el ablakkal (érintésre teljesen le illetve felhúzó funkcióval + becsipődésgátlóval), fényre sötétedő belső tükörrel, első kartámasszal, 2 zónás Aut légkondival rendelkezett. 2 féle Sol létezett, az Elegant fautánzatú belsővel, a Technic hagyományossal rendelkezett.

A vezető oldali térdlégzsák alapáras volt minden Avensisen, a kf felni alapáron csak az Exe-hez járt (és itt a pótkerék is teljes értékű volt, természetesen kf felnin).

Azt hiszem dióhéjban ennyit + -t tudott a Sol.  ;)

Egyébként pedig nem jó topikban vagyunk, a ráncfelvarrás utáni II-es Ave 2006 környékén jött ki.  :yes:

Szia!

Köszönöm, hogy ilyen kimerítően válaszoltál, így már képben vagyok. Amiket leírtál más minden meg van, Sol elegant felszereltség. A pótkerék így tényleg csak mankó, viszont kaptam a kocsihoz gyári könnyűfém felnit is, amit még a szervizkönyvbe is bejegyeztek vásárláskor (külön vették a kocsihoz).
Egyébként azért nem voltam teljesen képben, mert hirtelen jött egy jó lehetőség ennek a kocsinak a vételére, előtte nem ismertem az Ave-t, még a Toyotákat sem. Aztán a vétel előtt próbáltam magam felszívni a kocsiból, eszembe jutott , hogy van a fiókban régről (2005) egy elfekvő Ave katalógusom, abból tanulmányoztam a kocsit: technikai adatok, felszereltségek, stb. , be is lőttem a kocsit. Vétel, aztán pár héttel később esett le a 20 fillér, hogy tényleg nincsen is nekem ilyen kapcsolóm, hogy is lehet ez....hát így! Kicsit bánom, de azért nem kesergek, mert ezt leszámítva szerintem jó vételt csináltam. Azért nyugtass meg, más nem hiányzik a 2003/11 havi gyártású kocsimból csak a TRC+VSC a későbbi Sol elegant felszereltséghez képest!!?

Mégegszer köszi, és elnézést az OFF-ért.

AvePeti