Szerző Téma: T25-ös Avensis  (Megtekintve 593955 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #285 Dátum: 2009.03.26 16:03:05 »
Annak tényleg nincs értelme, hogy veszel egy autót 6-7-8 millióért, és aztán ott áll a ház előtt, vagy a garázsban, és naponta többezer forintot veszít az értékéből.
Ha viszont veszel egy kicsit, az eleve feleennyibe kerül, 15 éves korára pedig többet ér, mint a vele egyidős nagykocsi!

Ez így van, persze - minél drágább volt újonnan az autó, annál nagyobbat bukik az ember az értékvesztésen, ez tiszta sor. Mert egy idő után tényleg nagyjából ugyanannyit ér a 15 milliós autó, mint a 2.5 milliós.

Hülye dolog ez az értévesztés, és alapvetően nem tükrözi sem a használati értéket, sem az üzemeltetés költségeit - mondjuk, a használtautó-vásárlók szerencséjére. De akkor is abszurdak az arányok. Ehhez nyilván elég pl. arra utalnom, hogy egy 15 éves, kiváló állapotú Carina talán ha tizedannyit ér, mint egy új Avensis - és most direkt nem akartam még extrémebb példát mondani (lásd pl. az én Camrym vs. egy új Camry). A piaci ár zuhanása semmilyen más tényezőt nem követ, ez egy önmagában adott és alapvetően aránytalan faktor.

Az meg, hogy ez napi szintre lebontva "mibe kerül" - maga a színtiszta horror  :ph34r: : eszerint pl. a 2007 októberében 4.5 millióért vett, most kb. 2.8 milliót érő Avensisünk naponta "megsemmisített" kb. 3500 forintot, azáltal, hogy - volt  :eek: ... WÁÁÁÁÁ, ebbe jobb nem is belegondolni :wacko:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #286 Dátum: 2009.03.26 16:12:03 »
Az meg, hogy ez napi szintre lebontva "mibe kerül" - maga a színtiszta horror  :ph34r: : eszerint pl. a 2007 októberében 4.5 millióért vett, most kb. 2.8 milliót érő Avensisünk naponta "megsemmisített" kb. 3500 forintot, azáltal, hogy - volt  :eek: ... WÁÁÁÁÁ, ebbe jobb nem is belegondolni :wacko:
Igen, és márkaszervizbe meg nem viszi el a tulaj - persze nem rólatok van szó - mert úgy egy évben akár 10e Ft-t is megspórolhat.   :1eye:

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #287 Dátum: 2009.03.26 20:24:06 »
AVEII ráncfelvarrott 3,5millióért, bár asszem ennél olcsóbb új AvÉ-t nem lehetett kapni:
http://www.hasznaltauto.hu/2847465_toyota_avensis_2007
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #288 Dátum: 2009.03.26 21:52:46 »
Ez is fapad, no meg ismeretlen a km-óra állása. Két éves sincs, és nem merik odaírni?!?
music     

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #289 Dátum: 2009.03.27 09:27:01 »
Ez is fapad, no meg ismeretlen a km-óra állása. Két éves sincs, és nem merik odaírni?!?
Ezt mondom, hogy full fapad, plusz 1.6 motor - AVENSIS EE (Eastren Europe) :nonono:
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #290 Dátum: 2009.03.27 10:43:38 »
AVEII ráncfelvarrott 3,5millióért, bár asszem ennél olcsóbb új AvÉ-t nem lehetett kapni:
http://www.hasznaltauto.hu/2847465_toyota_avensis_2007

Ez tényleg fapad!   :yawn:
BekeN

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #291 Dátum: 2009.03.27 11:24:15 »
AVEII ráncfelvarrott 3,5millióért, bár asszem ennél olcsóbb új AvÉ-t nem lehetett kapni:
http://www.hasznaltauto.hu/2847465_toyota_avensis_2007

Ehelyett akkor már sokkal inkább az a 2007 januári, szintén alap dízel kombi, 3.649-ért  :otlet: ... Egy ilyen alap, 1.6-os, szedán Avét én biztosan nem vennék. A másiknál ott a nagy adu, hogy van normális motorja, és ráadásul kombi.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #292 Dátum: 2009.03.27 21:45:43 »
Ehelyett akkor már sokkal inkább az a 2007 januári, szintén alap dízel kombi, 3.649-ért  :otlet: ... Egy ilyen alap, 1.6-os, szedán Avét én biztosan nem vennék. A másiknál ott a nagy adu, hogy van normális motorja, és ráadásul kombi.
Háát én azt megnéztem, belülről szörnyű. Azis full fapad, de legalább nem is kímélték, mindenhol karc, dzsuva, a csomagtartóban mintha disznókat szállítottak volna. Ami vicces, hogy tettek bele egy új csomagtértálcát, alig feltűnő, hogy takarni akar [rohog]
(mellesleg utánnanézettem rendszám alapján, eleje törve volt, és 80e-nél injektorokat cseréltek benne...)
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

HUN337

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #293 Dátum: 2009.03.27 22:56:14 »
"Hatso ulesen meg nem ultek"  :clap: :clap:
Akkor a harmadik kep honnan keszult?  :ph34r:
Mondjuk ez nekem arra utal, hogy a kocsi igavonó volt. Különben minek a dízel kombi, ha nem a családnak? :hmmmm:
nálam azért remélem ez odébb van még :)

amugy meg hajót huzni is jó, meg telepakolni mindenféle e sporthoz valo tartozékkal... :) legalábbis remélem, mert nem volt még rá példa hogy huztam volna vele a hajom ;)

HUN337

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #294 Dátum: 2009.03.30 10:26:17 »
Tuningtervek ezáltal megsemmisitve, marad a kocsi amilyen, enyhén sötétittem az ablakokat max.

Gumik is változtak, RE070 lesz rajta, jó árban volt reggel el is mentek érte (én még mindig nem vagyok otthon, majd tali elött teszem fel öket :) )

Az ok: eldöntöttem hogy most az AVE csak átmeneti megoldás, meglesz még egy évig, esetleg másfél, nem éri meg sokat költeni rá szvsz... szeretem nagyon de nem én vagyok ez a kocsi 100%osan. Lesz majd helyette Subaru, amugyis testvérmárka... ;)

üdv mindenkinek, várom a talit keszthelyen!

Kristóf

betEG

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #295 Dátum: 2009.03.30 13:40:35 »
sziasztok!
a kormány mellett balra van egy gomb, amin a jel egy vízszintes vonal, rajta három hullámos, felfelé mutató nyíl. ez mire való? mit lehet vele kapcsolni?
zegényember fõzzelvíz

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #296 Dátum: 2009.03.30 14:51:44 »
sziasztok!
a kormány mellett balra van egy gomb, amin a jel egy vízszintes vonal, rajta három hullámos, felfelé mutató nyíl. ez mire való? mit lehet vele kapcsolni?
Szerintem az a szélvédő páramentesítő lehet  :otlet:
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #297 Dátum: 2009.03.30 14:55:34 »
sziasztok!
a kormány mellett balra van egy gomb, amin a jel egy vízszintes vonal, rajta három hullámos, felfelé mutató nyíl. ez mire való? mit lehet vele kapcsolni?

Szia!

Az az utastér előfűtő rendszer kapcsolója! Kezelési útmutató 221 oldal. :)
BekeN

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #298 Dátum: 2009.03.30 15:11:22 »
Itthon nem sokan szereltették be ezt a gyári extrát, esetleg külföldről származik az autó?
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

betEG

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #299 Dátum: 2009.03.30 15:28:17 »
Itthon nem sokan szereltették be ezt a gyári extrát, esetleg külföldről származik az autó?

"utastér előfűtő rendszer" ?? az meg mi? :)
német cégautó volt 3 éves koráig, úgyhogy sajna nincs kézikönyvem és letölthetőt sem találtam sehol. (már másfél éve nálam van és lekopogom, eddig meseszerű az autó, semmi baj nem volt, keveset fogyaszt...)
szóval azt hogy kell használni? én nem éreztem, láttam, hallottam semmit, amikor bekapcsoltam?
köszönöm
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.30 15:36:01 írta betEG »
zegényember fõzzelvíz