Szerző Téma: T25-ös Avensis  (Megtekintve 593837 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #165 Dátum: 2009.03.01 19:21:16 »
"Ronin tudod te is hogy STi volt a terv, igazábol SpecC Arai (STi vagyok a Subaruforumon)"
Jól gondolom, hogy Te bírod a ralit ugye?
Nem a fórumhoz tartozik, de megemlítem. Ma összeállt haverom rali Astra-ja. Próbálgatta és hát összefutottam vele. Hát miért is ne, ha már régen a navigátora voltam, miért is ne autóztunk volna egy picit.
Ezért amikor az ember kiabálva próbál beszélni a másikkal és még akkor sem értik meg egymás szavát. Nem is beszélve a kemény futómű, a szűk ülés, az a gyorsulás 5. végéig és még sorolhatnám. Na ezek az érzések miatt kell élni!  :D  :innocent:
Ismét versenyezni akarok!!!  :whistling:
BekeN

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #166 Dátum: 2009.03.01 19:39:37 »
Ma voltunk az orosz lányoknál és láttunk egy fekete sedan Avensist a Spar mellett bekanyarodni jobbra. Ha jól emlékszem nem volt rajta dísztárcsa. Stimmel? :)

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #167 Dátum: 2009.03.01 19:44:41 »
Ma voltunk az orosz lányoknál és láttunk egy fekete sedan Avensist a Spar mellett bekanyarodni jobbra. Ha jól emlékszem nem volt rajta dísztárcsa. Stimmel? :)


Sajna de nem én voltam, mert az enyémen van dísztárcsa.  :no:
De igen jobbra kanyarodtam ott.
Van több fekete AVEII itt, de csak az enyém van lesötétítve, mint állat.  :D
Csak átutazóba?

Várjál csak. Én meg láttam egy "idegen" Priust a Spar parkolóban.
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.01 19:48:00 írta Beken »
BekeN

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #168 Dátum: 2009.03.01 19:48:52 »
Várjál csak. Én meg láttam egy "idegen" Priust a Spar parkolóban.

Hát akkor volt rajta dísztárcsa. Ott eszegettünk a parkolóban (ezüst Prius II). Amúgy látnivalókat nézegettünk a környéken, kihasználtuk a jó időt. :)

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #169 Dátum: 2009.03.01 19:51:03 »
Várjál csak. Én meg láttam egy "idegen" Priust a Spar parkolóban.

Hát akkor volt rajta dísztárcsa. Ott eszegettünk a parkolóban (ezüst Prius II). Amúgy látnivalókat nézegettünk a környéken, kihasználtuk a jó időt. :)


Akkor mégiscsak?  :D
Ha jól láttam ketten ültek(ültetek) az autóban és nem közvetlen a Spar bejáratánál, hanem a "Bányász klub" falánál! De attól még Sparparkoló!
És mi jót láttatok? Majkon voltatok?
BekeN

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #170 Dátum: 2009.03.01 20:21:21 »
Akkor mégiscsak?  :D
Ha jól láttam ketten ültek(ültetek) az autóban és nem közvetlen a Spar bejáratánál, hanem a "Bányász klub" falánál! De attól még Sparparkoló!
És mi jót láttatok? Majkon voltatok?

Szemben a Lukoil kúttal a napon, hogy meleg maradjon a járgány. És öten ültünk benne (a 3 törpével együtt). A vértesszentkereszti kolostorromot és a várgesztes várat néztük meg. :)

Ennyi OFF talán még belefért. :)

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #171 Dátum: 2009.03.02 00:24:09 »
Ronin tudod te is hogy STi volt a terv, igazábol SpecC Arai (STi vagyok a Subaruforumon), de azt nem éri meg mert 40-50ezret megyek egy évben s abbol nem keveset pályán. TTE nem kinál chippet a dcat mocihoz sajna. a Steinbauer meg a Toyota Deutschland áltl ajánlott tuning, ök rakják be s marad a gari. A modult utána meg ha kocsit váltok beküldöm, felrakják rá az uj progit meg csatlakozót s jó a köv kocsimhoz is...

Nem tudtam, hogy STi volt a terv, és hogy te STi vagy a Subaruforumon. Nem vagyok gondolat olvaso, én csak a hsz.-ra reagáltam.
Azt, hogy a TTE nem kinál chippet tudtam. Pont ezzel akartam rámutatni arra, hogyha még a TTE saját maga sem tuningol chippel (na miért nem?) akkor nem mindenképpen biznék egy Fa. Steinbauer-ban. Na meg pereskedni se nagyon egyszerü ha a vállalat Austria-bol van. A garancia dolgot nagyon tüzetesen átolvasnám, hogy pontosan mire is terjed ki. De ez majd akkor derül ki ha pl. kipukkan a turbod, vagy a seb.válto problémázik. Ki fizeti a javitást, a Toy. vagy a Steinbauer? Vagy te? Csak ajánlani akartam hogy nézz körül a neten, mert sok érdekes esetröl lehet olvasni. (spez. Toy. Diesel)
"vannak komolyabbak de ehez még adnak TÜVöt"  még jo hogy adnak, TÜV beirás nélkül biztositási csalást követsz el, és a forgalmi engedély? (Betriebserlaubnis) is oda van. Ès a komolyabbakhoz már nincs TÜV? OK, nekem mindegy lehet, mint ahogy már irtam, te tudod.

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #172 Dátum: 2009.03.02 06:46:32 »
Akkor mégiscsak?  :D
Ha jól láttam ketten ültek(ültetek) az autóban és nem közvetlen a Spar bejáratánál, hanem a "Bányász klub" falánál! De attól még Sparparkoló!
És mi jót láttatok? Majkon voltatok?

Szemben a Lukoil kúttal a napon, hogy meleg maradjon a járgány. És öten ültünk benne (a 3 törpével együtt). A vértesszentkereszti kolostorromot és a várgesztes várat néztük meg. :)

Ennyi OFF talán még belefért. :)


Hát, ha tudtam volna, akkor odamentem volna. És megtudtátok nézni a vértesszentkereszti kolostorromot? Mert nem igazán lehet látogatni azt.
BekeN

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #173 Dátum: 2009.03.02 08:03:10 »
Hát, ha tudtam volna, akkor odamentem volna. És megtudtátok nézni a vértesszentkereszti kolostorromot? Mert nem igazán lehet látogatni azt.

Mivel természetjárós topikot nem találtam, itt válaszoltam.

01010011

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #174 Dátum: 2009.03.02 16:17:38 »
-18x8 Compomotive MO felni 235/40 R18 Bridgestone RE050A XL gumival
-hozzáfujatom a tetörélingeket
-TTE hütömaszk
-már TTE rugók öszenyomása (-3cm)
-Brembo mart Tárcsa, valami jó betét

Na mindezt lerajzoltam neked:



 :yes:

« Utoljára szerkesztve: 2009.03.02 16:20:02 írta 01010011 »

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #175 Dátum: 2009.03.02 18:04:18 »
Dízelesektől kérdezném, hogy nálatok is hallható egy olyan "lefújó" hang, ha töltési tartományban váltásnál elveszitek a gázt?
Nekem nem rémlik, hogy a szoftverfrissítés előtt lett volna ilyen vagy ennyire markáns lett volna  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #176 Dátum: 2009.03.03 01:47:58 »
Dízelesektől kérdezném, hogy nálatok is hallható egy olyan "lefújó" hang, ha töltési tartományban váltásnál elveszitek a gázt?
Nekem nem rémlik, hogy a szoftverfrissítés előtt lett volna ilyen vagy ennyire markáns lett volna  ::)
Nálam a légszűrő "huhogott" gázelvételnél, gariban javították.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #177 Dátum: 2009.03.03 01:50:10 »
-18x8 Compomotive MO felni 235/40 R18 Bridgestone RE050A XL gumival
Aláfér??????
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

HUN337

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #178 Dátum: 2009.03.03 02:11:34 »
Aláfér??????
[/quote]
muszáj neki, most 225/45 R17 van, az sem kisebb sokkal...


Dízelesektől kérdezném, hogy nálatok is hallható egy olyan "lefújó" hang, ha töltési tartományban váltásnál elveszitek a gázt?
Nekem nem rémlik, hogy a szoftverfrissítés előtt lett volna ilyen vagy ennyire markáns lett volna  ::)
Csak ugy finoman, de igen, lehett hallani. Tudok is ezen élvezkedni néha ha már nagyon unom az utat s valami fal mellett kell váltogatnom :)
Viszont tavaly láttam egy TD Pólón lefujószelepet, azt nagyon gáznak tartottam. Amugy sem segit semmit a lefujószelep telyesitményben gyári turbónyomásnál, söt inkább minuszba megy töle...

Na mindezt lerajzoltam neked:



 :yes:



ez igy tecc... nagyon is! 1000 köszönet

bár tegnap ahogy ezt igy leirtam ide viszatért egy öreg vágy s lehett hogy inkább lesz játszósautó mint tuning.
ugyis hiányzik a hondás feeling:) milyen jó is 9500nál váltani.... (most 2500nál váltok általában, néha 3500 ha nagyon muszáj) szal áprilisig megy a thinkelés :) aztán ugyis ugy döntom majd el hogy reggel eldöntöm s estére minden meg van rendelve, vagy ehez vagy ahoz:)

üdv


Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Ráncfelvarrott Avensis II
« Válasz #179 Dátum: 2009.03.03 07:29:02 »
HUN337

Ezeket a felniket vedd meg. Tényleg jól néz ki vele. És a színe is jó.
BekeN