Szerző Téma: T25-ös Avensis  (Megtekintve 593651 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #990 Dátum: 2018.01.02 21:08:46 »
Ha valaki a dízel motor karakterisztikáját szereti, nehezen áll át benzinesre.
A szeretem a dízel karakterisztikáját mondat 95%-ban azt jelenti, hogy szeretem a dízel fogyasztását, de karbantartásra ne kelljen költeni. Tisztelet a kivételnek.
Aki dízel karakterisztikát akar, az nyugodtan chipeltetheti a kocsit, vagy átválthat hibridre. A hibrid garantáltan hozni fogja a dízel karakterisztikáját és fogyasztását is.

Biztosan gond a műszakin a r.szűrő kiiktatása
Merem állítani, hogy nem gond. Múltkor egy vizsgaállomáson az orrom előtt történt, hogy egy dízel A3 mérését egy erre a célra a sarokban tartott rendszám nélküli Seat Cordoba szolgáltatta. Bármit áttolnak, legfeljebb ott kell hagynod egy ropogós szentistvánt. Sitteltnék le az ilyeneket...

Acehigh

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #991 Dátum: 2018.01.04 15:45:55 »
Sziasztok,
Pár hete beléptem én is a T25 tulajok közé.
Azt szeretném kérdezni, hogy ez a gomb mire szolgál?
Ill. csomagtérrolót tudok valahonnan szerezni bontókon kívül normális (max 15-20k) áron? Bárdinál 170k, japkernél 220k, bp-i bontókat hívogattam, de nem jártam sikerrel.
Köszi,
Gábor

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #992 Dátum: 2018.01.04 16:24:37 »
Sziasztok,
Pár hete beléptem én is a T25 tulajok közé.
Azt szeretném kérdezni, hogy ez a gomb mire szolgál?
Első szélvédő fűtés jele szabvány szerint. Ablaktörlő lapátok alatti fűtőszál lehet Avensis esetében.

The rising sun

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #993 Dátum: 2018.01.04 18:25:31 »
A T-25-höz nem volt olyan szélvédő, ahol az egész fűthető?
Az 1zz-fe motor vezérmű lánc, láncvezető, feszítő stb. érdemes valamit tudni? Érdemes cserélni?
A corollámon 4zz-fe egy ideje van egy jellegzetes kattogó hangja valami miatt, de nem tudom beazonosítani mi lehet. Érzetre semmi gond a motorral. Kicsit olyan, mint amikor a régi swiften nagy volt a szelephézag.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #994 Dátum: 2018.01.04 18:38:30 »
A T-25-höz nem volt olyan szélvédő, ahol az egész fűthető?
Az 1zz-fe motor vezérmű lánc, láncvezető, feszítő stb. érdemes valamit tudni? Érdemes cserélni?
A corollámon 4zz-fe egy ideje van egy jellegzetes kattogó hangja valami miatt, de nem tudom beazonosítani mi lehet. Érzetre semmi gond a motorral. Kicsit olyan, mint amikor a régi swiften nagy volt a szelephézag.
A láncfeszítő patront cserélgetik 300-400e km körül általában.
Ezzel kapcsolatban van egy vélelmem: Amikor beáll ez a patron, akkor az ehhez kapcsolódó olajat vezető furat nem iszapolódhat-e el? :hmmmm: Ha igen, akkor az új sem fogja jól ellátni a feladatát...

The rising sun

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #995 Dátum: 2018.01.04 18:59:47 »
Szerintem nem tud ez eliszaposodni. A corollán kiszedtem csak úgy a kis olajszűrőtt a vezérlés állító aktuátora előtt.
Teljesen tiszta volt. A szelepfedél alatt pedig elég fekete szutykosnak néz ki... Nálam a 15 000-es etapokat jól viselte az olaj, nem volt kirívóan szr. a végén.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #996 Dátum: 2018.01.04 19:17:45 »
Sajnos nem volt teljes felületen fűtött szélvédő. Nemrég jártam utána, hátha lehet szerezni a normál helyére.

Hoffmann G.

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #997 Dátum: 2018.01.04 21:13:19 »
Off. Egyetlen dolgot imádtam a Ford ban, a teljes felületen futőszálas szélvédőt . Nem is értem miért nem csinálja minden gyártó ...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #998 Dátum: 2018.01.04 22:28:04 »
Egyetértek. Nem tűnik nagy durranásnak.

The rising sun

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #999 Dátum: 2018.01.06 21:23:41 »
A T27 miben jobb, mint a T25? Mielőtt vettem ezt az autót, először a T-27 volt az elképzelés, de nekem Az Avensis a T-22. Sajnos ezek az autók akkor élték fénykorukat, amikor én még iskolás gyerek voltam, nehéz már kifogni belőlük jókat. A T25 nagyon pozitív csalódás volt. Otthonos autó számomra, minden percet élvezek benne, annak ellenére, hogy már nem a klasszikus Toyota. A T-27 Toyota még, vagy már ne keressem benne azt a feelinget?

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1000 Dátum: 2018.01.06 21:46:53 »
A T27 miben jobb, mint a T25? Mielőtt vettem ezt az autót, először a T-27 volt az elképzelés, de nekem Az Avensis a T-22. Sajnos ezek az autók akkor élték fénykorukat, amikor én még iskolás gyerek voltam, nehéz már kifogni belőlük jókat. A T25 nagyon pozitív csalódás volt. Otthonos autó számomra, minden percet élvezek benne, annak ellenére, hogy már nem a klasszikus Toyota. A T-27 Toyota még, vagy már ne keressem benne azt a feelinget?
Ha neked a T22 A TOYOTA, akkor vegyél azt. Elég furi kérdés, ez a miben jobb. Eltelt 20 év a két modell között. Ezalatt azért fejlődött nemiképp az autóipar és a Toyota is.
De nem akarok senkit győzködni feleslegesen. Találhatsz alkalmat rá, hogy kipróbáld. Ülj bele, menjél vele, aztán eldöntöd magad  :flowers:

The rising sun

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1001 Dátum: 2018.01.06 22:10:54 »
Nem tudok visszamenni az időben, fel sem merült, hogy veszek egy T-22-est.  A T27 volt az alap elképzelés de annak a modellnek még van ideje. Majd pár év múlva. Bár ha az utak állapota ilyen szépen javul, lehet inkább Rav4 kell majd...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1002 Dátum: 2018.01.06 23:09:55 »
A T27 miben jobb, mint a T25? Mielőtt vettem ezt az autót, először a T-27 volt az elképzelés, de nekem Az Avensis a T-22. Sajnos ezek az autók akkor élték fénykorukat, amikor én még iskolás gyerek voltam, nehéz már kifogni belőlük jókat. A T25 nagyon pozitív csalódás volt. Otthonos autó számomra, minden percet élvezek benne, annak ellenére, hogy már nem a klasszikus Toyota. A T-27 Toyota még, vagy már ne keressem benne azt a feelinget?
Minap került szóba itt. Nekünk volt T22/T25 és kicsit neheztelek a Toyotára, mert nem éreztem azt a minőségi ugrást T27 esetében, mint ami a T25 bevezetésekor volt. T22-t ma már nem vennék, egyszerűen azért, mert a T25-öt kényelemben jobbnak éreztem, bár ahogy Bepi jogosan megjegyezte, kétségtelenül több típushibája volt mint a T22-nek. Jó példányt igazából mindegyikből ki lehet fogni, csak türelmesnek kell lenni és/vagy az árat megfizetni. Bepi itt ajánlott egy T22-t, ami a leinformálhatósága miatt jó vételnek tűnik. Ülj bele mindegyikbe, aztán meglátod. Ha az utak állapotához néznénk kocsit, akkor a Highlander/RX/NX topicok tuti pörögnének.... Bár lassan BTR fog kelleni... :innocent:

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1003 Dátum: 2018.01.07 00:17:04 »
Minap került szóba itt. Nekünk volt T22/T25 és kicsit neheztelek a Toyotára, mert nem éreztem azt a minőségi ugrást T27 esetében, mint ami a T25 bevezetésekor volt. T22-t ma már nem vennék, egyszerűen azért, mert a T25-öt kényelemben jobbnak éreztem, bár ahogy Bepi jogosan megjegyezte, kétségtelenül több típushibája volt mint a T22-nek. Jó példányt igazából mindegyikből ki lehet fogni, csak türelmesnek kell lenni és/vagy az árat megfizetni. Bepi itt ajánlott egy T22-t, ami a leinformálhatósága miatt jó vételnek tűnik. Ülj bele mindegyikbe, aztán meglátod. Ha az utak állapotához néznénk kocsit, akkor a Highlander/RX/NX topicok tuti pörögnének.... Bár lassan BTR fog kelleni... :innocent:
Ezek a terepjárónak kinéző telekjárók semmivel sem viselik el jobban a gödröket, mint pl az avensis. Nekem 1, azaz egy darab lengéscsillapítót kellett benne cserélni 625ezer kilométer alatt. A csapágyak is 150-200ezeret bírtak elől. A hátsókat hál Istennek nem kellett cserélni, mert állítólag méreg drágák. A kutyacsontok, az más tészta, azok kb 100ezeret bírnak, igaz én nem vettem gyáriakat. Szilentet is egyetlen egy darabot cseréltem. Meg fél millió km-nél eltört a féltengely. Na, bumm! És ehhez hozzátartozik, hogy én járok tökön-paszulyon. Erdei út-hegyi út-Bp dugó-autópálya-országút. Szóval, nekem senki ne szidja a T25-t! :nono: Világos?! :D
Az ismeretségi körömben vettek már mindenféle pickup/terepjáró-féleséget az erdőbe a hegyre. Százezreket dobálnak ki évente a futóműre, és semmivel sem bírják tovább, és nem is teljesítenek jobban, mint egy ócska UAZ. Ezekre a feladatokra anyagvastagság és szilárdság kell(ene). :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2018.01.07 00:40:41 írta Izso »

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #1004 Dátum: 2018.01.07 00:37:54 »
Fékcsövekkel nem volt gondod?