Szerző Téma: T25-ös Avensis  (Megtekintve 594019 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #945 Dátum: 2017.12.14 22:17:41 »
Pumpás jégoldó nem játszik?
Utána kellemes pálinka szag lengi körül az autót.  :)
Olyat szeretnék ami gombnyomásra megy és gyorsan, de úgy tűnik, hogy ilyen sajnos nincs. (Vagyis van, de annak a neve Webasto és 400k) A fújkálós cuccot utálom, csupa szlötyi lesz tőle az ember keze, akkor már inkább a pléddel takargatás. Az aggodalmakkal ellentétben nem ázik be a tőle.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #946 Dátum: 2017.12.14 22:53:14 »
Amit írtam az fix tapasztalat, egymás mellett parkolunk, egyszerre indítózunk, majd ő elindul a kölykök bekötése után, mi meg malmozunk még pár percet. Szélvédőt nem kaparom, inkább kivárom azt a pár percet. Előző kocsinál csupa karc volt miatta, utáltam. Jobban benne maradt a kosz, jobban törte a fényt. Egyébként újabban vettem pár plédet a Kik-ben, egyiket a szélvédőre terítem, 1-1 pedig megy oldalra. Kocsik ajtaját rácsukom, a szél sem szedi le. reggel csak leszedem, kirázom, bedobom. Az a gond, hogy néha elfelejtem este feltenni.
Még mindig jobb, mintha reggel felejtenéd el levenni... :pai:
További ötletek a jég ellen:
- arccal kelet felé állni. Nem vallási okból, csak a felkelő napocska sugarai van, hogy lecirógatják a jégvirágot.
- arccal valamilyen épülettel szemben.
Sajnos komoly hidegben a halottal való csókolózással azonos hatásfokkal bír mindkét módszer, de mínusz 1-2-nél működhet. :otlet:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #947 Dátum: 2017.12.14 23:22:55 »
Még mindig jobb, mintha reggel felejtenéd el levenni... :pai:
További ötletek a jég ellen:
- arccal kelet felé állni. Nem vallási okból, csak a felkelő napocska sugarai van, hogy lecirógatják a jégvirágot.
- arccal valamilyen épülettel szemben.
Sajnos komoly hidegben a halottal való csókolózással azonos hatásfokkal bír mindkét módszer, de mínusz 1-2-nél működhet. :otlet:
Sajnos a napocska sehol sincs fél8 előtt  ;)

Egyébként meg minden óhaj-sóhajra a legjobb megoldás a garázs  :D

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
T25-ös Avensis
« Válasz #948 Dátum: 2017.12.15 10:41:56 »
No igen, a garázs egy kényelmes kis dolog.
De sajnos eleve ritka (belvárosban meg pláne), 10-12e alatt már talán egy koszos, olajtócsás beállóhelyet se tudsz bérelni - vásárlás esetén meg legalább 1,5M kell, igencsak elszálltak az árak a lakásárakkal együtt...  :hmmmm:

Az őrzött parkolós módszer se jó, mert ott is csak egy csillaggarázst kapsz, a fagy ellen az sem véd.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

simico

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 61
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #949 Dátum: 2017.12.15 11:51:59 »
Reggeli fagy, pára ellen nekem az itt valamelyik topikban olvasott Sheron ablakra fújkáós cucc vált be. Reggel a lefagyott párát a kislányom egyetlen laza húzással letolta a szélvédőről (a le nem kezelt hátső oldalablaknál meg jól meglepődött, hogy sehogy se tudta lerobbantani a lefagyott páraréteget  ::) ).

axl

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 363
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #950 Dátum: 2017.12.16 10:02:31 »
Sziasztok!

Elnézést, ha már volt a kérdés: az autórádió antennája (minden gyári), hol helyezkedik el? Valamiért nagyon rossznak találom az adók fogását; nem stabil, könnyen bezavar más adó, elveszíti a jelet, sisetereg...
Elképzelhető, hogy kicsúszik a csatlakozó vagy csak alapból ilyen rossz a minősége?

Köszönöm!

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Udv,
axl

"...The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men..."

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
T25-ös Avensis
« Válasz #951 Dátum: 2017.12.16 10:57:48 »
Szia!
Az antenna a hátsó szélvédőbe van integrálva.
És valóban nem éppen egy csúcs hifi ilyen szempontból, emlékszem az ex T22-esem rádiója ha kezdett eltűnni az adás, egy gombot megnyomva azonnal behozta ugyanazt az adást - más frekvencián - de tökéletes hangsávban/állapotban.
Ilyet a T25-ös nem tud, vagy még nem jöttem rá melyik gomb is szolgálhatna erre.  :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2017.12.16 10:59:33 írta Xtrem »
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #952 Dátum: 2017.12.16 16:03:31 »
Szia!
Az antenna a hátsó szélvédőbe van integrálva.
És valóban nem éppen egy csúcs hifi ilyen szempontból, emlékszem az ex T22-esem rádiója ha kezdett eltűnni az adás, egy gombot megnyomva azonnal behozta ugyanazt az adást - más frekvencián - de tökéletes hangsávban/állapotban.
Ilyet a T25-ös nem tud, vagy még nem jöttem rá melyik gomb is szolgálhatna erre.  :hmmmm:
Az RDS-nek ez lenne a dolga, csak gombnyomkodás nélkül.

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről


Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #953 Dátum: 2017.12.17 04:41:24 »
Szia!
Az antenna a hátsó szélvédőbe van integrálva.
És valóban nem éppen egy csúcs hifi ilyen szempontból, emlékszem az ex T22-esem rádiója ha kezdett eltűnni az adás, egy gombot megnyomva azonnal behozta ugyanazt az adást - más frekvencián - de tökéletes hangsávban/állapotban.
Ilyet a T25-ös nem tud, vagy még nem jöttem rá melyik gomb is szolgálhatna erre.  :hmmmm:
Az AF (AutoFrequency roviditese) gombot/funkciot kell keresni. Ez az ugyanazon radiocsatorna mas frekvencian szort musorara valt at. Ennek a segitsegevel lehet az orszagosan foghato radiokat lenyegeben tovabbi gombnyomogatas vagy kereses nelkul az egesz orszagban hallgatni.
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
T25-ös Avensis
« Válasz #954 Dátum: 2017.12.17 10:48:55 »
Köszi, lehet kíváncsiságból ránézek, de hogy őszinte legyek amióta benne van a Navi, az mp3-at is lejátszó +usb porttal teljesen megszűnt a rádióhallgatás igénye.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Dömdödöm

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #955 Dátum: 2017.12.19 13:50:56 »
Sziasztok!

Nemrég gyarapodott egy újabb darabbal a hazai toyota flotta, természetesen ez is németből. :) (2004. 1.8 Liftback)
Szerencsénkre sikerült egy olyat találni, amit az urbán legendák mesélnek. Öregúrtól, garázsos és kevés km-es. Még mindig nem akarom elkiabálni az állapotát, de az utóbbi 3 hétben mióta nálunk van többet ment, mint az előző évben és remeknek érezzük.
Ez is a korai T25-ös példányok egyike, 2004 év végi és bár olajfogyasztás még nincs (64e km-nél még ne is legyen), de a xenon foncsor hiba itt is felütötte a fejét, legalábbis erre lehet következtetni.

Ebben kérnék egy kis segítséget.

A szokásos hiba, hogy a tompított fényszóró nagyon halovány, a távolsági príma, csak hát azzal utazni ugye nem lehet. Még a ködlámpát is csak óvatosba használom, de van mikor elengedhetetlen, mert pótolni kell a tompítottat.
Nem tudtok olyan megoldást, ami pénztárcakímélő is?
Visszaolvastam a korábbi bejegyzéseket, de azok már évekkel ezelőttiek. Tudtok esetleg olyan szerelőt, aki felelősen és szakszerűen szét tudja szedni a lámpát és javítani a hibás részt? Sajna nekem se helyem nincs ilyesmihez se pedig kézügyességem. mondjuk, ha tudnék gyakorolni akkor talán a negyedik-ötödikre lehet menne...

Előre is köszi a válaszokat!

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #956 Dátum: 2017.12.19 17:18:19 »
a xenon foncsor hiba itt is felütötte a fejét, legalábbis erre lehet következtetni.

Ebben kérnék egy kis segítséget.

A szokásos hiba, hogy a tompított fényszóró nagyon halovány, a távolsági príma, csak hát azzal utazni ugye nem lehet. Még a ködlámpát is csak óvatosba használom, de van mikor elengedhetetlen, mert pótolni kell a tompítottat.
Nem tudtok olyan megoldást, ami pénztárcakímélő is?
Visszaolvastam a korábbi bejegyzéseket, de azok már évekkel ezelőttiek. Tudtok esetleg olyan szerelőt, aki felelősen és szakszerűen szét tudja szedni a lámpát és javítani a hibás részt? Sajna nekem se helyem nincs ilyesmihez se pedig kézügyességem. mondjuk, ha tudnék gyakorolni akkor talán a negyedik-ötödikre lehet menne...

Előre is köszi a válaszokat!
Avensis adásvétel topicba nézz be a fórum alja felé. Utolsó két oldalon lesz a megoldás ha jól emlékszem.
szerk.
Itt a linkje: https://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=1230.msg706547#msg706547
« Utoljára szerkesztve: 2017.12.19 17:20:20 írta Silent »

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:T25-ös Avensis
« Válasz #957 Dátum: 2017.12.20 00:47:45 »
Sziasztok!

Nemrég gyarapodott egy újabb darabbal a hazai toyota flotta, természetesen ez is németből. :) (2004. 1.8 Liftback)
Szerencsénkre sikerült egy olyat találni, amit az urbán legendák mesélnek. Öregúrtól, garázsos és kevés km-es. Még mindig nem akarom elkiabálni az állapotát, de az utóbbi 3 hétben mióta nálunk van többet ment, mint az előző évben és remeknek érezzük.
Ez is a korai T25-ös példányok egyike, 2004 év végi és bár olajfogyasztás még nincs (64e km-nél még ne is legyen), de a xenon foncsor hiba itt is felütötte a fejét, legalábbis erre lehet következtetni.

Ebben kérnék egy kis segítséget.

A szokásos hiba, hogy a tompított fényszóró nagyon halovány, a távolsági príma, csak hát azzal utazni ugye nem lehet. Még a ködlámpát is csak óvatosba használom, de van mikor elengedhetetlen, mert pótolni kell a tompítottat.
Nem tudtok olyan megoldást, ami pénztárcakímélő is?
Visszaolvastam a korábbi bejegyzéseket, de azok már évekkel ezelőttiek. Tudtok esetleg olyan szerelőt, aki felelősen és szakszerűen szét tudja szedni a lámpát és javítani a hibás részt? Sajna nekem se helyem nincs ilyesmihez se pedig kézügyességem. mondjuk, ha tudnék gyakorolni akkor talán a negyedik-ötödikre lehet menne...

Előre is köszi a válaszokat!
Biztos, hogy xenonos az istenadta? Nem projektoros?

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
T25-ös Avensis
« Válasz #958 Dátum: 2017.12.20 08:56:18 »
Ha külföldi, mint írja is, akkor lehetséges, hogy Xenonos. Illetve ha van benne fényszóró-mosó, akkor meg tuti.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
T25-ös Avensis
« Válasz #959 Dátum: 2017.12.20 08:57:35 »
133 km/h-s átlag a pályán  :innocent:  ;)

2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61